Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Dexter »

Bez znaczenia. Konstrukcja regulaminu generuje spam na forum. Jakieś odkopy wątków sprzed dekady żeby dodać dwa słowa o niczym :). Może pora dostosować regulamin forum do dzisiejszych czasów a taki spam zniknie.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Jka »

Dexter pisze: 06 lipca 2023, 20:58 Może pora dostosować regulamin forum do dzisiejszych czasów a taki spam zniknie.
Można czemu nie tylko uwierz mi na słowo Ty byś tutaj już nic nie napisał. ;laughing:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 506
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: bruno_Hof »

Kasiamoz pisze: 07 lipca 2023, 10:57
. W przypadku broni strzeleckiej będzie już mniej celna o ile była eksploatowana na skutek wytarcia lufy jak i być może zmęczenia części mechanizmu, co jest rzadsze jeśli były konserwowane.
W broni sportowej bocznego zapłonu używa się pocisków ołowianych,więc lufie nic się nie stanie. A dobrej klasy pneumatyki,to co tam ma się zepsuć,może reduktor lub zawór strzałowy,ale to rekompensuje nizsza cena sprzedaży-zakupu /trzeba to sobie wkalkulować przy zakupie/.
HW95K HW50S Typhoon FT.
Biedrona
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 26 września 2023, 07:31
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Biedrona »

Witam. Faktycznie ostatnio jest dużo plujek które poza tym że ładnie wyglądają na zdjęciach to są złomem. Aczkolwiek ja mam jak narazie to szczęście że poza lekkie podlubaniem w środku czyli smarowaniem i myciem jestem zadowolony z zakupu. Życzę powodzenia w zakupach
HW 30
HW 45
Diana mod. 6
Kedorlaomer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2014, 23:56
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Kedorlaomer »

Ja kupiłem ostatnio 3 pistolety, 2 nowe, jeden używany, do naprawy.

1. Crosman Vigilante - wygląda jak 10 dolców, strzela jak 1000 dolców :-D

2. Umarex Makarow z szerokim magazynkiem i blow backiem - używany, rozklekotany, udało się go naprawić i powędrował do szwagra.

3. Bajkał Makarow 654k model T19-31-2, oksydowany, z czarnymi okładzinami. Tu dłuższa historia, trochę ku przestrodze.
Pistolet fabrycznie nowy, w pudełku z papierkami i pieczątkami ruskimi - wszystko prawilnie. Niestety jak się okazało, jakość wyrobów z Iżewska, to już nie to, co kiedyś. To było moje drugie podejście do Makarowa.
Najpierw zamówiłem zwykły model wz.71, ale w wersji niklowanej, też T19. Pistolet był przyzwoicie wykonany, ładnie wyglądał, zaskakująco celnie strzelał. Zwróciłem go do sklepu, bo zachciało mi się wypróbować nowszy model i to był bardzo duży błąd.
Wersja 31-2 nie daje zupełnie nic nowego, oprócz braku uszczelki lufy, nieszczelności niemal na każdym połączeniu, poza tym magazynka fizycznie nie dało się wyciągnąć żadnym sposobem.
Postanowiłem nie zwracać pistoletu, tylko go naprawić i stuningować.
Szczegóły opiszę w wątku "Masz Makarowa, napisz..." część druga.
Także, trzeba z tymi pistolecikami uważać, bo czasem nowy, nie oznacza sprawny i dobry.
Generalnie ciekawie się prezentują nowe modele Umarexa, zwłaszcza Glock 17 w wersji blow back na śrut diabolo, oraz Walther PPQ z blow back też na śrut diabolo. Obydwa mają nowe, łańcuchowe magazynki. Niestety nie miałem żadnego z nich w ręku, tym bardziej używanego.
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 506
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: bruno_Hof »

Kedorlaomer pisze: 28 września 2023, 08:14

Generalnie ciekawie się prezentują nowe modele Umarexa,
Przynajmniej można do niektórych modeli /Baikal, Walther / kupić dużo różnych części i uszczelek. Kupowałem CP88,tylko z tego powodu.
HW95K HW50S Typhoon FT.
Kedorlaomer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2014, 23:56
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Kedorlaomer »

CP88 jest fajny, tylko drogi, chociaż...jak patrzę na obecną cenę Makarowa MP654K 31-2 - blisko 1300zł., to mi się słabo robi. Pewnie to dlatego, że jest ich coraz mniej i pewnie długo ich nie będzie, jak się wyprzedadzą.
W Niemczech są dostępne, po cichu embargo jest omijane.
Szkoda, ze Umarex zaprzestał produkowania S&W 586. To był/jest świetny rewolwer. W "Wojoczku" chyba jest jeszcze kilka, w cenie 1400zł.

Obecne S&W 629 od Umarexa, mają te łuski, których nie cierpię. Ciąg do ultra realistycznych replik już mi przeszedł dawno temu. Wolę większą ilość pestek w magazynku i lepszą celność. Z tego powodu nie zdecydowałem się na Dana Wessona, nawet tego na Diabolo, chociaż wygląda bardzo ładnie.

Z kulkowych plujek jeszcze mnie kusi Daisy 415, z tym magazynkiem na górze zamka i patentem z lufą, która jest zbijakiem zaworu. Pistolet ma spory zawór strzałowy i ponoć jest dosyć mocny jak na BB guna.
Podejrzewam, że strzela celniej od mojego Makarowa i nie trzeba wyjmować magazynka do przeładowania - proste, tanie rozwiązanie, które zachęca do intensywnego strzelania.
Bartosz2533
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 31 stycznia 2024, 16:09
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: Bartosz2533 »

Witam wie ktoś może gdzie kupic sprężynę do pistoletu blow h01 ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”