Karta EKB

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: sas88 »

tam siedzą ludzie, jak trafisz na człowieka to załatwiasz sprawę łatwo lekko i przyjemnie, ale jak trafisz na złamasa to trzeba tylko na piśmie i z podparciem paragrafów.
I dlatego, zeby sie niepotrzebnie nie denerwować, z kazdym urzedem rozmawia się pisemnie. Mne tego nauczył Urząd Celny.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Karta EKB

Post autor: marekp »

Właśnie tak! Brawo! Z urzędem sie rozmawia na piśmie i z pomocą paragrafów.

MarekP
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: Darlon »

Toost - w Krakowskim wpa? w Katowicach to bym się nie zdziwił.

Marekp - szanuję cię, ale nie popadajmy w obłęd. masz paszport ważny? jeśli tak to nie uwierzę że przekonałeś urząd do niepobierania ci biometrii do rfid-a. mam dla ciebie kolejną złą wiadomość - idzie biometria w dowodach osobistych. nie wyrobisz?

nie popadajmy w histerię z powodu jednego zdjęcia. ilość informacji o nas gromadzonych jest tak wielka że część z was pewnie nie ma o tym nawet pojęcia. a jak ma to i tak dalej używa internetu, smartfonów, komputerów i innych wynalazków.

żyjemy w tym kraju więc poniekąd akceptujemy stan ogólny. to już nie PRL gdzie paszport leżał na komendzie a i tak był tylko na kraje socjalistyczne. można zmienić swoją rzeczywistość jeśli się nie udaje zmienić tej tutaj (rządy przez wybory itp). a co do "dawania palca" to ostatnie wydarzenia jasno pokazują że nie trzeba dawać palca a władza i tak sobie weźmie dwa czy trzy, ale koniec tej polityki panowie...

ja bym się nie szarpał. jako szary obywatel nie mam nic do ukrycia. a jak mi ktoś będzie chciał ukraść tożsamość to i tak to zrobi, bez papierów w WPA. tu akurat jestem pewien i wiem co mówię bo od lat pracuję w branży IT
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karta EKB

Post autor: Toost »

Wątek na FB jest o krakowskim WPA
https://www.facebook.com/photo/?fbid=41 ... 5425864229

Jeśli masz dostęp przeczytaj uzasadnienie. pisał stójkowy, któremu się wydaje, że może decydować. W jednym zdaniu pisze, że broń myśliwska jest przeznaczona do polowań i zasilana amunicją co ma min 1000J na 100m. A w drugim zdaniu pisze, ze wkw TOR jest karabinem wosjkowym przeznaczonym do niszczenia sprzętu technicznego, niewybuchów a w przypadku konfliktu zbrojnego lekko opancerzonych celów przeciwnika i że "reasmując posiadanie takiego karabinu jest niemożliwe" . Znaczy rozumiesz, niby jest to broń myśliwska bo spełnia wymogi, ale nie wolno bo to karabin wojskowy. No kufa jak by Olejnikowa o cheytacu pisała.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Karta EKB

Post autor: marekp »

Masz troche racji ale tez i nie masz i tez trochę. Pewnie wiesz ze tez jestem fachowcem od IT. Wiem ze można ukraść tozsamosc. Ale tez nie wiem po co im dodatkowe zdjęcie? Ono jest zbędne. Do kosza wyrzuca? Bo procedura nie przewiduje tego zdjęcia. Możesz dolaczyc świadectwo szczepienia ospy. Tylko po co? To jest ta czesc ze nie do konca masz racje. Dlatego ja wysłałem swego czasu podanie o EKB mniej więcej w takim stylu jak podałem link. Tak samo jedno zdjęcie. Bo takie sa przepisy i nie potrzeba nic więcej. Jeszcze raz podkreślam - to jest poświadczenie ze posiadam dana bron i dokładnie nic więcej.

Pozdrawiam

MarekP

W sumie to nie bylo mim celem ocenianie kogokolwiek. To jest miejsce gdzie ktos nowy moze szukać informacji. Co jest potrzebne do EKB. Wiec napisałem co jest potrzebne. A co można jeszcze do tego dolozyc? W sumie co sie chce. Napisze ktos ze składa 10 załaczników i je jakos ponazywa. Urzędnik nawet nie zwróci uwagi na ten nadmiar. Jego będzie interesować tylko to co jest niezbędne.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1024
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Karta EKB

Post autor: slepe_oko »

Drugie zdjecie mi oddali. Wniosek miałem od Trybuna. Fakturę chcieli do wglądu. Z 8 lat temu WPA Łódź.
:512:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”