Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Moderator: Moderatorzy CP

Patryk1987
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 11:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Patryk1987 »

Sław pisze
[Po telefonicznej rozmowie z Przedstawicielem MLAIC ( organizatora zawodów europejskich ) Wychodzi że przedstawicielowi MLAIC licencja PZSS jest nie potrzebna , bo on ma wysłać tylko wyniki .
Więc jasno wynika z tego że to PZSS stoi na przeszkodzie aby strzelać w zawodach MLAIC.]


Jest przedstawiciel MLAIC ,jest kierownik ekipy kol .Krzysztof .wybierają najlepszych, którzy mają najlepsze wyniki w zawodach, do reprezentacji.
Zgłoszenie i reprezentują.proste.
z licencją czy bez .
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: slaw2 »

Po pierwsze rozmawiałem z Tomkiem, przedstawiciel MLAIC na Polskę a nie z Krzyśkiem.
Co do wyników to nie ma problemów, bo młody mógł startować w kategorii do 21 lat. Nikt nigdy z Polski w tej kategorii nie startował i nie zamierza.
Zgłoszenie jakie wysłał.
W dniu śr., 3.03.2021 o 23:09 Krzysiek Mrzygłód <krzysztof.mrzyglod.XXXXX> napisał(a):
Witam. Poproszę:

Krzysztof
Mrzygłód
Klub Strzelecki XXXXXXXXXXXXX
Nr licencji- brak
Konkurencje:
-Vetterli Original
-Vetterli Youth
-Kuchenreuter Youth
-Mariette Youth

(mogę startować w dwóch Vetterli na podstawie " MLAIC – Rules 2020 (December)" punkt 8.1 podpunkt c: "Juniors may compete in both junior and senior events.")
Bardzo proszę, o potwierdzenie otrzymania wiadomości, celem upewnienia się że nie wylądowała w spamie. Pozdrawiam.
KM
Nazwę klubu i maila zaiksowałem

Mógł jeszcze na mocy przepisów MLAIC dodatkowo startować i reprezentować Polskę czy drużynę w grupie dorosłych w Veterlli Orginał .
W tamtym roku miał w tej dyscyplinie Mistrza Polski i nieoficjalny rekord Polski 95 pkt które strzelił na MP i nie był to fuks tylko jego ciężka praca .
Tu masz zestawienie wyników z tamtego roku z Cel Pala .
http://www.celpal.org/?strona=ranking&rok=2020&sor=0
Znowu piszesz Incognito , nie wypada w takiej dyskusji.
Patryk1987
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 11:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: Patryk1987 »

Sław niepotrzebnie robisz całe zamieszanie ,Kierownik ekipy jeśli tylko będzie mógł ,na pewno zgłosi ,najlepszych, obojętnie czy mają licencje czy nie.
Nie róbmy niepotrzebnego szumu ,spokojnie poczekajmy na listy.zobaczymy.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: slaw2 »

Wypadało by napisać jak się sprawa skończyła.
Krzysiek ma już upragnioną Licencję od 19.05. Udało się zrobić na pistolet , karabin i strzelbę . Szczególne podziękowania dla Pana Karola za wsparcie moralne i psychologiczne młodego oraz wykładnie prawa dotyczące uzyskania Licencji.
Podziękowania też dla ekipy krakowskiej strzelnicy za świetne przygotowanie i treningi strzeleckie bez których niewątpliwie nie udało by się tak szybko opanować strzelby i pistoletu Margolina. Kraków pełna profeska w przekazywaniu wiedzy i treningu strzeleckim.
PS. Niech się nikt nie łudzi że bez wkuwania i dobrego obycia z bronią , celnego strzelania z pistoletu i strzelby uda się Patent zaliczyć .
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: Darlon »

oj nie przesadzaj. ani nie kułem ani nie miałem jakiegoś super obycia z bronią. teorię się zdaje z palcem w... po przerobieniu testów z braterstwa, karabin i strzelbę uważam za formalność, tylko pistolet jest bardziej skomplikowany i trzeba się przyłożyć.
kto wam w krakowie robił treningi jeśli można spytać z ciekawości?
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: irek_39 »

Zwracam się z prośbą do Organizatorów imprezy o napisanie dlaczego wykluczacie z udziału w zawodach część strzelców czarnoprochowych?
W regulaminie z 2021 roku napisano:
5. Uczestnicy zawodów
Z uwagi na rangę zawodów Bractwo Kurkowe Miasta Wrocławia zaprasza do udziału w zawodach wyłącznie zawodników posiadających aktualną licencję PZSS.
W regulaminie edycji z2019 roku było:
Ze względów bezpieczeństwa do zawodów będą dopuszczone jedynie osoby umiejące sprawnie obchodzić się z bronią, a więc należące do Bractw Kurkowych, PZSS, LOK, PSSH, Klubów Strzeleckich, Stowarzyszeń i Grup rekonstrukcyjnych oraz strzelcy czynnie uczestniczący w dotychczas rozgrywanych zawodach z broni historycznej – czarnoprochowej.
DO TEJ PORY NIE BYŁO TAKICH PRAKTYK - WSZYSTKIE RUNDY PUCHARU POLSKI I MISTRZOSTWA POLSKI BYŁY OTWARTE DLA WSZYSTKICH STRZELAJĄCYCH (zachowujących zasady bezpieczeństwa)
Przykłady regulaminów imprez o ogromnym prestiżu: https://www.pzss.org.pl/kalendarz/x-gra ... oprochowej, https://www.pzss.org.pl/kalendarz/xxxvi ... we-f-class

Co takiego się stało w ostatnim czasie czy były jakieś wypadki, problemy, konflikty, etc., że została podjęta taka decyzja?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam :)
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: jorge »

W proteście przeciw jawnej dyskryminacji strzelców czarnoprochowych, którzy nie posiadają licencji PZSS, oświadczam, że w roku 2021 nie wezmę udziału w żadnych zawodach CP, do których nie dopuszcza się zawodników bez licencji PZSS.
P.S. Sorry Kol. Irek 39, że korzystam z Twojego tematu, ale temat Niedźwiadek jest zablokowany, a tam chciałem wyrazić swój protest.
user
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: Marek- »

jorge pisze: 11 kwietnia 2021, 14:50 No to już bzdury, że posiadacze licencji chcą ograniczać dostęp do zawodów tym, którzy jej nie mają. Od lat powtarzam to samo- żeby strzelać na zawodach jakiś kwit trzeba mieć. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a widząc to i owo na strzelnicach i nawet na zawodach, doskonale rozumiem organizatorów . Jeżeli organizator uzna- bo to on odpowiada za bezpieczeństwo zawodów- że taki i taki dokument trzeba mieć, żeby brać udział, to albo się stosujemy do woli organizatora i strzelamy na zawodach albo nie. Nie wiem o co ten spór.
jorge pisze: 13 kwietnia 2021, 15:42 Nie wiem, czy tak mętnie się wypowiadam, czy odbiorcy wolą mącić. Drogi Variagu, na jednych zawodach może dany organizator nic nie chcieć, na innych, inny organizator * może wymagać różowej czapeczki z pomponikiem prócz patentu i licencji rzecz jasna . Naprawdę nie rozumiem, o co ten spór.
* - " inny organizator " to ten, który nie organizuje zawodów organizowanych przez " danego organizatora" w tym samym momencie. W jakimś jednak przedziale czasowym, powiedzmy doby " inny organizator" może być " danym organizatorem" nie wymagającym niczego, zaś " dany organizator" ( czyli ten, który wcześniej niczego od uczestników nie żądał) może postawić jakieś warunki, np. zielone spodnie w czekoladową kratkę , a w każdej kratce różowy groszek.
Skleroza ?
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=56&t=192967
Proponuje zorganizować zawody o odpowiedniej randze w zgodzie z przepisami, a dla próby swojej mocy pojechać na zawody i postrzelać ze scalaków i nie zabrać licencji.

„ Zabiliście„ w tym roku to co przez blisko 20 lat udawało się delikatnie łączyć, winni oczywiście teraz nie chcą się odezwać i przeprosić całego towarzystwa. Więcej takich tematów, opluwania, pism do Pzss a niedługo zostaną same rozgrywki barażowe jedno podwórko na drugie podwórko, za mało jeszcze zepsulisicie.
W ramach protestu zniszczcię własne licencje, bez tego to mocno zakłamany protest.

Znajdź zawodnika bez licencji Puchar Polski 2019 r.
http://www.nitro.celpal.org/index.php?s ... l&rok=2019
Dla tych którym już mąciciel zablokował dostęp i szybko usunął, sam to tworzył a teraz znów oszukuje innych, działanie przewidywalne jak u milicjanta.
Lic - T oznacza posiadanie licencji.
Obrazek
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: stangret »

Coś mi się wydaje, że "wyniki nie te" jak to określa niejaki Derek i najzwyczajniej wstyd w zawodach startować ;laughing:
A tak na poważnie, to poziom hipokryzji dochtorów i mąciciela jest zatrważający. Brak obecności takich osób na zawodach to czystsze powietrze, lepsza atmosfera, gwarancja lepszych wyników i dobrej zabawy :piwo:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: sas88 »

O ja pierdziu! POpierzyło was?
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: irek_39 »

Marku, spójrz na wytyczne Pucharu Polski w 2019 - w zawodach mógł startować każdy, ale licencja była potrzebna tylko do rankingu (na CelPal jest to napisane: http://celpal.org/?strona=reg_puch). Zobacz proszę np. komunikat z X Grand Prix Cracovia 2019: https://www.pzss.org.pl/assets/files/ka ... ny_kur.pdf - sporo osób nie ma wpisanych klubów sportowych. We Wrocławiu i Płocku byli już w większości strzelcy z licencją, ale spójrz jaka była frekwencja. Przydałyby się jeszcze ograniczenia ilościowe, że oprócz licencji może się zarejestrować tylko 6 osób do każdej z konkurencji - będzie wtedy gwarancja, że przynajmniej każdy dyplom otrzyma ;)
-----
A tak na poważnie, to poziom hipokryzji dochtorów i mąciciela jest zatrważający. Brak obecności takich osób na zawodach to czystsze powietrze, lepsza atmosfera, gwarancja lepszych wyników i dobrej zabawy
@stangret - Czy Ty tak na poważnie? Wprowadza się ograniczenia, które wykluczają ze współzawodnictwa i których nigdy wcześniej nie było, a Ty piszesz o czystszym powietrzu...
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: marekp »

Ja tez bym wygrywal wyscigi F1 jakby nie żądali tam licencji..... na pewno tak by bylo. Tylko lek przed przegrana powoduje ze jest wymog taki jak licencja.

MarekP
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: jarek1300 »

Irek jest rozwiązanie sprawy, którą tutaj podnosisz.
Zorganizuj MP dla osób bez licencji, albo nawet dla tych z licencjami też, pokarz że jesteś ponad podziałami.
Znajdź dogodne miejsce i dobry termin na takie zawody stwórz regulamin, znajdź sponsorów fajna sprawa dostać coś poza medalem i dyplomem itd.
Jak to wszystko zrobisz zawody się odbędą cała rzesza „zadowolonych” zawodników wytknie Ci najmniejsze potkniecie, ale oczywiście będziesz zdany tylko na siebie i ewentualnie paru kolegów którzy tutaj okazują swoje oburzenie.

Działaj

Dodam że sam nie posiadam licencji, bo na razie chyba do niczego nie jest mi potrzebna :-D
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: irek_39 »

Dziękuję Jarku - czekałem na ten argument: to zrób sam. Organizatorzy decydują o regulaminie i wielkie podziękowania dla Nich za to, że się Im chce to robić (podkreślałem to wiele razy w innych wątkach).
Próbuję jedynie dowiedzieć się DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE, ŻE WPROWADZA SIĘ OGRANICZENIA? Chyba nie było żadnych wypadków z bronią podczas imprez. Dodatkowo od wielu lat wydarzenia były pod patronatem PZSS i nie stanowiło to problemu, że była zastosowana formuła OPEN pozwalająca na udział osobom bez licencji.
Zastanawia mnie bierność środowiska czarnoprochowego wobec wprowadzania zmian ograniczających dostęp do naszego hobby.
Dzisiaj ma być licencja, a jutro może zostaną wprowadzone kolejne ciekawe obostrzenia dla zawodników.
Życzę samych dych na tarczy i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XXII Strzelanie o Złotego Niedźwiadka - WYMÓG LICENCJI

Post autor: jarek1300 »

Irek pozwól że, posłużę się fragmentem z twojego wpisu " Zastanawia mnie bierność środowiska czarnoprochowego wobec wprowadzania zmian ograniczających dostęp do naszego hobby.
Moim zdanie bierność jest spowodowana tym że zawodnicy CP bardzo lubią rywalizację na zawodach i spotkania towarzyskie, które im towarzyszą ale gdy trzeba zadziałać np. zorganizować zawody, to kończy się co najwyżej okazaniem obudzenia ...bo czegoś nie było, albo było inaczej jak rok temu. Do działania i pracy chętnych jak na lekarstwo, do korzystania z owoców ich pracy całe zastępy :-D
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”