dominujace oko lewe?

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Hordish
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 17 października 2020, 16:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: Hordish »

W sumie nic mnie nie dziwi, ale teraz jestem zdziwiony bo myślałem że to samoróbka.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 554
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 10
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: wichura »

Moja "lepsza połowa" jest praworęczna, a celuje lewym okiem. Strzela sporadycznie, dla frajdy, ale na 30-40m spinnerka 2-4cm kręci za każdym razem (karabinek). Może nie wie że źle się składa, ale tak strzela i daje radę :052:. Możliwe że na zawodach ma to znaczenie (nie strzelamy z żoną na zawodach), ale dla zabawy i frajdy chyba nie ma sensu przymuszać się do innego składania.
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
jarni8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 306
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: jarni8 »

Ja jestem leworęczny dosłownie we wszystkim, ale strzelam jak praworęczny. Oko prawe bardzo wyraźnie dominujące. W sumie chwalę sobie taki układ, bo silniejszą (lewą) ręką podtrzymuję przód karabinka i np. wymuszone na HFT idą względnie nieźle jak na mój bardzo początkujący poziom.
Weihrauch HW100T by Witboj + Falcon Endura S10i 1-10x24

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Mkapelusz333
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 02 marca 2023, 21:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: Mkapelusz333 »

Witam przychodzę jeszcze z jednym pytaniem czy będąc praworęcznym ale mając lewo oko dominujące da się celować obuocznie przyrządami mechanicznymi (chodzi o broń długą) ? próbując tak celować jak na chwilę przymknę lewe oko i otworze to jakoś widzę je zgrane ale nie za wyraźnie, natomiast samą muszkę widzę podwójnie i że tak powiem ta "druga" muszka którą nie celuję jest wyraźna co mnie rozprasza. W związku z tym nasuwa mi się pytanie czy da się to jakoś wyćwiczyć żebym muszki nie widział podwójnie? oraz abym bez przymykania oka nawet na chwilę od razu mógł zgrać przyrządy celownicze? przepraszam jeżeli pytanie jest nie zrozumiałe bądź dziwne :(
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: LARPAK »

Marne szanse.
Pozostaje kolimator lub nauka przymykania drugiego oka.
Lukaszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 22 grudnia 2018, 14:11
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: Lukaszek »

Stn pisze: 12 listopada 2005, 08:44 Ja też dorzuce swoje 5 groszy....
jestem jak najbardziej praworęczny...
ale wada wzroku w prawym oku
umiejętnie mnie do lewego przekonałą :wink:
strzelekam z lewego ramienia i lewego oka...
i nie jest źle... no chyba że się jakiś MK3
z praworęcznym łożem trafi to wtedy ciasność
jest dla rąk straszna ale i tak da się coś tam wystrzelić :lol:
z pistoletu to już po bożemu prawa ręka lewe oko :wink:
U mnie podobna sytuacja. Oko prawe praktycznie ślepe. Mimo tego na początku ciało samo się składało do prawej ręki. Ale po dniach, tygodniach treningu udało się przestawić na lewą rękę do tego stopnia, ze w tej chwili żeby złożyć się do prawej potrzebuje kilku sekund zastanowienia.
Mkapelusz333
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 02 marca 2023, 21:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: Mkapelusz333 »

LARPAK pisze: 23 marca 2023, 11:04 Marne szanse.
Pozostaje kolimator lub nauka przymykania drugiego oka.
Przymykanie 2giego oka to nie problem ale czy to na przykład nie przeszkadza przy strzelaniu dynamicznym? (pytanie z czystej ciekawości)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: LARPAK »

A jak chcesz celować z karabinu inaczej?
Mkapelusz333
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 02 marca 2023, 21:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: Mkapelusz333 »

Znaczy rozumiem że inaczej sie nie da bez zmiany ręki ale czy może to znacznie na wyniki wpływać (sory że tyle pytam ale nie ogarniam jeszcze tego wszystkiego :583: )
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: LARPAK »

Albo nie ogarniam o co Ci chodzi, albo nie widzę problemu o jakim piszesz albo niezrozumiałe jest dla mnie to, że jak nie możesz rozumieć tego, że jak nie zgrasz przyrządów to nie trafisz.
Mkapelusz333
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 02 marca 2023, 21:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: Mkapelusz333 »

Niezrozumiałe jest to co napisałem, ale już rozumiem to o co mi chodziło, Dziękuje za pomoc. (teraz sam widzę że coś dziwnie napisałem ;| )
wiechu.ud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 12 lipca 2022, 01:45
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: wiechu.ud »

Mam dominujące oko lewe, zaś prawego nie mogę zamknąć. Próbowałem z przesłonkami. Męczące. Dlatego nauczyłem się strzelania obuocznego. Nie jest to żadnym problemem.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: LARPAK »

Mkapelusz333 pisze: 25 marca 2023, 16:14 Niezrozumiałe jest to co napisałem, ale już rozumiem to o co mi chodziło, Dziękuje za pomoc. (teraz sam widzę że coś dziwnie napisałem ;| )
Może zacznij od tego jaki karabinek i jaki dystans oraz ew. dyscyplina Cię interesuje.
Jeżeli przesłona na oko nie jest odpowiednia to można zastosować przesłoną na przyrządach - też robi robotę.
wiechu.ud pisze: 25 marca 2023, 16:24 Mam dominujące oko lewe, zaś prawego nie mogę zamknąć. Próbowałem z przesłonkami. Męczące. Dlatego nauczyłem się strzelania obuocznego. Nie jest to żadnym problemem.
Z karabinka czy pistoletu?
Mkapelusz333
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 02 marca 2023, 21:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: Mkapelusz333 »

wiechu.ud pisze: 25 marca 2023, 16:24 Mam dominujące oko lewe, zaś prawego nie mogę zamknąć. Próbowałem z przesłonkami. Męczące. Dlatego nauczyłem się strzelania obuocznego. Nie jest to żadnym problemem.
Też mam lewe dominujące a jestem prawo ręczny tylko że zamykam bez żadnego problemu i prawe i lewe oko. Na szczęście nie mam wady w żadnym oku, więc ucze się strzelać z prawego oka z karabinku z przyrządami mechanicznymi strzelam obu ocznie daje rade bez problemu zgrywam muszkę i szczerbinkę, tylko przy składaniu się jak zgrywam przyrządy to zawsze muszka mi wychodzi minimalnie w lewo przez co samo wycelowanie z prawego oka zajmuje mi dosłownie chwilkę dłużej niż z lewego ale może to dla tego że od najmłodszych lat strzelając z wiatrówki składałem sie na krzyż (prawa ręka-lewe oko) więc mam nadzieję że z czasem będe zgrywał przyrządy dobrze od razu.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: dominujace oko lewe?

Post autor: slepe_oko »

Mkapelusz333 pisze: 22 marca 2023, 19:28 Witam przychodzę jeszcze z jednym pytaniem czy będąc praworęcznym ale mając lewo oko dominujące da się celować obuocznie przyrządami mechanicznymi (chodzi o broń długą) ? próbując tak celować jak na chwilę przymknę lewe oko i otworze to jakoś widzę je zgrane ale nie za wyraźnie, natomiast samą muszkę widzę podwójnie i że tak powiem ta "druga" muszka którą nie celuję jest wyraźna co mnie rozprasza. W związku z tym nasuwa mi się pytanie czy da się to jakoś wyćwiczyć żebym muszki nie widział podwójnie? oraz abym bez przymykania oka nawet na chwilę od razu mógł zgrać przyrządy celownicze? przepraszam jeżeli pytanie jest nie zrozumiałe bądź dziwne :(
Jestem praworęczny. Od 12r życia noszę okulary i mam dominujące oko lewe. Od roku a mam lat 46 strzelam z przyłożenia leworęcznego lewym okiem sterującym i otwieram oboje oczu. Z wadą prawego oka, mechanicznie uszkodzonego. Strzelam z dobrymi wynikami. Da się.
:512:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”