Subiektywna ocena forum i forumowiczów

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Piotr2075
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 22 lipca 2023, 17:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Subiektywna ocena forum i forumowiczów

Post autor: Piotr2075 »

Krótko jestem na tym forum więc zaraz pewnie przeczytam że nic nie wiem albo że jak mi sie nie podoba to mam iść pobiegać daleko i szybko i najlepiej sie zamknąć. To że do każdego tematu wkrada sie off topp to normalne i rozumiem to. Co drażni mnie niesamowicie to częstę ataki na adwersarzy. W momencie kiedy ktoś dzieli się subiektywna opinia na temat-kolimatora,broni,lunety etc.etc. trafia na hejt. Dotyczy to każdego tematu sprzętowego i podzielić można dyskutujących na grupy dwie- dobre bo tanie lub- jestem the best bo kupiłem sprzęt za pierdylion monet a wy reszta to biedaki i ..uja wiecie. Potem jeszcze trafiaja się sprzedawcy sprzętu którzy pod pozorem dyskusji reklamują swoje sprzęty dyskredytując zarazem konkurencję. Ja rozumiem że w Polsce strzelectwo to nadal sport\hobby w jakis sposób elitarne. Jednak wielu przydałoby sie troszke opanowania i łyk zimnej wody zanim dotknie klawiatury i opinę wyrazi. Podobał mi sie bardzo wpis dotyczący czyszczenia broni czarnoprochowej gdzi epodzielono strzelców w sposób żartobliwy i przyjazny. Wydaje mi sie że forum powinno być miejscem gdzie strzelcy dzielą się uwagami,doświadczeniem i przemyśleniami a nie hejtem. Tyle. Miłego weekendu życzę
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2047
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Subiektywna ocena forum i forumowiczów

Post autor: Dexter »

Najbardziej nadużywane słowo to chyba "hejt" :D. Ludzie bardzo wrażliwi są obecnie. Bardzo sobie biorą do serca co obcy ktoś z drugiego końca kraju im napisze na forum i gotowi zaraz się oburzać :).
Awatar użytkownika
arconi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 132
Rejestracja: 29 grudnia 2021, 18:12
Tematy: 7
Lokalizacja: Azja Zachodnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Subiektywna ocena forum i forumowiczów

Post autor: arconi »

Piotr2075 pisze: 27 kwietnia 2024, 13:23 jestem the best bo kupiłem sprzęt za pierdylion monet a wy reszta to biedaki i ..uja wiecie.
Tłumaczę na Nasze: "Słuchajcie, padłem ofiarą targetu marketingowego tego produktu, więc nie wnerwiajcie mnie,
że wydałem tyle kasy na coś czego nie potrzebuję."

Zazwyczaj w takich przypadkach wjeżdża +2 do plemiennego szacunku.
Ogólnie w całym świecie tak jest. Masz kasę, to Cię szanują bo... masz kasę, więc jesteś Gość.
Nieważne, czy to samochody, sprzęt audio, noże, buty, karabiny...

To jeszcze przykład z tej ostatniej kategorii, taki za 300000 - 800000 dolarów

https://www.maxim.com/gear/vo-vapen-hun ... es-2019-5/

zapewne strzela prawie tak samo celnie jak mój Mannlicher, bo nie spodziewam się żeby ten wynalazek był laboratoryjnym wzorcem MOA,
albo żeby dziki same wchodziły pod lufę :)
Piotr2075 pisze: 27 kwietnia 2024, 13:23 Potem jeszcze trafiaja się sprzedawcy sprzętu którzy pod pozorem dyskusji reklamują swoje sprzęty dyskredytując zarazem konkurencję.
Gdzie dwóch się bije...
...na świat patrzył za mnie mannlicher. (W. Broniewski)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2047
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Subiektywna ocena forum i forumowiczów

Post autor: Dexter »

Też mi odkrycie, że biżuteria, dzieła sztuki albo zabawki nie mają jakiejś wartości użytkowej... No pewnie, że nie mają :D.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1138
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Subiektywna ocena forum i forumowiczów

Post autor: Mateusz70 »

Piotr2075 pisze: 27 kwietnia 2024, 13:23 Krótko jestem na tym forum więc zaraz pewnie przeczytam że nic nie wiem albo że jak mi sie nie podoba to mam iść pobiegać daleko i szybko i najlepiej sie zamknąć. To że do każdego tematu wkrada sie off topp to normalne i rozumiem to. Co drażni mnie niesamowicie to częstę ataki na adwersarzy. W momencie kiedy ktoś dzieli się subiektywna opinia na temat-kolimatora,broni,lunety etc.etc. trafia na hejt. Dotyczy to każdego tematu sprzętowego i podzielić można dyskutujących na grupy dwie- dobre bo tanie lub- jestem the best bo kupiłem sprzęt za pierdylion monet a wy reszta to biedaki i ..uja wiecie. Potem jeszcze trafiaja się sprzedawcy sprzętu którzy pod pozorem dyskusji reklamują swoje sprzęty dyskredytując zarazem konkurencję. Ja rozumiem że w Polsce strzelectwo to nadal sport\hobby w jakis sposób elitarne. Jednak wielu przydałoby sie troszke opanowania i łyk zimnej wody zanim dotknie klawiatury i opinę wyrazi. Podobał mi sie bardzo wpis dotyczący czyszczenia broni czarnoprochowej gdzi epodzielono strzelców w sposób żartobliwy i przyjazny. Wydaje mi sie że forum powinno być miejscem gdzie strzelcy dzielą się uwagami,doświadczeniem i przemyśleniami a nie hejtem. Tyle. Miłego weekendu życzę
Tak mniej więcej jest, jak piszesz. Drażni styl tego forum i różni nadęci "wiodący", ale nie ma chyba jakiegoś lepszego. Poza tym, trochę wciąga takie, jak chyba wszystkie komunikatory.
Ostatnio wypowiedziałem się w temacie "Pistolet 22 lr - coś pomiędzy", niejako wywołany w kwestii używanej amunicji. Dołączyłem link do filmu z jednego z kanałów na youtube, bo wydaje się w temacie doboru amunicji, mianowicie, że nie trzeba do dobrej a niezbyt wyczynowej broni kombinować z amunicją wyczynową, bo można osiągnąć dobry wynik z tym, co się akurat ma i ze stukniętego lekko sprzętu. Zdziwił mnie, ale i zastanowił bardzo atakujący wpis, który nastąpił po moim. - Gdybyśmy chcieli robić analizę psychologiczną poszczególnych wypowiadających się, ojej, to by się nazbierało. A autor filmiku, co wspomniałem, jaki jest, taki jest, ale materiały ma ciekawe i pouczające. - Po co zaraz wylewać na człowieka przysłowiowe wiadro pomyj.
O moderacji tego forum dodam tylko, że przez jakiś czas co niektórzy zachowywali się jak barman, który woli wyprosić tego, kogo atakują inni, niż tych, którzy rzeczywiście powinni lokal opuścić. W sumie, "to ich miasto" i "cicho". Bez odniesień do użytkowników kosiarek do trawy i innych sprzętów ogrodniczych.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Subiektywna ocena forum i forumowiczów

Post autor: rokada »

Mateusz70 pisze: 28 kwietnia 2024, 10:55 autor filmiku, co wspomniałem, jaki jest, taki jest, ale materiały ma ciekawe i pouczające. - Po co zaraz wylewać na człowieka przysłowiowe wiadro pomyj.
Albo czytam inny wątek ", albo wspomniane "wiadro pomyj" to jeden wpis jednej osoby. Fakt, że - oględnie mówiąc - trudno ten wpis uznać za rzeczową krytykę, ale zanim zaczniemy się unosić świętym oburzeniem, warto przeczytać to, co wczoraj napisał Dexter:
Dexter pisze: 27 kwietnia 2024, 13:52 Najbardziej nadużywane słowo to chyba "hejt" :D. Ludzie bardzo wrażliwi są obecnie. Bardzo sobie biorą do serca co obcy ktoś z drugiego końca kraju im napisze na forum i gotowi zaraz się oburzać :).
adam_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 202
Rejestracja: 18 lutego 2009, 14:30
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Subiektywna ocena forum i forumowiczów

Post autor: adam_l »

do OPa: Nie wiem ile masz lat, ale internet lat ~2000 uczył, żeby go nie brać na poważnie. pseudo-anonimowosc sprawia że kazdy o wiele szybciej zaczyna bić pianę, a komentarz bez dojebania komuś to nie komentarz - sam naiwnie oczekuję merytorycznych dyskusji, szczególnie że temat broni jest dość niszowy w Polsce, a trudno znaleźć temat gdzie pewna grupa osobników nie obrzuca się mięsem, lub w najlepszym wypadku nie robi pasywno-agresywnych wycieczek, naiwnie myśląc ze omija regulamin (hehe w minecrafcie). Empatii brak, świadomości że osoba której odpisujesz może być w zupełnie innej sytuacji niż ty jesteś też jest rzadkością.

Odnosnie sprzętu - chyba nawet wiem o jakim temacie mówisz - tak, jest grupa ludzi która uwielbia się chwalić tym, że wydała tyle i tyle na daną rzecz, ale też jest grupa ludzi, która przeszła całą drogę - od chinskiej tanizny, po drozsze, markowe rzeczy - i ich posty maja na celu ostrzegać przed kupieniem tanio, bo tanio, a później konsekwencjami - sam próbowałem tłumaczyć jak wygląda sprawa z QA tanich produktów, i dlaczego "kolega kolegi ma ełotecha za 300złi działa od roku".

Moja rada - nie podchodzić emocjonalnie do postów, jeśli jest w nich jakaś informacja/wartośc dodana, to z niej skorzystac, a jesli ktos Cie zaczyna wysywac od błaznów/biedaków/bogaczy/cokolwiek, to machnąc ręką, bo nic to nie zmienia w Twoim życiu, a pyskówka na pewno nie zmieni ich nastawienia do Ciebie.
9x19, 5.56x45, .357
Piotr2075
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 22 lipca 2023, 17:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Subiektywna ocena forum i forumowiczów

Post autor: Piotr2075 »

Mnie ani ziębi ani grzeje. Natomiast niegrzecznych wypowiedzi to mam dośc w radio,prasie i tv. Po prostu głupio mi sie marzy jakaś względna kultura forumowiczów. No i merytoryczne odpowiedzi od czasu do czasu ;laughing:
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 332
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Subiektywna ocena forum i forumowiczów

Post autor: PANPADRE »

Ja tam nawet lubię czytać posty w których ktoś się chwali jaka to drogą i wspaniałą broń kupił. Czasami można się pośmiać, czasami dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Irytują mnie i denerwują natomiast osoby, a jest tu ich trochę, które uważają, że są doskonali, mądrzy, przebiegli, zapobiegliwi i chłopsko sprytni. W swojej doskonałości kupują jakiś złom za grosze z LOK czy z jakiejś Agencji Mienia Wojskowego lub Policyjnego i tym zardzewiałym złomem ŁOJĄ (autentyczny zwrot stosowany przez nich) na strzelnicy właścicieli broni za tysiące czy dziesiątki tysięcy złotych. Dosłownie jakaś apoteoza biedactwa.

Osoby te nie rozumieją, że tu nie chodzi o żadne wyniki na strzelnicy, że tu nie trzeba przerabiać wiader amunicji i spędzać praktycznie każdą wolna chwilę na strzelaniu. Mało kto wybiera się na Olimpiadę czy na Mistrzostwa Świata. Po prostu w polskich warunkach trzeba trochę postrzelać na zawodach. A broń, zwłaszcza jeżeli chodzi o Grupę Powszechna, to się po prostu ma i to jest już wartość sama w sobie. Ludzie w większości maja gdzieś wyniki na tarczy. oni przeważnie chcą mieć konkretną broń, czasami za bardzo wielkie pieniądze i o tak czasami w miłej atmosferze z tej broni sobie postrzelać na zawodach czy rekreacyjnie.

Reasumują i generalizując (bo nie tylko o broń chodzi, ale o podejście do życia i do innych ludzi). Każdego normalnego człowieka którego znam, wkurzają i irytują osobnicy, którzy uważają, że ich Dacia jest najlepsza w świecie, a durni, głupi, naiwni właściciele Mercedesów czy innych Leksusów, to frajerzy dający się dymać koncernom motoryzacyjnym, tracący pieniądze na prawo i lewo. Po co komuś Mercedes jak można mieć Dacię i jeszcze mnóstwo pieniędzy zostanie w kieszeni. Kompletny brak płaszczyzny porozumienia i zrozumienia z takimi osobami. Od takich osób dzieli mnie wszystko. A takich osób jest wierzcie mi naprawdę sporo.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”