Tuning CZ 75B. Dopasowanie przerywacza / disconnectora, sprężynek i kurka. Ograniczenie ruchu jałowego i wagi spustu.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 329
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tuning CZ 75B. Dopasowanie przerywacza / disconnectora, sprężynek i kurka. Ograniczenie ruchu jałowego i wagi spustu

Post autor: PANPADRE »

Spust wymieniłem na piękny, aluminiowy, prosty SA. Spust był oryginalną częścią do tuningu Czeskiej Zbrojowki. Kupiłem go w białostockim Hubertusie.

LARPAK pisze: Mam 75B, którego używałem do dynamiki, a chcąc go modyfikować doszedłem do wniosku, że lepiej iść w SH1
Ja też oraz wielu moich znajomych poszliśmy taką drogą...
DeValnor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 22 maja 2023, 19:09
Tematy: 4
Lokalizacja: pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tuning CZ 75B. Dopasowanie przerywacza / disconnectora, sprężynek i kurka. Ograniczenie ruchu jałowego i wagi spustu

Post autor: DeValnor »

CezarPistoletowy pisze: 14 lutego 2024, 23:04 DeValnor:
Dzięki kolego za namiary. I jak wrażenia po wymianie disconnecrora/kurka w rusznikarni, praca spustu uległa poprawie? Wymieniałeś też sprężynki?
Tak, wymieniłem od razu dodatkowo trzy sprężyny: spustu, iglicy, głównej wraz z disconnectorem "0" oraz kurkiem light w rusznikarnia.eu . Efekt..SH2 ma bardzo dobry spust ale po wymianie tego kompletu, po prostu PETARDA. Osiągnąłem efekt dokładnie jaki jaki chciałem. Nie każdemu może takie coś pasować ale dla mnie to bajka, króciuteńki luz, wyraźna ściana ale bez problemu z przełamaniem, po którym od razu pada strzał, nie ma tego około 2mm ruchu. W dynamice i statyce wyraźna poprawa już na pierwszym strzelaniu.
Tylko pamiętaj, że piszę o SH2, nie wiem jaki ma spust 75B i jaki efekt będzie po wymianie. U siebie po wymianie jestem mega zadowolony, w połączeniu z nową szczerbinką Zendla robi robotę CeZetka aż miło :-)
Krzysztof1272
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 05 grudnia 2013, 00:02
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tuning CZ 75B. Dopasowanie przerywacza / disconnectora, sprężynek i kurka. Ograniczenie ruchu jałowego i wagi spustu

Post autor: Krzysztof1272 »

Przy obecnej dostępności części tuningowych nic nie stoi na przeszkodzie, żeby 75 miała spust lepszy niż seryjny Shadow 2. Zmiany które chcesz dokonać mają mieć sens dla Ciebie, a nie dla innych. 75 była przez lata bronią służbową. Pistolety serii Shadow są świetne, ale nie wyobrażam sobie ich noszenia, są ciężkie, duże i nie mają blokady iglicy. Są to pistolety przeznaczone do sportu, dlatego taką mają budowę i dlatego tak nie inaczej wyglądają ich przyrządy. Światłowód z przodu i czarny tył według mnie jedyne sensowne zestawienie do dynamiki. Jeśli już wspominasz o noszeniu, zostaw blokadę iglicy na miejscu. W tej chwili, zgaduję, że masz około 4,5 - 5 kg na DA. Po tuningu 3 - 3,5 kg będzie fajną wartością a jednocześnie bezpieczną. Oczywiście, kilogramy to nie wszystko bo odpowiednio polerka da super efekt w postaci poprawy płynności. Jeśli masz blisko sprawdzoną rusznikarnię to pamiętaj, co pisałem o szlifowaniu :-D
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 329
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tuning CZ 75B. Dopasowanie przerywacza / disconnectora, sprężynek i kurka. Ograniczenie ruchu jałowego i wagi spustu

Post autor: PANPADRE »

Jak pierwszy raz w CZ 75B wyciągnąłem blokadę iglicy, to byłem mocno zdziwiony jak bardzo poprawił się spust, jego charakterystyka, przyjemność z korzystania, ze strzelania. Miodzio się zrobiło :one:

Kompletnie nie rozumiem skąd niektórzy maja aż taki problem z muszkami światłowodowymi np. w Shadowce. Przecież taka muszka kosztuje grosze i można je wymieniać bez problemu (nie jest integralną częścią zamka)Można je wymieniać na muszki z różnymi światłowodami i muszki bez światłowodów z kropkami, paskami bądź bez niczego, można wymieniać na muszki z trytem itp itd. Jest to piękno posiadania pistoletu Czeskiej Zbrojowki, której broń jest wprost stworzona do tuningu, a ogrom oryginalnych części do profesjonalnego tuningu, części oczywiście bez problemu dostępnych w Polsce, przyprawia o ból głowy.
CezarPistoletowy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 10 lutego 2024, 11:16
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tuning CZ 75B. Dopasowanie przerywacza / disconnectora, sprężynek i kurka. Ograniczenie ruchu jałowego i wagi spustu

Post autor: CezarPistoletowy »

No tak, ja też bym poszedł drogą SH1 ale zawsze podobała mi się ta druga klameczka :583:
PANPADRE:
Teraz też mają jakieś inne spusty SA. Jutro się dowiem jaki będzie pasowny u mnie :) A właśnie blokada iglicy, u mnie po wyjęciu z P09 nic się nie zmieniła charakterystyka pracy spustu, więc włożyłem ją spowrotem. Tu może być inaczej.. Tak, CZ-tki są piękne do modyfikowania, i części jest sporo, wszystkie praktycznie dostępne od ręki.

DeValnor
To jest ta sama seria pistoletów, mam nadzieję że uda się ją tak samo zmodzić.
W dynamice i statyce wyraźna poprawa już na pierwszym strzelaniu.
U siebie osiągnąć to co Ty w SH2. Z Czech już (albo dopiero) leci do mnie zestaw sprężynek Ultimate :one:
CezarPistoletowy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 10 lutego 2024, 11:16
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tuning CZ 75B. Dopasowanie przerywacza / disconnectora, sprężynek i kurka. Ograniczenie ruchu jałowego i wagi spustu

Post autor: CezarPistoletowy »

Krzysztof1272
Do noszenia to tak średnio, bardziej chodziło mi o przenoszenie na strzelnicę w kaburze.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tuning CZ 75B. Dopasowanie przerywacza / disconnectora, sprężynek i kurka. Ograniczenie ruchu jałowego i wagi spustu

Post autor: muczacz »

podepnę się pod temat czy ktoś z was zważył spust w cz75b , ja mam omegę i ciekawi mnie jaka jest waga spustu w SA w oryginale , u mnie wynosi 1.3 kg
sliver001
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 19 sierpnia 2023, 15:38
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tuning CZ 75B. Dopasowanie przerywacza / disconnectora, sprężynek i kurka. Ograniczenie ruchu jałowego i wagi spustu

Post autor: sliver001 »

U mnie w CZ 75B Omega waga w SA pokazuje ok. 1,7kg. Nic nie robiłem ze spustem, przebieg poniżej 300 kulek.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”