Czyszczenie broni

Moderator: Moderatorzy WBP

raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 353
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czyszczenie broni

Post autor: raiden_pl »

bezduszny pisze: 28 marca 2024, 19:59 Ani twarda szczotka nylonowa ani mosiężna.. nie uszkodzą lufy i jej korony.
Szczerze mówiąc to w porządnie chromowanej lufie i stalowa szczotka nie zaszkodzi :)

A skoro już mowa o drastycznych rozwiązaniach , to na ten zatowotowany (kosmo?) kbks to jest dobra metoda. Zrzucić system z osady i wygotować żelazo.. przy okazji sobie zajrzysz czy pod drewnem nie zagnieździła się jakaś ruda zaraza..
--
KKS Arsenał
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 757
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czyszczenie broni

Post autor: muczacz »

Wodnikaniestrzelec pisze: 28 marca 2024, 19:14
bezduszny pisze: 28 marca 2024, 14:21 bez histerii ....
Co może popsuć w lufie sztywną nylonową szczotką ? :)
Tu chodzi o koronę lufy tak?
Bo mnie to również zastanawia. O ile szczotka mosiężna w dłuższej perspektywie może prowadzić do uszkodzeń korony to czy szczotka nylonowa lub bawełniana też? Tak samo przecieraki.
nie gniewaj się ale mam pytanie czy masz jakiekolwiek pojęcie o broni , budowie , koronie lufy , twardości materiałów ,twardości szczotek do czyszczenia lufy , możliwych uszkodzeń , bo znowu się nie gniewaj aż ciężko się to czyta :shock: i nie wiadomo co Ci odpowiedzieć
Wodnikaniestrzelec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 11 listopada 2022, 13:51
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czyszczenie broni

Post autor: Wodnikaniestrzelec »

muczacz pisze: 28 marca 2024, 21:03 nie gniewaj się ale mam pytanie czy masz jakiekolwiek pojęcie o broni , budowie , koronie lufy , twardości materiałów ,twardości szczotek do czyszczenia lufy , możliwych uszkodzeń , bo znowu się nie gniewaj aż ciężko się to czyta :shock: i nie wiadomo co Ci odpowiedzieć
To nie czytaj. Stary. Nikt Cię do tego nie zmusza, naprawdę. Niektóre posty można odpuścić, można nawet ignorować użytkowników. Pełna dowolność.
Oglądam filmiki na yt i czytam jak to skrupulatnie powinno się przeciągać wycior tylko w stronę. Nawet przy filcowych przecierakach.
Poruszyłem ten temat bo jak dla mnie jest to bez sensu.
Zwłaszcza w kbks który czyści się raz na rok.
Jednak jeśli moje podejrzenia są błędne to będę pucował ten karabinek w jedną stronę nawet nylonowa szczoteczka bo ma mi służyć kolejne 25 lat.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 757
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czyszczenie broni

Post autor: muczacz »

bez urazy Kolego może źle napisałem o tym czytaniu, źle się czyta ze rozumieniem o co Koledze chodzi , to jest zwykły kbks i tak samo jak inna broń czyści się normalnie bez udziwnień , nawet jak byś bardzo chciał nie uszkodzisz go niczym nawet szczotką stalową w celu usunięcia nagarów , więc po co kombinować , od strony komory nabojowej musisz mieć dłuższy wycior , z jednej strony twierdzisz że czyści się 1-raz na rok (ciekawa teoria) :-D , ja bym nie wytrzymał strzelania 1-raz na rok , przecież strzelanie przynosi mi przyjemność i strzelam kiedy tylko mogę i czyszczę zawsze po strzelaniu , a nawet jak nie wyczyszczę (ale zawsze zaoliwię) to nic mu nie będzie wyczyszczę po następnym strzelaniu :-D
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czyszczenie broni

Post autor: bezduszny »

Oj nie...
boczniaki inaczej się "obsługuje" niż centralne.

Centralne czyścisz na lustro.. boczniaki tylko pierścień węglowy a wnętrza lufy nie zaczepiasz.
Po takim gruntownym czyszczeniu jakiejś 30-50 strzałów sieje po tarczy aż lufa się "zabrudzi"... potem wraca skupienie.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 757
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czyszczenie broni

Post autor: muczacz »

bezduszny pisze: 28 marca 2024, 21:56 Oj nie...
boczniaki inaczej się "obsługuje" niż centralne.

Centralne czyścisz na lustro.. boczniaki tylko pierścień węglowy a wnętrza lufy nie zaczepiasz.
Po takim gruntownym czyszczeniu jakiejś 30-50 strzałów sieje po tarczy aż lufa się "zabrudzi"... potem wraca skupienie.

dobre nie wiedziałem spróbuję :-D
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czyszczenie broni

Post autor: Dexter »

KBKS... wiekowy. Jakiś magazynowy demobil czy coś takiego. Klasy "radomka" raczej a nie "match", jak przypuszczam. Ludzie. Tam lufy może w ogóle nie czyścić. Nigdy. O czym Wy piszecie?

Stary, rozkonserwuj to i strzelaj i nie zawracaj sobie gitary sporami między wyznawcami różnych obrządków czyszczenia lufy w PYKADEŁKU .22LR. Jeśli poprawi Ci to humor to faktycznie, raz w roku przeciągnij czymś. Czym? Obojętne. Bo będzie to miało znaczenie dokładnie zerowe. Jeśli jest w tym kbksie jakakolwiek wartość historyczna czy kolekcjonerska- tym bardziej nie czyść lufy. Bo nie czyszcząc krzywdy jej nie zrobisz na pewno.

A jeśli ząś to wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt sportowy przeznaczony do BR czy innego wycinania koniczynek na 300m to zwracam honor :). Czyść, w jedną stronę, szczotkami z włosia dziewic, tylko w nieparzyste dni tygodnia i lufę smaruj specjalną maścią. Aha, i mów do niej. One to lubią.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czyszczenie broni

Post autor: bezduszny »

Radomek bym nie deprecjonował... koleś (Adam Sztybór) w 2022 roku wygrał nią grube zawody 100/300m dwuboju
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”