Repliki po 1850 r...

Moderator: Moderatorzy CP

yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14907
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Ależ Panowie nie denerwujcie się, z powodu dwóch nieszczęsnych trolli ? :)
Naprawdę są ciekawsze rzeczy do robienia.

PSY SZCZEKAJĄ A KARAWANA JEDZIE DALEJ
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

witam
ad yaro
Fajne to z tymi psami ... :lol:
ad marekp
marekp
Praca wlozona w uzyskanie pozwolenia uzasadania niechec do liberalizacji. Ale tak musi byc.
Zauważyłem że jest to forum ludzi bojacych się jakichkolwiek zmian.
Fakt, z wiekiem rośnie w człowieku chęć stabilizacji.
Po pierwsze, nikt nie namawia do obchodzenia ani łamania prawa.
Sam kolego coś piszesz i sam udzielasz sobie odpowiedzi i jeszcze jesteś obrażony. Jako moderator powinieneś wg mnie stać nieco z boku dyskusji, ale w końcu to i tak nikt nic nie pisze.
Samoobrona czarnoprochowcem, albo jego nielegalne posiadanie jest dla mnie poprostu śmieszne, więc nie odbieram tych zarzutów pod swoim adresem
ad Tsunamito
ad2
2. Każde kombinowanie, jak obejść prawo, jest działaniem na rzecz jego zaostrzenia.
Ale ja nie chcę obchodzić prawa, ja chciałbym je zmienić, żeby to co chcę posiadać było legalne!
ad 3
Jak można w tak bezmyślny sposób zacytować rozporządzenie?
Przytoczony fragment rozporządzenia stanowił o tym, że pozwolenie na broń używaną do celów sportowych może też być wydawane na w pełni funkcjonalne kopie zabytkowej broni palnej ładowanej odprzodowo na nabój niescalony.
W jakim kontekście zacytowałem ten fragment rozporządzenia? A proszę wrócić do tego cytatu, była to odpowiedź na pytanie kolegi Jerzego. Pamięć jakoś mnie nie zawodzi.
To nie jest rozporządzenie wyłącznie o broni szczególnie niebezpiecznej. Jest o dwu różnych sprawach. I kompletnie Ci się to pochrzaniło.
Czytałem całe rozporządzenie, i nic mi się nie pochrzaniło, wiem że w zacytowanym prze zemnie fragmencie dotyczy ono tych rodzai broni palnej na które nie wymagane jest pozwolenie.
Kolego, zanim ogłosisz, że odkryłeś coś nadzwyczajnego, najpierw dokładnie przeczytaj i może nawet pomyśl chwilkę.
A więc czytam i myślę, i w dalszym ciągu nic mi się nie pochrzaniło, w ustawie pisze replika a w rozporządzeniu do ustawy kopia. Ot drobne niuanse, potem po 01-01-2004 rozporządzenie traci ważność i można posiadać też repliki-kopie broni odprzodowej o kalibrze większym niż 0,53". Fajnie
"A jak należy zarejestrować gruszkę i dlaczego ten durny ustawodawca każe to robić?",
albo:
"Skoro nie muszę mieć pozwolenia i rejestracji na gruszkę, to chyba na jabłko też, przecież to również jest bardzo smaczny owoc, a ja wole jabłka od gruszek?".
Ano nikt z nas wcześniej gruszek rejestrować nie chciał, no może kran ...
A z gruszek możemy przeskoczyć na Prawo Pracy, miałem przyjemność rozmawiać z jednym z jego twórców, na pytanie gdzie zginęło słowo "wolna sobota" i kto wpadł na pomysł pierwszego dnia zwolnienia chorobowego które jest bezpłatne, odpowiedział że co niektórzy z posłów dumali sobie że na ten pierwszy dzień pracownik wspaniałomyślnie weźmie urlop. Niestety "kodeks pracy" nie zna pojęcia urlopu chorobowego i "złosliwi" lekarze wypisują nieco dłuzsze zwolnienia. I wcale nie trzeba za to płacić, lekarz też człowiek.
Pozdrawiam
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

yaro pisze:Ależ Panowie nie denerwujcie się, z powodu dwóch nieszczęsnych trolli ? :)
Naprawdę są ciekawsze rzeczy do robienia.

PSY SZCZEKAJĄ A KARAWANA JEDZIE DALEJ

Jakies sugestie :-) ? Facet nie odpusci. Mysle ze to jest zasmiecanie forum. A jesli nie jest to zaraz bedzie. Do Variaga. Konczymy temat zwiazany z twoim widzeniem prawa. Nie sa interesujace komentache chamskie na temat wieku itp. Proponuje sie dostosowac do trasci forum lub zmienic to forum.

Pozdrawiam

MarekP
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

witam
Jakies sugestie ?
Lepiej by brzmiało np:
Łańcuchowy pies imperializmu ... to taki gryps z czasów mojego dzieciństwa.
Nic chamskiego nie napisałem, a na pewno nie piszę mimochodem w tekście: zniewolony umysł, komuch czy rusofil. A ja do tego podszedłem z humorem, chyba zbyt optymistycznie
Nigdy z nikim na forum nie prowadziłem dyskusji przy pomocy inwektyw, i na pewno nie zmienię tego.
hahaha i może się Pan Panie Marku uważać za forumowego wiedźmina bo przegnał Pan trola o nicku variag :lol:
No to żegnam, nikt nie musi się w moim przypadku wysilać na bana
Phanta rei
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14907
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

variag pisze: No to żegnam, nikt nie musi się w moim przypadku wysilać na bana
Phanta rei
Kto by to liczył ale już 5 czy 6 z kolei raz się żegnasz.

Wybacz, ale to wszystko wygląda jak szukanie dziury w całym. Szczególnie mi utkwiła ta lista wiatrówek poniżej 17J. Nie rozumiem tego i tyle. Widzę tylko, że prowokuje bardzo emocjonalne dysklusje a to już jest trolling. Posty które nic nie wnoszą, nikogo nie przekonują a robią tylko bezsensowny flood.
Za pół roku będziemy wszystko wiedzieli na żywo, jak będzie z prochem, jak z policją jak z przepisami w terenie.
waliza
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: waliza »

........
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2003, 23:54 przez waliza, łącznie zmieniany 1 raz.
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14907
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Masz następne powiedzenie:

"Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził."

Pech że Tobie nie dogodził, musisz więc założyć jakąś partię polityczną, zdobyć poparcie społeczne a potem to już z górki i ustawa będzie git!
Jak dla mnie ustawa jest rewelacyjne, już za miesiąc staję się prawym obywatelem, który może sobie do bólu strzelać z niebroni wiatrowej. Mogę sobie kupić czarnoprochowca i huknąć na strzelnicy. Nie potrzebuje niczego więcej. Podejrzewam, ze 99,99% ludzi to samo wystarczy. Ja wiem że chciałbyś że by pepesze były bez pozwoleń i żeby można z nich był ow ogródku postrzelać, n oale coś za coś. Przepis na zmiany masz wyżej. Zakładasz partię, podpisy i te sprawy. Generowanie floodu to zawsze trolling, jakbyś tego nie nazywał. No i w końcu NIKT Cię nie zmusza żebyś tu pisał na siłę jesli jesteś taki niezrozumiany, niedoceniany i wogóle pokrzywdzony. To podobno wolny kraj. Są fora bez moderatorów, jest forum ocieski, nie ma monopolu tylko jednego.
waliza
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: waliza »

.........
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2003, 23:53 przez waliza, łącznie zmieniany 1 raz.
Tsunamito
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 09 marca 2003, 22:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: RIP

Post autor: Tsunamito »

Yaro,
zostaniesz mianowany oficjalnym "Łowcą Troli!"
Strzał w dychę.

Przecież ja napisałem bez nazwisk, a tu patrzcie Państwo:
W stół uderzone i nożyce się odezwały!
He, he.

I znowu stek bzdur o rozporządzeniu.
I znowu dowód na brak umiejętności rozumienia tekstu czytanego!
Nawet kalibru nasz Trol nie potrafi zacytować dokładnie (tam nie ma nic o 0.53'').
I co za bezsensowna konkluzja, że dopiero po tym jak rozporządzenie straci ważność 01-01-2004
(coś innego starałem się na ten temat wyłożyć, najwyraźniej Trol nie załapał, a sam najpierw upierał się, że jednak nadal ma obowiązywać, bo ustawa go nie znosi konkretnym przepisem... hi, hi... coś się Pan zakiwał, Panie Trolu, a więc - Panie Kiepski Trolu)
będzie można posiadać repliki-kopie broni odprzodowej o kalibrze większym niż 0,53".
Teraz też można posiadać: o kalibrze do 0.58'' (a to więcej niż 0.53''), ale po uzyskaniu pozwolenia. A zmiany nastąpią nie dlatego, ze coś się zmieni rozporządzeniem lub w nim, ale z powodu wprowadzenia całkowicie nowych zapisów w samej ustawie.

I jeszcze cytat z Trola:
"a rozporządzenie dotyczy broni uważanych za szczególnie niebezpieczne. Wychodzi z tego rozporządzenia poprostu że Remington 1858 rok nie jest niebezpieczny dla naszego Państwa.".
No i widzisz, Panie Kiepski Trolu, kompletnie pochrzaniłeś sprawę.
I jednak co innego napisałeś wcześniej, niż później się płaczliwie tłumaczyłeś.

Zgodnie z sugestią Yaro i zaleceniem MarkaP - też mówię: koniec z trolowaniem.
Na bzdety nie będę odpowiadał, bo po co?
Na normalne pytania – z przyjemnością.

Zapraszam też na prawne aspekty wiatrówkowe. Tam, poza smętnym bredzeniem skądś już znanego Kiepskiego Trola, są i pewnie jeszcze będą normalne wątki prawne. W nocy pozwoliłem sobie i tam coś załączyć.

Odezwę się późnym wieczorem.
Pozdrawiam.
Tsunamito
Pastor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 24 lipca 2003, 11:43
Tematy: 10
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pastor »

Tu Pastor - autor tego tematu. nie było mnie na forum od wczoraj i widzę że rozpentałem wojnę na forum! Panowie luz-nie dajmy się zwariować. Ja pytam czy to jest sens by przepisy określały głupią datą to co można kupić a czego nie choć prawda jest taka że to coś działa tak samo! Nie chodzi tu o obchodzenie przepisów tylko o logikę ustawodawcy! Można było zwyczajnie napisać że nie wymaga sie pozwolenia na broń czarnoprochową ładowaną odprzodowo, na amunicję niescaloną... Może to rozwiązało by ten problem. Ja nie mam zamiaru barować sie z władzą ale może ktoś mi łaskawie odpowie jednoznacznie (wiem,wiem-było już o tym na forum) czy po nowym roku mogę iść do sklepu i kupić replikę z 1850r, czarny proch, kule i iść z tym na strzelnicę??????? Czy nie???
Jerzy
Właściciel
Właściciel
Reactions:
Posty: 2364
Rejestracja: 21 listopada 2002, 23:08
Tematy: 124
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Administratorzy

Post autor: Jerzy »

Pastor pisze:Tu Pastor - autor tego tematu. nie było mnie na forum od wczoraj i widzę że rozpentałem wojnę na forum! Panowie luz-nie dajmy się zwariować. Ja pytam czy to jest sens by przepisy określały głupią datą to co można kupić a czego nie choć prawda jest taka że to coś działa tak samo! Nie chodzi tu o obchodzenie przepisów tylko o logikę ustawodawcy! Można było zwyczajnie napisać że nie wymaga sie pozwolenia na broń czarnoprochową ładowaną odprzodowo, na amunicję niescaloną... Może to rozwiązało by ten problem. Ja nie mam zamiaru barować sie z władzą ale może ktoś mi łaskawie odpowie jednoznacznie (wiem,wiem-było już o tym na forum) czy po nowym roku mogę iść do sklepu i kupić replikę z 1850r, czarny proch, kule i iść z tym na strzelnicę??????? Czy nie???
Odpowiedź na to pytanie była już w wielu postach: będziesz mógł kupić i iść stzrelać na strzelnicy.
A o dacie 1850 było wczoraj czy dzisiaj pisane. poszukaj.
Jerzy
Pastor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 24 lipca 2003, 11:43
Tematy: 10
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pastor »

Dzięki Jerzy-przepraszam za te pytania ale mam taką pracę że co usiąde do kompa i zacznę czytać to już muszę lecieć dalej dlatego prościej jest mi was o coś zapytać niż szukac po postach... Wybaczcie :oops:
PS: Jestem fotoreporterem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”