Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: Dexter »

Czyli w skrócie: za późno zabraliscie się za wyrabianie licencji przez co teraz jej nie ma i ominą go ważne zawody na których miał szanse i czujesz potrzebę wyłania żalu na forum. No dobra...

Ja wiem, że pzss zły. Wiem i kładę na niego lagę, bojkotuję ten związek za sabotowanie strzelectwa w Polsce. Ale przecież te wymogi formalne są nie od wczoraj czy od listopada tylko odkąd pamiętam... Zachowujmy się poważnie.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: slaw2 »

Czyli w skrócie: za późno zabraliscie się za wyrabianie licencji przez co teraz jej nie ma i ominą go ważne zawody na których miał szanse i czujesz potrzebę wyłania żalu na forum. No dobra...
Zabraliśmy się 11.11.2020 Zapisując się do klubu z licencją PZSS i zakładając profil na portalu , na zawody które mają się odbyć 12.06.2021 . Czy to pużno ?
Wcześniej 2 lata byliśmy w klubie bez licencji PZSS , bo nie trzeba było aby brać udział w najważniejszych zawodach w PL .
Młody ma Wicemistrza Polski 2019 i Mistrza Polski 2020, ma też nieoficjalny rekord Polski 95 pkt Orginałem na Mistrzostwach Polski .
Były poważne szanse na Mistrza Europy.
Komuch Gierek w rok wybudował Gierkówke i załatwił wszystkie dokumenty , my w 7 miesięcy nie możemy zdobyć licencji , bo teraz się jej nie da zrobić w 7 miesięcy.
Dexter nie chcemy licencji na Gnata czy Kałacha , chcemy ( Chcieliśmy bo już to mamy w du*** ) startować bronią bez pozwoleniową na Czarnoprochowych Mistrzostwach Europy w kategori do 21 lat.

Po telefonicznej rozmowie z Przedstawicielem MLAIC ( organizatora zawodów europejskich ) Wychodzi że przedstawicielowi MLAIC licencja PZSS jest nie potrzebna , bo on ma wysłać tylko wyniki .
Więc jasno wynika z tego że to PZSS stoi na przeszkodzie aby strzelać w zawodach MLAIC.

I tutaj pojawia się jeszcze jedno pytanie - co z Mistrzostwami Polski ?
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: variag »

Komuch Gierek w rok wybudował Gierkówke i załatwił wszystkie dokumenty , my w 7 miesięcy nie możemy zdobyć licencji , bo teraz się jej nie da zrobić w 7 miesięcy.
(...)
Zabraliśmy się 11.11.2020 Zapisując się do klubu z licencją PZSS i zakładając profil na portalu , na zawody które mają się odbyć 12.06.2021 . Czy to pużno ?
Listopad to nie najlepszy miesiąc na nową licencję zawodniczą dla siedemnastolatka, ale klub który utworzył Krzyśkowi profil na portalu PZSS mógł natychmiast wystąpić o licencją dla niego jeszcze na 2020 rok i cały 2021. Czyli wypełniony wniosek z badaniami lekarskimi i Twoją zgoda, zawieść trzeba było osobiście do Twojego WZSS i pchnąć poleconym do PZSS. A teraz to jest już pozamiatane i bez patentu strzeleckiego nie ruszycie z licencją do momentu zniesienia kowidowych restrykcji.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: Marek- »

Wcześniej 2 lata byliśmy w klubie bez licencji PZSS , bo nie trzeba było aby brać udział w najważniejszych zawodach w PL .
Młody ma Wicemistrza Polski 2019 i Mistrza Polski 2020, ma też nieoficjalny rekord Polski 95 pkt Orginałem na Mistrzostwach Polski .
Jak od kilku lat mówiłem żebyś zrobił patent i licencję to miałeś gdzieś bo twierdziłeś a po co mi to ja kalacha nie będę kupował i już wiesz po co. Teraz jak się okazuje, że by się jednak przydało to się rozpisujesz z jakimiś bzdetami.
A w zawodach mogłeś brać udział jedynie dlatego, że startowałeś dla PZSS jako PK, dla organizatora tylko przez to więcej roboty, zreszta doskonale wiesz, a piszesz te bzdety ze złości bo teraz wszystkich wina tylko nie Twoja.
I tutaj pojawia się jeszcze jedno pytanie - co z Mistrzostwami Polski ?.
A co ma być? Jak zrobisz licencje będziesz klasyfikowany, jak nie to nadal PK. Jest jeszcze czas, musisz próbować a nie obrażać się na Pzss.
Variag napisał jak powinno się to odbyć, teraz jedynie poluj na termin patentu.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: slaw2 »

W klubie kazano mam się zapisać w portalu i cierpliwie czekać 3 miesiące aż się wszystko odblokuje.

Po 3 miesiącach napisaliśmy do Warszawy .
Wysłane: czwartek, 11 lutego 2021 10:38
Do: Portal Informatyczny PZSS <portal@pzss.org.pl>
Temat: Wniosek

Witam. Pomimo 3 miesięcy członkostwa w klubie nie wyświetla mi się wniosek o nadanie licencji zawodniczej dla zawodników do lat 18. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.
otrzymaliśmy odpowiedz .
Dzień dobry

Dlatego, że o licencję w tym trybie można wystąpić do końca roku, w którym zawodnik kończy 17 lat. Obecnie by uzyskać licencję musi Pan uzyskać patent strzelecki. Na egzamin można zapisać się już gdy rocznikowo ma się 18 lat.
Po uzyskaniu patentu złożenie wniosku o licencję będzie możliwe.

Z wyrazami szacunku,



XXXXXXXXXXXXX

Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Ul. M.Kopernika 30

00-336 Warszawa
Wychodzi na to że 11.11.2020 trzeba było nająć adwokata poprosić o wykładnie i interpretację przepisów i zgwałcić prezesa klubu aby wystąpił natychmiastowo o licencję.
Popełniliśmy błąd ufając że nie musimy znać dokładnie przepisów , bo od tego jes PZSS i Klub.

Marek mam w d.... PZSS i nie o moją licencję tu chodzi
Krzysiek strzela od pażdziernika 2019 i o jego papiery tu chodzi a nie o moje . Miał robić licencje po swoich pierwszych zawodach . Nie pisz mi tu o latach
KrzysiekM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 12 listopada 2020, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: KrzysiekM »

Pytanie skierowane do organizatorów:
Skoro już wiadomo że bez licencji Polski reprezentować nie można to czy można wystąpić wzorem rosyjskich sportowców pod "neutralną flagą"? Pytam jak najbardziej serio.

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... lna-flaga/

https://wilno.tvp.pl/51377482/cas-rosja ... sportowych
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: Willie357 »

Sławek,czytając odnoszę wrażenie,że przez lata miałeś inne priorytety ,pandemia zdezorganizowała kraj przedwczoraj,a tek generalnie przypominasz faceta,który przez 15 lat codziennie chodził po bułki ,gdzie obok piekarni stoi dom publiczny z tablicą " tylko w krawatach ,za gotówkę,i bzykanie wyłacznie w gumkach,których to zakład wymaga od klientów " .No i któregoś dnia ten facet pragnie pobzykаć i idzie w t shircie ,z kаrtа kredytowа i witаminа с,i potem wylewа żаle,że wykidаjło nie wpuszczа.
Ty dаłeś d.,i w efekcie oberwał Twój syn,jego аkurаt аutentycznie szkodа.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Ner0n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 01 kwietnia 2019, 13:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: Ner0n »

Ale zaraz, wychodzi na to że PZSS zna przepisy i stosuje, natomiast nie znał ich klub. 3 miesiące stażu wymagane są do patentu, nie licencji. Należało o nią wystąpić natychmiast po utworzeniu konta na portalu PZSS. Nie widzę tu złej woli związku, chyba że coś przegapiłem.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: slaw2 »

Willi wkleję Ci jeszcze raz bo chyba nie widzisz i piszesz o latach .
Krzysiek strzela od pażdziernika 2019 i o jego papiery tu chodzi a nie o moje . Miał robić licencje po swoich pierwszych zawodach . Nie pisz mi tu o latach
Ale zaraz, wychodzi na to że PZSS zna przepisy i stosuje, natomiast nie znał ich klub. 3 miesiące stażu wymagane są do patentu, nie licencji. Należało o nią wystąpić natychmiast po utworzeniu konta na portalu PZSS.
Chyba dokładnie tak - pozostaje pytanie dlaczego portal PZSS nie przewiduje możliwości złożenia takiego wniosku dla niepełnoletniego ????

Szkoda czasu na siłowanie się i przegadywanie idziemy strzelać .
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: variag »

Chyba dokładnie tak - pozostaje pytanie dlaczego portal PZSS nie przewiduje możliwości złożenia takiego wniosku dla niepełnoletniego ????
Bo w regulamini licencji zawodniczej pisze jak byk, że siedemnastolatek otrzymuje licencję zawodniczą bez patentu strzeleckiego. Zapis jest prosty i nie wymaga interpretacji lub pomocy ze strony adwokata.
§ 9
1. Wnioskodawcy niepełnoletni są obowiązani dołączyć do wniosku, pisemną zgodę swych przedstawicieli (opiekunów) ustawowych na uprawianie określonej dyscypliny sportu strzeleckiego.
2. Wnioskodawcy niepełnoletni są zwolnieni z obowiązku przedstawiania patentu, a licencje wydaje się na wniosek klubu sportowego (nie wcześniej niż w roku kalendarzowym w którym wnioskodawca kończy 13 rok życia), na okres do końca roku kalendarzowego, w którym wnioskodawca kończy 18 lat.
2a. Warunkiem wydania licencji zawodniczej osobie niepełnoletniej jest złożenie wniosku oraz zatwierdzenie przez klub za pośrednictwem portalu PZSS najpóźniej w roku kalendarzowym w którym kończy 17 lat.
Więc w listopadzie 2020 roku trzeba było wystąpić o licencję zawodniczą na 2020 rok i była by ważna aż do końca 2021 roku.
Nie mogłeś wtedy zadać pytania co zrobic z tym fantem? Podpowiedzielibyśmy Ci.
Popełniliśmy błąd ufając że nie musimy znać dokładnie przepisów , bo od tego jes PZSS i Klub.
Kierownik klubu powinien ci to podpowiedzieć.
Ale skoro nie złożyłeś wniosku o licencje dla Krzyśka to nawet nie masz podstawy by się odwołać do Prezydium Zarządu PZSS który jest organem odwoławczym.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: kapera »

@ KrzysiekM Rosjanie występujący pod neutralną flagą to sportowcy zawodowi posiadający licencje i zapewne jakiś sportowy dorobek . Myślisz wystąpić jako sportowiec pod neutralną flagą na podstawie jakiego dokumentu ? Karty z biedronki :-D
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
KrzysiekM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 12 listopada 2020, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: KrzysiekM »

kapera pisze: 04 kwietnia 2021, 21:42 na podstawie jakiego dokumentu ? Karty z biedronki :-D
Karta z Biedronki odpada, aby ją mieć trzeba mieć 18 lat skończone. Jeszcze nie mam 18 lat.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: variag »

Z racji tego, że czas goni myślę że Twój tato powinien wystąpić z pismem do Prezydium Zarządu PZSS o to by na czas pandemii kowida Komisja Licencyjna przyznała Ci w trybie szczególnym licencję zawodniczą PZSS na 2021 rok. Regulamin co prawda tego nie przewiduje, ale jakiś dobry mecenas mógłby sklecić takie pismo uzasdniając, że masz duże szanse by reprezentując Polske zdobyć Mistrzostwo Europy dla naszego kraju. Należy opisać całą sytuację na którą obostrzenia COVID nałożyły ograniczenia które uniemożliwiają Ci zrealizować to marzenie. Może jednoosobowy egzamin na patent strzelecki? Lub jakiś tryb warunkowy w przyznaniu licencji na 2021 rok?
Piszcie, a nuż się uda.
Ja będę trzymał za Ciebie kciuki!
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
KrzysiekM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 12 listopada 2020, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: KrzysiekM »

Dziękuję za dobrą radę, we wtorek będziemy dzwonić do Warszawy i pytać.
Czy jest ktoś na forum kto zna przepisy i ewentualnie nawet odpłatnie mógłby takie pismo napisać?
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: variag »

Nigdy nic na telefon! Wszytko wyłącznie na piśmie: w czasie pandemii e-mail lub PDF!
Zapamietajcie. :)
Pismo możecie napisać sami, ważne sa argumenty za tym by przyznać Ci licencję.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”