www.strzelectwoterenowe.pl

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
sirsaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 20:03
Tematy: 39
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: sirsaw »

Ja sobie jaja robiłem ale widzę, że wy tak na poważnie o pierdołę. Dajcie sobie siana bo nasze hobby straci na tym a i tak nie będzie żadnych wygranych. Najlepiej skasujcie ten wątek a swoje przerosnięte ego schowajcie do kieszeni.
Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: gabro »

No to ja się teraz obrażam i tak dla jaj nie będę wyrażał zgody na publikację wizerunku.
Przeważnie taka opcja jest do wyboru przy rejestracji na zawody.

:-D

Ale u Dragonów w niedzielę byłem zaskoczony, podeszła do mnie grupa, chyba nie strzelających obserwatorów, i grzecznie zapytali czy mogą zrobić zdjęcia, oczywiście jak skończę strzelać bo nie chcą przeszkadzać.
Chyba chodziło jednak o karabinek, bo mną nie byli zainteresowani ;laughing:
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: TOMEK K »

Działam na podstawie art. 81.2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych popartej wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 4 lipca 2018 (sygn. akt V ACa 484/17), z której to podstawy wynika, że sam udział w imprezie publicznej oznacza zgodę na publikację wizerunku w związku z ową imprezą.
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: gabro »

------------------------
art. 81
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
-----------------------------

Czy osoba strzelające uwieczniona na zdjęciu, zajmująca 50% kadru to tylko "jedynie szczegół całości" :-D
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: TOMEK K »

gabro,
Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem.
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: gabro »

dalej pytam o : "jedynie szczegół całości"
gabro pisze: 01 lutego 2022, 08:50
Czy osoba strzelające uwieczniona na zdjęciu, zajmująca 50% kadru to tylko "jedynie szczegół całości" :-D
czego tu nie rozumiem?
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: Mumin_ »

TOMEK K pisze: 01 lutego 2022, 09:30 gabro,
Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem.
Tak, nie jest wymagane zbieranie poszczególnych zgód (zgoda jest domniemana) natomiast jawne wycofanie zgody (oświadczenie o braku zgody) jest ważniejsze - jeśli ktoś się nie zgodzi, to nie wolno.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: Zapp »

1. Przywołany wyrok SA dotyczy konkretnej sprawy, zresztą dość niecodziennej :-D - wystarczy przeczytać całość orzeczenia.
2. Paragraf brzmi jak brzmi, i to że raz został przez sąd zinterpretowany j.w., nie znaczy, że zawsze tak będzie. Zazwyczaj, dla bezpieczeństwa, lepiej przyjąć rozumienie jak podaje @gabro.
3. NTB: co to jest "impreza publiczna"? Gdzie mogę znaleźć odpowiednią definicję prawną?

Wycofanie zgody - j.w.

A w szczególe: "czepianie" się, że ktoś w dziale K/S (gdzie z definicji zdjęcia służą pokazaniu sprzętu, a ogłoszenie znika po jakimś czasie) zamieścił zdjęcie ze sobą w roli modela, autorstwa innego uczestnika tych samych zawodów, bez należnych tantiem (czy co tam jest oczekiwane), jest jakby tu szukałem słowa, na użytek forum niech będzie: małostkowe. IMO.
Różne alu-sprzęty :)
Awatar użytkownika
DrA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 378
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 19:43
Tematy: 21
Lokalizacja: opolska dziura
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: DrA »

Kiedy nie jest potrzebna zgoda na publikację wizerunku?

Sytuacje, które nie wymagają zgody na rozpowszechnianie wizerunku wymienia Art. 81. Ustawy o Prawie Autorskim pkt. 2.

Dzieje się tak, gdy fotografujemy osobę powszechnie znaną, jeżeli wizerunek utrwalono w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych np. politycznych, społecznych, zawodowych.

Nie jest także wymagana zgoda na rozpowszechnianie wizerunku osób, które stanowią jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz czy impreza publiczna.

Stąd też rozpowszechnianie wizerunku nie wymaga zezwolenia, jeżeli stanowi on jedynie element akcydentalny lub akcesoryjny przedstawionej całości. Oznacza to, że w razie usunięcia wizerunku nie zmieniłby się przedmiot i charakter przedstawienia. Jednocześnie należy pamiętać, że wyłączenie ochrony wizerunku nie działa, jeżeli mamy do czynienia z portretem konkretnej osoby, tyle że utrwalonym na przykład przy okazji imprezy publicznej.

Ponadto nie jest dozwolone rozpowszechnianie bez zgody portretowanego jego wizerunków wykadrowanych z większego ujęcia. Liczy się „kadr rozpowszechniony” a nie „kadr pierwotnie utrwalony”.
A teraz proszę odnieść to do zdjęc z zawodów. Jakie to elementy akcydentalne lub akcesoryjne stanowią uwiecznieni strzelcy :)
A co za tym idzie:
Jednocześnie należy pamiętać, że wyłączenie ochrony wizerunku nie działa, jeżeli mamy do czynienia z portretem konkretnej osoby, tyle że utrwalonym na przykład przy okazji imprezy publicznej.
Źrodło : KLIK
Warszawski Klub Field Target
======= WKFT =======
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: Ziemo »

TOMEK K pisze: 01 lutego 2022, 08:31 Działam na podstawie art. 81.2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych popartej wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 4 lipca 2018 (sygn. akt V ACa 484/17), z której to podstawy wynika, że sam udział w imprezie publicznej oznacza zgodę na publikację wizerunku w związku z ową imprezą.
Encyklopedyczny wręcz przykład samozaorania. Podajesz na tacy przykład, który świadczy na Twoją niekorzyść.
HFT
Awatar użytkownika
Bartek DJC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1314
Rejestracja: 08 grudnia 2004, 14:30
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: Bartek DJC »

Kurcze powiem Wam, że jestem w kropce. Po 15 latach płacenia za serwer i domenę FieldTarget.pl postanowiłem w ramach przybliżenia społeczeństwu konkurencji FT zrobić całkowicie na zasadach NON PROFIT stronę www. Nie wiem jednak czy się na to porywać (mimo, ze strona już stoi), i wypełniać ją treścią, przecież to proszenie się o problemy :-/ . Doradźcie co robić...
MilDot.pl - Długi dystans online | FieldTarget.pl
FT - Niesprawne figurki na torze zaznaczam zerem na karcie startowej. :621:
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: Mumin_ »

Bartek DJC pisze: 01 lutego 2022, 12:17Doradźcie co robić...
Robić, robić. Oczywiście ze świadomością, że żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary :)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: gabro »

Bartek DJC pisze: 01 lutego 2022, 12:17 ... i domenę FieldTarget.pl postanowiłem w ramach przybliżenia społeczeństwu .... (mimo, ze strona już stoi), ....
Fajna strona, jeszcze w zeszłym tygodniu były zdjęcia, ..... a teraz już nie ma :)
Awatar użytkownika
Buczu_7er
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 12 grudnia 2020, 20:13
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: Buczu_7er »

Czy ja czegoś tu nie rozumiem? Całe zamieszanie o to ze ktoś na ogłoszeniu użył zdjęcia które zrobił kto inny? No i teraz ten drugi ma z tym problem? Ja myslalem ze w trudnych sprawach ponosi reżysera ale kurczę normalnych ludzi z wspólnej pasji? Żenada…
Póki co stary dobry steyr lg100 + Big Nikko.
Było: Ftp900, lg400, challenge, lgm2, Platinum mk4
Siedzenie wciąga #FT
Awatar użytkownika
Bartek DJC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1314
Rejestracja: 08 grudnia 2004, 14:30
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: www.strzelectwoterenowe.pl

Post autor: Bartek DJC »

gabro pisze: 01 lutego 2022, 13:05
Bartek DJC pisze: 01 lutego 2022, 12:17 ... i domenę FieldTarget.pl postanowiłem w ramach przybliżenia społeczeństwu .... (mimo, ze strona już stoi), ....
Fajna strona, jeszcze w zeszłym tygodniu były zdjęcia, ..... a teraz już nie ma :)
Tak przykładowe były dodane za zgoda autora ale widzę, że strach dodać - chyba wyjściem z sytuacji będzie dodanie tylko moich fot, a nie czekaj przywala się, że mam zapędy narcystyczne ... no patowa sytuacja.
MilDot.pl - Długi dystans online | FieldTarget.pl
FT - Niesprawne figurki na torze zaznaczam zerem na karcie startowej. :621:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”