dominujace oko lewe?

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

massa32
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 05 czerwca 2005, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: MIELEC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

dominujace oko lewe?

Post autor: massa32 »

witam
zacząłem troche strzelac ale okozalo sie ze mam oko lewe dominujace a jestem praworeczny i musze strzelac w odwrotnej pozycji(jak osoba leworeczna) i sprawia mi to pewien problem . ale chcialbym sie dowiedziec czy ktos tez maial taki problem i czy da sie to jakos wytrenowac . slyszalem cos o jakis pryzmach ktore by mi pozwolily strzelac w normalnej pozycji cos o tym moze wiecie za odpowiedz dziekuje i pozdrawiam
dlugi1974
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 315
Rejestracja: 09 marca 2005, 13:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dlugi1974 »

Witaj Za bardzo się przejmujesz mam kolegę który jest praworęczny a oko dominujące ma lewe i żaden problem w monie był świetnym strzelcem , strzela się nie jak leworęczny a normalnie tyle że lewym okiem
AA tx200 HC + Bushnell Legend 5-15x40 :-)
Łucznik po renowacji + otwarte
Łucznik Wz1970
Haenel 310
peterpan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 756
Rejestracja: 04 września 2005, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Kłokoczyn/Czernichów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: peterpan »

witam! ja jestem praworęczny ale dominujące oko mam lewe (czy wiodące, jakoś się to nazywa). i wogóle lepiej przez nie widzę. Dawniej strzelałem z prawego ale jak sprawdziłem lewe i okazało się lepsze - przestawiłem się na tryb lewooczny. Na początku wrażenie trochę dziwne ale jak przywykłem to teraz nie mogę się dobrze złożyć z prawego. Sprawdź które oko masz dominujące.
Pozdrawiam, Piotrek
yes, yes, yes!!!
slavia 634, crosman 1077,
CP remington 45
kodiak ekspress .58 :)
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 30 października 2005, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Jawiszowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tGW Hunter »

Mój brat ma genialny sposób. Nie wiem czy opiszę to wystarczająco jasno ale spróbuję. Opiera stopkę kolby na lewym ramieniu, lewa ręka wyprostowana podtrzymuje główną część łoża, a prawą dłonią trzyma rękojeść (prawą ręką strzela, lewym okiem celuje), wygląda to co najmniej pokracznie, dziwinie i za każdym razem kiedy go widze z bronią w ręce to nie mogę przestać z niego polewać. Spróbuj ponoć się dobrze strzela...
FWB300s; Umarex Colt SAA diabolo; KWC Colt 1911; TOZ 34EP - 12/70; TOZ 34EP CUSTOM 30.06+12/70; Sabatti Rover 870 cal. 7x64 mm, Rossi M1892 cal. 44 magnum; Uberti Colt 1862 Police Pocket 5,5" i Uberti Remington New Army 5,5" kal. 44 w inoxie
Awatar użytkownika
mathu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 864
Rejestracja: 14 sierpnia 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mathu »

Łysy pisze:Mój brat ma genialny sposób. Nie wiem czy opiszę to wystarczająco jasno ale spróbuję. Opiera stopkę kolby na lewym ramieniu, lewa ręka wyprostowana podtrzymuje główną część łoża, a prawą dłonią trzyma rękojeść (prawą ręką strzela, lewym okiem celuje), wygląda to co najmniej pokracznie, dziwinie i za każdym razem kiedy go widze z bronią w ręce to nie mogę przestać z niego polewać. Spróbuj ponoć się dobrze strzela...
Na pewno utrata stabilności pozycji da wielokrotnie większe pogorszenie wyników, niż zysk ze zmiany oka.
The Sweetest Air Rifle to Shoot + NGC 2-7x32
Awatar użytkownika
MadRian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2999
Rejestracja: 28 lipca 2004, 22:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MadRian »

Masz dwa wyjścia.
1 - Nauczyć się strzelać z lewej ręki. Na początku bedzie bardzo dziwnie ale się da. Kiedyś z ciekawości próbowałem strzelać z IŻa i Hatsana z drugiej reki i wyniki miałem tylko trochę gorsze, co zwalam na nie wićwiczoną lewą stronę ciała.
2 - "Piratka" na lewe oko. I strzelanie po staremu.
Rozwiązanie 1, ma jeszcze tę wadę, że albo potrzbujesz "ambi-walentną" osadę karabinka, albo jego "lewą" wersję.
"Kiedy spoglądasz w Wylot lufy, Śrut patrzy w ciebie"
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 30 października 2005, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Jawiszowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tGW Hunter »

Są ludzie oburęczni. Kumpel strzela równie dobrze z obu rąk. Czy ja wiem czy będzie musiał zmieniać łoże. Z mojej leworęcznej panterki kumpel strzelał prawą ręką. Sam kiedyś na lekcjach PO strzelałem z praworęcznych Dian, a jestem leworęczny. Prawda że bedzie trochę gorzej, ale mnie aż tak bardzo to nie przeszkadzało...
FWB300s; Umarex Colt SAA diabolo; KWC Colt 1911; TOZ 34EP - 12/70; TOZ 34EP CUSTOM 30.06+12/70; Sabatti Rover 870 cal. 7x64 mm, Rossi M1892 cal. 44 magnum; Uberti Colt 1862 Police Pocket 5,5" i Uberti Remington New Army 5,5" kal. 44 w inoxie
foghorn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 29 stycznia 2005, 17:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: foghorn »

Gdy mnie uczyli strzelać, nie wiedziałem, ze mam lewe oko dominujące (a jestem praworęczny). I przyzwyczaili celować prawym. W mojej opinii jest to właśnie kwestia przyzwyczajenia, z tym, że ja lewe oko mogę bez problemu zamknąć, a słyszę, że niektórym sprawia to trudność. Zatem jeśli dajesz radę przymknąć swoje lewe oko, celuj prawym. Przestawianie się na chwyt właściwy dla osób leworęcznych byłoby chyba większym problemem.
HW 30s Stainless, Alfa Sport, HW-45, Łucznik wz. 1970, Krico LG1
Gotrek_deathbringer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 241
Rejestracja: 20 sierpnia 2005, 12:59
Tematy: 0
Lokalizacja: OTWOCK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Gotrek_deathbringer »

ja jestem oduczonym mańkutem...
wszystko...prawie...wykonuję jak praworęczny, więc i strzela się nauczyłem celując prawym okiem, to tylko kwestia treningu...

Pozdrawiam
Gotrek
Fanatic Killer
Pyramin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 06 lutego 2003, 13:02
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pyramin »

też tak mam lewe jest dominujace ale strzelam patrząc przez lupę prawym z tym że lewego nie przymykam, mam cały czas otwarte jedno jak i drugie
pz
Malina
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 25 czerwca 2005, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz i okolice Koronowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Malina »

Jak pierwszy raz tata dał mi broń do reki to trzymałam w prawej ale paatrzyłam automatycznie z lewego oka ( tak jak bym nie umiała patrzec prawym i nic prawie nie widziałam) tata widział że robię coś nie tak ale nie wiedział o co chodz. Gdy sie skapnął kazał mi złapać bron w lewa reke. Itak od początku uczyłam sie na lewej(chociaz jestem praworęczna). ale za to nie umiem z prawej :( ale kiedys się wyćwiczę i naucze.
Oko dominujące sprawdzałam sposobem :palca" i "kartka z dziurką"
HW30 S-i dobry humor:)
Hanson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1088
Rejestracja: 23 czerwca 2005, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Hanson »

Hm.. po co się zmuszać i ćwiczyć specjalnie by strzelać koniecznie z prawego ramienia (no i oka) :?: :roll: Jeśli ktoś czuje, że lepiej widzi lewym okiem, to niech strzela z lewego ramienia - cóż to za problem. Oczywiście cały wic polega na tym aby się do tego zabrać na początku przygody ze strzelaniem, bo później ciężko zmienić odruchowe przywyczajenia (choć nie jest to niemożliwe).
Sam jestem praworęczny ale lewooczny i gdy pierwszy raz chwyciłem za karabin od razu nie pasowało mi "składanie się" z prawego ramienia. Pierwszy strzał z "prawego" był ostatnim. Teraz strzelam tylko z "lewej" pozycji i nie ma żadnych problemów, powiem więcej nie dałbym już rady strzelać inaczej.
Uważam, że każdy powinien wybrać naturalną pozycję stzelecką dla siebie i nie patrzeć na innych. To jest indywidualna kwestia - wystarczy spojrzeć na mistrzów - każdy składa się do strzału inaczej. Więc massa32 -> próbuj różnych ustawień i wybierz najbardziej optymalne.
Awatar użytkownika
Morgan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 20 września 2004, 12:12
Tematy: 0
Lokalizacja: TG
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Morgan »

Hanson pisze:(...)
Uważam, że każdy powinien wybrać naturalną pozycję stzelecką dla siebie i nie patrzeć na innych. To jest indywidualna kwestia - wystarczy spojrzeć na mistrzów - każdy składa się do strzału inaczej. Więc massa32 -> próbuj różnych ustawień i wybierz najbardziej optymalne.
Właśnie.
Dawno, dawno temu na lekcji PO miałem strzelanie z kbks'a .
Jako praworęczny złapałem karabin prawą ręką i .... w tarcze nie mogłem trafić.
"Instynktownie" przełożyłem do lewej ręki i ....tak zostało do dzisiaj :D
Za Chiny Ludowe nie mogę przestawić się na prawe oko, a próbowałem bo coraz bardziej wnie wkurza ograniczona dostępność "lewego" sprzętu :evil:
HFT Team "HUNTER" Ruda Śląska
Awatar użytkownika
Łysiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 770
Rejestracja: 26 listopada 2004, 02:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Koronowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Łysiak »

cal pisze:Za Chiny Ludowe nie mogę przestawić się na prawe oko, a próbowałem bo coraz bardziej wnie wkurza ograniczona dostępność "lewego" sprzętu :evil:
Piotrze, a pamiętasz Morsko jesień 2005 i HFT?
Strzelaliśmy w jednej grupie Malina Ty i ja i nagle się okazało, że wszystkie "lewe" :shock:
mnie też letko denerwuje "dostępność lewych"
Pozdrawiam
"Night Koronowo Team"
Lewy i leniwy jestem.
Hanson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1088
Rejestracja: 23 czerwca 2005, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Hanson »

Trzeba więc założyć "Klub Lewych Oczu" :lol: Wpisywać się, kto chętny :D
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2005, 10:37 przez Hanson, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”