MSBS-5,56 - część II

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: biper »

A Ty myślisz, że jak DOWOLNA fabryka produkuje DOWOLNY produkt w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy, to się wadliwe sztuki nie trafiają?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Oczywiście.
Dlatego zamiast udawać, że tak nie jest i zwalać winę na innych (również za pośrednictwem płatnych patojutuberów) mówimy, że tak jest i że będziemy poprawiać dziękując jednocześnie za cenne uwagi.
Proste. Nikt nie miał by o nic pretensji.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: LARPAK »

Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
LARPAK pisze: 17 marca 2023, 10:23 Tylko ile wtedy kosztował GROT czy VIS100 czy inna broń produkcji FB na polskim rynku?
No właśnie.
Jakie różnice w cenie były wtedy a są obecnie?
Kompletnie nie rozumiem, co to ma do rzeczy, ale spoko. Wówczas VIS kosztował około 2600, a Groty było po circa 6000. I co?
Jak nie rozumiesz to po co się wypowiadasz o cenach i marżach?

Może odpowiesz na pytanie jaka była cena na GROT'a w 2017 - 2021 roku dla wojska a jaka jest obecnie przy ostatnio ogłoszonym zakupie?
Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
Na cenę końcową nie ma wpływu, ale na początkową już tak.
A, no racja, czyli powinni sprzedawać poniżej kosztów albo po kosztach.
Dlaczego? Bo LARPAK tak sobie wymyślił. XD
O tym, aby sprzedawać poniżej kosztów to napisałeś Ty czyli sam Krolik.

Jak nie ogarnąłeś sarkazmu to nie moja wina.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
Kwestia tutaj jest nieco inna - dlaczego FB nie lobbuje na naszym rynku?
Co to ma do rzeczy, bo nie rozumiem? Kolejna dygresja?
Chyba rzeczywiście masz coś nie tak ze zrozumieniem tego jak działa nasz cywilny rynek broni czy jakikolwiek inny, ale Ci wyjaśnię abyś może był nieco mądrzejszy - lobbowanie ku temu aby rynek cywilny istniał sprawia, że masz rynek zbytu, ale trzeba też coś mieć do zaoferowania temu rynkowi, a tego FB w sumie nie miała i nadal zbytnio nie ma.
Odetnij im produkty stricte wojskowe/policyjne przeznaczone na rynek cywilny i zostaną z Berylem M22.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
Odpowiedź jest w sumie prosta - nie chcą inwestować i nie mają zbyt wiele do zaoferowania.
Bo, jak każdy producent wytwarzający broń dla wojska, żyją przede wszystkim z tego, a nie z mikroskopijnego polskiego rynku cywilnego.
Czyli już ogarniasz, że nasz rynek jest mikroskopijny.
Fajnie.

Tylko nie ogarniasz tego, że pozostali też byli kiedyś skazani tylko na rynki lokalne, ale potrafili się odnaleźć w rzeczywistości - jeden z lepszych przykładów do Zastava i chorwacki HS, a masz jeszcze CZ.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
Dorzucają, jak każdy. U nas jednak marża potrafi być znacznie większa.
Przeprowadziłęś jakieś badania porównawcze, jak mniemam? Bo przeciez nie pisałbys tego tylko dlatego, że tak Ci się wydaje. Powiedz, proszę, że zrobiłeś porównanie marż...
A Ty powiedz, że zrobiłeś porównanie cen jak i wielkości produkcji, marż, cła, podatków, ilości zatrudnianych pracowników itd.
Argument z tylnej części ciała, ale jeżeli byś od czasu przejrzał ceny broni to byś zauważył, że ceny potrafią spaść znacznie i towar nadal będzie opłacalny w sprzedaży.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
Przykłady PPS'ów, RAK'ów i nie tylko jeżeli chodzi o broń z AMW.
No racja, bo przecież PPS kosztował w AMW 150 PLN,a na półce 1100. Zły sklepikarz!
Tylko, widzisz, ten sklepikarz musiał pozbawić jeszcze broń możliwości strzelania ogniem ciągłym i "wytworzyć" ją od nowa. A to kosztuje KILKASET złotych (jeśli pamiętam, to tak koło 600). I jeszcze śmie zarobić na sprzedaży 400 złotych, bo przecież pan LARPAK zarabiałby 50 na sztuce. Taki altruista. :)
Tym przykładem PPS i RAK pokazałeś jedno - nie masz bladego pojęcia o handlu bronią. Bladego.
Czekaj czekaj bo coś mi tutaj śmierdzi i to są chyba królicze bobki.
Skoro cena PPS to 150 zł + przeróbka 600 zł + 400 zł zarobku daje łącznie 1150 zł, a PPS wz. 43 były sprzedawane za 615 zł w pewnym okresie.
Czyżby magicznie koszt przeróbki zmalał czy może AMW dopłacała do PPS i RAK?

Tym swoim przykładem cen to pokazałeś, że naciągasz narrację do tego, aby było po Twojemu, a nie ku temu jak wygląda rzeczywistość.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
Różnice w marżach możesz zobaczyć przy sprawdzeniu cen danego modelu broni występującego jako nowość na rynku, gdzie różnice to nawet kilkaset złotych - oczywiście zaraz powiesz bo jeden sklep ma lepsze ceny startowe, a drugi wziął mniej lub więcej towaru itd.
Tylko dziwnie się składa, że niektóre sklepy mogą obniżyć zawyżoną cenę do poziomu konkurencji, aby sprzedać i nadal zarabiają na tym.
Najs. A jakieś przykłądy podasz?
Tylko nie każ mi szukać - affirmanti incumbit probatio.
Leniwy jesteś czy internet w komórce się skończył?
Jedno miasto, dostawca w sumie ten sam i cena np. G17 gen. 3 czy P10C różna w czterech sklepach o 200 zł na sztuce. To jeden przykład z życia jak z kolegą, który chciał kupić pierwszy pistolet jeździłem po sklepach.

No, ale skoro Krolik napisał inaczej to ja pewnie się mylę, zmyślam i konfabuluję bo przecież on wie lepiej.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
Jeżeli nie chcesz widzieć, że ceny w Polsce masz zawyżane to już sobie z tym żyj.
Mam propozycję - zajmij się sprowadzaniem broni z USA i uzdrowisz polski rynek.
Jak pisałem powyżej - nie masz bladego pojęcia, na czym polega handel bronią w PL. Niestety.
To oświeć mnie na czym on polega bo widzę, że jesteś w tym mega ogarnięty, ale jakoś nie widzę, abyś miał sklep pn. KrólikArms czy coś w tym stylu.
Skoro nie było to opłacalne to dlaczego jednak opłacało się komuś sprowadzić?
Chyba nie mieli takiego pojęcia jak Ty i sprowadzili, sprzedali, ponownie sprowadzili.

Skończ pitolić głupoty w stylu tanio kupić drogo sprzedać i panie ja to dokładam do tego interesu.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
Poszukaj na forum.
Nie mam potrzeby.
To się nie wypowiadaj, ale jeżeli tak rzetelnie sprawdzasz jakikolwiek temat to średnio to wygląda.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
Odróżnij sprzedaż cywilną od sprzedaży wojskowej.
Że co?
Ja Ci pokazuję, na czym fabryka zarabia i udowadniam, że nie ma potrzeby "szybkiego dorabiania się" na sprzedaniu kilkuset pistoletów w USA.
No właśnie, ta fabryka zarabia tylko na tym i na niczym więcej.
Odetnij jej zamówienia wojskowe i się zawinie co już w sumie miało miejsce.

MAG 95 nie sprzedał się wojsku to coś tam sprzedali do SW, straży bankowych i leśnych i zakończyli produkcję - dlaczego? Bo jak zwykle im się nie opłaca = mają gdzieś rynek cywilny.
Jeżeli tego nie widzisz lub nie chcesz widzieć to przykro mi, że masz klapki na oczach.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
Zapytałeś dlaczego chcą zaistnieć na rynku cywilnym, a następnie dlaczego chcą mieć ceny z najwyższej półki.
Tak W USA, bo do tego cytatu się odnosiłem. To, że teraz próbujesz odwracać kota ogonem nie zmieni faktu, że polemizujesz sam ze sobą.
To na jakim rynku chcą zaistnieć?
Polskim?
Nie, bo tutaj nie są konkurencyjni ceną jak i produktem.
W USA mają opinię wyrobioną tylko dzięki dawniej produkowanym AK i rynek zbytu jest znacznie większy.

Na forach z USA można poczytać o tym, że VIS 100 to przepłacony i przestarzały klon SIG'a i mało kto jest skory tyle za niego zapłacić.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36
Więc sam zacząłeś dyskusję, której nie potrafisz poprowadzić bo zaprzeczanie faktom jest trudne i niewygodne, ale nie martw się, nie jesteś pierwszy, który w obliczu faktów pomija je w dyskusji kiedy są one sprzeczne z jego narracją.
Sam zacząłęm dyskusję o USA, ale pan LARPAK wyjechał z rynkiem polskim, o którym nie napisałem słowa, więc jak pan LARPAK chce polemizować sam ze sobą, to droga wolna.
I niech sobie p[an LARPAK pisze, że czegoś nie potrafią albo cośtam. Wali mnie to. :)
Pan, podoba mi się to, w końcu wiesz, gdzie masz miejsce.
Jednakże skoro tak bardzo chcesz to czym się różni nasz rynek od rynku USA - szybciej kupisz produkt naszej FB w USA niż u nas.
Może dla Ciebie działania FB na naszym rynku są obojętne, ale dla mnie nie, a kierowanie przez FB produktów głównie na rynek amerykański pokazuje, gdzie nas mają.

Dla mnie ich działania mają znaczenie bez względu na to, gdzie są skierowane.

Prosty przykład abyś zrozumiał:
- FB na rynek USA wypuściło mini Beryla bez kolby - możesz takiego kupić w Polsce? Jakoś w sprzedaży ich nie widziałem więc jeżeli ktoś kto kolekcjonuje broń spod marki FB to nie będzie miał tego w kolekcji.

Krolik pisze: 17 marca 2023, 18:36 Wali mnie to. :)
Kto czy co Cię wali to mnie nie interesuje - róbcie sobie co chcecie bylebyście dzieci nie adoptowali.
krzychu22lr pisze: 17 marca 2023, 20:05
LARPAK pisze: 17 marca 2023, 00:09 Nie mam teraz dostępu do kart katalogowych, ale co remontów głównych (bo tak to się nazywa) jesteś pewien?
Z tego co ja wiem to ma to zostać wykonane w ramach gwarancji, która trwa krócej niż okres kiedy przeprowadza się remont główny czy OO-1 lub OO-2.
W ramach gwarancji są wymieniane/naprawiane wadliwe karabinki/elementy. Nie pamiętam dokładnie liczb (podawały je WOT, FB i prasa typu Milmag/FragOut w 2019), ale tych faktycznie wadliwych było niewiele (cały czas mowa o wersjach A0 i A1, pierwszy pełen rok służby). Nie słyszałem jeszcze o żadnych karabinkach A0/A1 modernizowanych do standardu A2 (pamiętaj, że A2 to więcej niż tylko długie łoże, ale też nowy zamek i iglica).
Z moich informacji wynika co innego.
Wiem, że A2 to więcej.

Jest nawet notatka o pewnych problemach z montowaniem celowników w określonych miejscach.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: biper »

bezduszny pisze: 17 marca 2023, 20:37 Oczywiście.
Dlatego zamiast udawać, że tak nie jest i zwalać winę na innych (również za pośrednictwem płatnych patojutuberów) mówimy, że tak jest i że będziemy poprawiać dziękując jednocześnie za cenne uwagi.
Proste. Nikt nie miał by o nic pretensji.
Ignorujesz zupełnie proste fakty: 1. Użytkownik MSBS czyli WOT na bieżąco informował FB, co jest nie tak i co trzeba zmienić i TO SIĘ DZIAŁ.
2. Sugestie dziennikarzy, na podstawie jakiegoś testu z d...y wziętego specjalisty, w dodatku robionego na wersji, która już dawno była poprawiona konstrukcyjnie.
Nie wiem, jak upartym trzeba być, żeby tego nie widzieć i/lub nie rozumieć.

Równie dobrze możesz dziś wziąć Golfa V i wytykać w nim różne niedoskonałości, twierdząc że najnowszy model Golfa jest do d..

Przy okazji.. Ten expert onetu - Paweł Moszner już raz zasłynął jako "biegły" w pewnej sprawie. Na tyle był pewny swej opinii/raportu, że musiał być siłą doprowadzony przed sąd w celu złożenia zeznań. A dokładnie chodzi o niesławną sprawę z akcją antyterrorystów w Magdalence.

Więcej szczegółów tutaj:

SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

LARPAK pisze: 17 marca 2023, 21:16 Jak nie rozumiesz to po co się wypowiadasz o cenach i marżach?
Zadajesz idiotyczne pytania, to nie rozumiem.
Odpowiedziałem - pominąłeś. Coś nie pasowało do hisotryjki? Ciekawe :)
Może odpowiesz na pytanie jaka była cena na GROT'a w 2017 - 2021 roku dla wojska a jaka jest obecnie przy ostatnio ogłoszonym zakupie?
Co to ma wspólnego z ceną broni na rynku cywilnym? Bo chyba o tym pisałeś? Kolejny fikoł?
O tym, aby sprzedawać poniżej kosztów to napisałeś Ty czyli sam Krolik.
No napisałem, bo sugerujesz, że powinni sprzedawać taniej w hurcie. Prawda?
Jak nie ogarnąłeś sarkazmu to nie moja wina.
Aha, sarkazm. Jasne :)
Chyba rzeczywiście masz coś nie tak ze zrozumieniem tego jak działa nasz cywilny rynek broni czy jakikolwiek inny, ale Ci wyjaśnię abyś może był nieco mądrzejszy - lobbowanie ku temu aby rynek cywilny istniał sprawia, że masz rynek zbytu, ale trzeba też coś mieć do zaoferowania temu rynkowi, a tego FB w sumie nie miała i nadal zbytnio nie ma.
Odetnij im produkty stricte wojskowe/policyjne przeznaczone na rynek cywilny i zostaną z Berylem M22.
No i za czym mają lobbować, żeby ten rynek zwiększyć? Za zmianą ustawy?
A dlaczego prywatni sprzedawcy nie lobbują, przecież żyją wyłącznie z tego?
Czyli już ogarniasz, że nasz rynek jest mikroskopijny.
Fajnie.
Twierdziłem kiedyś inaczej? Wskaż.
Tylko nie ogarniasz tego, że pozostali też byli kiedyś skazani tylko na rynki lokalne, ale potrafili się odnaleźć w rzeczywistości - jeden z lepszych przykładów do Zastava i chorwacki HS, a masz jeszcze CZ.
No. I masz HK, które gdyby nie wzięło kontraktu dla BW, to by zdechło pomimo obecności na rynku cywilnym i zagranicznym.
Nie ogarnaisz tego, prawda?
A Ty powiedz, że zrobiłeś porównanie cen jak i wielkości produkcji, marż, cła, podatków, ilości zatrudnianych pracowników itd.
Argument z tylnej części ciała, ale jeżeli byś od czasu przejrzał ceny broni to byś zauważył, że ceny potrafią spaść znacznie i towar nadal będzie opłacalny w sprzedaży.
Ja nie stawiam tezy, tak jak ty. Łapiesz różnicę?
Użyłeś twierdzenia. Na podstawie danych z IDzD. Norma.
Czekaj czekaj bo coś mi tutaj śmierdzi i to są chyba królicze bobki.
Skoro cena PPS to 150 zł + przeróbka 600 zł + 400 zł zarobku daje łącznie 1150 zł, a PPS wz. 43 były sprzedawane za 615 zł w pewnym okresie.
Czyżby magicznie koszt przeróbki zmalał czy może AMW dopłacała do PPS i RAK?
Może AMW sprzedawała je taniej, a koszt przeróbki był niższy. To nie ja tu narzekam na marże sprzedawców..
Tym swoim przykładem cen to pokazałeś, że naciągasz narrację do tego, aby było po Twojemu, a nie ku temu jak wygląda rzeczywistość.
To i tak lepsze, niż brak wiedzyw temacie, o którym sie pisze. Jak u Ciebie.
Leniwy jesteś czy internet w komórce się skończył?
Nie będę szukał dowodów na twoje stwierdzenia - stawiasz tezę, podajesz dowód.
Jedno miasto, dostawca w sumie ten sam i cena np. G17 gen. 3 czy P10C różna w czterech sklepach o 200 zł na sztuce. To jeden przykład z życia jak z kolegą, który chciał kupić pierwszy pistolet jeździłem po sklepach.
Faktycznie, kilkaset złotych. Ile to było procentowo? 7 czy 8%?
No, ale skoro Krolik napisał inaczej to ja pewnie się mylę, zmyślam i konfabuluję bo przecież on wie lepiej.
Co królik napisał inaczej? Kolejne konfabulacje właśnie serwujesz?
To oświeć mnie na czym on polega bo widzę, że jesteś w tym mega ogarnięty, ale jakoś nie widzę, abyś miał sklep pn. KrólikArms czy coś w tym stylu.
Skoro nie było to opłacalne to dlaczego jednak opłacało się komuś sprowadzić?
Chyba nie mieli takiego pojęcia jak Ty i sprowadzili, sprzedali, ponownie sprowadzili.
No próbuję oświecić, ale nie idzie.
Tak, sprowadzili taniej. TRZY LATA TEMU - dociera to do ciebie czy nie?
Skończ pitolić głupoty w stylu tanio kupić drogo sprzedać i panie ja to dokładam do tego interesu.
Na razie jedyną osobą, która pitoli głupoty o cenach sprzed trzech lat i zestawia je z obecnymi jest ta, której tu odpisuję
To się nie wypowiadaj, ale jeżeli tak rzetelnie sprawdzasz jakikolwiek temat to średnio to wygląda.
Rzuć jeszcze wiuęcej przykłądów z tyłka. Na pewno coś tym udowodnisz :)
No właśnie, ta fabryka zarabia tylko na tym i na niczym więcej.
Odetnij jej zamówienia wojskowe i się zawinie co już w sumie miało miejsce.
Odetnij HK kontrakt na G433 i się zawinie.
Odetnij Coltowi kontrakty rządowe i kupi go CZ.
Witamy w realnym świecie.
MAG 95 nie sprzedał się wojsku to coś tam sprzedali do SW, straży bankowych i leśnych i zakończyli produkcję - dlaczego? Bo jak zwykle im się nie opłaca = mają gdzieś rynek cywilny.
Jeżeli tego nie widzisz lub nie chcesz widzieć to przykro mi, że masz klapki na oczach.
Przecież ja cały czas o tym piszę, ale że nie rozumiesz, to już nie moja wina :)
To na jakim rynku chcą zaistnieć?
Polskim?
Nie, bo tutaj nie są konkurencyjni ceną jak i produktem.
W USA mają opinię wyrobioną tylko dzięki dawniej produkowanym AK i rynek zbytu jest znacznie większy.
Przecieżsam pisałeś, że w USA i do tego się odnoszę. Zapomniałęś już, co sam tu klepiesz? :)
Na forach z USA można poczytać o tym, że VIS 100 to przepłacony i przestarzały klon SIG'a i mało kto jest skory tyle za niego zapłacić.
Super. No to się nie sprzeda. I?
Pan, podoba mi się to, w końcu wiesz, gdzie masz miejsce.
Tak to sobie tłumacz. XD
Jednakże skoro tak bardzo chcesz to czym się różni nasz rynek od rynku USA - szybciej kupisz produkt naszej FB w USA niż u nas.
Może dla Ciebie działania FB na naszym rynku są obojętne, ale dla mnie nie, a kierowanie przez FB produktów głównie na rynek amerykański pokazuje, gdzie nas mają.
Tak. W USA kupisz Grota, a w Polsce nie. oczywiście.
W tej bajce są smoki i lochy?
Prosty przykład abyś zrozumiał:
- FB na rynek USA wypuściło mini Beryla bez kolby - możesz takiego kupić w Polsce? Jakoś w sprzedaży ich nie widziałem więc jeżeli ktoś kto kolekcjonuje broń spod marki FB to nie będzie miał tego w kolekcji.
Przykład taki sobie, broń zrobiona pod konkretne zamówienie.
Takie pytanie - możesz w Europie kupić SCAR? Nie? Ciekawe dlaczego? Czy dlatego, ze FN ma w nosie ten rynek?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: LARPAK »

Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
LARPAK pisze: 17 marca 2023, 21:16 Jak nie rozumiesz to po co się wypowiadasz o cenach i marżach?
Zadajesz idiotyczne pytania, to nie rozumiem.
Odpowiedziałem - pominąłeś. Coś nie pasowało do hisotryjki? Ciekawe :)
To ja odpowiadam na durne pytania i stwierdzenia jakie zadajesz w ten sam sposób jak to prezentujesz.
Boli, co nie?
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Może odpowiesz na pytanie jaka była cena na GROT'a w 2017 - 2021 roku dla wojska a jaka jest obecnie przy ostatnio ogłoszonym zakupie?
Co to ma wspólnego z ceną broni na rynku cywilnym? Bo chyba o tym pisałeś? Kolejny fikoł?
No widzisz to nie jest "fikoł", a próba zmuszenia Cię do podjęcia merytorycznej dyskusji w temacie marż i cen.
Bo jeżeli wojsko za GROT'a płaciło ok. 10k PLN (cena podana w karcie katalogowej z roku 2017 - 2021, nie pamiętam teraz roku bo nie mam tego przed sobą) to ciekaw jestem jaka jest teraz cena bo jak napisałeś wszystko zdrożało.

Więc skoro cena w 2023 będzie taka sama lub zbliżona to znaczy, że FB produkuje poniżej opłacalności czy zmniejsza marżę i dlaczego ceny na rynek cywilny się zwiększyły a na wojskowy już niekoniecznie - bo ilość sprzedana w kontrakcie jest większa? Brawo w końcu ogarnąłeś to, że większa produkcja pozwala obniżyć koszty produkcji bo co innego wyprodukować 1 sztukę, a co innego 100 tys. sztuk.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
O tym, aby sprzedawać poniżej kosztów to napisałeś Ty czyli sam Krolik.
No napisałem, bo sugerujesz, że powinni sprzedawać taniej w hurcie. Prawda?
Patrz wyżej, ale powtórzę bo pewnie nie ogarniesz.
Idź do jakiegokolwiek zakładu produkcyjnego i poproś o wykonanie jakiejś części, którą muszą zaprojektować, ustawić maszyny, skierować do tego pracownika/ów, kupić materiał bo może być nietypowy itd.
Zobaczysz jaką cenę dostaniesz za tą jedną sztukę, a jaką cenę jednostkową zaproponują jak zamówisz 100 tys. sztuk.

Ktoś chyba w szkole nie uważał.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Jak nie ogarnąłeś sarkazmu to nie moja wina.
Aha, sarkazm. Jasne :)
O, Krolik stwierdził, że mój sarkazm to nie sarkazm więc musi być tak jak on napisała bo wie przecież lepiej co chciałem napisać.
Ile Ty masz lat, 12?
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Chyba rzeczywiście masz coś nie tak ze zrozumieniem tego jak działa nasz cywilny rynek broni czy jakikolwiek inny, ale Ci wyjaśnię abyś może był nieco mądrzejszy - lobbowanie ku temu aby rynek cywilny istniał sprawia, że masz rynek zbytu, ale trzeba też coś mieć do zaoferowania temu rynkowi, a tego FB w sumie nie miała i nadal zbytnio nie ma.
Odetnij im produkty stricte wojskowe/policyjne przeznaczone na rynek cywilny i zostaną z Berylem M22.
No i za czym mają lobbować, żeby ten rynek zwiększyć? Za zmianą ustawy?
A dlaczego prywatni sprzedawcy nie lobbują, przecież żyją wyłącznie z tego?
Jesteś pewien, że nie lobbują?
Prywaciarzom widać wielkość rynku jest jak na razie wystarczająca.
Przypomnij sobie jednak jak wyglądał on 10 - 15 lat temu czy 20 nawet.

Za czym ma FB lobbować?
Zmiana ustawy to jedno, prowadzenie zawodów, zajęcia proobronne itd. jakby chcieli to od lat 90-tych XX wieku znaleźli by coś dla siebie i dopasowali do tego stosowny produkt, a może by go nawet stworzyli.

Teraz do szkół wraca strzelanie - jak na razie z wiatrówek bo dla szkół jest to niski koszt, a i mogą robić to na miejscu.
To teraz pomyśl czy jest tutaj jakaś szansa dla producenta broni, który miał też jakieś wiatrówki w swojej ofercie, który wchodzi w skład PGZ i ma w sumie kontakty na szczeblu państwowym.
I w tym momencie szkoły kupują tanie chińskie wiatrówki, które się dość szybko rozlatują, a PR'owo można by to przerobić na korzyść dla FB - przy czym nie koniecznie chodzi tutaj o korzyść finansową.

Co byś nie biadolił, że to nieopłacalne czy coś w tym stylu to dlaczego zdarza się małym firmom sponsorowanie lokalnych drużyn sportowych czy nawet szkolnych - widzą w tym korzyść z tego, ale nie finansową na pierwszym miejscu lecz medialną, wizerunkową, które to następnie przechodzą w zarobek.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Czyli już ogarniasz, że nasz rynek jest mikroskopijny.
Fajnie.
Twierdziłem kiedyś inaczej? Wskaż.
A teraz co robisz?
Skoro chcesz abym wskazał to masz:
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33 Bo, jak każdy producent wytwarzający broń dla wojska, żyją przede wszystkim z tego, a nie z mikroskopijnego polskiego rynku cywilnego.
Chyba, że stwierdzenie "bo jak każdy producent" nie odnosi się do FB w Twojej wypowiedzi - trzeba było gwiazdkę dodać.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Tylko nie ogarniasz tego, że pozostali też byli kiedyś skazani tylko na rynki lokalne, ale potrafili się odnaleźć w rzeczywistości - jeden z lepszych przykładów do Zastava i chorwacki HS, a masz jeszcze CZ.
No. I masz HK, które gdyby nie wzięło kontraktu dla BW, to by zdechło pomimo obecności na rynku cywilnym i zagranicznym.
Nie ogarnaisz tego, prawda?
Masz też Colt'a.
A nie czekaj, on w sumie to zdechł i to nie raz.
Nie ogarniasz tego, prawda?

Przypomnę Ci tylko, że ZM Łucznik czyli w sumie FB też zdechło, a kiedy? A wtedy jak im się zamówienia z wojska skończyły/ograniczyły.
Dziwne, co nie?
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
A Ty powiedz, że zrobiłeś porównanie cen jak i wielkości produkcji, marż, cła, podatków, ilości zatrudnianych pracowników itd.
Argument z tylnej części ciała, ale jeżeli byś od czasu przejrzał ceny broni to byś zauważył, że ceny potrafią spaść znacznie i towar nadal będzie opłacalny w sprzedaży.
Ja nie stawiam tezy, tak jak ty. Łapiesz różnicę?
Użyłeś twierdzenia. Na podstawie danych z IDzD. Norma.
No patrz króliczku, jak już coś ci nie pasuje to przechodzisz do ataku i ignorujesz fakt, że jednak sklepy potrafią zawyżać ceny i je obniżać i jednocześnie wyjść na swoje.

Swego czasu ogarnąłem zakup Norinco 1911A1C - pistolet był dostępny w sklepie X za 1800 - 1900 zł, dogadałem się ze sklepem Y, że mi go ściągną z tego sklepu bo z nimi handlują itd. i się okazało, że do zapłaty miałem 1600 zł - gdzie marża, gdzie transport?

No, ale co ja tam wiem bo królik powiedział, że się nie znam.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Czekaj czekaj bo coś mi tutaj śmierdzi i to są chyba królicze bobki.
Skoro cena PPS to 150 zł + przeróbka 600 zł + 400 zł zarobku daje łącznie 1150 zł, a PPS wz. 43 były sprzedawane za 615 zł w pewnym okresie.
Czyżby magicznie koszt przeróbki zmalał czy może AMW dopłacała do PPS i RAK?
Może AMW sprzedawała je taniej, a koszt przeróbki był niższy. To nie ja tu narzekam na marże sprzedawców..
Czekaj, czekaj - sam podałeś koszt przeróbki opiewający na 600 zł i koszt broni na 150 zł - to nie sprawdziłeś tego w żaden sposób?
No patrz jaki bezczelny jesteś - potrafisz od kogoś domagać się sprawdzania jakiś rzeczy, dokonywania badań itd. ale jak już sam kocopoły wypisujesz i nagle różnią się one od rzeczywistości to się okazuje, że ceny można obniżyć albo zwyczajnie "nie wiesz".

Weź się koleś ogarnij albo skończ naginać rzeczywistość do swojej narracji bo jak na razie to wychodzi, że sam nie znasz się na czymś co mi zarzucasz.

Śmieszny jesteś.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Tym swoim przykładem cen to pokazałeś, że naciągasz narrację do tego, aby było po Twojemu, a nie ku temu jak wygląda rzeczywistość.
To i tak lepsze, niż brak wiedzyw temacie, o którym sie pisze. Jak u Ciebie.
O, brak wiedzy w temacie.
To ile w końcu kosztuje przeróbka PPS na ogień pojedynczy?

Powyżej już pokazałeś jak to bardzo się znasz na temacie.

Weź już się bardziej nie kompromituj.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Leniwy jesteś czy internet w komórce się skończył?
Nie będę szukał dowodów na twoje stwierdzenia - stawiasz tezę, podajesz dowód.
Czyli jednak leniwy.
A mi każe szukać. Co za typ.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Jedno miasto, dostawca w sumie ten sam i cena np. G17 gen. 3 czy P10C różna w czterech sklepach o 200 zł na sztuce. To jeden przykład z życia jak z kolegą, który chciał kupić pierwszy pistolet jeździłem po sklepach.
Faktycznie, kilkaset złotych. Ile to było procentowo? 7 czy 8%?
Aha, czyli 7 - 8 procent to nie ma znaczenia, margines błędu.
Weź się nie ośmieszaj.

Jeżeli każdy ze sklepów kupił broń za 2000 zł i sklep A sprzedaje za 2300, sklep B za 2400, sklep C za 2500, a sklep C za 2600 zł oznacza to nic innego jak każdy z nich zarabia, ale jeden mniej a drugi więcej. Marża jednak jest i nikt nie sprzedaje poniżej kosztów zakupu.

Skoro tego nie ogarniasz to dalej sobie biadol, że te kilka procent nie ma żadnego znaczenia i wmawiaj innym, że wszystko jest OK.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
No, ale skoro Krolik napisał inaczej to ja pewnie się mylę, zmyślam i konfabuluję bo przecież on wie lepiej.
Co królik napisał inaczej? Kolejne konfabulacje właśnie serwujesz?
Weź przeczytaj zacytowany tekst, do którego się odnosiłem.
Zrób to jednak ze zrozumieniem.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
To oświeć mnie na czym on polega bo widzę, że jesteś w tym mega ogarnięty, ale jakoś nie widzę, abyś miał sklep pn. KrólikArms czy coś w tym stylu.
Skoro nie było to opłacalne to dlaczego jednak opłacało się komuś sprowadzić?
Chyba nie mieli takiego pojęcia jak Ty i sprowadzili, sprzedali, ponownie sprowadzili.
No próbuję oświecić, ale nie idzie.
Tak, sprowadzili taniej. TRZY LATA TEMU - dociera to do ciebie czy nie?
Aha, czyli ceny tych droższych egzemplarzy utrzymują się na poziomie sprzed trzech lat wg ciebie?
Chyba jesteś jakiś chory albo ponownie próbujesz naciągać rzeczywistość do swojej narracji.

Według królika zdrożały tylko towary z niższej półki, a te z wyższej utrzymują ceny sprzed trzech lat - słuchajcie wszyscy: kupujcie tylko marki, które były drogie/droższe 3 lata temu bo one utrzymują poziom cenowy.
Koleś, ty się w ogóle czytasz?
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Skończ pitolić głupoty w stylu tanio kupić drogo sprzedać i panie ja to dokładam do tego interesu.
Na razie jedyną osobą, która pitoli głupoty o cenach sprzed trzech lat i zestawia je z obecnymi jest ta, której tu odpisuję
Jakoś to ty pitolisz o cenach, które wg ciebie wzrosły tylko dla produktów z niższej półki cenowej.
Ja się odnoszę do różnic, a ty tylko do cen sprzed trzech lat, ale skoro nie ogarniasz to może zostaw ten temat bo pogrążasz się co raz bardziej.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
To się nie wypowiadaj, ale jeżeli tak rzetelnie sprawdzasz jakikolwiek temat to średnio to wygląda.
Rzuć jeszcze wiuęcej przykłądów z tyłka. Na pewno coś tym udowodnisz :)
Chyba samo krolik wystarczy.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
No właśnie, ta fabryka zarabia tylko na tym i na niczym więcej.
Odetnij jej zamówienia wojskowe i się zawinie co już w sumie miało miejsce.
Odetnij HK kontrakt na G433 i się zawinie.
Odetnij Coltowi kontrakty rządowe i kupi go CZ.
Witamy w realnym świecie.
No to już o tym nie raz na forum pisałem.
Ameryki nie odkryłeś.

ZM Łucznik też się zawinęło.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
MAG 95 nie sprzedał się wojsku to coś tam sprzedali do SW, straży bankowych i leśnych i zakończyli produkcję - dlaczego? Bo jak zwykle im się nie opłaca = mają gdzieś rynek cywilny.
Jeżeli tego nie widzisz lub nie chcesz widzieć to przykro mi, że masz klapki na oczach.
Przecież ja cały czas o tym piszę, ale że nie rozumiesz, to już nie moja wina :)
O czym niby piszesz?
Nie przypisuj sobie czegoś o czym ja napisałem i cały czas ci to powtarzam.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
To na jakim rynku chcą zaistnieć?
Polskim?
Nie, bo tutaj nie są konkurencyjni ceną jak i produktem.
W USA mają opinię wyrobioną tylko dzięki dawniej produkowanym AK i rynek zbytu jest znacznie większy.
Przecieżsam pisałeś, że w USA i do tego się odnoszę. Zapomniałęś już, co sam tu klepiesz? :)
Kolejny raz ci to powtórzę bo widzę, że ogarniasz dalej.
O produkty na USA się zaczęło, ale jeżeli chcesz pomijać nasz rynek to nie moja wina, FB go pomija więc nie jesteś w sumie pierwszy, co najwyżej pierwszy lepszy lub nie.

Spróbuj sprzedać coś co zrobi FB, ale nie reklamując tego w USA, że to FB zrobiła/wymyśliła etc. i zobaczysz jak się zdziwisz.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Na forach z USA można poczytać o tym, że VIS 100 to przepłacony i przestarzały klon SIG'a i mało kto jest skory tyle za niego zapłacić.
Super. No to się nie sprzeda. I?
J?
Nie wiem, w ulicę Sezamkową się bawimy czy co.

Dalej nie ogarniasz lub nie chcesz przyznać, że FB nie ma nic do zaoferowania poza wersjami cywilnymi broni wojskowej - no jak nic "team remov".
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Pan, podoba mi się to, w końcu wiesz, gdzie masz miejsce.
Tak to sobie tłumacz. XD
Odpowiedź godna podstawówki.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Jednakże skoro tak bardzo chcesz to czym się różni nasz rynek od rynku USA - szybciej kupisz produkt naszej FB w USA niż u nas.
Może dla Ciebie działania FB na naszym rynku są obojętne, ale dla mnie nie, a kierowanie przez FB produktów głównie na rynek amerykański pokazuje, gdzie nas mają.
Tak. W USA kupisz Grota, a w Polsce nie. oczywiście.
W tej bajce są smoki i lochy?
Raczej w USA jeszcze nie kupisz GROT'a.

A to różnica.
No, ale w twojej bajce są pewnie smoki i lochy, a sam w niej pewnie penetrujesz jakieś lochy jak ten dzik w zamku.
Krolik pisze: 17 marca 2023, 21:33
Prosty przykład abyś zrozumiał:
- FB na rynek USA wypuściło mini Beryla bez kolby - możesz takiego kupić w Polsce? Jakoś w sprzedaży ich nie widziałem więc jeżeli ktoś kto kolekcjonuje broń spod marki FB to nie będzie miał tego w kolekcji.
Przykład taki sobie, broń zrobiona pod konkretne zamówienie.
Takie pytanie - możesz w Europie kupić SCAR? Nie? Ciekawe dlaczego? Czy dlatego, ze FN ma w nosie ten rynek?
Czyli zaczęło się odpowiadanie pytaniem na pytanie.

Zamówienie dla kogo?

Kiedy FB miało swoją filię w USA to co oferowali i co zapowiadali?

Czyżby znowu narracja byle by pasowała do bajeczki pt. obrona FB?
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

biper pisze: 17 marca 2023, 21:21 Ignorujesz zupełnie proste fakty: 1. Użytkownik MSBS czyli WOT na bieżąco informował FB, co jest nie tak i co trzeba zmienić i TO SIĘ DZIAŁ.
To jeszcze dopisz, że to użytkownicy z WOT byli obciążani finansowo za uszkodzenia karabinka lub zagubione części od niego... co jest JEDNOZNACZE z tym, ze FB nie poczuwała się do winy wypuszczenia wadliwego produktu.
Faktem jest też i to, że z czasem żołnierze z WOT dostawali zwroty pieniędzy (czy wszyscy to nie wiem).. ale stało się to dopiero po tym jak ONET opisał sytuację.

Jak rozwiązuje się takie sytuacje jaka była z wczesnym a więc najczęściej posiadającym różne wady produktem FB uczą na bardzo podstawowych kursach manager'skich... ale jeżeli prezesem takiej spółki jest facet który w swoim CV jako sukces zawodowy opisywał "udział przy budowie wysypiska na śmieci" to nie dziwi mnie to.

Co do pana Mosznera..
to załóż o nim inny temat i tam piszcie 8-)
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: krzychu22lr »

bezduszny pisze: 17 marca 2023, 20:10 nie czytam internetowych opłaconych lizusów/zachwalaczy...
Aha, czyli media branżowe relacjonujące kolejne etapy powstawania sprzętu wojskowego i jego wprowadzania do służby na podstawie publicznie dostępnych dokumentów/oświadczeń to "opłaceni zachwalacze", ale wyrzucona z MON pani, która nie odróżnia nawet jednych badań od drugich (choć ma wiele do powiedzenia na ich temat) jest ekspertem z dostępem do "tajnych dokumentów"?

Cool story bro.
bezduszny pisze: 17 marca 2023, 20:10 przed sądem obie strony wyjmą wszystko co mają w rękawach... a ktoś to oceni.
Nie wyciągną, bo nie muszą (tajemnica dziennikarska). A sąd wcale nie będzie o to pytał (bo uchylenie tajemnicy dziennikarskiej to nie są łatwe rzeczy). Pisałem o tym zresztą w poprzednim poście, ale widać nadal nie dotarło, więc powtarzam.
bezduszny pisze: 17 marca 2023, 20:10 No to jednak są wadliwe karabinki jak pisał ten zły i kłamliwy Onet ? :shock:
Są wadliwe karabinki. Nie występują w nich "wady" opisane przez Onet. Co ciekawe - występują w nich wady konstrukcyjne (iglica), o których istnieniu Onet nie miał wtedy pojęcia. Chociaż zdarzały się na tyle często, że producent zdecydował się na zmianę tego elementu w wersji A2 Grota. Co budzi tym większe wątpliwości co do jakości pisaniny Onetu.
bezduszny pisze: 18 marca 2023, 07:55 To jeszcze dopisz, że to użytkownicy z WOT byli obciążani finansowo za uszkodzenia karabinka lub zagubione części od niego... co jest JEDNOZNACZE z tym, ze FB nie poczuwała się do winy wypuszczenia wadliwego produktu.
Byli obciążani za zgubione części - to fakt. Tylko zgubienie tych części nie wynikało z uszkodzenia broni, lecz nieumiejętnej obsługi. Jak początkujący strzelec nie będzie z Grota walił samych dych, to FB ma mu zwrócić pieniądze?

W ramach ciekawostki, porównaj sobie regulator Grota z regulatorem Brena 2. Aż dziw, że Czechom (Ukraińcom i kto tam jeszcze nowe Breny ma) te regulatory nie wypadają nagminnie.
LARPAK pisze: 17 marca 2023, 22:42 I w tym momencie szkoły kupują tanie chińskie wiatrówki, które się dość szybko rozlatują, a PR'owo można by to przerobić na korzyść dla FB - przy czym nie koniecznie chodzi tutaj o korzyść finansową.

Co byś nie biadolił, że to nieopłacalne czy coś w tym stylu to dlaczego zdarza się małym firmom sponsorowanie lokalnych drużyn sportowych czy nawet szkolnych - widzą w tym korzyść z tego, ale nie finansową na pierwszym miejscu lecz medialną, wizerunkową, które to następnie przechodzą w zarobek.
Tak się tylko wtrącę, że zawody sportowe FB sponsoruje. Na dwóch, strzeleckich, byłem nawet uczestnikiem, ale i jakieś marszobiegi też sponsorują. A i różnym szkołom z klasami mundurowymi wręczyli te "swoje" wiatrówki. Chyba możesz jeszcze je nawet kupić w kilku sklepach - przy czym długo to nie potrwa, bo one były składane z części produkowanych przez już nie istniejącą firmę.

A dopóki FB nie będzie mieć masy nadwyżkowej gotówki, dopóty nikt nie będzie ryzykował inwestycji w zaprojektowanie nowej wiatrówki i procesu technologicznego jej produkcji. Skąd ma wziąć ten zysk, jeśli nie z zamówień wojskowych? Których przez lata w zasadzie nie było, bo 5 tysięcy Beryli raz na pięć lat to była kroplówka żeby utrzymać kompetencje, a nie zamówienia.
LARPAK pisze: 17 marca 2023, 22:42 Raczej w USA jeszcze nie kupisz GROT'a.
Nie kupisz wcale - z informacji z kraju i USA wynika, że ATF odrzucił wersję "karabinową" Grota, i teraz FB próbuje z wersją "pistoletową" (z lufą 16 cali). Sęk w tym, że wyszedł okólnik ATF, w którym stwierdzają oni, że zgód na import "pistoletów" na naboje pośrednie i z długimi lufami już wydawać nie będą. Niektórzy (IWI i FN) obchodzą to ulokowaniem "produkcji" w USA (słowo na wyrost - chodzi o wykończenie i montaż końcowy), inni wywieszają białą flagę (szwajcarski SIG Sauer, dawny SAN Swiss Arms - eksportowali do USA odmiany SG550 jako pistolety i teraz ogłaszają koniec. I nie, amerykański SIG Sauer nie miał w tym nic do rzeczy, na dobrą sprawę Ron Cohen ma chyba awersję do szwajcarskiego SIGa i "upupił" starą sieć dystrybucyjną ich produktów).

Swoją drogą - tutaj widać różnicę między podejściem obecnego zarządu (i ich poprzedników), oraz zarządu pana Nity z roku 2013. Wtedy właśnie, po drobnym sukcesie z umową dla IO, FB miała wielkie parcie na amerykański rynek, założyli filię w USA i wysłali ileś-tam rodzajów broni do oceny przez ATF (poza bocznozapłonowym Berylem wszystkie odrzucone). Działania te spotkały się z dużym pozytywnym odzewem ze strony zagranicznych mediów strzeleckich (już nie pamiętam, które pisemko miało Beryla na okładce - Recoil?), ale praktycznych skutków nie było żadnych. Za to być może doszło do działań, nazwijmy to, nie do końca dżentelmeńskich, bo i znienawidzony Macierewicz wziął pod lupę krajowych pośredników FB i Mesko, a i Ted Marshall (formalnie założyciel FB Radom USA) później pisał, że to był mówiąc brzydko przekręt (chociaż polska strona to samo mówiła o Tedzie).

Kolejna ekipa już tak w Stanach nie szalała, za to nowe produkty regularnie trafiały na nasz rynek. Może jednak dla obecnego zarządu USA nie jest aż tak ważne, szczególnie przy rosnących przeszkodach natury formalnej.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

krzychu22lr pisze: 18 marca 2023, 17:12 Aha, czyli media branżowe relacjonujące kolejne etapy powstawania sprzętu wojskowego
Nie mylmy różnych systemów walutowych...
Co innego media branżowe trzymające poziom (nie ma ich za wiele) a co innego opłacani jutuberzy (i im podobni klakierzy) w których wypocinach jest mało faktów a więcej reklamy i autopromocji.... takie materiały dla tych którzy nie wiedza co myśleć i ktoś im musi dać gotowa papkę.
krzychu22lr pisze: 18 marca 2023, 17:12 Nie wyciągną, bo nie muszą (tajemnica dziennikarska).
A co ma tajemnica dziennikarska do faktów ?
Sądu nie interesuje tajemnica dziennikarska a suche fakty.. a te same się bronią.... i może nie będzie potrzeby by sejm większością głosów ustawowo ustalał, że "Grot za***isty jest i już".
krzychu22lr pisze: 18 marca 2023, 17:12 Byli obciążani za zgubione części - to fakt. Tylko zgubienie tych części nie wynikało z uszkodzenia broni, lecz nieumiejętnej obsługi. Jak początkujący strzelec nie będzie z Grota walił samych dych, to FB ma mu zwrócić pieniądze?
Jeżeli odpadają części i nie są to pojedyncze przypadki to jest to wina konstrukcyjna.
Jak się nie umie zrobić dobrze... to się płaci.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Hoplofob »

Środowisko strzeleckie wyśmiało akcję "Onetu" mającą zniszczyć Grota, więc teraz trzeba odebrać wiarygodność środowisku strzeleckiemu.
Zajął się tym portal "Na Temat", dzielący z "Onetem" autorów, redaktorów i sympatie polityczne:
viewtopic.php?p=2075627#p2075627
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Hoplofob pisze: 19 marca 2023, 11:06 Środowisko strzeleckie wyśmiało akcję "Onetu" /../
A co/kto to jest to "środowisko strzeleckie" ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
korek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 245
Rejestracja: 08 marca 2007, 10:33
Tematy: 2
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: korek »

Ja, Ty, On, Ona. My . Coraz nas wiecej.
Pozdrawiam :piwo:
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Jareknr1 »

No i znow sie porobilo. Dyskusja juz dawno nie dotyczy grot/msbs tylko "pissing competition" na tematy ideologiczne. Skrocic ja mozna tak:
- jak pare lat temu "polskojezyczne" media pisaly o regulatorze, to byl to czarny PR i nieprawda, i nie mialo to wplywu na zmiany podejscia niczyjego, bo te zmiany wziely sie z wszelkich innych powodow tylko nie stad, ze o problemie zrobilo sie glosno.
- jak teraz "polskojezyczne" media pisaly o problemach zjechanych grotow 2017 na Ukrainie, to tez byl czarny PR i nieprawda, ale w tym przypadku media to robily bo maja jednak wplyw na decyzje, i tylko tym razem, ze wszelkich innych powodow przetarg wygral...GROT.

I tu widac, ze Henryk Sienkiewicz powinien dostac drugiego Nobla za w Pustyni i Puszczy. Ale nie za sama koncepcje logiki Kalego, bo ona jest stara jak swiat i na niej opiera sie kazda propaganda, tylko za to, ze piszac do swoich napisal tak, ze wiekszosc nie mogla sie obrazic ze to ich dotyczy. Tylko kilku co sie zorientowali, nie chcialo go potem na Wawelu pochowac no ale sam sobie winien. Mogl byl lepiej pisac o Indianach albo Chinczykach.

Tak czy inaczej jakis admin moglby ten watek posprzatac (lacznie z moim wpisem) bo jak nie to za chwile powstanie tu scenariusz do Dzien Swira 2.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: krzychu22lr »

bezduszny pisze: 18 marca 2023, 17:27 Nie mylmy różnych systemów walutowych...
Co innego media branżowe trzymające poziom (nie ma ich za wiele) a co innego opłacani jutuberzy (i im podobni klakierzy)
Nie pisałem o "jutuberach", więc nie odwracaj znowu kota ogonem. Zresztą - nawet u Królika (redaktora Sitarskiego) na YT masz więcej faktów na temat Grota niż w artykule z Onetu. A pisma branżowe, które pisały o badaniach MSBS-Grot jak najbardziej mają strony internetowe, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sobie te artykuły "wygooglał" i porównał z plątaniną terminów, którą zaprezentowała swego czasu pani Żemła.

Ale nie zrobisz tego, bo już jesteś przekonany kto ma rację. Nie szukasz faktów, tylko walidacji swoich przekonań.
bezduszny pisze: 18 marca 2023, 17:27 A co ma tajemnica dziennikarska do faktów ?
I znowu wracamy do punktu wyjścia: Onet (ustami pani Żemły i jej kolegi) nie tylko nie potrafi podać prawidłowo podstawowych faktów jak te o badaniach i umowach, ale dodatkowo resztę swoich sensacyjnych doniesień bazuje na relacjach "anonimowych operatorów". I tutaj wchodzi tajemnica dziennikarska, która chroni m.in. tych anonimowych informatorów.
bezduszny pisze: 18 marca 2023, 17:27 Jeżeli odpadają części
Już kiedyś prosiłem (rok temu? dwa lata temu?), więc proszę jeszcze raz - chcę zobaczyć filmik, na którym poprawnie zamontowany regulator w Grocie sam z siebie odpada. Czy to w wyniku błędu konstrukcyjnego, czy niedoróbki w procesie produkcji. Czekam niecierpliwie. Jest tych regulatorów na świecie chyba już dobrze ponad 60 tysięcy, powinien istnieć cały zalew filmików dokumentujących ich loty. A nie ma.

Tymczasem, skoro same nie latają, to jak się nie umie ich dobrze zamontować... to się płaci.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

krzychu22lr pisze: 20 marca 2023, 18:17 I znowu wracamy do punktu wyjścia: Onet (ustami pani Żemły i jej kolegi) nie tylko nie potrafi podać prawidłowo podstawowych faktów jak te o badaniach i umowach, ale dodatkowo resztę swoich sensacyjnych doniesień bazuje na relacjach "anonimowych operatorów". I tutaj wchodzi tajemnica dziennikarska, która chroni m.in. tych anonimowych informatorów.
Onet podał tyle ile chciał i jak chciał z rozmysłem.
To, że Ty chciał byś więcej i dokładniej to już inna sprawa. Oni maja do wygrania dwie sprawy w sądzie... i ich działania są na to ukierunkowane.

.. a ja czekam aż zapadnie prawomocny wyrok.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”