Patent strzelecki - praca na strzelnicy

Moderator: Moderatorzy WBP

chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki - praca na strzelnicy

Post autor: chief-moonshine »

MarcinKr pisze: 13 grudnia 2023, 16:00 [...] Tu masz definicję klasy średniej i wpływy dla każdej z klas. To jest rozkład na świecie, więc w Polsce pewnie więcej niż minimum. A minimum dla klasy sredniej to 100k USD rocznie. Tak jakby około 40k PLN.
[...]

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Middle_class
Panowie, prośba żeby jak cytujemy jakiś artykuł (niechby z wikipedii) to nie manipulujmy.
Te minimalne 100k$ to nie jest roczny dochód, tylko całkowity majątek.
Zresztą dalej na końcu podrozdziału "History and evolution of the term" jest podana definicja OECD:
"According to the OECD, the middle class refers to households with income between 75% and 200% of the median national income"
A jeśli to nie celowa manipulacja, to prośba o uważniejsze czytanie tego co się samemu cytuje. Wymaga tego jakiś minimalny szacunek dla interlokutorów.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 824
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki - praca na strzelnicy

Post autor: muczacz »

pytanie kolegi:
geforc pisze: 05 grudnia 2023, 19:18 Witam, Panowie znajomy zrobił patent strzelecki+pozwolenie na broń, pracuje na strzelnicy w innym mieście i jakoś tam sobie radzi.

Jako że też zmieniam pracę tzn ze starej odchodzę i nie wiem co dalej, pomyślałem że też się tym zainteresuje, tym bardziej że militaria zawsze mnie ciekawiły.


No tak, tylko że pozwolenia na broń nie potrzebuję jako takiego, chcę tylko to co jest potrzebne na to by pracować na strzelnicy i uczyć ludzi strzelać.

Może mi ktoś wyjaśnić w punktach i kolejności czym się zająć i jak to zacząć? w internecie więszkość poradników jest jak robić to z pozwoleniem na broń sportową a ja tego nie potrzebuję.
no to się kolega dużo dowiedział w temacie
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2023, 20:52 przez muczacz, łącznie zmieniany 1 raz.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 429
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki - praca na strzelnicy

Post autor: wujo1 »

chief-moonshine pisze: 15 grudnia 2023, 20:07
MarcinKr pisze: 13 grudnia 2023, 16:00 [...] Tu masz definicję klasy średniej i wpływy dla każdej z klas. To jest rozkład na świecie, więc w Polsce pewnie więcej niż minimum. A minimum dla klasy sredniej to 100k USD rocznie. Tak jakby około 40k PLN.
[...]

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Middle_class
Panowie, prośba żeby jak cytujemy jakiś artykuł (niechby z wikipedii) to nie manipulujmy.
Te minimalne 100k$ to nie jest roczny dochód, tylko całkowity majątek.
Zresztą dalej na końcu podrozdziału "History and evolution of the term" jest podana definicja OECD:
"According to the OECD, the middle class refers to households with income between 75% and 200% of the median national income"
A jeśli to nie celowa manipulacja, to prośba o uważniejsze czytanie tego co się samemu cytuje. Wymaga tego jakiś minimalny szacunek dla interlokutorów.

Daj spokój :) Przecież człowiek piszący o średniej klasie w Polsce z miesięcznymi zarobkami na poziomie 40 kzł nie zamierza nawet zbliżać się do rzeczywistości, merytoryki czy szacunku do rozmówców. Nie ma po co ani z kim gadać. Banalny trolling. Nie ma co się spinać.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki - praca na strzelnicy

Post autor: MarcinKr »

@wujo1
Możesz żyć w swoim świecie i jak będziesz zarabiał trzykrotność minimalnej krajowej to zaliczysz się z pompą do klasy średniej.

@chief
To nawet posiadacz kawalerki w Rzeszowie jest klasa średnia, choć nie ma czym zapłacić za prąd. Ciekawa interpretacja.
chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki - praca na strzelnicy

Post autor: chief-moonshine »

Kolego @MarcinKr, ja nic nie interpretuję. Ja tylko sugeruję że przed powołaniem się na jakiś artykuł dobrze jest go przeczytać. A jeśli przeczytanie całości jest zbyt trudne albo zbyt nudne, to dobrze chociaż przeczytać tytuł obrazka z którego danymi się posługujemy. Żeby w sformułowaniu:
"Global Wealth Distribution 2020 (Property)"
zobaczyć gdzieś roczny dochód to trzeba albo niespecjalnie umić w angielski, albo być świeżo po spożyciu substancji halucynogennych.
Oczywiście jeżeli to tylko takie żarciki (jak sugeruje kolega @wujo1), to bardzo przepraszam że zepsułem Ci zabawę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”