EKB na CP w świetle nowej ustawy

Moderator: Moderatorzy CP

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: Zbigniew Rybka »

Warto na podaniu dopisać, żeby odesłali gotowe EKB pocztą, zaoszczędzi się czas i pieniądze.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: kozichwost »

Zbigniew Rybka pisze:Warto na podaniu dopisać, żeby odesłali gotowe EKB pocztą, zaoszczędzi się czas i pieniądze.
WPA Rzeszów każe odbierać osobiście, ponieważ przy odbiorze EKB trzeba podpisać. Z resztą wymagają 2 zdjęć i dowodu zakupu broni......
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: kapera »

To że żądają dowodu zakupu to ni znaczy że muszą go dostać . Dla świętego spokoju o ile taka sytuacja zaistniała możesz napisać oświadczenie że na podstawie umowy słownej nabyłeś broń od ........ Broń nie wymagającą pozwolenia itd . Będą mieli to co chcą :-D
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: kozichwost »

Ja mam ochotę zapytać pisemnie o podstawę prawną na jakiej się opierają rządając ode mnie powyższych danych
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: kapera »

Wiesz czasami nie warto się kopać z koniem , może wyjść tak że pojedziesz z giwerą by ją okazać . Zostawisz ją do oceny przez rzeczoznawcę czy zgodna z ustawą , bo nikt na miejscu tego nie potwierdzi :-D Powiedz poco , jak uhonorują ci takie oświadczenie na tym bym poprzestał .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
speedcar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 12:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: speedcar »

Witam Kolegów forum. Jestem posiadaczem niedawno kupionego Uberti Remington 1858 New Army .44 8", i chciałbym zrobić ekbp w Gdańsku, gdzie wniosek jest do pobrania, ale jest trochę dziwnie zformułowany, o wydanie Europejskiej Karty Broni Palnej.
Proszę o wydanie Europejskiej Karty Broni Palnej, w związku z posiadanym przeze mnie
pozwoleniem na broń palną do celów ……………………………………………………………...
wydanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.
Czy wystarczy tu napisać, że do celów kolekcjonerskich? I jeszcze jedno, jak to zrobić, żeby postawili literkę D, a nie B lub w ogóle? Będzie używana na strzelnicy, ale też będę chciał brać udział w zawodach strzeleckich. Broń pochodzi z legalnego źródła- sklepu Militaria.
Moje zdanie jest takie, że przewożona broń najbardziej jest bezpieczna w kaburze na szelkach pod kurtką. Dlatego, ponieważ mój kolega miał broń na kulki do obrony i trzymał ją w samochodzie w torbie koło siedzenia i pewnego razu stracił torbę z zawartością oraz szybę w samochodzie.
Czy prawo mi zabrania, jechać na strzelnicę i mieć pod pachą broń? Wiem, że były już poruszane takie wontki, ale może jest jakieś nowe światło?
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: Toost »

Miejsce, data
Imię i Nazwisko:
Data urodzenia:
Miejsce urodzenia:
Obywatelstwo: polskie
Adres:
Tel. kontakt.
KOMENDANT ....
POLICJI

P O D A N I E

Proszę o wydanie Europejskiej Karty Broni palnej na niżej wymienioną broń palną rozdzielnego ładowania nie wymagającą pozwolenia:

1. model ... , kal. ... numer ...

Jednocześnie proszę o przesłanie pocztą wydanego dokumentu na podany wyżej adres mojego zamieszkania.

Załączniki:
zdjęcie
dowód wpłaty 105zł

I wszystko w temacie
Dodatkowo żeby nie pokazywać numerów (bo czasem wymagają) można dorzucić ksero albo kopię umowy zakupu.

A odnośnie jechania z remikiem pod pachą to powodzenia, chociaż każdy ma prawo do własnych głupstw.
Jak już się wybierzesz na strzelnicę to nie zapomnij o słuchawkach, okularach, prochu, kulkach, smarze, kapiszonach. Zmieścisz to wszystko pod drugą pachą?
Jak nie to kup sobie plecak, walizkę, kuferek, skrzynkę na narzędzia albo torbę sportową i walnij to wszystko do bagażnika jak każdy jadący na strzelnicę.
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2017, 21:14 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: marekp »

Nastepny z "klamka". Usunalem ten post ale przywrocilem. Moze i zle.

MarekP
speedcar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 12:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: speedcar »

Nie pisałem że będę z tym chodził tylko co myślicie o przewożeniu czarnoprochowca? czy nie jest bezpieczniej pod pachą? jak jedzię się na strzelnice lub wraca to często gdzięś do sklepu zajeżdzałem, nie jestem jakimś debilem który będzie paradował z bronią, to tylko pytanie. A jężeli chodzi o mnie to jestem zdania że powinno przejść się badania psycho i lekarskie + szkolenie ale nie aż takie rygorystyczne jak na broń po 1885. Z torbą jest dobry pomysł ale w samochodzie samej bym nie zostawił. Źle się wyraziłem w poprzednim poście.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2017, 11:32 przez speedcar, łącznie zmieniany 2 razy.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: Sebastian »

speedcar pisze:Moje zdanie jest takie, że przewożona broń najbardziej jest bezpieczna w kaburze na szelkach pod kurtką.
Masz racje tylko frajerzy nosza w futerale, tylko musisz uwazac aby zima przewracajac sie na sliskim chodniku Remington nie wybil ci zebow rekojescia.
No i jak zdejmiesz plaszcz w restauracji to bedzie wypychac marynarke.
speedcar pisze: Dlatego, ponieważ mój kolega miał broń na kulki do obrony i trzymał ją w samochodzie w torbie koło siedzenia i pewnego razu stracił torbę z zawartością oraz szybę w samochodzie.
Bylo trzeba zostawic szybe otwarta, ocalalaby.

speedcar pisze: Czy prawo mi zabrania, jechać na strzelnicę i mieć pod pachą broń? Wiem, że były już poruszane takie wontki, ale może jest jakieś nowe światło?
Milo ze jednak pytasz.
W sumie to czy powinienes sie sugerowac jakimis zabobonami prawnymi skoro masz swoje zdanie ?
 ! Message z: marekp
Wyrzycilem Sebastianie. Pilnuj nerwow. Mnie tez to irytuje
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2017, 12:14 przez marekp, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: marekp »

Nie doprowadzaj ludzi do rozpaczy takimi pytaniami. Jest ustawa o broni. Nikt nie nosi Remingtona pod pacha. Bo po co?
Przeczytaj to forum. A jak bedziesz dalej namolny .........

MarekP

Masz przerob. 2 posty i 3 moje interwencje. Troll?
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2017, 12:17 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: Marek- »

Lepiej przewozić za paskiem, koniecznie załadowany i w okolicy klejnotów wylot lufy.
Awatar użytkownika
marek tomecki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 13 października 2009, 21:45
Tematy: 0
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: marek tomecki »

:-D dwa Marki - moderatory - wsiadły na chłopaka ;laughing: a niech se przenosi w czym chce - najlepiej w kieszeni ;laughing: ;laughing:
Awatar użytkownika
remzibi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 367
Rejestracja: 25 lipca 2013, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: remzibi »

speedcar pisze:......Wiem, że były już poruszane takie wontki,....
Tak patrzac retrospektywnie, to te wszystkie poruszne "wontki", to byly wontki przez duze WON :-D .
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Braterstwo, KS GARDA, WAS Banditos
speedcar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 12:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: speedcar »

Przyszło EKB z Gdańska. Katygoria według derektywy ---- kreska i nic więcej. Uwagi, czarny proch,czyli ok, czy zostawić to tak czy się odwołać? nie wiem juz co z tą literką?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”