Kącik Samochwały :)

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
panther2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 16 września 2006, 23:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kącik Samochwały :)

Post autor: panther2 »

Witam,
Przeglądając forum, naszła mnie refleksja co do tego, iż powinniśmy założyć własny Wrocławski "kącik "gdzie będziemy się mogli pochwalić swoimi amatorskimi wyczynami na niwie strzeleckiej.

Skoro zacząłem temat, to na dobry początek, strzelanko z dnia dzisiejszego:

- sprzęcik – Haenel 312
- przyrządy celownicze – dipopter, muszka zamknięta
- pozycja – siedząca-podparta
- odległość – 15 m
- śrut – Finale Match
- seria - x 5

Obrazek

pozdrawiam Ja i Hania ;)
FWB 300S Universal... i inne takie tam
Awatar użytkownika
Darksensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 22 maja 2007, 15:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Darksensei »

Witam

No ładnie to wygląda :) moje gratulacje :)
Ja dzisiaj strzelałem ze swojej narcomanii na 10m dodam że z lunetą z zestawu, tarcz nie zamieszczę na chyba że w jakimś kąciku śmiechu lub ku przestrodze ;)

Pozdrawiam
Iż-53M,Makarov, Slavia 634, AR2078, Beretta M9A-1, Dan Wesson 4"
Awatar użytkownika
szyszlel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 01 marca 2007, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szyszlel »

Świetny pomysł. Niech inne miasta widzą że Wrocławianie nie gęsi i swoje dziurki w tarczy mają :D (bo swój wrocławski czat już mamy od dawna link do niego

Darksensei:

Umieść jesli możesz. Przestrzeże to przed daniem sie wpuścić w maliny w sklepie militaria.pl (dziwne że na 1 miejscu właśnie to g***o chcą człowiekowi wcisnąć i odstraszają przyszłych strzelców). Ja na razie swych tarcz nie umieszczę. Po serii 30 strzałów tarcza wygląda jak serek szwajcarski z większym skupieniem przy 9-tkach, choć i 4 tez sie trafi ;)
Slawia 634, Delta Optical Classic 3-9 x 40
troll007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 22 stycznia 2003, 14:01
Tematy: 15
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: troll007 »

Moje pierwsze tarcze z wolnej reki to i nawet z pcp wygladaly okrutnie... :) , ze nie wspomne o sprezynach.
Panowie zgadajmy sie w tygodniu w sadzie przy ul. Gazowej jak macie czas to i chetnie z narcomani popykamy.
Koncze bo po weselu jestem, sily nie mam pisac...
Na razie :)
______________________________________
rurki i szkiełka
Awatar użytkownika
Darksensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 22 maja 2007, 15:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Darksensei »

Witam
A co to za miejsce ten sad na Gazowej? Znaczy się Gazowa wiem gdzie jest, są tam też jakieś ogródki działkowe ale na tym moja wiedza się kończy ;) . Dzisiaj mam ostatni egzamin (mam nadzieje że ostatni :D ) i w tygodniu można by się jakoś zmówić w godzinach popołudniowych, z przyjemnością użyczę narcomanii a i sam postrzelałbym z czegoś lepszego :)

Jak nauczę się zamieszczać zdjęcia na forum ( może ktoś pomoże, wyjaśni? ;) ) to zapodam jakieś tarcze :) (aktualne skupienie na 10m, 10 strzałów to tak mniej więcej 30mm x 40mm, pozycja stojąca i cudowna "luneta" Hawke3-7 x20) Ale to tak średnio bo w zasadzie co tarcza to inaczej :D A z 20m to bywa i 120mm x 120mm :D :D

Pozdrawiam
Iż-53M,Makarov, Slavia 634, AR2078, Beretta M9A-1, Dan Wesson 4"
Awatar użytkownika
irak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 14:30
Tematy: 2
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: irak »

To ja dorzucam moją. 25m pozycja klęcząca bez podpórki. Strzelałem z Hatsana, na spuście fabrycznym. Tarcza samoróbka, seria tomitex szpic (około 10 sztuk). Nie chciało mi się wstawać i zmieniać tarczy za często, dlatego są na niej próbne strzały.

Obrazek
(odległość między liniami poziomymi nadrukowanymi na kartce to 0,5cm)

P.S. Może w końcu z Wami postrzelam w przyszły weekend bo zajęć już nie mam.
Pozdro, Irek.
Awatar użytkownika
Rad_Wroc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 18:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Rad_Wroc »

Witam !
Ciekawy zbieg okoliczności :)
Następnym razem jak zawitasz na Wilczej popatrz dokładnie do o koła czy nie zostawiłeś czegoś po sobie (taka właśnie karteczka ewidencji napraw silnika walała sie koło maty).Nie po to się ścierałem by można było tam spokojnie strzelać a jak zaczniemy zostawiać po sobie różne dziwne rzeczy to szybko nas wyeksportują stamtąd. PZDR
Awatar użytkownika
irak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 14:30
Tematy: 2
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: irak »

kurcze, wybaczta myslalem ze wszytko zabralem wiatr mi musial zawiac jak sie pakowalem - zawsze zabieram po sobie, widac jedna zaraza zwiala (to moze troche wina zmeczenia bo ja tam na nogach przyszedlem z Wittiga), ale obiecuje ze bede dokladniej patrzyl na przyszlosc
Awatar użytkownika
Rad_Wroc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 18:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Rad_Wroc »

Spox :)
Ja tylko uczulam, bo aż przyjemnie jest przyjśc i popatrzyc tylko na trawkę:)
P/s
Może wpadniesz dziś ok 13-14, miło bedzie sie poznac :)
Awatar użytkownika
panther2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 16 września 2006, 23:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: panther2 »

Hej :)
Darksenesei napisał:
ak nauczę się zamieszczać zdjęcia na forum ( może ktoś pomoże, wyjaśni? ) to zapodam jakieś tarcze
Ja korzystam z :
http://www.fotosik.pl/

Na stronie fotosika w kolorze zielonym pisze "Dodaj zdjęcie" obok jest button "Przeglądaj"
, kliknij w niego, otworzy się "Wybieranie pliku" z kompa który chcesz zamieścić. Odszukaj fotkę, zaznacz ją i kliknij "otwórz" w okienku ukaże się lokalizacja fotki na kompie którą chcesz dodać.
Poniżej jest zielony button "Dodaj" kliknij na niego, wyskoczy komunikat że "Jesteś niezalogowany" ( no chyba że jesteś ).
Klikasz w "Kontynuuj mimo wszystko" ...wgrywa się zdjęcie...po wgraniu masz linki zatytuowane "kody na forum dyskusyjne"...wybierasz z propozycji linków w zależności jakie foto chcesz zamieścić,( czy jest to miniaturka na forum , czy pełen rozmiar )... zaznaczasz link ...robisz kopiuj (Ctrl+C) , wklejasz na forum (Ctrl+V)...
i to na tyle :D
FWB 300S Universal... i inne takie tam
Awatar użytkownika
Darksensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 22 maja 2007, 15:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Darksensei »

Witam

panther2 dzięki za wyczerpującą instrukcję ;) jak tylko będę miał jakieś tarcze to postaram się zamieścić :)

Pozdrawiam
Iż-53M,Makarov, Slavia 634, AR2078, Beretta M9A-1, Dan Wesson 4"
Awatar użytkownika
Escorpio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 393
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 15:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Escorpio »

Może, ja pochwalę się swoimi wynikami z mojej byłej "narkonii dżermany premjóm". Nie jestem co prawda z Wrocławia, ale mieszkam niedaleko - tylko jakieś 100-140 km od niego.

Większość była oddawana z odległości 10m z pozycji stojącej(niektóre z leżącej). Jedna tarcza - odległość ok. 2 m. Dodam też dla porównania, tarcze po strzałach z Łucznika 87, z odległości 2 m.

Norconia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Norconia 2m:

Obrazek

Łucznik 2 m:

Obrazek

Ku przestrodze
AA S400 + Zeiss Diatal 6x42T*

Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Knives.pl Dolny Śląsk
Awatar użytkownika
badiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 29 listopada 2004, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: badiss »

Escorpio pisze: Łucznik 2 m:

Obrazek

Ku przestrodze
Cos z Twoim Lucznikiem nie tak jest zdecydowanie. Z 2m powinna byc jedna przestrzelina. Zreszta z Norconi tez taki posiew jest nieprawdopodobny na 2m. To na 15-20m posiew bedzie kilka metrow chyba :galy: Jak celujesz uzywasz przyzadow czy po lufie?
AA ProSport | GSDZ
Awatar użytkownika
Escorpio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 393
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 15:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Escorpio »

Co do Łucznika - jakbyś zobaczył luzy na lufie, to nie wiem, czy chciałbyś coś z nim robić. Lufa (nawet po dokręceniu śrubki likwidującej luzy), nieźle "lata". W dodatku, zamiast muszki ma(tak jest odkąd wszyscy w domu pamiętają) wsadzony gwóźdź. Poza tym, strzelałem bez podpórki przy wietrze(co prawda lekkim, ale zawsze) oraz prawie, że pod słońce. Z takiej odległości, śruciny z Łucznika, od deski się odbijały(tarcze były na desce). Nie były nawet "płaskate". Co do norkoni, zerowałem (?jest to możliwe?)lunetkę(Hawke 3-9x20) pierwszymi paroma strzałami. Nie wiem, czy tak jest w innych modelach, ale spust miał bardzo dziwne działanie w tej norkoni - raz "szedł" miękko, innym razem twardo. Trzeba było się nieźle namęczyć, żeby nie zerwać spustu. Tego nauczyłem się dopiero, po wytrwałym strzelaniu do puszek (na 10m, bo na 20 to nawet z lunetką i oparciem o stół ogrodowy) potrafiła nie trafiać, co widać po tarczach do których strzelałem z 10m. Jak widać, niektóre nie są takie tragiczne, chociaż zdarzało mi się zrywać ( co doskonale widać).

Poza tym, jestem początkującym strzelcem. Nigdy nie twierdziłem, że jestem dobrym strzelcem, ale tak całkowicie złym także nie jestem (widziałem strzelających gorzej ode mnie - z 10m (a nawet z 7-8) do puszki trafić czasami nie mogli.

Pozdrawiam, Grzegorz
AA S400 + Zeiss Diatal 6x42T*

Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Knives.pl Dolny Śląsk
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Strzelecka Wrocław”