Akcesoria z USA

Moderator: Moderatorzy WBP

cunnilingus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 21 października 2017, 09:18
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: cunnilingus »

Ja przez wiele lat ciągałem różne graty przez Polamer, zawsze lotniczą, ale ostatnio kilka razy przywalili mi cło (+ opłatę za obsługę celną). Kiedyś ich lokalna agencja bardziej przymykała oko.
5.56x45 : .380 Auto : 9x19 : 38 Spec : 357 Magnum : .45 ACP : 12/76
YogS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 11 kwietnia 2020, 17:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: YogS »

Denaturax pisze: 17 lipca 2020, 17:56 Z kaburami nie powinno być żadnego problemu, nie podlega to pod ITAR. Trzeba wrzucić do bagażu co idzie do luku i po sprawie.
Ja zamawiałem kilka dni temu G-Coda. Czemu miałyby być problemy? Oferują nawet wysyłkę do PL.
Dzięki, generalnie tak podejrzewałem ale spytać nie zaszkodzi, a sam znaleźć konkretnej listy nie umiałem.
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: Hyouka »

Nic bardziej konkretnego niż to co zacytowałem (w spoilerze) na poprzedniej stronie nie znajdziesz.
Tutaj masz całość:
https://www.ecfr.gov/cgi-bin/text-idx?n ... 8&rgn=div5
308
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 12 października 2018, 21:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: 308 »

Chochla pisze: 18 lipca 2020, 06:17
308 pisze: 16 lipca 2020, 21:34 Kolego,jeżeli mogę doradzić, to wystrzegaj się jak ognia nadania przesyłki ze Stanów przez firmę spedycyjną Doma Services.
Czemu?
Ze Stanów została nadana do mnie osada do karabinu,którą oni podczas odprawy już w Polsce zakwalifikowali jako część broni.Żeby opisać dalszy ciąg musiałbym otworzyć nowy wątek.Innymi słowy wystrzegaj się ich jak ognia.Na tym forum był już ktoś,kto miał podobne przejścia z tą firmą.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: Chochla »

Ok, dzieki za info. Pytam bo ja, a w zasadzie kumpel zza wielkiej kałuży organizował mi różne narzędzia do elaboracji i wszystko poszło jak po maśle. U Ciebie jak rozumiem kwestią była zła klasyfikacja części broni jako istotnego elementu, nie cło czy VAT?
YogS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 11 kwietnia 2020, 17:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: YogS »

Pobawię się w kopacza ;)
Kupiłem sobie w USA szynę RIS do strzelby, znajoma w styczniu leci i może mi to przywieźć w walizce, nie wkopię jej w żadne problemy w USA?
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: Hyouka »

(chyba post, do którego się ten akapit odnosi został usunięty) Oczywiście, że tłumików nie wysyłają. W stanach, żeby kupić tłumik, trzeba najpierw poprosić wielkiego brata, zapłacić 200$ podatku i po kilku miesiącach może będziesz mógł go odebrać ze sklepu.
Więc nie pojedziesz sobie "tak o!" i nie kupisz tłumika, a już tym bardziej nie przywieziesz go samolotem, chyba, że przemycisz (ze wszystkimi tego konsekwencjami). MOŻE w Teksasie dałbyś radę, bo ostatnio uchwalili, że tłumiki produkowane i sprzedawane w Teksasie nie będą podlegać pod ATF, ale nawet nie wiem jak się ta historia skończyła. ATF naturalnie się ten pomysł nie spodobał i coś tam próbowali walczyć.

Co do przewożenia artykułów związanych z bronią palna samolotem:
Nie polecam, chyba że jest to coś co nie wygląda na cześć do broni (np. kurek, język spustowy itd.). Dlaczego? Bo trafi ci się nadgorliwy (albo motywowany politycznie, o co w stanach nie trudno) celnik i sobie posiedzisz na lotnisku aż nie dostanie informacji "z góry" że wolno cię puścić (oczywiście tutaj zakładam że "góra" zna przepisy, co jest bardzo hojnym założeniem). W międzyczasie samolot sobie poleci i nikt ci za bilet nie odda. Tak jak nasi celnicy z osada cadexa kilka lat temu - a my mamy drastycznie prostsze przepisy niż US.
Najlepiej wysłać paczka morską.
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2021, 21:59 przez Hyouka, łącznie zmieniany 2 razy.
Bolo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 22 listopada 2019, 17:15
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: Bolo1 »

YogS pisze: 07 grudnia 2021, 15:49 Pobawię się w kopacza ;)
Kupiłem sobie w USA szynę RIS do strzelby, znajoma w styczniu leci i może mi to przywieźć w walizce, nie wkopię jej w żadne problemy w USA?
Bez przesady, szyna to tylko szyna, niech wsadzi do bagażu rejestrowanego i tyle.
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: nzpetter »

Ja jeśli chodzi o sprowadzanie rzeczy od hamburgerów:

a) Rzeczy od TREX ARMS - zamówienie za prawie 3k, w tym magazynki magpulowskie, latarki do broni i inne duperele. Zamówienie składałem sam, TREX wysłał przez UPS. Dostałem maila z UPS z pytaniem co to jest, odpisałem. Kazali tylko zapłacić hajs i wszystko przyszło na chatę bezproblemowo.
b) spusty, backplate'y do AR-a i inne pierdoły przez firmę Zakupy w USA. Drożej ale bezproblemowo
c) kabura Safarilanda (Safariland wysyła tylko do USA) - znowu przez Zakupy w USA. Bez problemu.
-----------------------------------------
Obrazek
Maxim!
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 12 sierpnia 2018, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: Maxim! »

jakby ktoś chciał amerykańskie buty to tez bez problemu i bez cła o dziwo.
PaPaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 23 maja 2015, 08:48
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: PaPaj »

Czy ktoś sprowadzał prywatnie pociski do elaboracji? Mam kogoś kto by mi wysłał.
evilmatt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, 17:53
Tematy: 2
Lokalizacja: Dęblin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: evilmatt »

Odkopię temat. Znajoma na dniach będzie wracać ze Stanów i myślę, czy by mi się jednak nie przydała pokrywa TWS z szyną do ak. Da się to zrobić tak żeby nie narobić jej problemów na lotnisku?
5,45x39, 5,56x45 9x19, 22lr, 12ga
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: Chochla »

PaPaj pisze: 17 marca 2022, 07:49 Czy ktoś sprowadzał prywatnie pociski do elaboracji? Mam kogoś kto by mi wysłał.
Pociski podlegaja pod ITAR wiec wysylajacy je naraza sie na odpowiedzialnosc karna u siebie jesli nie dopelni formalnosci.
PaPaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 23 maja 2015, 08:48
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: PaPaj »

Dziękuję za info. Sam dotarłem do tych smutnych wiadomości.
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria z USA

Post autor: Prince i Bowie »

Mam znajomego w USA, zamówiłem na jego adres kilka kg klipsów nabojowych do garanda. Teraz kombinujemy jak to przewieźć do Polski? Czy po prostu wysłać pocztą czy lepiej skorzystać z którejś z firm których nazwy przewijają się tutaj?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”