Nietypowe pytanie - potrzebny tokarz

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Nietypowe pytanie - potrzebny tokarz

Post autor: Darlon »

czołem!

szukam w krakowie kogoś kto potrafił by mi wytoczyć najlepiej z brązu element montażowy do lunety. Już tłumaczę o co chodzi:
mam radziecką lunetę ZRT-457. posiada ona dość niekompatybilny sposób montażu który nadaje się właściwie tylko do jej dedykowanego statywu który nie jest ani wysoki ani stabilny. potrzebuję wytoczyć odpowiedni element - mogę go dokładnie wymierzyć albo dać statyw do skopiowania elementu. jest to długi walec z kołnierzem na który z jednej strony nakładana jest luneta, kołnierz zapobiega przesunięciu się jej głębiej a po stronie kołnierza chciał bym zrobić otwór z gwintem kompatybilnym z statywami fotograficznymi (bodaj 3/4 unf) bądź jakąś podobną śrubą metryczną, wtedy zmodyfikuję złączkę QB statywu foto.

chodzi o skopiowanie końcówki tego radzieckiego statywu z otworem na śrubę

zdjęcie montażu:
Obrazek

oczywiścię zapłacę za pracę.
Ostatnio zmieniony 03 września 2019, 18:16 przez Darlon, łącznie zmieniany 1 raz.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nietypowe pytanie - potrzebny tokarz

Post autor: kapera »

O ile oryginalny statyw jako niski do postawy leżącej się sprawdza to do spotowania czyli całkowicie rozłożony już nie . Ja używam statywu od busoli artyleryjskiej , świetnie sprawdza się statyw od niwelatora . Luneta jest ciężka i dość duża a co za tym idzie przy nawet niedużych podmuchach wiatru przy wysokim jej położeniu drży , obserwując dalsze cele obraz się rozmazuje . Coś takiego :-D

Obrazek
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nietypowe pytanie - potrzebny tokarz

Post autor: Darlon »

no niestety nie ratuje mnie to bo raz że nie mam statywu do busoli a do aparatu na 5kg mam :D dwa, że te statywy do busoli, niwelatorów i innych teodolitów mają jedną wielką wadę - ani się nie składają ani nie są lekkie a ja potrzebuję tylko popatrzeć na tarczę na 50-100m a nie obserwować marsa z okularem teleskopowym :D pomysł dobry ale nawet do takiego statywu busoli i tak muszę mieć jakąś przejściówkę. no i takie statywy to też tanie nie są. ta leica ze zdjęcia to chyba z 1100 zł kosztuje :D
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nietypowe pytanie - potrzebny tokarz

Post autor: kapera »

Leica to tylko poglądowo :-D Tu masz za 100 zł https://allegro.pl/oferta/statyw-do-niw ... 8382098259 Fotograficzny mimo że do 5kg będzie mało stabilny , choć zapewne lepszy od oryginalnego który jest w zestawie .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nietypowe pytanie - potrzebny tokarz

Post autor: Darlon »

dzięki, jakiś pomysł to jest ale nie skorzystam. nie potrzebuję takiej stabilności a ani mi się nie chcę taszczyć takiego czegoś za sobą na strzelnice ani nie mam ciężarówki żeby to wozić. w domu też nie miał bym tego gdzie trzymać. na dodatek i tak nie rozwiązuje mi to sprawy montowania lunety - miałbym kolejnego rupiecia a i tak potrzebuję elementu przejściowego. doceniam chęć pomocy, ale dalej szukam tokarza.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nietypowe pytanie - potrzebny tokarz

Post autor: Yurko »

Może jednak podaj jakieś wymiary. Określenie długi może straszyć ludzi, którzy np. mają jakieś amatorskie tokarenki i mogą toczyć max np. 30 cm w kłach. Poza tym materiał - brąz jest dosyć trudny. A z duraluminium PA6 na pewno wielu amatorów by sobie poradziło. Przynajmniej ja sobie jakoś radzę, ale niestety, nie jestem z Krakowa... :-?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nietypowe pytanie - potrzebny tokarz

Post autor: kapera »

@ Darlon odbierz pw
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nietypowe pytanie - potrzebny tokarz

Post autor: Darlon »

całość ma długość 52mm, z czego 2 to kołnierz a 50 to "długość robocza", średnica 18,66 mm około ( otwór nasadki lunety ma 19 więc tak żeby nie latało)

kolega kapera powiedział że może wytoczyć, więc na chwilę obecną dzięki za pomoc!
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Reik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 04 czerwca 2019, 09:28
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nietypowe pytanie - potrzebny tokarz

Post autor: Reik »

Ja bym jeszcze rozważył zaciski fotograficzne - można na popularnym portalu aukcyjnym wyszkukać pod nazwą "clamp" w dziale fotografia. Bardziej uniwersalne rozwiązanie niż dedykowany uchwyt :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Małopolska”