Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi
- rek
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 314
- Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
- Tematy: 25
- Lokalizacja: Gdynia
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Dzień dobry,
czy może ktoś wie/słyszał, czy i jaki NISKI montaż połączy kruszynkę Weihrauch HW30 i lunetę Delta Classic 3-9x40?
Karabinek i lupa już kupione, ale baka w łożu jest niska, i może udało się komuś dobrać montaż,zamiast iść w zakup podwyższenia baki?
czy może ktoś wie/słyszał, czy i jaki NISKI montaż połączy kruszynkę Weihrauch HW30 i lunetę Delta Classic 3-9x40?
Karabinek i lupa już kupione, ale baka w łożu jest niska, i może udało się komuś dobrać montaż,zamiast iść w zakup podwyższenia baki?
-
Skowron
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 59
- Rejestracja: 17 listopada 2011, 15:00
- Tematy: 0
- Lokalizacja: Podlaskie
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Z tego co się orientuję HW30 i HW50 mają baki na tej samej wysokości. W HW50 miałem coś takiego:
https://strzelse.pl/produkt/montaz-jedn ... mm-sredni/
Tyle że na tubus 30mm i było ok. Potem kupiłem kilka milimetrów niższy i dużo droższy Leapers UTG ale niewiele to zmieniło.
https://strzelse.pl/produkt/montaz-jedn ... mm-sredni/
Tyle że na tubus 30mm i było ok. Potem kupiłem kilka milimetrów niższy i dużo droższy Leapers UTG ale niewiele to zmieniło.
HW97K+Discovery Optics HD 2-12x24, HW40, Diana mod 25, HW50S, CZ200S Hunter 4.5mm, CZ 75B Kadet, CZ SP-01 Shadow, ASG SP-01 Shadow Blowback 4.5mm
- rek
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 314
- Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
- Tematy: 25
- Lokalizacja: Gdynia
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Dzięki za hint, jakkolwiek nie chodzi mi o montaż średni,
a i większy tubus - podnoszący oś optyczną - "pomógł" obiektywowi lunety w zmieszczeniu się
a i większy tubus - podnoszący oś optyczną - "pomógł" obiektywowi lunety w zmieszczeniu się
- Pawelek22
- Nowy użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1
- Rejestracja: 27 marca 2024, 10:23
- Tematy: 0
- Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- rek
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 314
- Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
- Tematy: 25
- Lokalizacja: Gdynia
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Jasne, to chyba pozamiatane, nici z niskiego, dziękuję!
- Yurko
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1914
- Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
- Tematy: 36
- Lokalizacja: Warszawa
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Ale "średnie" też są różne. Jeśli wierzyć, że tak samo mierzą, to np. Leapers RGPM-25M4 ma 14mm:

A pojedynczy SportsMatch potrafi mieć 19! :

Niskie SM mają wysokość 13mm: https://sportsmatch-uk.com/air-rifle-ri ... fle-1inch/ i to jest na granicy. Classic daje trochę więcej miejsca niż Vantage, ponieważ ma obiektyw bez pierścienia regulacyjnego. Czyli średnica zewnętrzna jest o 6 mm mniejsza ( 48 zamiast 54

A pojedynczy SportsMatch potrafi mieć 19! :

Niskie SM mają wysokość 13mm: https://sportsmatch-uk.com/air-rifle-ri ... fle-1inch/ i to jest na granicy. Classic daje trochę więcej miejsca niż Vantage, ponieważ ma obiektyw bez pierścienia regulacyjnego. Czyli średnica zewnętrzna jest o 6 mm mniejsza ( 48 zamiast 54
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
- rek
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 314
- Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
- Tematy: 25
- Lokalizacja: Gdynia
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Również dziękuję, z niskim SM to faktycznie może się udać, trzeba zamówić, posadzić, i trzymać kciuki
- Yurko
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1914
- Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
- Tematy: 36
- Lokalizacja: Warszawa
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Może tal, może nie ale na miejsce na zakrywki to bym raczej nie liczył...
Tak kiedyś u mnie z lunetą o obiektywie 44 (zewnętrznie 58) na średnim montażu OP15C (z mikroskosem)

Tak kiedyś u mnie z lunetą o obiektywie 44 (zewnętrznie 58) na średnim montażu OP15C (z mikroskosem)

"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
- Leon83
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 740
- Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
- Tematy: 1
- Lokalizacja: WLKP
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Czemu nikt nie używa kalkulatorów do obliczenia wysokości montażu? Przecież to najprostsze narzędzie jeśli się wie na jakiej wysokości montaż ma się znaleźć.
https://www.scopedout.com.au/ring-height-calculator/
https://www.scopedout.com.au/ring-height-calculator/
Steyr Challange HFT Hunting 4,5mm Vortex Venom 3-15x44
Walther LG500 Blacktec 7.5J Diopter
Walther LG500 Blacktec 7.5J Diopter
- rek
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 314
- Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
- Tematy: 25
- Lokalizacja: Gdynia
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Powodem był brak specyfikacji niezakupionych jeszcze montaży (nie wpadłem na poszukanie na stronie producenta), i brak fizycznego dostępu do zakupionego sprzętu (staram się doradzić znajomym, a karabin z lupką miałem tylko przez chwilę w ręku, na tyle żeby ustalić że na własnym, średnim BLK, nie starcza baki; o pomiarze obudowy obiektywu zapomniałem). Kalkulator jest super, jeśli tylko dany sprzęt jest tam w bazie (tu niestety nie), a póki co tu wystarczyło porównanie sumy wysokości bazy montażu i połowy tubusa, z prawdopodobną średnicą zewn. okularu.
Słuszna uwaga, natomiast tam raczej zostanie tam fabryczne bikini, które po małej przeróbce powinno dać się nasunąć nawet przy małej szczelinie
- Yurko
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1914
- Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
- Tematy: 36
- Lokalizacja: Warszawa
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Użyłem tego (Twojego) kalkulatora i dla LTO31C, bez zakrywek wyszło mi -0,3 mm...Leon83 pisze: ↑02 czerwca 2026, 20:57 Czemu nikt nie używa kalkulatorów do obliczenia wysokości montażu? Przecież to najprostsze narzędzie jeśli się wie na jakiej wysokości montaż ma się znaleźć.
https://www.scopedout.com.au/ring-height-calculator/
To chyba już lepiej użyć tego średniego Leapers-a albo Hawke-a (który jest rzekomo niższy o milimetr)
Z kalkulatora wychodzi dokładnie 2mm luzu - czyli tyle ile potrzeba na typowe zakrywki!
Przykładowy dwuczęściowy Hawke:
https://kolba.pl/product/62001,montaz-l ... zyne-11-mm

Jest też pojedynczy, ale nie wiem czy nie będzie za długi:
https://kolba.pl/product/62005,montaz-l ... zyne-11-mm

PS. Ja tych montaży Hawke nie używałem, więc nie wiem, czy są dobre i czy podawane wymiary są prawdziwe. Mam Leapers-a i tam rzeczywiście jest 14mmm tyle że nie to jest od górnej powierzchni szyny do tubusu. Obrazek ze strony producenta jest więc nieco mylący...

Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2026, 00:58 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
- jarni8
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 730
- Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
- Tematy: 52
- Lokalizacja: Kraków
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Problem z kalkulatorami jest taki, że często liczą odległość między lufą a obiektywem, co w przypadku sprężynowego HW nie do końca ma sens, bo jednak obiektyw znajduje się nad przodem cylindra, a nie lufą. Dodatkowo szczęki mają inną wysokość nad sferycznym cylindrem a inną np. nad taką płaską szyną jak w LG400 - sprawdzałem właśnie.
Mam obecnie podobną zagwozdkę.
HW95 Lux, chce posadzić DOT 4-16x42.
Myślałem nad SM OP25C o wysokości A = 19mm, ale wychodzi mi z obliczeń, że zostanie mi 2 mm luzu, czyli raczej nie wejdą butlerki...
Obecnie mam na Waltherze założony ATP97, wymiar A = 22mm. Po Mistrzostwach Polski BR zdejmę i zobaczę jak siadnie z DOT'em.
Zastanawiałem się, czy na OP25C nie będzie problemów z brakiem regulacji? DOT ma 40 Moa regulacji, czyli 20 od centrum. Chce wyzerować na 30m.
Wiem, że na ATP97 na pewno skos zrobi robote i można sie wyzerować praktycznie na środku regulacji - tak mam obecnie w T36 i fajna sprawa.
Myślałem również, czy sprężyna (cywilizowana) to must have jednoczęściowy, czy jednak można dawać śmiało dwuczęściowe? Dawno temu spotkałem się z opinią, że lepiej jednoczęściowy.
Jak ktoś coś podpowie w temacie powyższych zagwozdek, to będzie miło - dawno nie miałem do czynienia ze sprężynowym HW
Mam obecnie podobną zagwozdkę.
HW95 Lux, chce posadzić DOT 4-16x42.
Myślałem nad SM OP25C o wysokości A = 19mm, ale wychodzi mi z obliczeń, że zostanie mi 2 mm luzu, czyli raczej nie wejdą butlerki...
Obecnie mam na Waltherze założony ATP97, wymiar A = 22mm. Po Mistrzostwach Polski BR zdejmę i zobaczę jak siadnie z DOT'em.
Zastanawiałem się, czy na OP25C nie będzie problemów z brakiem regulacji? DOT ma 40 Moa regulacji, czyli 20 od centrum. Chce wyzerować na 30m.
Wiem, że na ATP97 na pewno skos zrobi robote i można sie wyzerować praktycznie na środku regulacji - tak mam obecnie w T36 i fajna sprawa.
Myślałem również, czy sprężyna (cywilizowana) to must have jednoczęściowy, czy jednak można dawać śmiało dwuczęściowe? Dawno temu spotkałem się z opinią, że lepiej jednoczęściowy.
Jak ktoś coś podpowie w temacie powyższych zagwozdek, to będzie miło - dawno nie miałem do czynienia ze sprężynowym HW
Waltheyr LG400 Competition + Falcon Endura S10i+ 1-10x24 | Weaver T36 36x40 AO
Weihrauch HW 95 Lux + [loading...]
Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Weihrauch HW 95 Lux + [loading...]
Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
- Ultra3000
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1154
- Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
- Tematy: 35
- Lokalizacja: Waw
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Na HW97 mam Leapers jednoczęściowy i wszystko działa bez problemu
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
-
rokasa58
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2246
- Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
- Tematy: 38
- Lokalizacja: Okolice Wrocławia
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Jak ktoś dobrze strzela,to nawet tak wysoki montaż nie będzie przeszkadzał. I jak byśmy nie kombinowali,to i tak nie zejdziemy w tej wiatrówce do tego by patrzeć przez celownik opierając się o kość jarzmową
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
LG 300 Weaver Tactical, HW95L SD SWFA, Diana 6M
LG 300 Weaver Tactical, HW95L SD SWFA, Diana 6M
- Ultra3000
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1154
- Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
- Tematy: 35
- Lokalizacja: Waw
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Pytanie: jaki niski montaż dla HW30 i Delta Classic 3-9x40?
Ważna też kwestia: istotna odległość (na obrazku czerwona strzałka)

Ja musiałem kupić wysoki montaż bo mi się luneta (Vortex Diamondback 6-24x50) w tym miejscu nie mieściła zaworkiem gazowym.

Ja musiałem kupić wysoki montaż bo mi się luneta (Vortex Diamondback 6-24x50) w tym miejscu nie mieściła zaworkiem gazowym.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...








