Karta EKB

Moderator: Moderatorzy CP

escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 15
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: escobar »

zarejestrować Pocketa .31 i kupić 5kg.
lukasw44
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 18 listopada 2020, 12:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: lukasw44 »

Smerf pisze: 16 lutego 2021, 13:56 Faktura, umowa kupna sprzedaży, oświadczenie że broń jest twoja, ale wiem że wówczas wymagają potwierdzenia uprawnionego rusznikarza, że jest to broń rozdzielnego ładowania wytworzona przed rokiem 1885 lub jej replika. Tak wymagano ode mnie w Łodzi 4 lata temu !!!
Ok fakture mam czyli co mam wziąć broń jechać do rusznikarza i otrzymać potwierdzenie, że jest to broń rozdzielnego ładowania i wysłać to do Krakowa ?
lukasw44
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 18 listopada 2020, 12:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: lukasw44 »

escobar pisze: 16 lutego 2021, 14:19 zarejestrować Pocketa .31 i kupić 5kg.
No ok tylko, prosze przeczytaj ze zrozumieniem na stronie Krakowskiej policji w sekcji jak dostać EKB jest napisane, że musisz potwierdzić, że dana jednostka jest wytworzona przed rokiem 1885 lub musisz potwierdzić, że jest repliką. Inaczej mówiąc musisz mieć PAPIER, który to potwierdza. Faktura potwierdza, że zakupiłeś daną jednostkę bronii ale nie potwierdza jej parametrów.

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/w ... alnej.html

Więc inaczej mówiąc musisz potwierdzić, żę Pocket .31 który kupiłeś jest rozdzielnego łądowania i jest repliką :D
Rudpavv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2019, 15:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: Rudpavv »

Na stronie sobie mogą pisać co chcą... Nie kombinuj tylko napisz wniosek o wydanie ekb na bron rozdzielnego ładowania i wyślij ten wniosek pocztą. TYLKO POCZTĄ.
lukasw44
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 18 listopada 2020, 12:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: lukasw44 »

Spoko tak zrobie załącze fakturę kupna sprzedaży i ok.
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: Smerf »

I to wystarczy :)
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: Smerf »

lukasw44 pisze: 16 lutego 2021, 14:29
escobar pisze: 16 lutego 2021, 14:19 zarejestrować Pocketa .31 i kupić 5kg.
No ok tylko, prosze przeczytaj ze zrozumieniem na stronie Krakowskiej policji w sekcji jak dostać EKB jest napisane, że musisz potwierdzić, że dana jednostka jest wytworzona przed rokiem 1885 lub musisz potwierdzić, że jest repliką. Inaczej mówiąc musisz mieć PAPIER, który to potwierdza. Faktura potwierdza, że zakupiłeś daną jednostkę bronii ale nie potwierdza jej parametrów.

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/w ... alnej.html

Więc inaczej mówiąc musisz potwierdzić, żę Pocket .31 który kupiłeś jest rozdzielnego łądowania i jest repliką :D
Faktura potwierdza :621:
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
dudek561*
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 18:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: dudek561* »

Witam - jestem na bieżąco (3 miesiące temu wnioskowałem o wydanie ekb w Krakowie) więc opisze jak to u mnie wyglądało - zanim cokolwiek wysłałem, wykonałem telefon na milicję aby na pewno nie pominąć jakiegoś etapu - kazali wysłać dwie fotki, wniosek o wydanie, fakturę zakupu i kopię potwierdzenia przelewu. Niecałe 2 tygodnie później karta była już u mnie. Jak sytuacja wygląda kiedy nie ma się faktury - to już się nie wypowiadam bo nie wiem. A i przypomniało mi się jeszcze - w uzgodnieniu z Panią z milicji (chciałem odzyskać oryginał faktury a taki wymagali do wglądu) wysłałem również kopię i poprosiłem o zwrot oryginału. Tak że wszystko poszło bardzo sprawnie i nawet szybko....
S400 classic + Leapers UTG 6-24x50
TX200 MK3 (made in HOGAN) + mały EFR
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: Darlon »

krakowskie wpa jest bardzo w porządku w większości przypadków więc polecam do nich zwyczajnie zadzwonić i zapytać. nie gryzą. przynajmniej większość z tych co z nimi rozmawiałem. masz telefon do EKB bezpośredni 47 83-53-262. nie wiem kto tam odbiera bo ja nie robiłem ekb ale oceny naszego wpa są bardzo wysokie ogólnie. na razie nie załatwisz nic osobiście bo się pozamykali, ale ślij listem. odradzam e-puap bo podobno wydłuża to procedury, chyba że na wyraźną prośbę prowadzącego sprawę (ja jedną rzecz tak załatwiłem). uzbrój się też w cierpliwość. załatwianie rzeczy obecnie z powodu poczty trwa wieki. średni czas doręczenia korespondencji 10-14 dni w jedną stronę. same czynności wpa zajmują już krócej.

tam pracują ludzie którzy rozumieją o co chodzi w tym hobby więc spodziewał bym się raczej sensownego podejścia do obywatela. ja zanim jeszcze uzyskałem podstawowe papiery podczas rozmowy z gościem który prowadził moją sprawę usłyszałem coś w stylu "no to proszę sobie wnioskować o 6 sztuk na początek, ale spoko, wiemy że szybko się kończy miejsce to rozszerzymy wnioskiem bez problemu jak się zapełni książeczka. ja wiem jak to jest, jak człowiek zacznie zbierać, hehehe"
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Karta EKB

Post autor: marekp »

NIe potrzeba dwóch ani więcej zdjęć. JEDNO. Ja co prawda raczej jestem na wojennej ścieżce z Trybunem ale to jest prawnik. Warto przeczytać co pisze: http://trybun.org.pl/wp-content/uploads ... ec2011.pdf To jest o EKB właśnie. Oczywiście moga zazadac okazania broni. Dalej to jest ....... nie wiem jak nazwać to "wybieganie przed szereg". Potwierdzenie od rusznikarza.... świadectwo moralności i co jeszcze? Ludzie! Opanujcie sie.

MarekP
dudek561*
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 18:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: dudek561* »

Marku z tymi zdjęciami to temat chyba był już poruszany i nie ma co do niego wracać. Specjalnie pytałem w rozmowie z Panią z milicji i "prosiła" o 2 szt. Dla mnie to nie jest problem i dwa wysłałem ( wiem że nie we wszystkich wpa wymagają dwóch ale nie chciałem ryzykować że dostanę odmowę i cała sprawa przeciągnie się o kolejne 2-3 tygodnie). Po co im to drugie foto nie wnikam, mnie to nie kosztowało więcej to wysłałem. A i znowu przypomniało mi się że rozmiar zdjęcia jaki sugeruje wpa (przynajmniej w krk) nie jest osiągalny u krakowskich fotografów. Nie pamiętam rozmiarów ale ma być chyba mniejszy (oświecił mnie fotograf który sam strzela)
S400 classic + Leapers UTG 6-24x50
TX200 MK3 (made in HOGAN) + mały EFR
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: Darlon »

standardowe zdjęcia do pozwoleń to bodaj 3x4 cm z tego co pamiętam. ja im dałem lekko inne - tzn nie jakoś bardzo odbiegające, ale nieznacznie inne. nie protestowali. jak dwa zdjęcia to jedno do karty, drugie do akt. nie wiem jak to z ekb, ale w kwestii pozwoleń na broń zdjęcie do akt nie jest chyba niczym szczególnie rzadkim również w innym wpa. dodanie im zdjęcia kiedy w zasadzie mają o nas wszystko łącznie z rozmiarem buta nie jest chyba wielkim problemem. kopanie się z wpa w takich sprawach ma rzeczywiście dużo "sensu" - warto zadać sobie pytanie czy lepiej im udowadniać że coś robią źle i narażać się na późniejsze problemy czy olać to i dać im zdjęcia. koszt żaden a serio, można się zdziwić jak szczegółowe dane można otrzymać z policyjnego "komputerka" skanującego dowody osobiste
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Karta EKB

Post autor: marekp »

Widzisz nie wiadomo po co drugie zdjęcie. Tak samo nie należy podawać PESEL i nr. dowodu osobistego. To razem jest ..... mieszanka wybuchowa. Można wziąć np. kredyt na takie dane. Wiec zasada jedna. Do czego im drugie zdjęcie? Nie wiem co można oszukać majac dodatkowe zdjęcie. Tu sie akurat z Trybunem zgadzam. Podajemy tylko te dane które sa niezbędne. EKB to jest zaświadczenie ze ktos posiada dana bron. Nic ponad to. Nie jest to tajemniczy dokument dający jakas "moc". Po prostu zaświadczenie ze masz dana bron. Wiec do czego drugie zdjęcie? Jakas nielegalna bazę danych robia? Tak naprawdę nie jest konieczne posiadanie faktur czy umow. Oczywiście. Moze sie zdarzyc ze zazadaja okazania broni. W końcu maja wydać zaświadczenie ze taka bron posiadam. Ale kazdy decyduje sam co podac dla tzw. świętego spokoju. Tyle ze Ci zaręczam ze nie bedzie tego spokoju. Tak jak danie 5zl za pilnowanie samochodu menelowi niczego nie rozwiąże. Następnym razem będzie chcial 10 zl za to ze szyb nie wybije, Daj palec a ja wciągnę.....

MarekP
Miranda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 12:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: Miranda »

Zapominacie o najważniejszym - niezbędna jest pisemna zgoda małżonki lub teściowej i dopiero wtedy można się udać z pełnym błogosławieństwem podymić na pobliską strzelnicę.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: Toost »

Darlon pisze: 16 lutego 2021, 20:28
tam pracują ludzie którzy rozumieją o co chodzi w tym hobby więc spodziewał bym się raczej sensownego podejścia do obywatela.
Na FB jeden kolega opisuj swoje perypetie przy rozszerzaniu kolekcjonerki. Ma pełną, wnioskował o trzy sztuki więcej (chyba). Najpierw kazali mu napisać co konkretnie chce kupić i po co, potem jak im napisał, że chce karabin wielkokalibrowy TOR z Tarnowa to mu odpisali, ze nie można bo to "trudno będzie podciągnąć pod broń myśliwską" więc się nie da.
tam siedzą ludzie, jak trafisz na człowieka to załatwiasz sprawę łatwo lekko i przyjemnie, ale jak trafisz na złamasa to trzeba tylko na piśmie i z podparciem paragrafów.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”