Broń na pozwolenie myśliwskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: SpaceDog »

jeśli miałbyś pozwolenie na broń wydane przez państwo wchodzące w skład UE to broń w PL możesz posiadać (i kupować amunicję do niej) na podstawie Europejskiej Karty Broni
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Snipper_is »

SpaceDog
Akurat jeśli chodzi o EKB to sprawę znam od podstaw bo 2 razy do roku przyjeżdżam z własną bronią do Polski i opędzam wszystkie zawody jakie są w trakcie urlopu. . Problem jest tylko taki że EKB pozwala na przyjazd z bronią do miesiąca czasu. Powyżej tego czasu są inne procedury. Nie wiem jakie bo ja nie przebywam dłużej niż miesiąc.
A dla tych co planują wyjazd do Szwecji lub tylko tranzyt przez ten kraj to przypominam że samo EKB nie wystarcza i trzeba jeszcze wypełnić pewien papier. Można to zrobić elektronicznie lub fizycznie i przy przekraczaniu granicy to trzeba znaleźć ,,TOLL" i czyli urząd celny i zgłosić kiedy przybyliśmy z bronią i kiedy wyjedziemy. Jak są zainteresowani to proszę pisać. Pomogę w wypełnieniu. Oczywiście jak ktoś korzysta z promów STENA to przy zakupie biletu też należy poinformować że będzie przewóz broni. ( mi bilety kupuje żona to nie wiem jak to wygląda przy zakupie elektronicznym )
Snipper
Awatar użytkownika
Stedke
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 270
Rejestracja: 01 lipca 2007, 17:00
Tematy: 18
Lokalizacja: ZetGie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Stedke »

Tu już o tym kiedyś pisaliśmy ;) http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=11 ... sc&start=0

ps. jadę na zające do Szwecji :)
Browning X-Bolt 6,5x55SE,CZ-P09,CZ 550 Lux 30-06+Docter Classic 3-12x56,TOZ-18,Mossberg MMR, JACK Rogów,CZ 527 Varmint, GSG Firefly,Kebab 12/70,Howa 1500 6,5x55 Super Varmint,DMR300BLK, & More... :103:
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: SpaceDog »

Snipper_is pisze:SpaceDog
Problem jest tylko taki że EKB pozwala na przyjazd z bronią do miesiąca czasu. Powyżej tego czasu są inne procedury. Nie wiem jakie bo ja nie przebywam dłużej niż miesiąc.
r
hmm...tego nie wiedziałem :roll:
wiem tylko że EKD jest wydawana na okres 5 lat
czy możesz podrzucić linka do materiałów w których tak jest napisane?
sam być może niebawem będę jechał z bronią za granicę na trochę czasu i wolę się przygotować... :wink:
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Snipper_is »

SpaceDog
Przykro mi ale nie pomogę w tej sprawie. Jak już wiesz ja do Polski przybywam z bronią i EKB wystawiona w Norwegii. Czyli stosuję się do informacji które otrzymałem od policji norweskiej. Na piśmie i zostało mi to przetłumaczone . Powiedziano mi że to do miesiąca czasu i się tego trzymam. A jak już pisałem jeszcze nie przekraczałem miesiąca to nigdy mnie to nie interesowało jakie są procedury. Zapytaj Naszych forumowych prawników. Na pewno szybko Ci pomogą.
Pozdrawiam Snipper
gadzislaw
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 22 listopada 2014, 13:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gadzislaw »

Jak już lecimy z offtopem lekko to mam pytanie, a w zasadzie dwa:
1. na promese, nie moge posiadać broni 22.lr, ale jak w świetle polskiego prawa wyglądało by posiadanie takiego adaptera?
2. Jak wyglądała by wysyłka czegoś takiego? Uznali by to za przycisk do papieru, czy robili problemy?
gunadapters(kropka)com/12-gauge-to-22-lr-pathfinder-series
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Thrud »

1. Adapter = lufa z komorą + zamek = istotne częsci = broń. Jeżeli kupujesz adapter niezależnie od własciwej broni, to potrzebujesz odrębnej promesy na BZ. Jeżeli kupisz w zestawie (takie same numery na broni podstawowej i adapterze) to MOŻE udałoby się zarejestrować jako zestaw z wymiennymi lufami. Mam jednak wrażenie że WPA odrzuciłoby taki wniosek.

2. Patrz wyżej - te same procedury jak dla "pełnej" broni.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Post autor: tomekwroclawski »

jakim boskim cudem adapter 22 lr. na mysliwskie ?
gadzislaw
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 22 listopada 2014, 13:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gadzislaw »

:<
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Post autor: tomekwroclawski »

Jak na moj gust, kombinujesz, jak kon pod gore, bo wydaje ci sie, uwazasz, masz takie wrazenie, ze bedac mysliwym bedzie prosciej,

nie bedzie, bo wg. obecnych przepisow mysliwi moga posiadac wylacznie bron dluga centralnego zapłonu w kal od 6 do 12 mm oraz bron gladkolufowa,

po drugie do "zrobienia" uprawnien droga dluga, rok stazu, kurs, egzaminy do najlatwiejszych nie nalezace ( testy + egz. ustny + egz. praktyczny )

kurs ( we Wrocławiu bodaj 850 zł. ) wpisowe do PZŁ w kwocie około 1 000 zł. + składka roczna 360 zł. ( czy jakos tak ) + blizej nie okreslone koszty zwiazane z odbyciem stazu ( dojazdy do łowiska , ubranie, prace na rzecz koła ) + dojazd na kurs + koszty treningu do egzaminu ( zeby nauczyc sie trafiac do zajaca czy rzutka musisz troche pocwiczyc, zaplacic komus za czas i amunicje, dojechac na strzelnice, dobra butelka na koniec tez bedzie mile widziana )

widzialem rozne szacunki - wg mnie realnie musisz wydac pomiedzy od 2,5 do 4 tys zł. zeby w ogole rozpoczac procedure zwiazana z uzyskanie pozwolenia na bron (bez kosztow badan oraz opłaty za wydanie decyzji )
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stalker77 »

tomekwroclawski pisze:
nie bedzie, bo wg. obecnych przepisow mysliwi moga posiadac wylacznie bron dluga centralnego zapłonu w kal od 6 do 12 mm oraz bron gladkolufowa,
Ależ ty bzdury opowiadasz, nawet uobia nie znasz a klepiesz w te klawisze co ci ślina na język przyniesie. Pominę już bzdurne wyliczenia robione na zasadzie "wujek kolegi mojego szwagra to słyszał jak był w sklepie, że ..." które nijak mają się do rzeczywistości, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd !

Myśliwi nie mają żadnego ograniczenia kalibrów !
PilotHN
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 510
Rejestracja: 15 lutego 2011, 13:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: PilotHN »

Mają za to dolne limity energetyczne, na co .22LR się nie łapie. Mniemam, że większość "winchestrów" lever action na amunicję rewolwerową też nie.
Obrazek
Esjedynkowym skrytowymuszaczom mówimy NIE!
.22LR; 7,62x39
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

stalker77 pisze: Ależ ty bzdury opowiadasz, nawet uobia nie znasz a klepiesz w te klawisze
Moim zdaniem użytkowniczy notorycznie wypisujący bzdury, wprowadzający innych w błąd innych, powinni być karani, w przypadku recydywy karani surowo, a w przypadku powtórnej recydywy usuwani. Tu mamy taki właśnie przypadek.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
Awatar użytkownika
sobol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 06 sierpnia 2014, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sobol »

Old Cadet pisze:
stalker77 pisze: Ależ ty bzdury opowiadasz, nawet uobia nie znasz a klepiesz w te klawisze
Moim zdaniem użytkownicy notorycznie wypisujący bzdury, wprowadzający innych w błąd innych, powinni być karani, w przypadku recydywy karani surowo, a w przypadku powtórnej recydywy usuwani. Tu mamy taki właśnie przypadek.
Popieram administrację zaś proszę o zajęcie się sprawą.
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stalker77 »

PilotHN pisze:Mają za to dolne limity energetyczne, na co .22LR się nie łapie. Mniemam, że większość "winchestrów" lever action na amunicję rewolwerową też nie.
Limit J jest do wykonywania polowania a nie do posiadania broni. Ja mam levara w 357mag.
22LR jest bocznym zapłonem, którego myśliwy zarejestrować nie może obecnie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”