Zakupy na eGun.

Moderator: Moderatorzy WBP

krzysztofjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 03 kwietnia 2012, 01:08
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: krzysztofjp »

To jak to jest, że niemiecki handlarz oferuje wysyłkę do Polski za pomocą "Overniie Express", twierdząc, że to jest legalne.
My za to mu płacimy. A potem pan policjant się nas spyta, jak to przyjechało i.... :568: dowiadujemy się, że złamaliśmy prawo?
zioman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 30 września 2008, 17:03
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: zioman »

A konkretnie to jakie prawo łamiemy wtedy? Polskie prawo łamie Niemiec jako nadawca. Tyle, że po jego stronie wysłanie jest legalne. Zanim broń nie dotrze do naszych rąk to nie jest nasza odpowiedzialność. Z tego co gdzieś się przewijało to co najwyżej broń była zatrzymana na granicy i trzeba było pojechać po nią do depozytu. Tyle co ludzie kupują na egun i jakoś nikt na forum nie napisał, że miał problem prawny. Nie mówiąc o tym, że pan policjant to sobie może pytać jak przyjechało. Wysyłasz komplet dokumentów do WPA pocztą i to ucina głupie gadanie.
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2020, 07:40 przez zioman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mgmg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 13:18
Tematy: 0
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: mgmg »

O ile przewoźnik wie co wiezie to to on łamie prawo bo nie dołożył należytej staranności podczas przyjmowania przesyłki i nie sprawdził czy cały jego łańcuszek logistyczny do adresata ma odpowiednie uprawnienia do przewozu. Złamanie prawa nastąpiło na styku np DHL Niemcy/DHL Polska. Ale założę się, że przewoźnik nie wie co wiezie a wtedy prawo łamie nadawca zapewne też prawo niemieckie, w najlepszym wypadku regulamin przewoźnika.
zioman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 30 września 2008, 17:03
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: zioman »

Też tak uważam, stąd jak na razie jedyne co jest problematyczne dla odbiorcy w Polsce to zagubienie przesyłki. Jednak nawet wtedy nie wiem, czy można odbiorcę w Polce pociągnąć do odpowiedzialności skoro nawet nie dostał tej broni do rąk. Pewnie to już wtedy jest zabawa w sądzie i sprawa dla prawników.
Marek Mikszan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 14 marca 2019, 08:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Marek Mikszan »

Czy ktoś kupował broń na Egun-ie od sprzedawcy z Holandii? Czy procedury są takie same jak zakup z Niemiec (wiem że w Unii są takie same procedury ale może mają jakieś własne przepisy) i jakie są związane z tym koszty (pomijając koszt przesyłki)?
Duży huk - Beretta 92FS, Beretta 92X Performance, Norinco 1911 A1
Średni huk - MC 12, Colt 1911 22LR
Mały huk - Walther CG 90, Anschutz 9003
Awatar użytkownika
kubao
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 13:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: kubao »

Marek Mikszan pisze:Czy ktoś kupował broń na Egun-ie od sprzedawcy z Holandii? Czy procedury są takie same jak zakup z Niemiec (wiem że w Unii są takie same procedury ale może mają jakieś własne przepisy) i jakie są związane z tym koszty (pomijając koszt przesyłki)?
Ja kupowałem od osoby prywatnej z Holandii przez egun. Z tego co pamiętam to oprócz przesyłki nie było żadnych dodatkowych kosztów. Natomiast u nich zajmował się tym urząd celny a nie policja, no i trwało to prawie dwa miesiące.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Shooter7 »

krzysztofjp pisze:To jak to jest, że niemiecki handlarz oferuje wysyłkę do Polski za pomocą "Overniie Express", twierdząc, że to jest legalne.
My za to mu płacimy. A potem pan policjant się nas spyta, jak to przyjechało i.... :568: dowiadujemy się, że złamaliśmy prawo?
Moze stad, ze w wiekszosci przypadkow prawo jest podobne ? Zastanow sie, czy kazdy musi wiedziec, ze w PL firmy kurierskie nioe maja prawa przewozic broni ? Niby nowoczesny kraj..... :)

:wink:
DingKong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 26 września 2019, 16:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: DingKong »

Pozwolenie na zakup w calym UE wyglada tak samo; uprzednia zgoda przewozowa, potem sprzedawca zalatwia pozwolenie eksportowe.
W Pl jest problem wyjatkowy w pratyce tj dlatego ze nasz narodowy kretyn pocztowy nie przyjmuje przesylek z bronia.

Przy okazji czy ktos probowal przeslac bron lotnicza spedycja cargo? Wiem ze Lot pozwala przewozic w bagazu nadanym wiec tym bardziej cargo powinno przeisc
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1353
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: BISKUPKING61 »

Teraz na pewno się coś zmieni. Nie bez kozery szefem poczty został v-ce minister MON :shock:
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Shooter7 »

DingKong pisze:Pozwolenie na zakup w calym UE wyglada tak samo; uprzednia zgoda przewozowa, potem sprzedawca zalatwia pozwolenie eksportowe.
W Pl jest problem wyjatkowy w pratyce tj dlatego ze nasz narodowy kretyn pocztowy nie przyjmuje przesylek z bronia.

Przy okazji czy ktos probowal przeslac bron lotnicza spedycja cargo? Wiem ze Lot pozwala przewozic w bagazu nadanym wiec tym bardziej cargo powinno przeisc
Znajomy z tego forum sciagal sobie Delphin*a z UK'u i odbieral na lotnisku, troche to trwalo ale z tego co mowil, bylo OK.

:wink:
DingKong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 26 września 2019, 16:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: DingKong »

Shooter7 pisze:
DingKong pisze:Pozwolenie na zakup w calym UE wyglada tak samo; uprzednia zgoda przewozowa, potem sprzedawca zalatwia pozwolenie eksportowe.
W Pl jest problem wyjatkowy w pratyce tj dlatego ze nasz narodowy kretyn pocztowy nie przyjmuje przesylek z bronia.

Przy okazji czy ktos probowal przeslac bron lotnicza spedycja cargo? Wiem ze Lot pozwala przewozic w bagazu nadanym wiec tym bardziej cargo powinno przeisc
Znajomy z tego forum sciagal sobie Delphin*a z UK'u i odbieral na lotnisku, troche to trwalo ale z tego co mowil, bylo OK.

:wink:
Dzieki! Poczekam az otworza lotniska i sam zorientuje sie w temacie. Koszt w bagazu podrecznym Lotu byl w granicach 100-200zl dodatkowej doplaty. Cargo z pewnoscia bedzie drozsze ale tez nie trzeba samemu leciec.
krzysztofjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 03 kwietnia 2012, 01:08
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: krzysztofjp »

Odnośnie egun`a mam taką przykrą refleksję.
Niemieccy handlarze sprzedają tam ukradzione z Polski pistolety VIS, o które walczą kupujący je Polacy.
To jest normalne paserstwo - raz nam te Visy ukradli, a teraz nam je sprzedają za grubą kasę.
Żaden z VISów, który jest w Niemczech nie znalazł się tam legalnie. Handlarz odkupił go od spadkobiercy złodzieja nazisty.
Przecież jeśli istnieje rejestr dóbr kultury - tj. obrazów, które zostały ukradzione przez Niemców w czasie IIWŚ - to takimi obrazami oficjalnie handlować nie można.
To samo powinno dotyczyć Visów.
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: piotrjub »

Przy licytacji na egun mogę podać max kwotę jaką chcę zapłacić za daną rzecz. Przypadkowo wcisnęła mi się kwota którą zatwierdziłem, czy mogę w jakiś sposób zmniejszyć max podaną kwotę za jaką chcę kupić dany przedmiot?
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
zioman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 30 września 2008, 17:03
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: zioman »

Napisz do supportu egun. Oni mogą robić takie rzeczy jak wycofywanie ofert itp.

Tak z ciekawości - ściągał ktoś z Was coś z Włoch? Jak tam wygląda procedura i przesyłka?
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2020, 11:21 przez zioman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1216
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Mumin_ »

DingKong pisze:Koszt w bagazu podrecznym Lotu byl w granicach 100-200zl dodatkowej doplaty. Cargo z pewnoscia bedzie drozsze ale tez nie trzeba samemu leciec.
Coś pokręciłeś, bo w bagażu podręcznym (tym, który sam zabierasz do samolotu) na pewno nikt broni nie przewiezie. I broń spakowana do bagażu rejestrowanego jest przewożona bezpłatnie, natomiast jeśli jest przewożona osobno, to dopłacasz po prostu za kolejną sztukę bagażu.

https://www.lot.com/pl/pl/bron
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”