jakie pcp na początek

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: szambi »

screwer pisze: 17 kwietnia 2021, 00:21 Na palcach jednej ręki policzę tych których znam i wiem, że strzelają w limicie. Reszta pyka z FAC-a bo nie po to płaci się 5000-8000 zł za PCP.
No widzisz, to kwestia preferecji, ja z kolei nie znam nikogo kto pyka z FAC, bo nie po to płaci się 10000-13000 zł za PCP i drugie tyle za celownik, pomijając kilka kolejnych tys za dodatkowe gadżety żeby nie mieć potem możliwości legalnego konkurowania z innymi pasjonatami tego hobby z różnych stron świata na specjalnie organizowanych w tym celu imprezach strzeleckich w kraju i za granicą. :)
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2021, 13:14 przez szambi, łącznie zmieniany 1 raz.
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Ziemo »

screwer pisze: 17 kwietnia 2021, 00:21 Na palcach jednej ręki policzę tych których znam i wiem, że strzelają w limicie. Reszta pyka z FAC-a bo nie po to płaci się 5000-8000 zł za PCP.
;laughing: ;laughing: ;laughing:

Ale popłynąłeś, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Ludzie płacą 5-8K nie po to, żeby "pykać z FAC-a" tylko po to, żeby karabinek w limicie na 50m robił w tarczy jedną dziurkę po10 strzałach. I to po po to się tuninguje fabryczny sprzęt (nierzadko za drugie tyle co wartość karabinka).
HFT
screwer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 28 października 2020, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: screwer »

szambi pisze: 17 kwietnia 2021, 07:48
screwer pisze: 17 kwietnia 2021, 00:21 Na palcach jednej ręki policzę tych których znam i wiem, że strzelają w limicie. Reszta pyka z FAC-a bo nie po to płaci się 5000-8000 zł za PCP.
No widzisz, to kwestia preferecji, ja z kolei nie znam nikogo kto pyka z FAC, bo nie po to płaci się 10000-13000 zł za PCP i drugie tyle za celownik, pomijając kilka kolejnych tys za dodatkowe gadżety żeby nie mieć potem możliwości legalnego konkurowania z innymi pasjonatami tego hobby z różnych stron świata na specjalnie organizowanych w tym celu imprezach strzeleckich w kraju i za granicą. :)
Optyka zazwyczaj jest droższa niż karabinek, nie wiem jak u Ciebie ja korzystam z jednej do PCP i palnej. Oczywiście możesz bawić się w pykanie do czarnego pola i latac do tarczy z suwmiarką. Możesz też popykać z pasjonatami w extreme benchrest (z tym, że tam możesz mieć małe szanse z polskimi wiatrówkami ASG). Możesz także strzelać na większe dystanse i nie lizać się z kolegami po przyrodzeniach na widok grupy w 5-cio groszówce na 25 metrów. Co kto woli. To ma dawać radość oraz impuls do samodoskonalenia zarówno techniki jak i cierpliwości tyle, że w towarzystwe betonowych zasad bezpieczeństwa. Znam gości którzy jajogłowych pozerów obskakują na strzelnicy (mam tu na myśli palną) z palcem w 4 literach. Kumpel ze strzelnicy w Zurychu ma takie powiedzenie: "Na nic optyka, markowy karabin i ogromna kasa skoro ze strzelającego kawał marnego ku...a". Typ z P226 z łapiy idziew cel na szokujące dystanse strzelca wyborowego.
screwer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 28 października 2020, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: screwer »

szambi pisze: 17 kwietnia 2021, 07:36
screwer pisze: 17 kwietnia 2021, 00:14 Co ma piernik do wiatraka? Napisałem o bullpop-ie a nie dystansach na zawodach. Z postawy stojącej także zdecydowanie lepiej mi się strzela niż z tradycyjnej osady.
To już jak komu wygodniej, z mojego osobistego doświadczenia wynika że podczas strzelania precyzyjnego do celów nieruchomych w terenie dużo lepiej się sprawdza osada o wymiarach tradycyjnych (twz proteza) z możliwością pełnej personalizacji pod względem dostosowania do budowy anatomicznej i preferencji strzelca, co w osadach typu bullpup z racji samej konstrulcji jest nieco ograniczone.
Doskonale to ująłeś. Pracując i ćwicząc w moim ojczystym kraju na PGM Hecate 2 a odwiedzając rodziców w PL zakupiłem sobie na te potrzeby PCP w klasyku, no i nie odnalazłem się stąd finalnie bull, jak Hecate. Ciężko mi się spierać o detale, całkiem inne strzelanie: palna - pcp jednak nie rozumiem skąd jad i udowadniamie ile to można wydać kasy na wiatrówkę. Strzelca wyborowego w policji nikt nie pyta co mu poprawić? Masz mieć wynik z serii pykanej na standaryzowanej amo i zunifikowanych parametrach optyki. Fanaberie tuningowe strzelców wiatrówkowych to inna bajka, stąd średnio mnie to przekonuje. Natomiast powtórzę gdyż o mądre: "To już jak komu wygodniej". Tego się trzymajmy i bezpiecznie strzelajmy.
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1610
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Artkor »

Fanaberie tuningowe? :) ;laughing: :) DOBRE!!!
Mam propozycję: przyjedź na zawody i po prostu skop nam du** bo gadanie to tylko gadanie, jakoś mnie nie przekonuje. Wyniki mówią kto ma rację. To jak, widzimy się w najbliższą niedzielę w Poznaniu czy 9 maja w Kolibkach? :one:
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: szambi »

screwer pisze: 20 kwietnia 2021, 00:22 Optyka zazwyczaj jest droższa niż karabinek, nie wiem jak u Ciebie ja korzystam z jednej do PCP i palnej. Oczywiście możesz bawić się w pykanie do czarnego pola
U nas jak ktoś z zawodników wiatrówkowych wsiąknie w palną (Long Range Shooting) to z reguły rezygnuje ze strzelania z wiatrówki, bo ani portfel, ani czas nie są z gumy. :)
Ja do palnej się nie dotykam głównie ze względu na bariery prawno biurokratyczne w naszym kraju, związane z tym dość wysokie koszty takiej zabawy i szereg innych zainteresowań poza strzelaniem w tym głównie bębnieniem na perkusji z ktorego miewam dodatkowe dochody. Osobiście strzalam dosyć popularną na świecie, nie mniej nieco niszową, amatorką pneumatyczną konkurencję terenową Field Target do której z reguły używa się karabinków PCP z najwyższej półki takich marek jak Steyr, Air Arms, Walther, Anschutz, Feinwerkbau i innych mniej znanych na rynku producentów. Co do zastosowanej optyki musi mieć ona oprócz podstawowego zadania dodatkową specyficzną możliwość precyzyjnego pomiaru odległości do celu (rangefinding) w zakresie dystansu 9-50 metrów na którym ustawiane są cele reaktywne na nieznanej strzelcowi odległości ze strefami trafień 15-40mm, stąd gama produktów dostępnych na rynku do skutecznego wykorzystania w tej dyscyplinie jest dosyć ograniczona, a niektórzy producenci jak np Schmidt und Bender mają w swojej ofercie specjalne modele Field Target przeznaczone do tefo typu zastosowań. Ja używam PCP brytyjskiego producenta Air Arms model Field Target Precision FTP900, jest to karabinek zaprojektowany specjalnie z myślą o takim strzelaniu, oparty technologicznie na sprawszonych rozwiązaniach od lat stosowanych jako baza w olimpijskich karabinkach typu match i prostego celownika z najniższej półki w tej kategorii Nikko Styrling Diamond Sportsman 10-50x60. Wracając do tematu bullpup, w tej dziedzinie sportu amatorskiego z uwagi na jego specyfikę ten typ osady zdecydowanie się nie sprawdza i nie ma co się spierać na temat wyższości kwadratu nad prostokątem i odwrotnie bo jak pisałem wcześniej w temacie każdy typ osady jest zaprojektowany do innych zastosowań, ale jak sobie ktoś z tego korzysta to już jest kwestia indywidualnych upodobań, moje stwierdzenie jest ogólne i opiera się na osobistych obserwacjach i doświadczeniu w dziedzinie strzelectwa w ktorej się obracam. :-D
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
Jabu_LFS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 02 czerwca 2019, 22:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Jabu_LFS »

Ale dlaczego w temacie "jakie pcp na początek" jeden z kolegów doszedł aż do kwestii broni palnej, long range i preferencji strzelca wyborowego w policji to nie bardzo rozumiem. Mimo, że przeczytałem cały wątek :)
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Januszpelle »

Jabu_LFS pisze: 20 kwietnia 2021, 07:55 ... nie bardzo rozumiem. Mimo, że przeczytałem cały wątek :)

Też straciłem bezpowrotnie minuty swojego życia, a mogłem w tym czasie poważyć śrut, lub chociażby umyć klapki. :-D
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: FireFighter »

Ja uważam jak kolega szambi każdy karabinek jest przeznaczony do czego innego. Komuś odpowiada bullpup innemu klasyczna osada. Każdy również kieruje się swoimi preferencjami. Ja np. na zawody nie jeżdżę z dwóch, powodów nie mam tak dobrego karabinka i optyki oraz nie jestem dobrym strzelcem z pozycji wymuszonych. U mnie priorytetem jest żeby karabinek był łatwy w serwisie, niezawodny i celny. Takim karabinkiem jest np. EDgun Leshiy 1 dochodzi jeszcze możliwość zmiany kalibru od 4,5 do 6,35 mm do wyboru do koloru. Więc można strzelać w limicie, a jak ktoś zapragnie FAC to rejestracja i strzelnica. Tutaj kolega z innego forum pokazuje jak to strzela. Ja tak dobry jak on nie jestem ale z pozycji stabilnej czyli leżąca, bipod plus zwinięta kurtka pod "kolbę" i wynik się zmieścił w groszówce, seria 5 strzałów. Fakt, że jedna mi taka grupa wyszła na trzy. :-)
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1610
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: Artkor »

Jabu_LFS pisze: 20 kwietnia 2021, 07:55 ...Ale dlaczego w temacie...
Hehe, no to jest pytanie za 100 punktów.
Mam taką teorię że jak ktoś się na czymś nie zna a koniecznie chce zabłysnąć to poprowadzi rozmowę w kierunku tematu na którym uważa że się zna. A więc mamy szczęście że nie trafiliśmy na wędkarza. :)
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: jurek40b »

Kolego Arktor,zachęciłeś mnie,czytam od początku :-D Szkoda było czasu. Większość wiadomości ,na samym początku padła :-D
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: szambi »

Artkor pisze: 20 kwietnia 2021, 10:12 A więc mamy szczęście że nie trafiliśmy na wędkarza. :)
I tutaj na pytanie jaka wędka na początek, klasyczna czy spinning? Odpowiedź będzie zbliżona, zależy do czego chcesz używać?
Jak to do czego? Do łowienia ryb. :)
Air Arms EV2
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: ArturR »

kajper pisze: 22 marca 2021, 11:57 Potrzebuję pomocy w wyborze na początek jakie pcp ok 2000 zł
Kup AA S400. Sprawdzony popularny łatwo odsprzedawalny.
Jest bardzo lekki, w postawie stojącej nie wgniata w ziemię, więc dobrze przygotuje kręgosłup pod ewentualne większe i cięższe bazuki.
Awatar użytkownika
belphegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 246
Rejestracja: 18 marca 2008, 17:50
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: belphegor »

kajper pisze: 22 marca 2021, 11:57 Kotlet stary i odgrzewany
Potrzebuję pomocy w wyborze na początek jakie pcp ok 2000 i jaka butla?
Oferty sklepów są DUŻEEEEE ale jak zawsze coś to dziadostwo a coś lepszego.
Nieznam się i proszę o pomoc.
Kaliber raczej 4,5mm
Pozdrawiam
Pytanie proste, a odpowiedzi fajne, ale tak jest gdy wypowiadają się strzelcy biorący udział w zawodach, wszystkie wymienione tu karabinki przekraczają założony budżet a autor tematu nie napisał nic o chęci brania udziału w rywalizacji sportowej.
Odpowiem autorowi krótko, przymierz się w jakimś sklepie do wędki i bula i oceń co Ci bardziej pasuje, jeżeli klasyk to polecam AA, CZ200 jeśli bull to P15 lub jak radził ktoś na początku P35 a polecam gdyż miałem je wszystkie i do rekreacji w tym budżecie nic lepszego nie znajdziesz.
.177 .22 .31 .36 .41 .44 .45 .56 a jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jakie pcp na początek

Post autor: ArturR »

Cyt. " tak jest gdy wypowiadają się strzelcy biorący udział w zawodach, wszystkie wymienione tu karabinki przekraczają założony budżet"

Nieprawda, bo za około 2000 zł(jak pisze autor) da radę kupić np. wspomniane AA S400.
Rok temu dla mojego podopiecznego juniora za 2500 zł był kupiony cały używany zestaw S400 z butlą przetoczką, matą itp.
Zestaw kupiony od znajomego strzelca, sprawdzony i pewny. Można? Można, tylko trzeba się obracać właśnie w tym środowisku strzelców, którzy czynnie biorą również udział w zawodach, a nie tylko tych strzelców ogródkowo-internetowych.
Myślę że autor tematu dobrze o tym wie, i dlatego nie przypadkowo właśnie tutaj szuka karabinka,
a nie na OL-coś tam, albo Alle-coś tam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”