Impreza w Czersku

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 651
Rejestracja: 20 listopada 2003, 12:44
Tematy: 24
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Impreza w Czersku

Post autor: Samuel Hawken »

W najbliższą niedzielę, tj. 21 września br. Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku organizuje na zamku Książąt Mazowieckich w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa imprezę pod hasłem „Korzenie tradycji. Od ojcowizny do ojczyzny.”
http://warszawa.sarp.org.pl/pokaz.php?i ... al2v7mn400
W tym roku nasze Bractwo również uczestniczyć będzie w tej corocznej imprezie, gdzie w powstańczym obozowisku przy ognisku opowiemy zainteresowanym wśród zgromadzonej publiczności o naszym stowarzyszeniu i związanym z nim czarnoprochowym hobby, zademonstrujemy naszą broń i postrzelamy z brackiej armaty. Jeśli ktoś z Was chciałby przyłączyć się do tej akcji propagowania strzelectwa czarnoprochowego, to serdecznie zapraszam w niedziele do Czerska na zamek. A jeśli zdecydujecie się przyjechać, to koniecznie zabierzcie ze sobą broń, którą chcielibyście zaprezentować publiczności.
Awatar użytkownika
ob.Lech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 574
Rejestracja: 02 czerwca 2007, 19:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ob.Lech »

Było mi niezwykle miło ponownie gościć pod namiotem Czerskiego Bractwa i mieć możliwość opowiadania o naszym hobby. Kto nie był, niech żałuje, stracił możliwość pokazania swojej kolekcji i poopowiadania o niej, zdobycia nieco wiedzy i podzielenia się swoją, a także postrzelania na wiwat. Publiczność nie dopisała aż tak bardzo jak podczas Ogrodów Królowej Bony czy Pikniku Vivat Pulaski, ale nie narzekałbym na brak zainteresowania. Wystrzały z Brackiej armaty i broni ręcznej zostały też włączone do widowiska "Światło i dźwięk" (pierwszy raz nabijałem broń po ciemku - to też bardzo ciekawe doświadczenie). Myślę, że udało nam się zrobić pozytywne wrażenie i zainteresować przynajmniej kilka osób naszym hobby.

Dziękuję za zaproszenie, wspaniałą atmosferę i do zobaczenia (mam nadzieję) następnym razem.
Nam strzelać nie kazano...
...my to po prostu lubimy.
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 651
Rejestracja: 20 listopada 2003, 12:44
Tematy: 24
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Samuel Hawken »

Ja z kolei bardzo dziękuję naszym sympatykom za przybycie na festyn i pomoc w propagowaniu naszego hobby. Jestem przekonany, że dzięki takim pokazom chociaż niewielką część społeczeństwa zdołaliśmy zainteresować tym, co robimy i wbrew ukazującym się od czasu do czasu informacjom w prasie i telewizji o czyhającym na spokojnych ludzi zagrożeniu z powodu swobodnego dostępu do broni czarnoprochowej przekonać zainteresowanych, że naprawdę nie mają czego się obawiać.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Czerska - Warka”