jakie pcp na początek

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 487
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Leon83 »

szambi pisze: 31 marca 2021, 06:10 BP600 to jest bullpup, czyli "ni to karabin ni pistolet", takie coś do wszystkiego, a wiadomo że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :wink: :-D. W przenośni oczywiście (nie urażając niczyich upodobań), bo wiadomo, co kto lubi.
A kolega jakie bullpup’y posiadał, że się tak do nich zniechęcił?

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2052
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Dexter »

Ja kupowałem w srut.pl. Nie mam żadnych zastrzeżeń a nawet oceniam mocno na plus za fachowe i miłe podejście do klienta (internetowo i telefonicznie) oraz rzetelność. Od siebie mogę polecić.
Awatar użytkownika
DrA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 378
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 19:43
Tematy: 21
Lokalizacja: opolska dziura
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: DrA »

kajper pisze: 31 marca 2021, 20:15 Robił ktoś z Was zakupy w sklepie śrut.pl, jeżeli tak to jaka opinia
Tak, ja.
Zamówiłem śrut a przysłali karabinek.
Ale to Linek pakował, a on się nie zna ;)

A poważnie - swojski sklep, zamawiaj śmiało.
Warszawski Klub Field Target
======= WKFT =======
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 588
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Januszpelle »

Leon83 pisze: 31 marca 2021, 20:26
A kolega jakie bullpup’y posiadał, że się tak do nich zniechęcił?
Obrzyn powstał tylko po to, by schować go Pod płaszczem. Na polowaniach, na zawodach, w normalnym i wygodnym użytkowaniu najlepsze są normalne osady. Po co skracać karabin, skoro są pistolety?
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 487
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Leon83 »

Janusz, nie zrozumiałeś pytania, nie zadanego zresztą do Ciebie...

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1195
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: AndyOO »

Januszpelle pisze: 31 marca 2021, 21:01 ...Obrzyn powstał tylko po to, by schować go Pod płaszczem...
Sorki za wtręt, a co ma obrzyn wspólnego z bullpup'em??? (oprócz krótszej konstrukcji)
Januszpelle pisze: 31 marca 2021, 21:01 Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)
Twój podpis mówi, że jakiś karabinek, w Twoim przypadku HW100, pozwolił poczuć przyjemność ze strzelania, a nawet, jak wiemy, osiąganiu bardzo dobrych wyników :!: :!: :!:
Czemu więc uważasz, że bullpup nie może komuś dać podobnych możliwości :?: :?: :?: :!: :!: :!:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: szambi »

Nie używam bulpupów nie dlatego że się zraziłem, oraz nie dlatego że może system jest jakiś gorszy, to jest takie samo PCP jak każde inne, z tą różnicą że ma skróconą osadę i zmodyfikowany system spustowy po to żeby wygodniej było eliminować szkodniki stosując technikę strzelania dynamicznego. Osobiście nie używam tego typu sprzętu ponieważ uważam że do strzelania wyczynowego jest on niewygodny, a przynajmniej nie sprawdza się tak dobrze w sportowym strzelaniu statycznym jak odpowiednio długi, dobrze wyważony i dociążony karabin meczowy. Myślę ze nie tylko ja tak uważam, ponieważ nigdy nie zauważyłem żeby ktokolwiek używał sprzętu typu bullpup na amatorskich zawodach terenowych, o profesjonalnym strzelaniu sportowym do tarczy nie wspominając. Każdy rodzaj sprzętu został zaprojektowany w określonym celu i ma swoje odpowiednie zastosowanie.
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1195
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: AndyOO »

Zgoda Robercie, na zawodach, tych nielicznych, na których byłem nie widziałem takich konstrukcji :idea: Nie mniej nie skreślałbym bullpup'ów tak kategorycznnie, nie dlatego, że obecnie takiego posiadam, ale dlatego że jestem pewien, iż są ludzie którym może wyważenie tej konstrukcji podchodzić bardziej, niż strzeladła w klasycznym wydaniu.
Należy się cieszyć, że mamy większy wybór i możliwości, a na pewno nie można kategorycznie stwierdzać, że coś do czegoś się nie nadaje, bo zostało wymyślone do innych celów.
To wiatrówka i to wiatrówka, obie powinny być celne w rękach swojego posiadacza i / lub sprawiać mu przyjemność z użytkowania i tyle :one:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1195
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: AndyOO »

Słaba ta argumentacja Dexter, w mojej wypowiedzi, przepraszam, bo nie było to jawnie podane, brałem pod uwagę porównywalne konstrukcje, choćby Daystate: te same lufy i takiesame spusty :!: :!: :!:
Twój wywód zakłada, że bullpup i to obojętnie jakiej jest jakości, to reksio, czy chinka b1, więc jest jakby dość daleko od rzeczywistości :idea:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
DrA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 378
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 19:43
Tematy: 21
Lokalizacja: opolska dziura
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: DrA »

szambi pisze: 31 marca 2021, 23:51 Nie używam bulpupów nie dlatego że się zraziłem, oraz nie dlatego że może system jest jakiś gorszy, to jest takie samo PCP jak każde inne, z tą różnicą że ma skróconą osadę i zmodyfikowany system spustowy po to żeby wygodniej było eliminować szkodniki stosując technikę strzelania dynamicznego. Osobiście nie używam tego typu sprzętu ponieważ uważam że do strzelania wyczynowego jest on niewygodny, a przynajmniej nie sprawdza się tak dobrze w sportowym strzelaniu statycznym jak odpowiednio długi, dobrze wyważony i dociążony karabin meczowy. Myślę ze nie tylko ja tak uważam, ponieważ nigdy nie zauważyłem żeby ktokolwiek używał sprzętu typu bullpup na amatorskich zawodach terenowych, o profesjonalnym strzelaniu sportowym do tarczy nie wspominając. Każdy rodzaj sprzętu został zaprojektowany w określonym celu i ma swoje odpowiednie zastosowanie.
Umyj oczy :)

Zapp strzelał z Impacta FT.
Warszawski Klub Field Target
======= WKFT =======
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: szambi »

DrA pisze: 01 kwietnia 2021, 12:09

Umyj oczy :)

Zapp strzelał z Impacta FT.
Dobrze napisane "strzelał" :-D ale to czy trafiał to już zupełnie inna kwestia :wink:
W kazdym razie pomijając szczegóły oraz fakt że była to sytuacja przejściowa Zapp obecnie już z Impacta FT nie strzela. :)
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1039
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 13
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Zapp »

szambi pisze: 01 kwietnia 2021, 14:22
DrA pisze: 01 kwietnia 2021, 12:09

Umyj oczy :)

Zapp strzelał z Impacta FT.
Dobrze napisane "strzelał" :-D ale to czy trafiał to już zupełnie inna kwestia :wink:
W kazdym razie pomijając szczegóły oraz fakt że była to sytuacja przejściowa Zapp obecnie już z Impacta FT nie strzela. :)
Trafiał, trafiał, z wynikami jak z każdego sprzętu używanego dorywczo 8-) Trzeba było uważać (jak to mówił Kwinto).
Nie strzela, bo mu się nie chce.
Generalnie to wogle coś misie niespecjalnie chce, nawet z Walthera.
Ale jak tylko misie zechce, to... ;laughing:
Różne alu-sprzęty :)

Impact 5,5 do sprzedania.
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: szambi »

Może i trafiał... 50% tego co zazwyczaj, pamiętam bo widziałem na Pucharze Zimowym :wink: Tak czy inaczej pomijając jednostkowy przypadek kolegi Zappa który statystycznie nic do tematu rodzaju sprzętu używanago na zawodach nie wnosi, nadal uważam tak jak napisałem powyżej, a kto z czego będzie sobie strzelał to jego wolna wola i wybór, ja tylko mogę zasugerować wybór rodzaju sprzętu na początek w oparciu o mój subiektywny pkt widzenia.
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 588
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Januszpelle »

Nie przekreślam bulpapów, jedynie zaznaczam o wyższości karabinków dłuższych nad krótszymi na zawodach. Dodam, że ma być dla nas wygodny i dlatego w swojej HW 100 obciąłem kolbę o 5 cm dla lepszego wyważenia.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2543
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 52
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: jakie pcp na początek

Post autor: MASZOT »

Dorzucę troszkę swojego "grosza" do dyskusji, ale tak delikatnie, co by nie zostać posadzony o ukrytą reklamę... :-P.
Każdy z wypowiadających się tu Kolegów ma ogromne doświadczenie w strzelectwie wiatrowym do blaszanych zwierzaków. Przez ich ręce przeszło wiele sprzętu, ale i każdy nich ma też swoje własne preferencje, co jest całkowicie naturalne. Nie mniej jednak przedstawione przez nich propozycje, zarówno produktów Weihrauch jak i AirArms są godne uwagi i niezaprzeczalnie stanowią one jedne z najlepszych wyborów sprzętu dostępnego u nas w kraju, nie tylko na początek strzelania, ale i na wieloletnie użytkowanie, zarówno rekreacyjne, jak i zawodnicze (o innych przedstawianych w tym temacie produktach wolę nie wypowiadać się bo mogę zostać posądzony o skrajnie radykalne poglądy strzelecko-sprzętowe). Wspomniane również tutaj produkty ze "stajni" Steyr czy Walther są znacznie droższe ale i też mają dużo większe możliwości anatomicznego dopasowania karabinka do warunków fizycznych strzelca. Nie będą jednak dużo bardziej precyzyjne o ile w ogóle będą. Ja sam osobiście strzelałem z AirArms S400 przez 10 lat i całkiem nieźle mi to wychodziło i czasem (a nawet czasem trochę częściej niż czasem :-D ), coś tam na zawodach wystrzelałem. Ja z czystym, sumieniem mogę polecić Ci S400, który po poprawnym wyregulowaniu jest po prostu niezawodny, a to zasługa niezwykle prostej konstrukcji, a zamontowana w "czterysetkach" lufa (Lothar-Walther) jest wyjątkowo precyzyjna. S400 nie ma jednak regulatora ciśnienia, a wiec efektywność systemu dla zawodniczych strzałów jest niższa niż HW100 (ma fabryczny regulator ciśnienia). Montaż regulatora w S400 dziś nie stanowi jednak żadnego problemu (produkuje go kilku rodzimych producentów),a koszt całej zabawy (ok 350-400zł) nie jest wygórowany. jest jeszcze jeden czynnik, który powinieneś wziąć pod uwagę - ciężar karabinka, który powinien być dopasowany do postury strzelca. HW100 jest ciężkim karabinkiem i dla postawnego strzelca nie będzie stanowić problemu. S400 jest znacznie lżejszy. Sugeruje Ci jednak spotkać się z użytkownikami tego typu sprzętu i na żywo zapoznać się z nim.

P.S. Jeśli jednak finanse dają Ci możliwość zerknięcia na półkę ze Steyrami, Waltherami czy AirArm z serii FTP, to nie zawracaj sobie głowy tym co Ci napisałem i od razu kup coś z tej kolekcji.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”