RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Ogólne sprawy organizacyjne i techniczne dotyczące Naszego forum

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 669
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: andwal »

Mylisz się kolego,wiele komputerów ma stałe Ip a z emaila można wyczytać bardzo ale to bardzo wiele nawet konkretne mieszkanie.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: irek_39 »

Mumin_ pisze: 27 stycznia 2021, 14:15
irek_39 pisze: 22 stycznia 2021, 22:08 Chodzi o wiele więcej niż nick, bo właściciel (i administratorzy?) mają dostęp do naszych adresów e-mail i czasem w wiadomościach prywatnych do większej ilości danych osobowych.
(...)
A teraz coś, co może Tobą wstrząsnąć: to forum jest prywatne. Właściciele/admini mogą robić, co im się żywnie podoba. W tym kasować cokolwiek, na co mają ochotę. Jeśli się z tym nie zgadzasz, nie korzystaj. Korzystanie z forum jest przywilejem, nie prawem.
Dziękuję za wytłumaczenie i za możliwość bycia tutaj łaskawemu Właścicielowi. Chyba deal jest obustronny - użytkownicy robią ruch, właściciel ma hajs z reklam (nie wnikam jaki jest tego bilans). Właściciel może jest pasjonatem danych osobowych ludzi interesujących się bronią (?).

-----------------------------
Ale w regulaminie (na górze strony jest link) tego forum jest jasno jasno napisane, że:
Informacja o ochronie danych osobowych które posiadamy:
Forum-Broń.pl - forum dyskusyjne miłośników broni i strzelectwa („ My“, „Nasz”, „Nas” lub „ Forum-Broń.pl“), jako administrator danych osobowych, gromadzi Państwa dane osobowe uzyskane podczas utworzenia przez Państwa konta Użytkownika na Naszym portalu oraz w trakcie jego użytkowania („Dane osobowe”), w szczególności:
• Twoje imię i nazwisko lub nazwa użytkownika - "nick".
• Twój adres email.
• Twój adres IP.

Inne dane mogą być gromadzone w przypadku jeżeli zdecydujesz się je udostępnić wypełniając pola w swoim profilu - zależy tylko od użytkownika.

Ja w takim razie proszę o udzielenie informacji, kto tym administratorem danych (właścicielem forum) jest? Czy to jest jakaś tajemnica kto administruje naszymi danymi?

-----------------
mildot pisze: 27 stycznia 2021, 16:27 Jak zwyjke misianie i nawalanka.
Tu jest prosto i konkretnie: LINK
Dziękuję za link, ale jest to artykuł z 2011 i jest już mocno nieaktualny.
Sp0cK
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 listopada 2020, 10:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: Sp0cK »

andwal pisze: 27 stycznia 2021, 17:46 Mylisz się kolego,wiele komputerów ma stałe Ip a z emaila można wyczytać bardzo ale to bardzo wiele nawet konkretne mieszkanie.
Trzymajmy się faktów.

Z e-mail'a owszem da się pozyskać IP nadawcy, choć nie zawsze, ale powiązywanie IP z mieszkaniem to już jest fantazja :)
Bez dostępu do rejestrów operatora jest to w praktyce niemożliwe. Ja mam stałe IP w domu - poproszę o mój adres :P
Awatar użytkownika
Markm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: Markm »

Sp0cK pisze: 27 stycznia 2021, 18:31 poproszę o mój adres
Dobrze? (i bez IP)

Marcin K.
43-300, Bielsko-Biala
Polska
chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: chris77 »

irek_39 pisze: 27 stycznia 2021, 18:01
Ale w regulaminie (na górze strony jest link) tego forum jest jasno jasno napisane, że:
[...] jako administrator danych osobowych, gromadzi Państwa dane osobowe uzyskane podczas utworzenia przez Państwa konta Użytkownika na Naszym portalu oraz w trakcie jego użytkowania („Dane osobowe”), w szczególności:
• Twoje imię i nazwisko lub nazwa użytkownika - "nick".
A faktycznie. Ktoś tu walnął bubla w regulaminie :) Przy takim zapisie w regulaminie, jest obowiązek podania danych administratora i UODO ma się czego czepić.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: Mumin_ »

chris77 pisze: 27 stycznia 2021, 20:51Przy takim zapisie w regulaminie, jest obowiązek podania danych administratora i UODO ma się czego czepić.
Poważnie? Jeśli napiszę, że gromadzę, a naprawdę nie gromadzę, to muszę podać dane administratora?
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: biper »

Mumin_

Ale skoro napiszesz, że gromadzisz dane w postaci: nick (lub imię i nazwisko), email, adresy IP (vide zapis powyżej), to jak by miało forum działać bez tych danych? :-D

A podanie danych administratora to chyba żaden problem, bo bez problemu można sprawdzić na kogo domena jest zarejestrowana (człowiek lub firma)..
Nie sprawdzałem, bo mi to nie robi różnicy, czy to będzie zapisane tutaj na czerwono, czy w dns.pl..

To tylko pokazuje, jak RODO utrudnia czasem życie.. A na syfiasty spam, który trafia po jakichkolwiek zakupach w sklepach internetowych, gdzie trzeba podać email, jak siły nie było, tak nie ma..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Sp0cK
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 listopada 2020, 10:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: Sp0cK »

Markm pisze: 27 stycznia 2021, 18:43
Sp0cK pisze: 27 stycznia 2021, 18:31 poproszę o mój adres
Dobrze? (i bez IP)

Marcin K.
43-300, Bielsko-Biala
Polska
Nie :-) Dalej się nie dało - Gdynia :P
Większość operatorów dane w RIPE czy bazach GeoIP ma nieaktualne. Nikomu się nie chce tego pilnować.
Pracuje w branży telco od 20 lat.
Podsumowując i kończąc temat - znajomość adresu IP co najwyżej pozwala ustalić operatora i w zasadzie nic więcej. Nawet jak w rejestrach jest podane miasto to często jest błędne.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2021, 21:45 przez Sp0cK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: Mumin_ »

biper pisze: 27 stycznia 2021, 21:34 Ale skoro napiszesz, że gromadzisz dane w postaci: nick (lub imię i nazwisko), email, adresy IP (vide zapis powyżej), to jak by miało forum działać bez tych danych? :-D
Forum niech sobie działa, te dane nie są (w ogólnym przypadku) danymi osobowymi w rozumieniu ustawy.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: biper »

Też uważam, że nie są to dane osobowe (a przynajmniej jakieś istotne), ale faktem jest, że tak zostały nazwane w regulaminie :)
Poza tym, to że ja sobie mogę uważać, nie znaczy, że sąd, czy urząd moją opinię podzieli :)
To znamy z UoBiA, interpretacji KGP, lokalnych WPA i użytkowników :)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
JohnWayne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 09 listopada 2019, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: JohnWayne »

Ale Wy tak na poważnie? Ustalenie danych właściciela i firmy jaką posiada zajęło mi dokładnie 4 minuty.
Google Wam wyłączyli czy jak?
Pozdrawienia z Rio Bravo :wink:
"Tylko ludzie mali i słabi używają w dyskusji argumentu siły zamiast siły argumentów."
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: mildot »

Czasem to trudno powiedzieć czy takie tematy to po to żeby właścicielowi podnieść ciśnienie czy w trosce o swoją fobię czy po to aby lekko zmotywować właściciela do uporządkowania spraw które mogą potencjalnie narazić go na kłopoty...

Tak czy inaczej lepiej mieć to ogarnięte i tyle. To ból głowy właściciela, ale jest też pewnie kilku ludzi na forum którzy mogą pomóc mu to ogarnąć i mieć swiety spokój.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: ravkill »

JohnWayne pisze: 27 stycznia 2021, 22:45 Ale Wy tak na poważnie? Ustalenie danych właściciela i firmy jaką posiada zajęło mi dokładnie 4 minuty.
Google Wam wyłączyli czy jak?
Niekoniecznie właściciel musi być administratorem danych... Więc nie jest to takie oczywiste, tym bardziej że zupełnie tematu IT nie ogarnia... Szczerze powiedziawszy mi to wisi. Udostępniam te dane gdy chce, gdy nie chcę mogę mieć pierdylion maili i kilkaset adresów ip z kilkudziesięciu krajów (ale to już za $). Za darmola dysponuję tylko setką adresów ip... Dajcie spokój nie macie się czego czepiać, czy też forum wam zbrzydło...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: RODO - kto jest administratorem danych osobowych na tym Forum?

Post autor: tommylee »

Odpisze na Twoje pytanie ale nie Tobie tylko innym użytkownikom - Twoje intencje są dla mnie jasne. :one:
irek_39 pisze: 27 stycznia 2021, 18:01 Ale w regulaminie (na górze strony jest link) tego forum jest jasno jasno napisane, że:
Informacja o ochronie danych osobowych które posiadamy:
Forum-Broń.pl - forum dyskusyjne miłośników broni i strzelectwa („ My“, „Nasz”, „Nas” lub „ Forum-Broń.pl“), jako administrator danych osobowych, gromadzi Państwa dane osobowe uzyskane podczas utworzenia przez Państwa konta Użytkownika na Naszym portalu oraz w trakcie jego użytkowania („Dane osobowe”), w szczególności:
• Twoje imię i nazwisko lub nazwa użytkownika - "nick".
• Twój adres email.
• Twój adres IP.

Inne dane mogą być gromadzone w przypadku jeżeli zdecydujesz się je udostępnić wypełniając pola w swoim profilu - zależy tylko od użytkownika.

Ja w takim razie proszę o udzielenie informacji, kto tym administratorem danych (właścicielem forum) jest? Czy to jest jakaś tajemnica kto administruje naszymi danymi?
Cały teks o rodo został skopiowany z internetu, zmodyfikowany i wklejony, żeby było - bo być musi :651:
jako administrator danych osobowych, gromadzi Państwa dane osobowe uzyskane podczas utworzenia przez Państwa konta Użytkownika na Naszym portalu oraz w trakcie jego użytkowania
Tutaj powinno być "przechowuje na serwerze" ponieważ tak funkcjonuje phpBB - nie ja je stworzyłem. Administrator może kojazyć się z tym, że dane są przetwarzane, udostępniane innym podmiotom.
Nikt nikomu nie udostępnia, nie udostępni i w żaden sposób nie przetwarza waszych danych - czyli maila, IP oraz nick. Te dane są wymagane w rejestracji, inne pola np. miejscowość podaje sam użytkownik jak ma na to ochotę.

Teoretycznie - jeżeli właściciel Jerzy udostępnił by wasze dane to komu??? Chyba tylko firmom które nas sponsorują.
Czy ktoś z Was dostał jakiegoś maila z reklamą?
Ja nigdy nie dostałem i Wy na pewno też :-D

W rodo jest paragraf o policji - i tak raz na pisemny wniosek policji dane zostały udostępnione - dotyczyło to oszusta z K/S któremu ktoś założył sprawę.
Tu nie było dyskusji.

Była próba wymuszenia danych przez jednego użytkownika od osoby, która go tutaj obraziła - został odpalantowany.
Takie ciekawostki.

Przypominam po raz tysięczny - to jest forum prywatne, nie państwowe, nikt tu nie opłacił abonamentu i po prostu nie musi tutaj być.
Są inne fora na których można się zarejestrować.
Jestem zarejestrowany na innym zagranicznym forum od kilku lat i nigdy nie widziałem tam żadnego z takich tematów jak u nas.
Ot Polska :one:

Teraz Irku odpiszę Tobie bo jesteś na cenzurowanym.
Banować użytkownika można na różne sposoby.
Kiedyś zostawialiśmy posty - PW, mail i IP było kasowane.
Teraz usuwam wszystkie dane - tak jakby użytkownika tu nigdy nie było i wszystkie dane jakie przechowuje phpBB są czyszczone do zera.
A dla czego, bo jest rodo i nie mam zamiaru się z nikim szarpać

Mam nadzieję, że jasno wyjaśniłem sprawę.

Temat zamykam bo taka jest decyzja moderatora.
Skargi możesz wnieść dzwoniąc do Jerzego - właściciela - telefon znajdziesz w sieci.

PS. tekst w RODO zaraz zmienię
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sprawy Organizacyjne i techniczne”