Tarcze Silhouette uproszczone / treningowe

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Tarcze Silhouette uproszczone / treningowe

Post autor: Wydra »

Przygotowałem komplet papierowych tarcz uproszczonych / treningowych do strzelania sylwetek, którymi chciałbym się podzielić. Różnica pomiędzy zwykłą tarczą, która obejmuję pełnowymiarowego zwierzaka, a moją propozycją jest taka, że kształt na tarczy wymiarowo obejmuje tylko najważniejszą część sylwetki. Dzięki temu zabiegowi więcej elementów może zmieścić się na tej samej powierzchni i nie tak często wędrujemy do kulochwytu w celu wymiany tarczy. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku karabinu, gdzie odległości są nieco większe.
Łatwiej zrozumieć ten zamysł jeśli spojrzy się na górną belkę każdej z tarcz, gdzie w prawym jej rogu znajduje się zwierzak z nałożonym właśnie tym kształtem.
Idea tych tarcz jest taka, że mają one służyć do treningu (głównie skupienia) poprzez umieszczenie ich w kulochwycie na podkładce np. ze zużytej tarczy lub cienkiego kawałka tektury, w przypadku jeśli nie chcemy ustawiać stojaków ze zwierzakami lub po prostu ich nie posiadamy. Ponieważ jest to tylko trening, to po zmianie każdej z sylwetek oddalamy się od kulochwytu na odpowiednią odległość.
Możliwość oddania kilku strzałów (3÷10) do każdego z obrysów oszczędza również czas potrzebny na chodzenie do stojaków i ponowne ustawianie figurek, a także pozwala na oszacowanie wyniku i naszego rozrzutu.
Ze względu na fakt, że strzelam tylko z pistoletu z kolimatorem, nie wiem jak bardzo będą one użyteczne dla osób używających lunet, „otwartych” lub karabinów.
Jeśli któryś z Kolegów chciałby wypróbować opisaną powyżej ideę, można je pobrać i wydrukować, przy czym należy zwrócić uwagę na jedną rzecz:
BARZO WAŻNE: podczas wydruku należy zaznaczyć opcję „Faktyczny rozmiar”.
Kurczak:
https://1drv.ms/b/c/39f03a3708c88776/EW ... Q?e=gWRFIL
Dzik:
https://1drv.ms/b/c/39f03a3708c88776/Ee ... Q?e=ICObHp
Indyk:
https://1drv.ms/b/c/39f03a3708c88776/Ec ... A?e=KfTiKJ
Muflon:
https://1drv.ms/b/c/39f03a3708c88776/EU ... g?e=Z3PI9Y
Miłej zabawy.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.

Wróć do „Silhouette”