Nagant 1895

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
juby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 22:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łomianki opodal wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nagant 1895

Post autor: juby »

@PMB
Tak, wszystko mam w papierach. Nie pamiętam w tej chwili który zakład ale mam nawet kwity z odstrzałów fabrycznyych.
A iglica jest standardowa, bęben dla bocznego zapłonu ma tulejki redukcyjne wprasowane mimośrodowo, do spłonek centralnie.
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 583
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nagant 1895

Post autor: PMB »

Wychodzi więc sporo - 350 zł za iglicę ( razem z kurkiem ) ale przynajmniej jest dostępna.

W kwestii remontu i puncy na broni - nie wiem czy oznacza samą "przebudowę" do odstrzeliwania ślepej amunicji dokonaną, jak Kolega pisze, w latach 70-tych czy ewentualne wcześniejsze prace remontowe w toku służby rewolweru po 1924 r. dokonane w 31 Arsenale w Uljanowsku - zakładając że identyfikacja puncy jest prawidłowa.
Fajnie byłoby to ustalić - jeżeli się uda - w oparciu o zapisy dokumentacji Kolegi rewolweru czy przebudowa została dokonana w Uljanowsku czy w innym ośrodku remontowym.
Oryginalna dokumentacja z książeczką broni wraz z akcesoriami i wyposażeniem to świetne fanty - pozazdrościć.

Mój musi się zadowolić dokupioną osobno kaburą i smyczą nie z fabrycznego ukompletowania ale przynajmniej z epoki ( koniec lat 40-tych ) :
Obrazek
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”