Ktoś z Łodzi lub okolic z zapleczem stolarskim do osady ;-)

Łódzka Grupa "Orzeł"

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Ktoś z Łodzi lub okolic z zapleczem stolarskim do osady ;-)

Post autor: bldzmarcin »

Cześć wiatrówkowicze, ja co prawda strzelam z WPB, ale potrzebuje pomocy jakiegoś dobrego człowieka z Łodzi lub okolic. A i wiem, że wiatrówkowicze lubią robić samemu osady.
O co się rozchodzi? U rodziny w Łodzi leży sobie w przewiewnej szopie przecięty po długości pień orzecha włoskiego, ścięty lekko ponad 10 lat temu i tak się marnuje zagracając miejsce. A ja za dzieciaka spędziłem wiele czasu wspinając się na ten orzech albo bujając na zawieszonej na nim huśtawce. Stąd wiecie, ogromny sentyment do tego badyla :-D Więc sobie pomyślałem, że skoro leży w takich warunkach już tyle lat, to może już się ,,wysezonował" i nadałby się na zrobienie osady do sztucera. Ale żeby to sprawdzić, trzeba by go pociąć. Niestety jedynym sprzętem do cięcia jakim dysponuje jest piła spalinowa, więc nie jestem w stanie samemu pociąć drzewka na równiutkie kawałki o odpowiedniej grubości. Znalazłaby się tu dobra dusza, dysponująca sprzętem mogącym podołać takiemu wyzwaniu? Pień jest dosyć gruby, więc gdyby drewno okazało się zdrowie to można by z niego zrobić kilka osad, więc mogę odwdzięczyć się jakimś kawałkiem lub w inny, dogadany sposób. :wink:
Pytałem w jednym tartaku, to patrzyli się na mnie jak na kosmitę, więc próbuję wśród miłośników :wink:
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ktoś z Łodzi lub okolic z zapleczem stolarskim do osady ;-)

Post autor: Łysy »

A czemu jak na kosmitę , ja kiedyś przecierałem u siebie dwa kawałki jesiona takie po 40 cm średnicy i długości ok 2,5 metra i przyjęli mi bez problemu - zapłaciłem ile chcieli i już.
Dobrze by było jakbyś określił wymiary tych badyli długość i średnicę w przybliżeniu. Jak nie znajdziesz chętnych pod Łodzią to mogę to załatwić w Ciechocinku tylko trzeba będzie pomyśleć o jakim transporcie. W razie czego mam auto i przyczepkę.
A może zmieści się do auta do środka ?
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Ktoś z Łodzi lub okolic z zapleczem stolarskim do osady ;-)

Post autor: Michaus »

Na miejscu nikt nie przychodzi mi do głowy.
Na ogół, kwestie customowych osad, załatwialiśmy wysyłkowo.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
norberts
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 25 marca 2012, 21:57
Tematy: 0
Lokalizacja: 98-250
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ktoś z Łodzi lub okolic z zapleczem stolarskim do osady ;-)

Post autor: norberts »

A może warto poszukać tartak objazdowy.
Slavia 630
Industry Brand AR 2078A
BSA Lonestar+Simalux Sport 6-24x44 mildot
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Łódzka Grupa "Orzeł"”