Marzanna 2020

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marzanna 2020

Post autor: Darlon »

otóż to :-D
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10181
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Marzanna 2020

Post autor: variag »

Urządzenie jest super i warte tych pieniędzy. Jednak dobrze mówisz - do klubu
Myślisz, że w klubie każdy zawodnik trenuje na równoważni i ze Scattem? Że każdy klub inwestuje tyle samo w każdego zawodnika?
W CP mało przydatny, za dużo zmiennych no może na 50m.
Pudło.
Jest przydatny we wszytkich trzech postawach w óżnych dystansach oraz w pistolet/rewolwer. Z tym, że taki trening ma sens pod opieką trenera w oparciu o jego rady i zalecenia.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marzanna 2020

Post autor: slaw2 »

Panowie zanim kupiłem byłem u znajomego i podłąnczyłem do tego pistolet i karabin . Generalnie wyniki na tarczy odzwierciedlały te ze Scata . Cóż po tygodniu użytkowania dalej twierdzę że było warto :) Są też wersje budżet typu scat Basic, i te z kablami trochę tańsze . Jest też możliwość zakupu z rosyjskim językiem około 35 -40% taniej .
Tutaj Krzysiek Dziś Waadtlanderem .Krzysiek sam dochodzi do wniosku że najważniejsze to wszystko przy każdym strzale tak samo . Trenera do tego nie potrzeba bo generalnie średnio inteligenty człowiek się pokapuje co robi nie tak . Choć trener by się przydał - progres byłby 2 razy większy
Obrazek
Konkluzja przychodzi natychmiast - wszystko zawsze przy każdym strzale trzeba robić tak samo .
Zobaczymy za jakiś czas jak będzie na strzelnicy . Jak na razie to strzelnica w Jaworznie zamknięta i strzelnica w Żywcu zamknięta . W dupę sobie mogę strzelić a nie na strzelnicy . Albo w domu na Scacie . Pozostaje szukać następnej strzelnicy i modlić się aby jej nie zamkli . Spieszmy się kochać strzelnice - tak szybko odchodzą
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10181
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Marzanna 2020

Post autor: variag »

Trenera do tego nie potrzeba bo generalnie średnio inteligenty człowiek się pokapuje co robi nie tak .
Sławek, daj Boże że masz smykałkę i zastąpisz Krzyśkowi trenera, a z wielu obserwacji wiem, że rodzić to nie jest najlepszy wybór w tym zawodzie.
Choć trener by się przydał - progres byłby 2 razy większy
;laughing:
No to jest potrzebny czy nie
A na marginesie, po jakimś czasie zawodnik wchodzi na swoją pierwszą "górkę" i zaczynają się schody bo progresu brak, czasem potrzebna jest współpraca z psychologiem sportowym. No i jeszcze zawodnik musi "chcieć" chcieć. Bo najtrudniejsze są dla niego pierwsze 2-4 lata treningów, potem przywyknie :one:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marzanna 2020

Post autor: slaw2 »

Chcieć to on chce . Mało tego już muszę mu zabraniać i pozwalać strzelać co 2 lub 3 dzień :) Idzie w dobrym kierunku . I jak zwykle.... że nie możliwe by to było bez pomocy wielu osób które w tym procesie pomogły . Osoby z którymi rozmawialiśmy na zawodach i służyły radą i dzieliły się doświadczeniami .Wielu pomogło dobrać amunicję i dzieliło się bezinteresownie swoimi doświadczeniami :one:
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marzanna 2020

Post autor: Darlon »

variag pisze: 11 października 2020, 16:10
Urządzenie jest super i warte tych pieniędzy. Jednak dobrze mówisz - do klubu
Myślisz, że w klubie każdy zawodnik trenuje na równoważni i ze Scattem? Że każdy klub inwestuje tyle samo w każdego zawodnika?
nie. wiem jak jest w klubach bo należę do największego w małopolsce.
Trenera do tego nie potrzeba
też tak myślałem kiedyś. myślałem że z karabinu strzelam nie jakoś najgorzej - byłem zadowolony. potem posłuchałem Darka M i okazało się że mogę lepiej, z lepszym skupieniem i dokładniej. zacząłem rozumieć co jest nie tak. co poprawiać i co jak robić.
podobnie miałem z margolinem. strzelałem z niego ale stwierdziłem że to nie dla mnie bo jakoś mi nie idzie. potem przyszedł trener z mojego klubu, popracowaliśmy na kilku treningach i w totalnym skupieniu udało mi się na 25m w serii 5 strzałów wsadzić 3 przestrzeliny w 1 dziurę a 2 pozostałe strzały nie wiele dalej od tego. teraz już wiem że jak słuchasz kogoś kto się na tym zna to wiele ci to pomaga.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Marzanna 2020

Post autor: MicromaX »

Trener musi być. jest konieczne aby ktos z boku popatrzyl i opieprzyl gdy trzeba i nie moze to byc osoba z rodziny. sam nie moge trenowac swojej zony, podczas gdy obcy trener w godzine robi to czego ja nie moglem w pol roku.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marzanna 2020

Post autor: slaw2 »

No dobra doczekaliście się . Trenerów było wielu i postaram się ich wymienić . Jak kogoś pominę to proszę o wybaczenie . Kolejność chyba przypadkowa .

Adnrzej T -Żywiec . Czasem wkracza do akcji krótko i treściwie nakazuje kierunek działania .
Marek P - ten znany ciągłe konsultacje sprzętowo amunicyjne , porady techniczne i psychologiczne .
Andrzej ( Nosek ) Porady techniczne , postawy ,organizacji stanowiska dywagacje elaboracyjne.
Cezary Zie.... . Porady psychologiczne , amunicja naważki karabin , bez przygotowanego przez niego karabinu by nie było tak dobrych wyników , Porady psychologiczne przed MP :piwo:
Krzysiek K ( Mistrz Świata ) . Porady psychologicze, sprzętowe , bardzo cenne rady odnośnie motywacji . Rozmowa Przed MP i złotym medalem . Celowo sobie zepsuł karabin aby gorzej strzelić i tym samy zwiększyć motywację młodego . Rozmowy na wysokim poziomie odnośnie techniki i psychologi przed ważnymi startami . Rozmowy o tym jak strzelać same 10 zamiast 9 . Bezcenne porady psychologiczne .
Józef S ( Zeglarz) . Porady sprzętowe , amunicyjne , naważkowe ,psychologiczne trzyma kciuki nieustannie i dopinguje jak własnego syna . Obiecał przypilnować pozycję leżącą .
Leszek M (Semen) Porady sprzętowe , psychologiczne ,amunicja naważki .
Marek P ( ten z brodą co strzela do bizona na siedząco ) Porady amunicyjne, sprzętowe . Długie elaboraty , co dalej , co poprawić żeby było jeszcze lepiej w Sharps 50 i przygotowania do Sharps 100 amunicji .
Rysiek (Kompas) . Ołów , porady amunicyjne naważkowe , rodzaje pocisków Lamarmora - Mauser .
Darek - (DerekMak) . Psychologia sportu - brew pozorom on potrafi zmobilizować młodego do perfekcyjnego oddania strzału . Wystarczy że na niego patrzy i młody wszystko zaczyna robić idealnie .

Jerzy ( Jorg) Psychologia , doping porady techniczne , porady sprzętowe , rozrywka na najwyższym poziomie hedonistycznym. Zaopatrzenie w za***ista herbatę .
Rusznik - porady technicze , smarowidła smary ( dzięki niemu wiem co znaczy dobry smar i jak go zrobić .
Willy - nie mogę napisać co dokładnie ale lepiej nie pisać o tym co Willy radzi i jak radzi . Ponadto psychologia krótkie treściwe porady tak zwane morały.
Damian C ( ten z pieskiem ) Porady sprzętowe, psychologiczne , motywacja przed zawodami .
Mariusz R z Cieszyna . Porady amunicyjne psychologiczne .
Zbyszek Ryb.... Warszawa . Pozycja do pistoletu wykład początkowy , niuanse technika
Cezary z Warszawy . Pistolet sprzęt technika
Piotr J ( Heidmar) Porady sprzętowe amunicyjne, zawsze daje młodemu 1 pkt forów w vetterli
Klubowicze CKS LOK Stare Strzelby z Prezesami Wiceprezesami i cała załoga . Porady techniczne, dywagacje psychologiczne i niesamowita życzliwość .
Grzegorz S (LOK) Sprzęt, strzelnica .
Józef Kot - porady
Tomek i Agnieszka K - porady i lekcje jak dbać o sprzęt .
Michał S - Porady sprzętowe Lamarmora .
Petr Bartoszek , Risza i inni koledzy z Moraw. Porady techniczne, doping .
Sas88 - konsultacje historyczno- amunicyjne strzela te samą konkurencję aby było więcej uczestników i celowo zaniża swoje wyniki aby młody miał większą motywację .

Więcej Trenerów nie pamiętam, wszystkich ewetualnie pominiętych serdecznie przepraszam i proszę o wybaczenie, bo stary już jestem i pamięc nie ta .

Wybaczcie jeśli o kimś zapomniałem ale w zasadzie wszyscy ludzie z którymi było mnie czy nam rozmawiać i radzić się , są takimi dobrymi trenerami bo przekazują bezinteresowne wskazówki które umożliwiają osiąganie coraz lepszych wyników .
Amen
aby ktos z boku popatrzyl i opieprzyl
Ja tam w takich momentach chowam sprzęt do pokrowców i mówię że to nie ma sensu i koniec strzelania :516: Za 3 min już są 9-10 zamiast 6 :)
nawet opieprzać nie potrzeba .

Ps . Teraz to się trzeba zastanowić gdzie na strzelnicę żeby dało się ze 2 razy na miesiąc w sobotę lub niedzielę posiedzieć po 5 godzin w dwie osoby i na głowę nie lało , w plecy śniegiem nie wiało i nie kosztowało to 70 zł za godzinę na 2 osoby .
Więc Panowie zapraszam do wątku o zamknięciu nam strzelnicy bo strzelać nie będzie gdzie . Może sobie z tego do końca sprawy nie zdajecie ale Śląsk ,Małopolska i cała Polska łącznie z Morawami dostanie w dupę jak zamkną strzelnicę w Jaworznie . Więc zapraszam do wątku
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=18&t=189685
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Marzanna 2020

Post autor: Marek- »

Jak już Krzysiek chce strzelać sportowo to mu to umożliw, to co my robimy i wiemy to jedynie hobby, daj mu szanse popracować z fachowcem.
Zapisz go do sportowego klubu jako zawodnika i niech go ktoś uczy.

Na dowożenie do klubu mniej czasu stracisz niż na rozmowy telefoniczne.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marzanna 2020

Post autor: slaw2 »

Marek - On nie chce z Wiatrówek , choć ćwiczy na wiatrówce dużo. Nie chce 22 lr . On chce czarnoprochowo i to go interesuje . Lubi ten cały syf i robotę z tym , podobają się mu Orginały u Jerzego . Na współczesną i typowe zawodnicze 22 LR raczej niechętnie patrzy .Lubi to towarzystwo z zawodów czarnoprochowych i tą atmosferę . Na "likwidacje " strzelnicy Starych Strzelb patrzy z taką dzieciecą naiwością i pyta DLACZEGO ?????????????
Na razie dobrze jest jak jest . Choć po konsultacjach z Andrzejem mam niesamowitą ochotę żeby ktoś od wiatrówek i karabinów na niego popatrzył jakie jeszcze robi błędy w postawie . Ten rok jest już chyba stracony na spokojny trening na strzelnicach i pracę ze sprzętem . Pozostaje praca nad sobą w domu . Może to dziwne ale kupę radochy mamy z tej namiastki strzelania na Scatt . Prawie jak na strzelnicy , jak nie patrzysz na ekran telewizora to skupienie od razu się robi dużo lepsze. Fajna frajda . za***iste hobby wymaga myślenia systematyczności i odpowiedzialności . Trza mieć też smykałkę do robótek ręcznych . Szkoda żeby nasze dzieci nie mogły uprawiać tego sportu , bo nie będzie gdzie albo będzie za drogo nawet dla średnio sytułowanego człowieka . Nie można dopuścić aby zamykano kolejne strzelnice w tym kraju . Albo by ceny były na poziomie 35 zł za godzinę na stanowisku . Jako stary " Komuch " mówię nie i coś z tym trzeba zrobić . Nie można pozwolić żeby strzelnice które budowali nasi czy wasi rodzice ot tak po prostu były zamykane . Jak obecna " demokracja" niszczy wszystko co stworzyła " Komuna" to niech zniszczy osiedla mieszkaniowe i swoje dyplomy uczelni wyższych . Jak wszystko jest złe to traktujmy to całościowo . Ale takie wybiórcze niszczenie bo większość strzelnic zbudował LOK - a lok to niby komunistyczny jest bezsensem . Za ciężkie miliony buduje się strzelnice Policyjne. Tu już jest strzelnica to zniszczyć albo zamienić na kolejne fuj wie co, bo potrzeba kasy na drugie fuj wie co .

Strzelanie dziś . Wprowadziliśmy 3 zmiany które wcześniej testowaliśmy ale nie było odwagi wprowadzić ich na strzelnicy .

Efekt wprowadzonych zmian widać od razu
Obrazek
Zostaje jeszcze tylko dopracować amunicję w realu i sprawdzić punkt odniesienia do rzeczywistości .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Terminy zawodów krajowych i międzynarodowych - CP”