ruger precision kal 308 win
Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP
- Pawel1888
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 263
- Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
- Tematy: 71
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
ruger precision kal 308 win
hej
taki mały chwaliposcik z pytaniem
oczy juz nie te i czas przesiąść się na szkiełko.
własnie zakupiłem - odbieram koniec marca. szkło mam PWS 6-25 x 56
kulki będę elaborował i teraz pytanie ma ktos jakies doswiadczenia z tym karabinem i elborką ? zeby nie błądzić od poczatku.
pozdrawiam
taki mały chwaliposcik z pytaniem
oczy juz nie te i czas przesiąść się na szkiełko.
własnie zakupiłem - odbieram koniec marca. szkło mam PWS 6-25 x 56
kulki będę elaborował i teraz pytanie ma ktos jakies doswiadczenia z tym karabinem i elborką ? zeby nie błądzić od poczatku.
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
APS
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 590
- Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
- Tematy: 0
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: ruger precision kal 308 win
Dobrze widzę, że 24"? Gratuluję zakupu, bo nie było ich zbyt wiele na rynku.
U mnie z 20" fajnie lata Lapua Scenar 167gr na VV N140 - stałe, powtarzalne 0.7-0.8 MOA na 300m dla serii 10 strzałów.
U mnie z 20" fajnie lata Lapua Scenar 167gr na VV N140 - stałe, powtarzalne 0.7-0.8 MOA na 300m dla serii 10 strzałów.
- Pawel1888
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 263
- Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
- Tematy: 71
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
-
de Fresz
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1503
- Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
- Tematy: 8
- Lokalizacja: Wawa
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: ruger precision kal 308 win
Heh, co ciekawe wg samego Rugera nie występuje wersja 24" w tym kalibrze, tylko 20", a w tej długości 6.5 CM 
Co do elaborki sprawdź Sierrę Match King 169 i 177 (tylko uwaga, bo są starsze 168 i 175, słabsze balistycznie). Zwykle jedna z tych dwóch lata dobrze. Przy 24" idealny jest N150.
Co do elaborki sprawdź Sierrę Match King 169 i 177 (tylko uwaga, bo są starsze 168 i 175, słabsze balistycznie). Zwykle jedna z tych dwóch lata dobrze. Przy 24" idealny jest N150.
-
APS
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 590
- Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
- Tematy: 0
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: ruger precision kal 308 win
To jest gen.II normalnie już niedostępna na rynku i owszem, pojawiała się w limitowanej wersji 24" w .308.
- Pawel1888
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 263
- Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
- Tematy: 71
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
-
wujo1
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2091
- Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
- Tematy: 14
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: ruger precision kal 308 win
To ma chyba gwint 1:10". Mam podobny w Savage 110 EP, tylko lufa 26".
Sprawdzone kulki: Sierra 168 (do 300m lata rewelacyjnie u mnie), Lapua Scenar-L 175 (tym pykam też zawody do 914m), Berger ht 185. Na Berger ht 200 już mocno wykręca broń przy jako-takiej sensownej prędkości, więc zrezygnowałem.
Proch: jechałem długo na RS52 i jestem zadowolony. Na N140 nie udało mi się dobrze zebrać grupy, ale zrezygnowałem na samym początku, kiedy miałem mniejszą wiedzę i mniejsze umiejętności. Może teraz było by inaczej.
Sprawdzone kulki: Sierra 168 (do 300m lata rewelacyjnie u mnie), Lapua Scenar-L 175 (tym pykam też zawody do 914m), Berger ht 185. Na Berger ht 200 już mocno wykręca broń przy jako-takiej sensownej prędkości, więc zrezygnowałem.
Proch: jechałem długo na RS52 i jestem zadowolony. Na N140 nie udało mi się dobrze zebrać grupy, ale zrezygnowałem na samym początku, kiedy miałem mniejszą wiedzę i mniejsze umiejętności. Może teraz było by inaczej.
- Pawel1888
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 263
- Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
- Tematy: 71
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
-
APS
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 590
- Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
- Tematy: 0
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: ruger precision kal 308 win
Ja z kolei zacząłem od RS52, ale zmiany temperatury otoczenia były dokuczliwe. Na VV jest spokój.
- Pawel1888
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 263
- Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
- Tematy: 71
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- Pawel1888
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 263
- Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
- Tematy: 71
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: ruger precision kal 308 win
wracam do tematu.
odebrałem, stan prawie ze nowy - lufa lustro i.......
z diptera z M80 na 100 m wycinam jedna dziurę a z niego sieje po tarczy
i to z lunetą 24 x
w załączeniu dipoter z m80 5 kulek
odebrałem, stan prawie ze nowy - lufa lustro i.......
z diptera z M80 na 100 m wycinam jedna dziurę a z niego sieje po tarczy
w załączeniu dipoter z m80 5 kulek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
APS
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 590
- Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
- Tematy: 0
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: ruger precision kal 308 win
Pytanie, z czego strzeliłeś. Mój najtańsze GGG 147gr rozrzucał tak, że litość brała. Elaborka z 20" na 300m idzie tak:


- Pawel1888
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 263
- Rejestracja: 23 maja 2023, 11:15
- Tematy: 71
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- peter79
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 168
- Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
- Tematy: 6
- Lokalizacja: Warszawa
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: ruger precision kal 308 win
U mnie dopiero rozdziewiczany. Łącznie dopiero 230 strzałów padło. Fabryczna GGG 168gr Sierra
100m pięć strzałów
300m 8 strzałów. Dlaczego 8? Bo mi tyle zostało akurat. Rozrzut gdyby wszystko ustabilizować byłby sporo mniejszy. I gdybym miał lunetę o większym powiększeniu. Ale jest max 16 i mi już tak trochę ciężko się super idealnie ustawić na małą kropkę 2cm. I jestem na etapie uczenia się precyzji
W każdym razie zmierzam że mój RPR to zdecydowanie karabin sub moa. Nawet na fabryce. Więc u Ciebie wyraźnie coś nie halo z karabinem lub amunicją. Może fabrycznej spróbuj?
100m pięć strzałów
300m 8 strzałów. Dlaczego 8? Bo mi tyle zostało akurat. Rozrzut gdyby wszystko ustabilizować byłby sporo mniejszy. I gdybym miał lunetę o większym powiększeniu. Ale jest max 16 i mi już tak trochę ciężko się super idealnie ustawić na małą kropkę 2cm. I jestem na etapie uczenia się precyzji
W każdym razie zmierzam że mój RPR to zdecydowanie karabin sub moa. Nawet na fabryce. Więc u Ciebie wyraźnie coś nie halo z karabinem lub amunicją. Może fabrycznej spróbuj?
-
APS
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 590
- Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
- Tematy: 0
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: ruger precision kal 308 win
Sprawdź też.. luzy. Czy masz dobrze dokręconą szynę pod optykę, castle nut, szynę pod dwójnóg.








