MSWiA już pracuje

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Darlon »

nie popieram obecnie rządzących, ale szczerze, na ich miejscu, gdyby do mnie przyszedł nie znany z pytaniami i widział bym co on wypisuje na swojej stronie to bym tak samo zareagował. mnie osobiście facet przeraża i zastanawiam się kto mu klepnął badania psychologiczne na pozwolenie, no chyba że nie posiada takowego. nie jestem w stanie brać na poważnie ani jednego słowa z tego co czytam na jego stronie. zresztą niby prawnik a czytać ze zrozumieniem chyba niezbyt potrafi czasami. odpisali mu, że w sumie to jeszcze nic konkretnego nie mają, tylko zbiór propozycji, to i nie ma czego publikować a on się obraził że nie chcą tego mu przekazać.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Muck Dorsten
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 17 lipca 2019, 23:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Muck Dorsten »

W takim razie powinien zapytać się jakiś szaraczek, ale coś obawiam się, że odpowiedź byłaby identyczna
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1005
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 20
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: ImTheOne »

Darlon, a ja się nie dziwię. Jeżeli dokument (nawet w wersji roboczej) istnieje, i wytworzony został przez urzędnika opłacanego z naszych podatków, to dlaczego go mieliby nie udostępnić?
Robson_K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 13 grudnia 2018, 13:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Robson_K »

W temacie Turczyna ( i w sumie jego "wyznawców") denerwuje mnie tylko jedna rzecz, wystarczy tylko napisać że broń zabija i jest się jechanym od hoplofobów, lewaków itp. Ale co drugi post nosi tytuł "Z cyklu broń ratuje życie".
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Darlon »

w sumie to fajnie że on chce coś zrobić dla strzelectwa, ale mam wrażenie że władza tylko czeka na jego "jeden krok za daleko" żeby wykorzystać na swoją korzyść jego krzyki i obelgi i odtrąbić sukces - "patrzcie jaki dywersant! jednak mieliśmy rację z tymi naszymi zmianami!" - elektorat to kupi po odpowiednim przedstawieniu w mediach państwowych. wtedy taki pan może nam więcej namieszać niż pomóc
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: marekp »

Czasem mam wrazenie, ze wiecej zlego robi. Dobre ma checi. Ale pieklo jest wybrukowane dobrymi checiami. W jakims stopniu przyczynil sie do takiego a nie innego nie-dzialania ROMB. W ramch wiekszej "wladzy" w tej organizacji. Jako czlonek zalozyciel ROMB mam kuriozalne pismo ze jestem skreslony za niewlasciwe poglady. Odpowiedzialem dawno temu i na pismie coz to takiego zrobilem zeby mnie skreslic ale nie dostalem zadnej odpowiedzi. Byl kiedys inny pan prowadzacy wojne z policja. Jesli ktos nie chcial dostac pozwolenia na bron to warto bylo poprosic go o pomoc. Szczerze mowiac nie lubie krzykaczy. Ciekaw jestem co jego zdaniem zrobil dobrego dla sympatykow strzelectwa.

MarekP

PS. Nie popieram ani obecnego rzadu (chyba zreszta zadnego nie popieralem) ani MSWiA. Ale odpowiedz dlaczego nie udostepniaja jest prosta. Jesli to sa jakies prace to nie musza upubliczniac wersji roboczych. Nawet nie powinni. Oczywiscie dobry obyczaj by nakazywal, zeby w pracach wziely udzial rowniez osoby zainteresowane. Ale dobre obyczaje to jest puste haslo tylko w encyklopedii.
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Smerf »

slaw2 pisze: 06 czerwca 2020, 15:04
Tak naprawdę nie mamy organizacji, która reprezentowałaby nasz interes jako strzelców
To smutne ale prawdziwe . Gdyby powstała taka organizacja to nawet mam swój typ na Prezesa . Jest też kilku mądrych zastępców i czołowych działaczy . Może należy powołać taką organizację :one: w interesie zawodników i strzelców wekendowych , a w zdecydowanej opozycji dla refolferowców i posiadaczy małego ku***a co sobie go chętnie powiększają dyndającym u boku Catlemanem czy innymi dziwacznymi wynalazkami . Tak objuczeni idą do sklepu po bułki . Jestem zdecydowanym przeciwnikiem paradowania po ulicy z jakąkolwiek bronią , przez ludzi którzy realnie nie są zagrożeni .

Organizacja powinna mówić - Tak dla sportu , kolekcjonerstwa i obronności - Zdecydowane nie dla idiotów .
To prawda taka organizacja - stowarzyszenie by się przydało, ważne by wykluczono tam wszelkie politykierstwo, nie tak ja w romb-ie.
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 733
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 34
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: desperado »

marekp pisze: 20 czerwca 2020, 13:37 Czasem mam wrazenie, ze wiecej zlego robi. Dobre ma checi. Ale pieklo jest wybrukowane dobrymi checiami. W jakims stopniu przyczynil sie do takiego a nie innego nie-dzialania ROMB. W ramch wiekszej "wladzy" w tej organizacji. Jako czlonek zalozyciel ROMB mam kuriozalne pismo ze jestem skreslony za niewlasciwe poglady. Odpowiedzialem dawno temu i na pismie coz to takiego zrobilem zeby mnie skreslic ale nie dostalem zadnej odpowiedzi. Byl kiedys inny pan prowadzacy wojne z policja. Jesli ktos nie chcial dostac pozwolenia na bron to warto bylo poprosic go o pomoc. Szczerze mowiac nie lubie krzykaczy. Ciekaw jestem co jego zdaniem zrobil dobrego dla sympatykow strzelectwa.

MarekP

PS. Nie popieram ani obecnego rzadu (chyba zreszta zadnego nie popieralem) ani MSWiA. Ale odpowiedz dlaczego nie udostepniaja jest prosta. Jesli to sa jakies prace to nie musza upubliczniac wersji roboczych. Nawet nie powinni. Oczywiscie dobry obyczaj by nakazywal, zeby w pracach wziely udzial rowniez osoby zainteresowane. Ale dobre obyczaje to jest puste haslo tylko w encyklopedii.
MarekP, właśnie pokazałeś, że coś jest w rombie nie tak.
nie znany też sporo działa, czasami dość kontrowersyjnie, ale może tak trzeba...
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2020, 10:11 przez desperado, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 733
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 34
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: desperado »

Smerf pisze: 21 czerwca 2020, 09:37
slaw2 pisze: 06 czerwca 2020, 15:04
Tak naprawdę nie mamy organizacji, która reprezentowałaby nasz interes jako strzelców
To smutne ale prawdziwe . Gdyby powstała taka organizacja to nawet mam swój typ na Prezesa . Jest też kilku mądrych zastępców i czołowych działaczy . Może należy powołać taką organizację :one: w interesie zawodników i strzelców wekendowych , a w zdecydowanej opozycji dla refolferowców i posiadaczy małego ku***a co sobie go chętnie powiększają dyndającym u boku Catlemanem czy innymi dziwacznymi wynalazkami . Tak objuczeni idą do sklepu po bułki . Jestem zdecydowanym przeciwnikiem paradowania po ulicy z jakąkolwiek bronią , przez ludzi którzy realnie nie są zagrożeni .

Organizacja powinna mówić - Tak dla sportu , kolekcjonerstwa i obronności - Zdecydowane nie dla idiotów .
To prawda taka organizacja - stowarzyszenie by się przydało, ważne by wykluczono tam wszelkie politykierstwo, nie tak ja w romb-ie.
Przecież jest Firearms United z Tomaszem W.Stępieniem na czele.
Myślę , że warto ich wspierać, tym bardziej, że działają aktywnie i robią sporo roboty, więc nie płaczcie, że nic nie ma.
Jest też Ad Arma.
"Fundacja Ad Arma jest organizacją pozarządową z zasady nie angażującą się w bieżącą politykę. Każdy kto chce dać praworządnym obywatelom dać broń do ręki i wzmocnić ich prawo do obrony jest nam bratem. NIGDY nie wspieramy żadnej kandydatury, natomiast ZAWSZE rozliczamy publicznie z obietnic złożonych w sprawie posiadania broni i prawa do obrony przez polityków".
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: marekp »

Wiecie co jest zle w tym wszystkim? Poczytajcie strone ROMB. Publikuje tam jeden czlowiek. Wodz! Polecam piosenke z 1981 roki pt. Wodz - spiewa Trzeci Oddech Kaczuchy. Ta piosenka ma wiecej zreszta zbieznosci z obecnymi czasami. Ja nie mialbym pretensji do kogokolwiek. W koncu to ja podjalem decyzje ze nie zostaje prezesem ROMB. Ale tez takie zawlaszanie nie jest dobre. ROMB w zalozeniu mial skupiac duza ilosc czlonkow. Dlatego to jest "milosnikow broni" i tam nie potrzeba miec broni ani strzelac zeby zostac czlonkiem. Poczatkowo bez skladek oplat itp. Wiem bo bylem wspolorganizatorem. Potem sie to potoczylo jak zawsze. Czyli wszystko dobrze ale pod moim swiatlym przewodnictwem. To zreszta nie kol. nie znany byl pierwszy. Mozna by jeszcze pare osob wskazac. Ale taki autorytaryzm nie jest dobry dla niczego ani nikogo. Jeden czlowiek pisze i sam sie napawa swoimi slowami. Poszlo to pod wode jak zreszta i inna organizacja PSSH. Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Historycznego. Tez przez ambicyjki. Byl nawet moment ze zaswiadczenie z PSSH bylo wystarczajace do uzyskania pozwolenia. PZSS nawet wspolpracowal z PSSH. I co? Nic. Jak zwykle nic. Moze sie nic nigdy nie uda u nas? A moze winni sa tacy jak ja. Mam jakies pomysly ale nie mam dosc energii zeby potem sie zajmowac tym wszystkim. I nie chce zostac tym "wodzem". I ida takie organizacje pod lod.

Zycze jednak dobrego humoru. Posluchajcie sobie piosenek - link latwy do odnalezienia.

MarekP
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Fokat »

Nie wiem, jaki jest sens tłuczenia tematu Turczyna.
W każdym środowisku są narwańcy i miłośnicy wodzowskiego stylu bycia.
Popatrzycie na partie polityczne, są zadymiarze, jest centrum i jest szefostwo.
Przestańmy się skupiać na krytykowaniu swojego środowiska, tylko zajmijmy się konkretnym zagrożeniem, jakim są nowe „cudowne” pomysły MSWIA.
Za przeproszeniem żrąc się między sobą, nie zauważymy, że nasze zabawki zniknęły z sejfu.
Mam nadzieję, że moderator MarekP, nie „spławi” mojego postu, jako nieistotnego.
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Darlon »

a czy ktoś w ogóle wie dlaczego na tekście ujednoliconym w ISAP jest data 9 czerwca 2020? może już coś wtykają po cichu? ja nie znam stanu z lat wcześniejszych, czytam ją w stanie obecnym

teoretycznie nowy tekst jest opracowany wraz z Dz. U. z 2020 r. poz. 955. czyli:
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo ... 200955.pdf

może jest jakiś spec od prawa co się wypowie co się właśnie zaczyna dziać? co mogą zrobić teraz po tym jak sobie zaczęli dopisywać rozporządzenia, bo podejrzewam że właśnie zaczęli sobie otwierać jakieś drzwi...
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Mumin_ »

Darlon pisze: 21 czerwca 2020, 14:19 a czy ktoś w ogóle wie dlaczego na tekście ujednoliconym w ISAP jest data 9 czerwca 2020?
Bo obwieszczenie jest z maja :)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: slaw2 »

Jak zwykle nic. Moze sie nic nigdy nie uda u nas? A moze winni sa tacy jak ja. Mam jakies pomysly ale nie mam dosc energii zeby potem sie zajmowac tym wszystkim. I nie chce zostac tym "wodzem". I ida takie organizacje pod lod.
Ja szanuję Kolegę bo wiem ile zrobił dla naszego środowiska . Dla mnie i mojego potomstwa zawsze pozostaniesz jednym z tych dzięki którym mogę uprawiać ten piękny sport i uczestniczyć w zawodach . Moim zdaniem jest kilka osób które taką organizację reprezentującą nasze sprawy mogły by reprezentować i stanowić jej trzon ... bo mają pojęcie o tym co robimy i dlaczego . Może nie mają sił i energii aby się tym zająć ale warto może je poprosić aby ratowały te całe strzelectwo historyczne i nas reprezentowały .
Awatar użytkownika
Paulus601
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 31 stycznia 2011, 23:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Paulus601 »

Mnie zaciekawił Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
1) gromadzenia broni w zbiorach muzealnych na podstawie odrębnych przepisów;
2) używania broni w celach sportowych, szkoleniowych lub rekreacyjnych na strzelnicy działającej na podstawie zezwolenia właściwego organu;
3) używania broni palnej sygnałowej i alarmowej do celów wzywania pomocy, ratowniczych, poszukiwawczych oraz
przez osoby uprawnione do sygnalizacji zawodnikom rozpoczęcia konkurencji sportowej w trakcie zawodów sportowych, jeżeli wymaga ona takiej sygnalizacji;
4) dysponowania bronią przez przedsiębiorców dokonujących obrotu bronią i amunicją na podstawie koncesji lub
świadczących usługi rusznikarskie na podstawie odrębnych przepisów, o ile jest to związane bezpośrednio z prowadzeniem działalności gospodarczej;
5) dysponowania bronią przekazaną w celu pozbawienia lub potwierdzenia pozbawienia cech użytkowych;
6) posiadania broni palnej pozbawionej cech użytkowych;
7) posiadania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości
prądu w obwodzie nieprzekraczającej 10 mA;
8) posiadania ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego;
9) posiadania broni pneumatycznej;
10) posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni;
11) posiadania broni palnej alarmowej o kalibrze do 6 mm.

Puki co nie ma co płakać nic się nie zmienia z naszymi zabawkami pkt 10
Colt Army1860,Police Pony,Confederate,Dragon,Pocket.31,Remington 1858,Pistolet Kentucky,Derringer Philadelphia,karabin Hawken,Kentucky,Pennsylvania,Zouave,wiatrówka Predom-Łucznik KJ187
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”