ruger precision kal 308 win

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Pawel1888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
Tematy: 71
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

ruger precision kal 308 win

Post autor: Pawel1888 »

hej
taki mały chwaliposcik z pytaniem
oczy juz nie te i czas przesiąść się na szkiełko.
własnie zakupiłem - odbieram koniec marca. szkło mam PWS 6-25 x 56
kulki będę elaborował i teraz pytanie ma ktos jakies doswiadczenia z tym karabinem i elborką ? zeby nie błądzić od poczatku.
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 590
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: APS »

Dobrze widzę, że 24"? Gratuluję zakupu, bo nie było ich zbyt wiele na rynku.

U mnie z 20" fajnie lata Lapua Scenar 167gr na VV N140 - stałe, powtarzalne 0.7-0.8 MOA na 300m dla serii 10 strzałów.
Awatar użytkownika
Pawel1888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
Tematy: 71
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: Pawel1888 »

tak to 24 cale lufka
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 8
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: de Fresz »

Heh, co ciekawe wg samego Rugera nie występuje wersja 24" w tym kalibrze, tylko 20", a w tej długości 6.5 CM 😄
Co do elaborki sprawdź Sierrę Match King 169 i 177 (tylko uwaga, bo są starsze 168 i 175, słabsze balistycznie). Zwykle jedna z tych dwóch lata dobrze. Przy 24" idealny jest N150.
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 590
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: APS »

To jest gen.II normalnie już niedostępna na rynku i owszem, pojawiała się w limitowanej wersji 24" w .308.
Awatar użytkownika
Pawel1888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
Tematy: 71
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: Pawel1888 »

oo to miałem farta z zakupem. :)
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2091
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: wujo1 »

To ma chyba gwint 1:10". Mam podobny w Savage 110 EP, tylko lufa 26".
Sprawdzone kulki: Sierra 168 (do 300m lata rewelacyjnie u mnie), Lapua Scenar-L 175 (tym pykam też zawody do 914m), Berger ht 185. Na Berger ht 200 już mocno wykręca broń przy jako-takiej sensownej prędkości, więc zrezygnowałem.

Proch: jechałem długo na RS52 i jestem zadowolony. Na N140 nie udało mi się dobrze zebrać grupy, ale zrezygnowałem na samym początku, kiedy miałem mniejszą wiedzę i mniejsze umiejętności. Może teraz było by inaczej.
Awatar użytkownika
Pawel1888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
Tematy: 71
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: Pawel1888 »

no ja uzywam tylko rs-ów wiec VV to dla mnie nowość
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 590
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: APS »

wujo1 pisze: 11 marca 2026, 11:39 Na N140 nie udało mi się dobrze zebrać grupy, ale zrezygnowałem na samym początku, kiedy miałem mniejszą wiedzę i mniejsze umiejętności. Może teraz było by inaczej.
Ja z kolei zacząłem od RS52, ale zmiany temperatury otoczenia były dokuczliwe. Na VV jest spokój.
Awatar użytkownika
Pawel1888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
Tematy: 71
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: Pawel1888 »

hehe i widzę ze VV jest tanszy jak RS :)
Awatar użytkownika
Pawel1888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
Tematy: 71
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: Pawel1888 »

wracam do tematu.
odebrałem, stan prawie ze nowy - lufa lustro i.......
z diptera z M80 na 100 m wycinam jedna dziurę a z niego sieje po tarczy :) i to z lunetą 24 x :shame:
w załączeniu dipoter z m80 5 kulek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 590
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: APS »

Pytanie, z czego strzeliłeś. Mój najtańsze GGG 147gr rozrzucał tak, że litość brała. Elaborka z 20" na 300m idzie tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel1888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
Tematy: 71
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: Pawel1888 »

168 grain hbpt hornady proszek rs 50
Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: peter79 »

U mnie dopiero rozdziewiczany. Łącznie dopiero 230 strzałów padło. Fabryczna GGG 168gr Sierra


100m pięć strzałów


300m 8 strzałów. Dlaczego 8? Bo mi tyle zostało akurat. Rozrzut gdyby wszystko ustabilizować byłby sporo mniejszy. I gdybym miał lunetę o większym powiększeniu. Ale jest max 16 i mi już tak trochę ciężko się super idealnie ustawić na małą kropkę 2cm. I jestem na etapie uczenia się precyzji :)

W każdym razie zmierzam że mój RPR to zdecydowanie karabin sub moa. Nawet na fabryce. Więc u Ciebie wyraźnie coś nie halo z karabinem lub amunicją. Może fabrycznej spróbuj?
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 590
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ruger precision kal 308 win

Post autor: APS »

Sprawdź też.. luzy. Czy masz dobrze dokręconą szynę pod optykę, castle nut, szynę pod dwójnóg.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”