Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Moderator: Moderatorzy CP

slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: slaw2 »

Wygląda na to że przygotowania starania i wyjazdy na strzelnicę ch..... strzelił . Krzysiek z powodu Covida nie zdąży wyrobić sobe licencji .
On nie chce tu pisać , bo to nie jego styl . Pa bawcie się dobrze , nam już sił brakło do walki o tę " upragnioną licencję "
Starania o nią rozpoczeliśmy 11.11. 2020 i wygląda na to że nie ma szans aby ją zdobyć . Ja też w środku pandemi nie mam ochoty narażać się na utratę życia i zdrowia a by tę cholerną licencję zdobyć . Szkoda tylko tej jego tytanicznej pracy :(
Bawcie się dobrze , dla nas dobrą zabawę i 6 miesięcy treningu przygotowań właśnie ch..... strzelił .Razem z radością płynąca z uprawiania tego sportu pod sztandarem PZSS który wymaga do uzyskania tej cholernej licencji rzeczy niemożliwych do spełnienia przez normalnego obywatela w epoce Covida .
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Darlon »

nie ma co płakać chyba. każdy sport a nawet część hobby wiąże się z wyrabianiem jakichś papierów. od listopada to i tak krótko bo trzeba mieć staż w klubie żeby startować na patent. moje wyrobienie papierów trwało 7 miesięcy podczas lockdownów i pandemii. o ile pamiętam to przez ten okres były dostępne aż 2 terminy egzaminów. teraz mam spokój. egzaminy na patent pewnie wznowią po świętach. po zdaniu PZSS się dość sprawnie wyrabia z papierologią. w 2-3 tygodnie od patentu można mieć już licencje.

gdzie byś nie poszedł to ktoś będzie chciał ci jakieś papiery wciskać. nawet wędkowanie nie jest tak proste, że wystarczy iść z kijem nad wodę.

i niech się młody cieszy że już w tym wieku ma takie wyniki i możliwości ćwiczenia. ja w jego wieku to mogłem sobie postrzelać ze starej wiatrówki na którą, uwaga - mój ojciec miał normalne pozwolenie na broń. czasy są i tak lepsze niż kiedyś a jeszcze będzie miał czas na wygrywanie mistrzostw, cierpliwości.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: slaw2 »

Darlon Ty chcesz mieć klamkę , kałacha czy pompkę to jesteś ustawowo skazany na PZSS. Ze sportem po prawdzie to nie ma nic wspólnego .

Wracając do tematu .
a) The MLAIC shall consist of the National Associations of member countries duly recognised by the
MLAIC as well as the MLAIC Committee, namely the Secretary General, Deputy Secretary General, the
Treasurer, the President and the Vice Presidents.
b) Each National Association is a federation or association of shooting clubs at national level, and where such
an Association does not exist, the representative body (not being a single club) may apply to the MLAIC to
be recognised as a National Association.
c) The MLAIC shall recognise only one governing international body per country which shall be reflected on
the Members list on the MLAIC Official website.
d) The details of each National Association or deemed National Association shall be duly notified to the
MLAIC for recognition and each shall appoint a Delegate or Team Captain to deal with technical matters
pertaining to the participation of its team.
e) The MLAIC-recognised National Association of each participating member country shall appoint one
official Delegate to represent the participating country fully, and to participate in the MLAIC meetings
f) The MLAIC-recognised National Association of each participating member country may appoint one or
more alternates for the official Delegate.
g) National Association for each country may only change if that organisation formally notifies the MLAIC
of a change in its country's representative body.
h) Any member country may resign from the MLAIC.

Moze Delegat Mlaic na polskę odpowie mi na pytanie czy konieczne musimy należeć do PZSS aby jako kraj uczestniczyć w zawodach MLAIC . Czy nie możemy założyć innego stowarzyszenia krajowego i to stowarzyszenie zgłosić do MLAIC ?

Pytanie 2 . Na jakiej podstawie prawnej aby brać , udział w zawodach MLAIC wymagana jest Licencja PZSS taka jak obowiązuje w przypadku broni pozwoleniowej ?




Czy zakładając stowarzyszenie np "x "
Patryk1987
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 11:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Patryk1987 »

SŁAW pierwszy post z sensem napisany,Ciekawe co ci odpowiedzą.
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Darlon »

no nie do końca. mam w prawdzie i klamkę i kałacha i pompkę ale do pzss należeć nie muszę. chcę bo mi się podoba startowanie w zawodach a nawet na cp na ZKS patrzyli na mnie krzywo zanim zrobiłem licencję - mieli jasno napisane że start dla posiadających. no to się wk...wiłem i zrobiłem te papierki pzss bo tak mówi obecna ustawa a co do prawa to nie zanosi się żeby było lżej więc rozsądnie jest te papiery mieć. jak jaśnie panujący z dnia na dzień powiedzą że czarny proch jest haram to pójdę do wpa i wpiszę sobie szpej w książeczkę a nie będę lamentował że mi s-syny chcą zabrać i aj waj...

prawdą jest że pzss ma gdzieś strzelectwo historyczne, ale nie oszukujmy się - to jest nisza. czarny proch to garstka ludzi w zasadzie stała co jeździ po kraju (część też poza granicami) i bliżej im do paczki znajomych niż sportowców. na zawodach w najpopularniejszych konkurencjach jest do 20 startujących przy czym miejsca od 1 do 5 czasem do 8 są z góry obstawione z niewielkimi zmianami. porównaj sobie to do jakichkolwiek zawodów ze współczesnej...

ja tam monopolu pzss nie popieram, ale też wcale nie jest trudno ten plastik zrobić. drogo w zasadzie też nie.
polecam tak jak ja - wk...wić się i zrobić. będzie spokój. nie pamiętam czy młody ma już 18, ale chyba nie - zdaje się że w takim przypadku jest nawet łatwiej tą licencję zrobić. jak nie lubi współczesnej to niech przedłuża te 8 konkurencji rocznie (chyba że bez strzelby to 6) z broni klubowej nawet nie patrząc na tarczę byle by nie było DSQ i już. poza tym takie zawody ZKS i MP są w kalendarzu pzss to i pewnie dał by radę nawet z takich zawodów przedłużyć licencję
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: slaw2 »

Patryk1987 pisze: 02 kwietnia 2021, 20:16 SŁAW pierwszy post z sensem napisany,Ciekawe co ci odpowiedzą.
Incognito - nie bardzo pasuje zabierać głos w takiej dyskusji . Może się przedstaw jak masz cywilna odwagę.
Tomasz.78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 26 maja 2006, 00:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Tomasz.78 »

Nie dyskutuje się o rzeczach oczywistych. Uznanym przez MLAIC partnerem w Polsce jest PZSS, tak jak w przypadku innych krajów są uznawane odpowiednie krajowe związki strzelectwa sportowego.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: irek_39 »

tak jak w przypadku innych krajów są uznawane odpowiednie krajowe związki strzelectwa sportowego.
Tomku, mógłbyś rozwinąć tą część wypowiedzi? Co to znaczy odpowiednim?
Uważam, że piękną cechą strzelectwa czarnoprochowego jest jego otwartość. W wielu krajach istnieją federacje organizacji strzeleckich lub odrębne stowarzyszenia strzelców "odprzodowych" niezwiązane z ISSF. Natomiast w naszym pięknym kraju jest monopol jednego związku, zapisanego w ustawie, dającego sobie wyłączność na mówienie kto i kiedy może uczestniczyć we współzawodnictwie. PZSS również na swojej stronie www nie przyznaje się do tego, że jest członkiem MLAIC oprócz umieszczonych kilku regulaminów zawodów czarnoprochowych. Skoro na ich www są informacje dot. ISFF oraz IPSC (strzelectwo dynamiczne), to może fajnie byłoby, żeby były również o MLAIC? Na całej stronie PZSS słowo MLAIC występuje 4 razy (https://www.pzss.org.pl/szukaj?search=mlaic) z czego 3 dotyczy zawodów w kalendarzu.
Przykre jest to, że brak licencji związku, dla którego strzelcy czarnoprochowi są nieistotni i pomijani wyklucza bardzo dobrych zawodników :(
Na marginesie... z powodu obostrzeń koronawirusowych wiele egzaminów na patent zostało odwołanych (a dostępne terminy znikały w systemie elektronicznym kilka minut po północy) i uzyskanie nowej licencji jest prawie NIEMOŻLIWE!
KrzysiekM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 12 listopada 2020, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: KrzysiekM »

irek_39 pisze: 03 kwietnia 2021, 11:39 Na marginesie... z powodu obostrzeń koronawirusowych wiele egzaminów na patent zostało odwołanych (a dostępne terminy znikały w systemie elektronicznym kilka minut po północy) i uzyskanie nowej licencji w obecnej sytuacji jest prawie NIEMOŻLIWE!
Niestety nie prawie... (przytoczę tutaj przykład woj. Małopolskiego). Przemiła Pani ze strzelnicy w Tarnowie powiedziała, że na ostatni egzamin przed wprowadzeniem obecnych obostrzeń 50 miejsc zapełniło się w 3 MINUTY. Najbliższy egzamin (cały czas mówię o woj. Małopolskim) ma być 15.04 o ile rząd zdecyduje się otworzyć obiekty sportowe w co wątpię. Kolejny termin to 29.04- dalej pozostaje kwestia otwarcia obiektów sportowych plus czasu na "biurokrację" (do 30 dni na wydanie patentu i kolejne 30 na wydanie licencji. Łatwo policzyć, że oba terminy wychodzą już niestety po ME...

Poza tym niepotrzebne narażanie zdrowia swojego i swojej rodziny dla hobby jest przynajmniej moim zdaniem nieodpowiedzialne.
KrzysiekM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 12 listopada 2020, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: KrzysiekM »

Willie357 pisze: 03 kwietnia 2021, 15:05 " niedobry związek w czasach niedobrego wirusa"
Nawet nie biorąc już pod uwagę wirusa to chodzi mi tylko o to, że ktoś z PZSS się uparł na to że aby startować w zawodach i reprezentować swój kraj trzeba czekać i płacić aż ktoś udzieli "błogosławieństwa" na start... Przecież nawet chętnie bym zapłacił i poczekał swoje tyle, że po prostu NIE MA obecnie możliwości zrobić odpowiednich papierów na czas.
Krzysiek Mrzygłód

PS.: Pozdrawiam wszystkich z licencją; bawcie się dobrze :516:
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: irek_39 »

@Willie357 Przepraszam za wywód - nie chcę pisać o tym narodowym związku. Tylko, że ta sytuacja jest niesprawiedliwa i pokazuje problem braku możliwości uczestnictwa w zawodach czarnoprochowych dobrych zawodników. Zaczynałem przygodę ze strzelectwem od strzelectwa rozdzielnego ładowania i uważałem to za coś ważnego, że strzelać może każdy (oczywiście kto przestrzela zasad na strzelnicy). Przecież nawet udział w Mistrzostwach Polski nie wymagał licencji.
W 100% zgadzam się z Krzyśkiem!
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: Willie357 »

Irek,moj post nie wynikał z chęci ograniczania wolności słowa ,a bajzlu jaki się zrobił w wątku.A czasy mamy straszne,państwo przestaje działać,inne rzeczy też,a nam wszystkim puszczają już nerwy.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: variag »

KrzysiekM pisze: 03 kwietnia 2021, 15:35
Willie357 pisze: 03 kwietnia 2021, 15:05 " niedobry związek w czasach niedobrego wirusa"
Nawet nie biorąc już pod uwagę wirusa to chodzi mi tylko o to, że ktoś z PZSS się uparł na to że aby startować w zawodach i reprezentować swój kraj trzeba czekać i płacić aż ktoś udzieli "błogosławieństwa" na start... Przecież nawet chętnie bym zapłacił i poczekał swoje tyle, że po prostu NIE MA obecnie możliwości zrobić odpowiednich papierów na czas.
Krzysiek Mrzygłód

PS.: Pozdrawiam wszystkich z licencją; bawcie się dobrze :516:
Jeśli PZSS wymaga od Ciebie patentu strzeleckiego do uzyskania licencji zawodniczej to masz 18 lat.
Szkoda, trzeba było rok wcześniej i licencje miałbyś wydaną jako junior młodszy niejako z automatu po wstąpieniu do klubu. A i koszt egzaminu na patent byłby mniejszy.
irek_39 pisze: 03 kwietnia 2021, 11:39
tak jak w przypadku innych krajów są uznawane odpowiednie krajowe związki strzelectwa sportowego.
(...)
Uważam, że piękną cechą strzelectwa czarnoprochowego jest jego otwartość. W wielu krajach istnieją federacje organizacji strzeleckich lub odrębne stowarzyszenia strzelców "odprzodowych" niezwiązane z ISSF. Natomiast w naszym pięknym kraju jest monopol jednego związku, zapisanego w ustawie, dającego sobie wyłączność na mówienie kto i kiedy może uczestniczyć we współzawodnictwie. PZSS również na swojej stronie www nie przyznaje się do tego, że jest członkiem MLAIC
(...)
Przykre jest to, że brak licencji związku, dla którego strzelcy czarnoprochowi są nieistotni i pomijani wyklucza bardzo dobrych zawodników :(
Na marginesie... z powodu obostrzeń koronawirusowych wiele egzaminów na patent zostało odwołanych (a dostępne terminy znikały w systemie elektronicznym kilka minut po północy) i uzyskanie nowej licencji jest prawie NIEMOŻLIWE!
Niestety na tym polu zaspała Liga Obrony Kraju. Wystarczyło by,  żeby została uznana za "polski związek sportowy sportów obronnych i historycznych", zacząć wydawć swoja patenty strzeleckie, swoje licencje i może nastąpiłby renesans tej organizacji. A tak PZSS ma monopol dzieki lenistwu LOK.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: stangret »

Dlaczego w kraju "dobrych zmian" wszystko musi być tak scentralizowane i zbiurokratyzowane :-/
My jako Naród chyba we krwi mamy zamordyzm I centralizację. Chyba zgodnie z zasadą "jeden Bóg, jedna Partia" jest skostniały PZSS i bez zgody, błogosławieństwa i papierka ni chu, chu.
Dla przykładu:
NRA Bisley. Zawody...dajmy ma to Historic Service Rifle. Warunek uczestnictwa - posiadanie SCC (Safety Shooting Certificate) i wniesienie opłaty startowej. Przed rozpoczęciem zawodów na odprawie, podczas wydawania metryczek sprawdzane są SCC. Nikt nie pyta o przynależność klubową czy jakieś licencje lub patent. Wszyscy są klasyfikowani a pierwsze trzy miejsca dostają medale NRA. Tak też się da :516:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z patentem strzeleckim w czasach pandemii

Post autor: slaw2 »

Jeśli PZSS wymaga od Ciebie patentu strzeleckiego do uzyskania licencji zawodniczej to masz 18 lat.
Szkoda, trzeba było rok wcześniej i licencje miałbyś wydaną jako junior młodszy niejako z automatu po wstąpieniu do klubu. A i koszt egzaminu na patent byłby mniejszy.
Nie ma 18 lat . Osiemnaście lat skończy 16 kwietnia .
W PZSS liczy się rok kalendarzowy .
A czasy mamy straszne,państwo przestaje działać,inne rzeczy też,a nam wszystkim puszczają już nerwy.
Ale małolat licencję aby reprezentować swój kraj musi mieć dalej . Na dodatek żeby strzelać z broni bezpozwoleniowej .
Podejrzewam że ten absurd pandemiczny można by rozwiązać w 15 min jednym zapisem w przepisach wewnętrznych PZSS.

Co do tematu i jego "rozwodnienia ". Willy tu nie chodzi o problem uzyskania patentu , tylko niemożność startu w zawodach jedynego zawodnika w PL w swojej grupie wiekowej . Na dodatek ten zawodnik ma szansę na 3 medale na ME.
Polecam przestudiowanie wyników jakie były w poprzednich latach w konkurencji Mariette i Kuchenruter . Ponad 70 pkt to był medal
Jak strzela Vetterli to chyba wiecie .

Niedopuścić takiego zawodnika do zawodów ......
Dobra szkoła życia to strzelectwo dla młodego człowieka . Jak nie niespełniony XXXXXXXXXX , to PZSS. Zawsze masz inne problemy oprócz strzelania. Dobrze że dziurki w tarczach są obiektywne .

PS . Po za tym już mu chyba ochota przeszła do reprezentowania PZSS i Polski na tych zawodach i trudno się dziwić .....
Jak dla nas koniec dyskusji .... po co się wk.... i tyle .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”