Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: Marin205 »

Nie musisz dołączać pisma. Treść wniosku wpisujesz w okno.
Obrazek
rafalski1974
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 17 marca 2022, 23:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: rafalski1974 »

Potrzebuję wzoru skargi (zażalenia) na gdańskie WPA. Przetrzymują już prawie trzeci miesiąc moją legitymację dostarczoną tam w celu wpisania nowej sztuki broni. Pamiętam jak wcześniej wchodziłem z marszu i kobietka wklepała broń w książeczkę na miejscu. A teraz co tam się dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie. Ja wobec nich terminów muszę dotrzymywać ale oni wobec mnie to już nic nie muszą... Zamierzam wysmarować skargę na ich niewątpliwie bezprawne działanie.
Pismo pójdzie ePUAPem.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: oscyp »

przerób sobie tak, żeby pasowało do sprawy:

ZAŻALENIE NA NIEZAŁATWIENIE SPRAWY W TERMINIE

Na podstawie art.37 §1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz.U. z 2000r. Nr 98 poz. 1071 z późn. zm.) oraz w związku z moim pismem z dnia XX.XX.XXXX r. (kopia z potwierdzeniem wpłynięcia w załączeniu) złożonym w XXX (zwanym dalej skrótowo – XXX) oraz brakiem odpowiedzi na to pismo do chwili obecnej, niniejszym wnoszę zażalenie na przewlekłość postępowania oraz na niezałatwienie sprawy w terminie.

UZASADNIENIE:
Zgodnie z Art. 35 §1 kpa sprawa, odnośnie, której złożyłem w/w pismo powinna zostać załatwiona „bez zbędnej zwłoki”, a w obliczu faktu, że wszelkie dokumenty i dowody niezbędne do udzielenia rzeczowej odpowiedzi są w posiadaniu bądź są znane XXX, w myśl Art. 35 §2 kpa sprawa powinna zostać załatwiona „niezwłocznie”. Co więcej, nawet sprawy szczególnie skomplikowane zgodnie z Art. 35 §2 „powinny być załatwione nie później niż w ciągu dwóch miesięcy” (choć w moim przekonaniu sprawa ta nie jest szczególnie skomplikowana). Tymczasem upłynął już ponad XXX (dokładnie XX dni) od chwili złożenia przeze mnie w/w pisma, a XXX w żaden sposób nie powiadomiło mnie o przyczynach zwłoki naruszając tym samym Art. 36 kpa.
W związku z powyższym proszę o pozytywne rozpatrzenie zażalenia, wyznaczenie dodatkowego terminu załatwienia sprawy oraz podjęcie działań mających na celu skłonienie XXX do wydania decyzji w mojej sprawie. Proszę także o wskazanie osób odpowiedzialnych i winnych zaniechaniu załatwienia opisanej sprawy i wyciągnięciu konsekwencji poprzez stosowne ukaranie oraz o niezwłoczne ustosunkowanie się do niniejszego pisma, a także stwierdzenie, że niezałatwienie przedmiotowej sprawy w terminie ma charakter rażącego naruszenia prawa.

Załączniki:
XX
rafalski1974
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 17 marca 2022, 23:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP

Post autor: rafalski1974 »

Bardzo dziękuję.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”