Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Moderator: Moderatorzy WBP

Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1143
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: Mateusz70 »

Z pewnością wiele osób z forum brało udział w zawodach w miejscu odległym od miejsca zamieszkania z koniecznością przenocowania. Jak radziliście sobie wtedy z przechowywaniem broni?
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: aksel »

Padały już takie pytania tutaj
Guns and .....roses
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1143
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: Mateusz70 »

aksel pisze:Padały już takie pytania tutaj
Nie, ja pytam o coś zupełnie innego. I zwracam się do osób, które mają własne doświadczenia z wyjazdami na zawody z noclegiem. Jeśli ktoś chce sobie pofantazjować, to proszę, żeby nie w tym temacie.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: KG92RS »

Mateusz70 pisze: Nie, ja pytam o coś zupełnie innego.
Pytasz DOKŁADNIE o to, co jest opisane w przytoczonym wątku. Zadaj sobie nieco trudu i przeczytaj więcej, niż sam tytuł...
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: Revolut »

O ile nam się ustawa i rozporządzenia w nocy nie zmieniły (a jak sprawdzałem rano, to nie), to broń przechowujemy w S1. Nikogo nie obchodzi, czy jesteś na zawodach, czy u kochanki.

Nie wolno przechowywać broni po za urządzeniami S1, niezależnie od tego dlaczego łamiemy ten zakaz.

Jeśli np będziesz spać w hotelu i zostawisz broń pod łóżkiem i coś się z nią stanie, to będą problemy. Jeśli nic się nie stanie, to nie będzie problemów. Ryzykujesz tylko odpowiedzialnością karną i pozwoleniem :052:
Wiatr, CP, Nitro.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1216
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: Mumin_ »

Mateusz70 pisze:Nie, ja pytam o coś zupełnie innego. I zwracam się do osób, które mają własne doświadczenia z wyjazdami na zawody z noclegiem. Jeśli ktoś chce sobie pofantazjować, to proszę, żeby nie w tym temacie.
Zostawiasz na przechowanie w magazynie broni organizatora/strzelnicy na której są zawody.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: tomekwroclawski »

W praktyce pod łóżkiem w hotelu, chyba że dostępny jest magazyn.

Swoją drogą ciężko mi zrozumieć fakt braku takowego, skoro ciągnie się zawodników czasami przez pół kraju.

Tak, wiem, zaraz się naczytam, co to nie trzeba i czego zabraknie itd.

Otóż nic nie zabraknie i niczego nie trzeba, bo starczy jedna czy dwie szafy S1. Chyba nikogo taki wydatek nie przewróci ?

A może takie użyczenie na czas zawodów i zabranie do domu przez organizatorów na ten jeden - dwa dni ?
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2019, 14:16 przez tomekwroclawski, łącznie zmieniany 1 raz.
redav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 05 września 2016, 11:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: redav »

Panowie przesadzacie, jak nie zostawicie broni w pokoju hotelowym by pójść sobie pozwiedzać okolice to nikt Wam krzywdy nie zrobi.

Jest coś takiego jak wyższa konieczność i spanie z bronią w pokoju się łapie, tak samo jak jadąc na zawody 500 km trzeba gdzieś się zatrzymać na 1 czy na 2

Nie wiem czy zjedzenie śniadania w hotelu jest wyższa koniecznością - to pewnie sądy mogą różnie interpretować ale spanie czy skorzystanie z WC jak najbardziej się łapią.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: KG92RS »

redav pisze: to pewnie sądy mogą różnie interpretować ale spanie czy skorzystanie z WC jak najbardziej się łapią.
Tu trzeba uważać, bo różnie może być. Jakiś czas temu czytałem o tym, iż sąd "przyklepał" zarzut przechowywania broni niezgodnie z wymaganiami, bo delikwent odłożył pistolet - po czyszczeniu - na półkę, a nie do szafy... Na kilka minut... Argumentacja: bo nigdzie nie jest napisane, od którego momentu zaczyna się "przechowywanie"... Także, ten...
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: aksel »

Coś się wydarzyło podczas tych kilku minut? Ktoś go zadenuncjował, akurat przyszła kontrola znienacka?
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: aksel »

A ten wypad do kibelka w trakcie podróży to szczególnie trudna sytuacja. Znajomy zatrzymał się kiedyś na MOP-ie przy autostradzie. Dosłownie kilkadziesiąt sekund , 10 kroków od auta spędził w WC i to wystarczyło . Czający się na parkingu złoczyńcy przy pomocy skanera otworzyli drzwi i zabrali teczkę z dokumentami i portfel. Gdyby zechcieli, zapewne odjechaliby autem. I w razie przewozu broni i jej utraty raczej nie pomógłby stan wyższej konieczności. Spuścił z oka , nie pilnował należycie choćby 50 sekund. No przecież mógłby kufer zabrać do pisuaru...
Chyba najlepiej w takiej potrzebie wjechać do lasu i załatwić temat przy aucie . W najgorszym wypadku zapłacimy mandat za zanieczyszczenie lasu albo złapiemy kleszcza...
A na zawody pojechać z kolegą mającym podobne uprawnienia. I na śniadanie w hotelu iść na zmianę a w razie pytań oświadczać że spaliście też na zmianę.
Guns and .....roses
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1143
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: Mateusz70 »

Przepraszam, ale czy ktoś z powyżej piszących brał udział w zawodach z dala od miejsca zgłoszonego jako to, w którym jest przechowywana broń? Bo pojawiło się wiele postów z rozmaitymi fantazjami - podobnymi do tych z innych tematów, a prosiłem, by nie pisać mi tego typu treści. Natomiast nikt nie napisał, że biorąc udział w takich i takich zawodach, postąpił tak a tak. Tylko tego typu informacje są dla mnie użyteczne.
Mam wątpliwości czy organizator zawodów umożliwia przechowywanie broni, bo kiedy pytałem o możliwość przechowania broni u siebie w klubie, to otrzymałem odpowiedź, że nie ma takiej możliwości. Są zaś czasem jakieś propozycje wspólnego wyjazdu na zawody. Wolę sobie jednak odpuścić, bo nie wiem, jak to sobie zorganizować zgodnie z przepisami.
Jeszcze raz proszę, niech osoby, które nie mają doświadczeń lub robiły coś niezgodnego z przepisami, nie piszą, bo tylko przesłaniają istotne informacje od tych, którzy coś wiedzą.
Pan Boleslaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 21 września 2018, 14:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: Pan Boleslaw »

Mateusz70 pisze:Przepraszam, ale czy ktoś z powyżej piszących brał udział w zawodach z dala od miejsca zgłoszonego jako to, w którym jest przechowywana broń? Bo pojawiło się wiele postów z rozmaitymi fantazjami - podobnymi do tych z innych tematów, a prosiłem, by nie pisać mi tego typu treści. Natomiast nikt nie napisał, że biorąc udział w takich i takich zawodach, postąpił tak a tak. Tylko tego typu informacje są dla mnie użyteczne.
Drogi kolego, to jest forum publiczne, nie twoja własność i to że ty sobie nie życzysz to (na szczęście) wiele nie znaczy.

Zatem wyluzuj z napiętym i roszczeniowym tonem.
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: MicromaX »

Przechowywanie broni to pozostawienie jej w jednym miejscu, podczas gdy my jestesmy w innym miejscu. i tu musi byc przechowywana w urzadzeniu S1.

jesli bron jest z nami w kaburze, pod poduszka, na stoliku czy parapecie to nie jest przechowywanie.

nie dopisujcie jakis dziwnych historii wyssanych z palca.
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1353
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni podczas zawodów poza miejscem zamieszkania

Post autor: BISKUPKING61 »

Klub do którego należę, umożliwia przechowanie broni w magazynie w przypadku np. zawodów dwudniowych.
Ale jak to zorganizować na LONGSHOT? NIE mam pojęcia :651:
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2019, 20:14 przez BISKUPKING61, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”