Europejska Karta Broni na CP, brak stałego pobytu w Polsce.

Moderator: Moderatorzy CP

puchacz265
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 18:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Europejska Karta Broni na CP, brak stałego pobytu w Polsce.

Post autor: puchacz265 »

Witam,

Moja sytuacja wygląda następująco. Mieszkam za granicą. Do Polski przyjeżdżam kilka razy w roku, posiadam też tu mieszkanie. Myślałem nad zakupem broni CP w Polsce, żeby móc sobie postrzelać kiedy przyjadę. Jest jeden problem. Jako że mieszkam za granicą, teoretycznie nie mam miejsca stałego pobytu w Polsce. Przeczytałem ustawę o broni i amunicji i rzeczywiście wymienia ona miejsce stałego pobytu jako jedną z informacji wymienioną w EKB. Miejsce stałego pobytu w Polsce nie jest jednak wymienione jako warunek wydania EKB. Czy miejsce stałego pobytu w Polsce jest więc warunkiem koniecznym wydania EKB? Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 września 2019, 10:54 przez puchacz265, łącznie zmieniany 1 raz.
ZnawcaSmaku
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 21:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Europejska Karta Broni na CP, brak stałego pobytu w Polsce.

Post autor: ZnawcaSmaku »

Jak swego czasu wskazywał 9x19 czyli św. pamięci Jerzy Cieśla, wyjeżdżając za granicę na powiedzmy jakiś kontrakt nie zmieniasz swojego stałego miejsca pobytu w Polsce. Gdyby rozważać w ten sposób, czy kierowca ciężarówki pracujący 5 dni poza domem zmienia miejsce stałego pobytu? Na ten w kabinie? Czy musiałby np. pisać do WPA że miejscem mojego pobytu jest parking ul. Lubelska w Lublinie, dwa dni później ul. Poznańska w Wrocławiu itp. Różne WPA różnie podchodzą, ale z EKB do cp nie powinieneś mieć problemu, to tylko świstek nikomu niepotrzebny
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Europejska Karta Broni na CP, brak stałego pobytu w Polsce.

Post autor: Tomtap »

nikt nie sprawdza tego przy wydawaniu EKB, wpisują adres jaki deklarujesz we wniosku.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”