Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

kranz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 17 sierpnia 2019, 20:41
Tematy: 0
Lokalizacja: woj.śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: kranz »

Muszę przez weekend podjąć decyzję co z rękojeścią - może ktoś coś doradzi bo to mój pierwszy pistolet, który ma taki grip; pistolet kupiłem w Krale - to jest sklep z Holandii - trochę nie uśmiecha mi się procedura odsyłania. Sklep odpisał z pytaniem jak leży L...

Mam HW45 - wg mnie leży mi lepiej w dłoni niż Steyr. Przede wszystkim odległość palca do spustu jest lepsza tj dłuższa i ściągam spust środkiem opuszka gdzie w Steyerze muszę kombinować bo spust wydaje mi się za blisko.

Takie mam wymiary dłoni wg tabeli Steyera:
Szerokość 90 mm (czyli wg tabeli rozmiar M)
Długość palca środkowego 80 mm (wg tabeli rozmiar S)
Długość dłoni 100 mm (wg tabeli rozmiar L)
Dodatkowo: długość palce wskazującego 70 mm

Dobrze rozumiem, że jeśli wymienię na grip M to ta odległość do spustu jeszcze się zmniejszy?

Tak to wygląda na zdjęciach - rękę mam krzywo więc to pewnie niewiele mówi ale może ktoś doradzi na co zwrócić uwagę zanim im odeślę lub nie tę L.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Steyr EVO 10
HW45 Black Star (Hogan)
HW97k (Hogan) + BKL360 + Vortex Diamondback Tactical 6-24x50
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 932
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Zbigniew Rybka »

Spust możesz jeszcze odsunąć do przodu o jakiś centymetr, to powinno wystarczyć. Ważne, żeby dłoń mieściła się swobodnie na półce, bez wpychania na siłę, sprawdź, na ile da się półkę jeszcze opuścić, chociaż według mnie jest OK.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Yurko »

Próbowałeś podnieść półkę? Ze zdjęcia wygląda, jak by było za luźno. I tak jak zauważył kolega, spust da się przesunąć do przodu. Poza tym, spróbowałbym odchylić bardziej grip do tyłu. Jeśli uda się na tyle podnieść półkę, by się wydawało, że jest za ciasno, wtedy mógłbyś ten grip zachować. Tak myślę, ale to moje zdanie. Musisz sam się z tym pobawić i zobaczyć co się da wyregulować... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: MarcinKr »

Na moje oko masz tą rekojesc za duża.
Chwyć pistolet tak aby górna część rękojeści leżała na dłoni i sprawdź jak układają ci się palce oraz śródręcze. Potem podnieś półkę i sprawdź czy może lekko docisnąć spod dłoni.
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Krakowa to daj znać i sobie porównasz w weekend do M-ki i do M-ki zrobionej przez Rink Grips.
Ja bym im napisał że pistolet jest super tylko rękojeść kiepska więc niech ci przyślą sam grip M, a ty im odeslesz L, albo niech ci dadzą 150 rabatu to sobie kupisz rinka a ta będziesz miał w zapasie.
Pamiętaj, że grip to najważniejsza część pistoletu do PPN i jak chwyt będzie niepowtarzalny to możesz stawać na uszach i nie będzie ci się dobrze (celnie) strzelało.
Ostatnio zmieniony 06 października 2023, 18:26 przez MarcinKr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Dexter »

Masz po prostu za dużą rękojeść. Co nie jest przesadnie dziwne skoro zamawiałeś M a dostałeś L... Dali ciała przez pomyłkę no to jednak niech naprawiają swój błąd. Może podmienią Ci samą rękojeść, chyba najprościej.

Ostatecznie i tak i tak prędzej czy później albo skończysz szlifując i szpachlując albo dobierzesz coś z Rinka.
kranz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 17 sierpnia 2019, 20:41
Tematy: 0
Lokalizacja: woj.śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: kranz »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Półkę można jeszcze podnieść żeby bardziej dociskała dłoń - kombinowałem z tym już wczoraj ale nadal coś tam mi nie leży.

Do Krakowa mam godzinkę i chętnie bym podjechał ale ten weekend nie dam rady - ale dzięki za propozycję.

Właśnie takie miałem pierwsze wrażenie jak wziąłem pistolet do ręki - coś tu jest za duże...Dopiero gdzieś po godzinie się zorientowałem że to rozmiar L a nie M...

Dam sobie jeszcze 2 dni na potestowanie tej półki i przesunięcie spustu bliżej ale póki co skłaniam się ku odesłaniu im tego - najlepiej samej rękojeści.
Steyr EVO 10
HW45 Black Star (Hogan)
HW97k (Hogan) + BKL360 + Vortex Diamondback Tactical 6-24x50
Krzysiek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 11:11
Tematy: 6
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Krzysiek69 »

Podnieś półkę - jest duże prawdopodobieństwo, że będzie ok. Tak jak pisałem L jest stosunkowo małe w EVO. Ja kupiłem Rinka.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: MarcinKr »

Krzysiek69 pisze: 06 października 2023, 18:07 Podnieś półkę - jest duże prawdopodobieństwo, że będzie ok. Tak jak pisałem L jest stosunkowo małe w EVO. Ja kupiłem Rinka.
Nie będzie ok, rozmiar rękojeści to nie tylko wysokość na jaką da się podnieść półkę.
Jakbyś miał wątpliwości to wpadaj w weekend czy w tygodniu na przymiarki.
Mam 4 emki różnych producentów w różnych pistoletach w tym Steyr'a. Jak zaczniesz używać to już ci nikt nie wymieni i zostaniesz ze zbyt duża.
Triger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 24 września 2023, 11:52
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Triger »

Daj zdjęcie od przodu jak trzymasz rękojeść wtedy będzie widać napewno czy jest za duża.
wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: wandzolor »

kranz pisze: 06 października 2023, 16:38 Muszę przez weekend podjąć decyzję co z rękojeścią - może ktoś coś doradzi bo to mój pierwszy pistolet, który ma taki grip; pistolet kupiłem w Krale - to jest sklep z Holandii - trochę nie uśmiecha mi się procedura odsyłania. Sklep odpisał z pytaniem jak leży L...

Mam HW45 - wg mnie leży mi lepiej w dłoni niż Steyr. Przede wszystkim odległość palca do spustu jest lepsza tj dłuższa i ściągam spust środkiem opuszka gdzie w Steyerze muszę kombinować bo spust wydaje mi się za blisko.

Takie mam wymiary dłoni wg tabeli Steyera:
Szerokość 90 mm (czyli wg tabeli rozmiar M)
Długość palca środkowego 80 mm (wg tabeli rozmiar S)
Długość dłoni 100 mm (wg tabeli rozmiar L)
Dodatkowo: długość palce wskazującego 70 mm

Dobrze rozumiem, że jeśli wymienię na grip M to ta odległość do spustu jeszcze się zmniejszy?

Tak to wygląda na zdjęciach - rękę mam krzywo więc to pewnie niewiele mówi ale może ktoś doradzi na co zwrócić uwagę zanim im odeślę lub nie tę L.
Podnieść półkę max do góry, oddal spust i będzie ok. Pamiętaj że palec, który pociąga za spust, nie powinien mieć kontaktu z rękojeścią.
kranz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 17 sierpnia 2019, 20:41
Tematy: 0
Lokalizacja: woj.śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: kranz »

Tak to wygląda z przodu. Półkę jeszcze można podnieść. Spustu nie przesuwałem bo ktoś chyba przyspawał te śrubę tam i na razie nie idzie jej ruszyć :/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Steyr EVO 10
HW45 Black Star (Hogan)
HW97k (Hogan) + BKL360 + Vortex Diamondback Tactical 6-24x50
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: MarcinKr »

Liczysz że ktoś ci powie że jest ok i to pozwoli ci nie wysyłać rękojeści na wymianę? I wtedy nagle poczujesz, że pasuje jak ulał? Tak magicznie?
kranz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 17 sierpnia 2019, 20:41
Tematy: 0
Lokalizacja: woj.śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: kranz »

Pisałem już do Krale że proszę o wymianę.
Fotki wrzuciłem poglądowo.
Steyr EVO 10
HW45 Black Star (Hogan)
HW97k (Hogan) + BKL360 + Vortex Diamondback Tactical 6-24x50
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: MarcinKr »

To jak ci przyjdzie nowa, to nawet bez montażu 'zloz sie' na wyciągniętej ręce i sprawdź jak rękojeść leży na górnej części ręki. Jeśli będzie cię cisnąć w śródręcze to jest zbyt mała, ale powinno być ok, bo teraz masz dużo luzu.
Triger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 24 września 2023, 11:52
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety Steyr - Evo 10, LP 10 i inne

Post autor: Triger »

kranz pisze: 09 października 2023, 14:59 Tak to wygląda z przodu. Półkę jeszcze można podnieść. Spustu nie przesuwałem bo ktoś chyba przyspawał te śrubę tam i na razie nie idzie jej ruszyć :/
Na moją wiedzę i doświadczenie to nie wygląda na za małą. Bym był skłonny twierdzić że masz długie palce i powinna być nawet większą ta rękojeść. Jak podniesiesz półkę to winna być ok. Ale skoro ci nie leży to wymień. Zaraz znajdę materiały na temat dopasowania rękojeść do dłoni i załącze.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”