Kret

Moderator: Moderatorzy CP

oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Post autor: oldtimer »

Niby Szwecja taki proekologiczny kraj, a jednak:
http://www.blocket.se/ystad/Licensfri_S ... w=3&last=1
:)
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: scyzor1969 »

darjerz pisze:puszki ze skrzydełkami działały jakieś 1,5 - 2 miesiące ale na nornice.
A gatunek piwa próbowałeś zmienić :?: :027: :)
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
darjerz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: darjerz »

Haha po kilku wichurach nastąpiła automatyczna zmiana puszek :D Znam jeden dobry sposób na ryjątka UGŁ 200 kiedyś zastosowałem na działce rodziców rok czasu spokoju. Teraz już nie leża na ulicy;P.
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 928
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kret

Post autor: Ryba »

Archeologia.

Otóż. Pordźcie co zrobić. Ja już nie mam siły. Próbowałem wszystkiego o czym tu napisane i napisane gdzie indziej. Świece dymne, karbid, różne feromony, kocie i psie kupy w dziurach, wibratory, generatory ultradżwięków, żywołapki, martwołapki, motorower dwusuwowy... i wiele-wiele innych sposobów. Wszystko o kant d... rozbić. Mam kilka nowych pomysłów:

- chlor, iperyt, sarin, napalm (trudno dostać),
- zasiadka z dubeltówką (jaka przyęta?),
- wezwanie mafii czeczeńskiej, kawalerii i / lub lotnictwa bombowego.

Moje spasione, tłuste kocury, tyko się wylegują zamiast polować (chyba obetnę im racje żywnościowe, może się ruszą). Pies kopie dziury w ziemi na metr (jeszcze gorzej, niż kret). W niektórych miejscach na ogrodzie ziemia normalnie się pod butem zapada.

Za rady dziękuję z góry (darujcie se) wszystkim animalsom i kretolubom preferującym nieinwazyjne metody. Chcę go po prostu złapać, wygryźć mu kłami aortę, wyrwać serce, upiec wątrobę i zagryźć nią setę wódki, wypitą w tryumfalnym geście na znak zwycięstwa.
Dziękuję.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
Semen.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 22 stycznia 2010, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kret

Post autor: Semen. »

Też zastosowałem wszystkie wymienione przez Ciebie sposoby a dodatkowo jeszcze gaz i wodę :) . Skutek ten sam co u Ciebie :evil: (tyle że pies nie kopie mi dziur w trawniku :-D ) Rozwiązaniem jest Kretołap firmy Target. To taka elektroniczna mina :wink: z petardą wkładaną do kanału. Działa :one: .
Oczywiście jeśli po działce chodzą sobie koty i psy to trzeba urządzonko zabezpieczyć czymś ( np. odwróconym wiadrem) przed niepotrzebnym aktywowaniem i nieskuteczną utratą petardki :-/ .
Jankesszuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 377
Rejestracja: 22 lutego 2006, 08:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kret

Post autor: Jankesszuwarek »

Miałem to samo i bandyta rył tak gdzie posadzone ( chyba miał wykrywacz). Stary działkowiec doradził petardy. Kupiłem i czekałem kiedy mi zrobi kopiec. Zrobił więc wziołem saperkę i rozgarnolem żeby nie zasypać tunelu, potem petarda to dziury. Saperką zakryłem i przydepnołem. Efekt na nodze zabawny :-D ale po trzech takich akcjach się wyprowadził.
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kret

Post autor: go43 »

Woda z octem, przez dwa, trzy dni w każdy kopiec.
KSSK Gward Kwidzyn
Kedorlaomer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2014, 23:56
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kret

Post autor: Kedorlaomer »

U mojego znajomego od lat sprawdzają się odstraszacze elektroniczne, chyba ultradźwiękowe.
Urządzenie firmy Target, czyli mina "antykretowa" - działa :)
Pracowałem kiedyś w sklepie ogrodniczym i testowaliśmy to ze szwagrem na miejscowym, zrytym przez krety trawniku. Ładunek petardy jest na tyle mocny, że zabije kreta.
Mieli zakazać produkcji tego urządzenia, ale krety na terenie ogródków działkowych nie są pod ochroną i można je mordować w majestacie prawa.

U mnie na posesji wygląda to tak, że przez wiele lat miałem Jamnika i Teriera Walijskiego i nic żywego na obszarze hektara nie było w stanie się uchować. Gdy kochane pieski dokonały żywota i przerzuciłem się na koty, krety rozpanoszyły się na dobre.
Kotopodobne stwory tylko żrą, srają i domagają się pieszczot. Myszy jeszcze łapią, ale iść na krety już im się nie chce. Tymczasem, jeden kret, cholernik, ryje dziurę dokładnie na środku ścieżki i już kilka razy stopa wpadła mi w dziurwę.
W tym roku już mu odpuszczę, ale na wiosnę zastawię pułapkę i wysadzę łobuza w powietrze :)

Muszę tylko uważać, żeby nie skrzywdzić innych zwierzątek, które u mnie się rozpanoszyły. Mam niewielki staw, a mieszkam między sadami, więc zrobiła się u mnie prawdziwa enklawa dla zwierzyny. Mam "prywatne" stado saren, które siedzą sobie w młodniaku, stado bażantów, ok. 20 sztuk. Dodatkowo w pobliżu domu zagnieździły się łasice, które wyłapują mi myszy. Dwa lata temu, pod kupą spróchniałego drewna zamieszkały lisy - stara z 4 młodymi, i to w odległości 50 metrów od chałupy!
Małe liski podchodziły nocą pod werandę i kradły mi buty robocze i rękawice ;laughing:
Niestety są też i kuny, ale z tymi cholerami stoczyłem bitwę w ubiegłym roku i wygrałem. Na razie spokój.
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 928
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kret

Post autor: Ryba »

Kurde! Drogie te miny-pułapki (cały zestaw), ale skoro mówicie, że warto... A gdbyby tak opracować jakiś mechanizm ze starym kurkiem z karabinu czy pistoletu, kapiszonem i cp w jakiejś tubie... No, chyba idę za daleko... ;laughing:
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1027
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kret

Post autor: slepe_oko »

Blackpowder canon Mouse trap. Było.
:512:
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 928
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kret

Post autor: Ryba »

Fajne, ale na kredta niestety nieprzydatne. Tu trzeba by coś właśnie z taką petardą pokombinować. Ale! lepiej dajmy spokój tematowi, bo nam Mod zamknie ;laughing:
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kret

Post autor: Marekj »

Panowie, diselek :027:
Potrzebny jest pojazd z silnikiem wysokoprężnym plus kawałek węża o odpowiednio dobranej średnicy. Wąż jednym końcem do rury wydechowej a drugim do kreciej nory. Gazujemy tak długo aż z większości kopców zaczną wydobywać się spaliny.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kret

Post autor: wichura »

Ale jak mam sprawny i wypalony DPF, to nie będę widział kiedy dym z kretowisk poleci :roll:
W świeże kretowiska mocne petardy, dopiero w następnym sezonie, może za dwa, kolejny wchodzi. Bo to nie jest tak że pozbyliśmy się kreta i looz. Na jego miejsce, za jakiś czas następny wejdzie, zwolniło się terytorium, mozna je przejąć 8-)
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1027
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kret

Post autor: slepe_oko »

Moze beton dookoła i nie ma jak wyjsc.
:512:
Awatar użytkownika
Serex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 14:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Świebodzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kret

Post autor: Serex »

Sposob wydaje sie dosc skuteczny:

https://youtu.be/kRO3K1kAlKQ?feature=shared
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”