Pozwolenie na broń dla żołnierzy zawodowych.

Moderator: Moderatorzy WBP

kwiatektom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 września 2014, 10:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Gołdap
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kwiatektom »

Niedziękuje ;) Współczuję przęciągającego się postępowania ale za to jaki prezent pod choinkę się szykuje. (tylko jak już dostaniesz pozytywnie to napisz do Mikołaja że już masz takowe pozwolenie bo może nie wiedzieć i prezent będzie nietrafiony ;laughing: )
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1146
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

Mikołaj raczej broni nie przyniesie, ale ja rok temu dostałem magazynek do AK i to 10-nabojowy.

O broń to raczej należy pisać do Dziadka Mroza. :033: .
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanio15 »

kwiatektom pisze:Nareszcie. Po ustawowych dwóch miesiącach wyczekiwania jestem szczęśliwym posiadaczem pozwolenia na broń do celów sportowych w ilości 17 egzemplarzy :-D Tylko jak teraz powiedzieć żonie że potrzebujemy kupić jeszcze jedną szafę i to niekoniecznie w celu przechowywania Jej ubrań :roll:
Gratuluje!! kwiatektom.
U mnie termin minął 3 listopada i dostałem dokument z OŻW iż mam prawo zapoznać sie z aktami postępowania w terminie 7 dni od otrzymania pisma w przeciwnym razie decyzja zostanie wydana bez względu na to czy sie zapoznam z aktami czy nie. Krótko mówiąc Panowie z ŻW przeciągają sprawę w czasie. Ale uzbrojony w cierpliwość oczekuje na decyzje. (szafa juz zamówiona :-) ma sie robic 3 tygodnie wiec mam czas. :-) pozdrawiam
kwiatektom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 września 2014, 10:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Gołdap
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kwiatektom »

Ja w tym roku już chyba szafy nie kupię gdyż mam mocno napięty budżet (dwa tygodnie temu dziecko mi się urodziło) ale przy planowaniu wydatków na nastepny rok szafa + przynajmniej jedna sztuka broni są na pierwszym miejscu :-D Najważniejsze to mieć już kwit w garści :) Powodzenia życzę w oczekiwaniu na jedynie słuszną decyzję
Pozdrawiam Tomek
stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanio15 »

kwiatektom pisze:Ja w tym roku już chyba szafy nie kupię gdyż mam mocno napięty budżet (dwa tygodnie temu dziecko mi się urodziło) ale przy planowaniu wydatków na nastepny rok szafa + przynajmniej jedna sztuka broni są na pierwszym miejscu :-D Najważniejsze to mieć już kwit w garści :) Powodzenia życzę w oczekiwaniu na jedynie słuszną decyzję
kwiatektom w takim razie nalezą Ci sie podwójne gratulacje. :-) teraz tylko życzyć przypływu gotówki by kupić i zapchać szafę tymi 17 jednostkami. ;-) mam nadzieje ze w moim przypadku decyzja bedzie pozytywna. Swoją droga jednak trzeba sie uzbroić w cierpliwość starając sie o pozwolenie. Echh te nasze organy wykonawcze. pozdrawiam.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

kwiatektom pisze:Nareszcie. Po ustawowych dwóch miesiącach wyczekiwania jestem szczęśliwym posiadaczem pozwolenia na broń do celów sportowych w ilości 17 egzemplarzy :-D Tylko jak teraz powiedzieć żonie że potrzebujemy kupić jeszcze jedną szafę i to niekoniecznie w celu przechowywania Jej ubrań :roll:
Jeżeli Twoje pozwolenie zostało wydane po 1.10.2014r. to Twoim obowiązkiem jest już mieć szafę S1 i to niezależnie od tego czy masz już pierwszy egzemplarz broni, czy też nie.
Awatar użytkownika
piftolet
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 147
Rejestracja: 28 czerwca 2013, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: piftolet »

9x19 pisze:Jeżeli Twoje pozwolenie zostało wydane po 1.10.2014r. to Twoim obowiązkiem jest już mieć szafę S1 i to niezależnie od tego czy masz już pierwszy egzemplarz broni, czy też nie.
Nie straszyłbym w ten sposób ludzi :) Owszem, można próbować takiej interpretacji § 12, ale nie da się jej obronić. Po pierwsze § 1 jasno wskazuje, że "rozporządzenie określa szczegółowe zasady i warunki przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji przez [...] osoby posiadające broń i amunicję do niej...". Poza tym § 12 również dotyczy "osób posiadających broń i amunicję na podstawie pozwolenia".
Sebastian
SKS Ardea - ROMB
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Trochę się zapędziłem myśląc, że kolega ma już inne pozwolenie na broń. Faktycznie osoby, które po raz pierwszy otrzymały pozwolenie na broń po 1.10.2014r. mają mieć szafę S1 w chwili nabycia pierwszego egzemplarza broni. Nie wcześniej.

PS. Dzięki za czujność i zwrócenie uwagi.
kwiatektom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 września 2014, 10:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Gołdap
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kwiatektom »

Pytanie do znawców tematu. Gdy będę kupował szafę na broń klasy S1 to na co zwrócić uwagę przy zakupie. Chodzi mi o to co muszę przedstwić w razie kontroli aby potwierdzić że ta szafa jest S1 (certyfikat, nalepka,hologram, dokument sprzedaży, deklaracja producenta ?) bo po przeczytaniu tego tematu http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=12 ... a9a51662dc nadal jestem głupi :shame:
Pozdrawiam Tomek
stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanio15 »

Panowie odświeżę lekko temat. Mam pytanie odnośnie legitymacji osoby dopuszczonej do posiadania broni. Mianowicie kto ma mi ten dokument wyrobić? Do kogo i jakie dokumenty mam złożyć by otrzymać owy dokument jako zawodnik klubowy, chyba powinienem posiadać taką legitymację jeśli chce używać broni klubowej. Nadmieniam, iż pozwolenie zostało wydane przez Żandarmerię Wojskową, legitymację posiadacza broni z wbiciem broni otrzymam od ŻW przy rejestracji pierwszego egzemplarza. Ale jak ma się spawa o dopuszczenie do posiadania broni w celu ZS - zawody sportowe? Z góry dziękuję za pomoc
CZ 75 SP 01 SHADOW
GLOCK 45
Awatar użytkownika
memonic1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 72
Rejestracja: 03 lutego 2013, 22:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: memonic1 »

Sprawę załatwiasz w WPA KWP. Składasz wniosek, zaświadczenie od dowódcy JW, zaświadczenie z klubu oraz potwierdzenie wpłaty za wydanie legitymacji. Dopuszczenia wydaje policja, a nie żandarmeria.
XDM 9 5.25 5.56 mm Mossberg MVP Varmint CZ455 Thumbhole Grey Tikka t3x tac a1
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Komendant Wojewódzki Policji właściwy ze względu na miejsce Twojego stałego pobytu.
stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanio15 »

Teraz to już wszystko jasne dziękuje,Wam Panowie za odpowiedź.
CZ 75 SP 01 SHADOW
GLOCK 45
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 139
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

kwiatektom pisze:Chodzi mi o to co muszę przedstwić w razie kontroli aby potwierdzić że ta szafa jest S1 (certyfikat, nalepka,hologram, dokument sprzedaży, deklaracja producenta ?)
Otworzyc drzwi i pokazac nalepke.
VIStula022
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2015, 18:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIStula022 »

Witam serdecznie,

Zamierzam starać się o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich. Czy któryś z kolegów byłby w stanie podesłać mi na maila jakiś wzór wniosku do ŻW?
vis022@o2.pl

Czy zaświadczenie o przydzieleniu broni służbowej to jest jakiś gotowy druk który oni dosyłają? Kto ma go wypełnić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”