Co do Remingtona Pattern Target .44 Pedersoli?

Moderator: Moderatorzy CP

Khorinis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 sierpnia 2023, 14:50
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Co do Remingtona Pattern Target .44 Pedersoli?

Post autor: Khorinis »

Witam,

Poszukuję sprawdzonych akcesoriów do Remingtona Pattern Target .44 Pedersoli.
Interesuje mnie wszystko :) od prochu, kul, smarów, po wyciory i części zamienne.

Nie jestem w stanie kupować i sprawdzać co będzie najlepsze ze względu na czas i koszty.
Napewno są osoby które mają zbadany temat i bogate doświadczenie w temacie :)

Ceny coraz większe i nie zawsze co drogie musi być lepsze od tańszego ale sprawdzonego i przetestowanego w różnych warunkach.

Będę wdzięczny za cenne rady !
Khorinis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 sierpnia 2023, 14:50
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co do Remingtona Pattern Target .44 Pedersoli?

Post autor: Khorinis »

Starałem się ogarnąć informacje z różnych źródeł na temat Pattern'a, ale zazwyczaj były o celności i wykonaniu, mniej o kompatybilności akcesoriów.
Stąd też moje pytanie :)

Dzięki za kontakt, na pewno skorzystam.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co do Remingtona Pattern Target .44 Pedersoli?

Post autor: mar_kow »

Khorinis pisze: 15 sierpnia 2023, 16:52 Witam
Poszukuję sprawdzonych akcesoriów do Remingtona Pattern Target .44 Pedersoli.
Interesuje mnie wszystko :) od prochu, kul, smarów, po wyciory i części zamienne.

Nie jestem w stanie kupować i sprawdzać co będzie najlepsze ze względu na czas i koszty.
Napewno są osoby które mają zbadany temat i bogate doświadczenie w temacie :)

Ceny coraz większe i nie zawsze co drogie musi być lepsze od tańszego ale sprawdzonego i przetestowanego w różnych warunkach.

Będę wdzięczny za cenne rady !
Określ co to są sprawdzone materiały do Remingtona Pattern Target .44 Pedersoli ?? Czym się różnią od materiałów do najtańszego rewolweru w mosiądzu ??
Otóż powiem Ci - niczym...
Pattern czy mosiądz - różni się tylko ceną i ewentualnie niewielką różnicą trwałości... Jedno i drugie to "gównolit" w różnych oprawach...
Ludzie się podniecają szczelinami, pierdołami a tak naprawdę nie ma to znaczenia... Zwykły VLC, kasza manna, ołowiana kula i smar - i tyle w temacie - no i oczywiście kapiszon...
Jakiś kapiszonownik - sam sobie określisz jaki Ci wygodny, praska i ependorfy na proch. Ile nasypiesz - tyle wystrzelisz. Miej scyzoryk przy sobie - jak kula nie wejdzie do bębna i będzie się blokować to ją zetniesz aby bęben się obracał i wystrzelisz. Następnym razem będziesz wiedział ile czego nasypać...
No i tyle...
Jedź na strzelnicę i sam próbuj - "aptekarze" to tyko teoretycy co nigdy nie strzelali a doradzają...
Khorinis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 sierpnia 2023, 14:50
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co do Remingtona Pattern Target .44 Pedersoli?

Post autor: Khorinis »

Niektórzy jeżdżą fiatem, inni mercedesem.
Tak jak wszystkim można jeździć,tak wszystkim można strzelać. Wiem też że wszystko mogę sam zrobić i nie zadawać tych pytań, ale po co odkrywać to co jest już dawno odkryte.
Stąd pytanie do osób które miały w ręku Patrern’a i sprawdziły różne rozwiązania, materiały i chciałyby się wiedzą podzielić.

Sam z przyjemnością będę się bawił naważkami prochu, robił kule …. Ale z taką wiedzą nie wydam niepotrzebnie sporej kasy na rozwiązania które w Pattern’ie się poprosi nie sprawdzają.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co do Remingtona Pattern Target .44 Pedersoli?

Post autor: mar_kow »

Khorinis pisze: 15 sierpnia 2023, 21:01 Niektórzy jeżdżą fiatem, inni mercedesem. [...]
Jak kupisz oryginał w bardzo dobrym stanie wydając kilka razy więcej ile wydałeś za replikę wtedy możemy mówić o "mercedesie". I wtedy zasadne byłyby pytania "świeżarka" odnośnie eksploatacji żeby nie uszkodzić cennego sprzętu...
No cóż marketing sklepowy zawsze napędza sprzedaż dodając legendę... Twój Pattern niczym się nie różni od tańszych replik, jest tylko lepiej spasowany, matowa oksyda, berylowe kominki i tyle...
Firma Hege zrobiła sobie patent na zarabianie kasy na frajerach - kupując we Włoszech - wybierali lepsze sztuki, sprawdzali, bili swoją puncę la lufie i już parę stówek więcej w sklepie :)...
Czekam na Twój płacz jak na bębnie po strzelaniu zrobi się rysa obwiedniowa jak na większości rewolwerów :) A matowa oksyda Pattern'a sprzyja temu.
Ale pocieszę Cię - każdy "nowy" przez to przechodzi bez względu ile wydał kasy :)...

Broń CP jest znacznie przeszacowana - za prawie 5 tys. mamy bardzo dobry pistolet, karabinek, sztucer, cokolwiek się zamarzy (moja najdroższa sztuka -13 k)... Za te pieniądze zrobisz w pełni normalne pozwolenie na broń na wszystkie kalibry...
Po prostu sklepy bazują na tym że ludzie nie mają lub z jakiegoś powodu nie mogą mieć pozwolenia a chcą mieć namiastkę broni... Gdyby była na pozwolenie - kosztowałaby pięciokrotnie mniej bo nikt by nie kupował...

W eksploatacji Twój Pattern niczym się nie różni - możesz strzelać z tańszego prochu VLC albo prawie trzykrotnie droższego szwajcara, używać kul trzykrotnie droższych z logo firmy albo kupować bardzo dobre od naszego forumowego Kolegi. Możesz jako przybitki używać kaszy za grosze albo filcowych przybitek, smar zrobić samemu albo kupić w sklepie... I TYLE W TEMACIE...
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2023, 16:44 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1027
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Co do Remingtona Pattern Target .44 Pedersoli?

Post autor: slepe_oko »

Mam prośbę aby ktoś przeczytał to forum i zebrał potrzebne jemu informacje. Bo czas nagli.
:512:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”