HW 100 x

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderatorzy: Jka, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Święty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 22 marca 2009, 15:06
Tematy: 2
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HW 100 x

Post autor: Święty »

Czy ktoś już widział, macał, strzelał. Podobno zmiany w regulatorze są.Osady wyglądają zacnie.
hw 97 kt
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2246
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 38
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: rokasa58 »

Na YT pieruńsko celny ale sesji rozbieranych brak ;laughing: Od jakiegoś czasu śledzę w internecie temat,to jak coś znajdę,dam znać :one:
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
LG 300 Weaver Tactical, HW95L SD SWFA, Diana 6M
FAZIK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 25 listopada 2019, 21:58
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: FAZIK »

Mocno zastanawiam się nad zakupem. Tyle że mam już HW100 S i nie jestem do końca przekonany że warto ...
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 571
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 26
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: Aligatius »

Tu jest coś na ten temat:
AT44 10 LW; Beretta 92FS
dragonblade
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 24 września 2008, 13:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: dragonblade »

Ja czekam aż gdzieś będzie dostępna wersja S laminated. Jak tylko się pojawi, to biorę.
AAS400 + Vortex Diamondback HP 4-16x42
Awatar użytkownika
Święty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 22 marca 2009, 15:06
Tematy: 2
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: Święty »

Czy ktoś w poprzedniej wersji porównywał wyniki z wersji K do wersji „ długiej”?
Chodzi mi o to czy lufa 410 mm daje lepsze skupienia od lufy 310 czy nie ma reguły.
Wersja kt chodzi mi po głowie stąd to pytanie.
hw 97 kt
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1914
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: Yurko »

dragonblade pisze: 03 czerwca 2026, 16:08 Ja czekam aż gdzieś będzie dostępna wersja S laminated. Jak tylko się pojawi, to biorę.
W niemieckim limicie pasuje? :wink:

https://www.benke-sport.de/weihrauch-hw ... wehr-38267

PS. Co ten kolega z filmu tak nawija o tym stalowym kartuszu? Ja kupiłem HW100 z aluminiowym. Co prawda jeszcze na 200bar ale to już było kilka lat temu...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1154
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 35
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: Ultra3000 »

Czy strzela 3x celniej niż dobrze ogarniete HW97? Żart..na pewno tak 😎
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 3072
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 56
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HW 100 x

Post autor: Kacper_Potocki »

Wszystko zależy jaką lufę trafisz. Jak trafisz bardzo dobrą, to będzie robił skupienie 7-8mm na 25m powtarzalnie po dobraniu śrutu, a jak trafisz kiepską lufę to zrobi skupienie 16mm na 25m i nie strzelisz ciaśniejszej grupy choćbyś nie wiem jaki śrut dobierał. Niestety w przypadku HW100 to loteria.

Pisanie, że jest piekielnie celna mija się z prawdą, bo jak trafisz kiepskie HW100, to bywa, że i Reximex ją pokona. Ale jak trafisz super lufę w HW100, to i niejednego matchowego Walthera położy na łopatki :)
FWB C20 | Diana 75 HFT | Diana 75 BR25 | Walther LG400 BR25 | Walther LG400 BR50
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1914
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: Yurko »

Jak się trafi na takie HW100, że jest porównywalne z jakimś Reximex-em to trzeba skorzystać z gwarancji! ;laughing:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1154
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 35
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: Ultra3000 »

8 mm skupienie na 25 m za 8000 zl? Nie znam się na PCP ale czyż to nie mało opłacalne jest?
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1914
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: Yurko »

... a ten nowy bp jest jeszcze brzydszy:

Obrazek

I na co mu ta dziura w kolbie?

Obrazek

Ciekawe czy poprawili wreszcie ten trzeszczący uchwyt:

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 3072
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 56
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HW 100 x

Post autor: Kacper_Potocki »

Ultra3000 pisze: 05 czerwca 2026, 00:42 8 mm skupienie na 25 m za 8000 zl? Nie znam się na PCP ale czyż to nie mało opłacalne jest?
Wszystko zależy czago szukasz. Jeśli maksymalnej celności, to wtedy kasa się nie liczy. W praktyce nie zejdziesz przy pomocy HW100 poniżej 8mm powtarzalnie (strzelając 3 grupy po 10 strzałów). No chyba, że jest jakiś wyjątkowy egzemplarz, ale ja się z takim nie spotkałem - wtedy pewnie zejdziesz do grup 7mm.

Według mojego doświadczenia 8mm to maks co możesz uzyskać. Ale i tak to rzadkość, bo większość HW100 robi grupy w okolicy 11-12mm, a te słabe lufy to 15mm, czyli 1 grosz :)
FWB C20 | Diana 75 HFT | Diana 75 BR25 | Walther LG400 BR25 | Walther LG400 BR50
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1154
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 35
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: Ultra3000 »

Mówimy o CTC?
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1914
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 x

Post autor: Yurko »

I ważne, dobrać odpowiedni śrut:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”