broń do celów szkoleniowych

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: broń do celów szkoleniowych

Post autor: KG92RS »

A ja pozwolę sobie zapytać inaczej - co ta znaczy "w celu sportowym"? Przecież to jest niezwykle szerokie pojęcie i nie oznacza wyłącznie startowania w zawodach. W zasadzie, o każdym strzelaniu można mówić, że jest "sportowe" bo jakiś jego element na 100% pokrywa się z wymaganiami jakiejś konkurencji.
Zatem - czy w przepisach, gdziekolwiek, jest napisane, że właściciel broni zarejestrowanej w celu sportowym, nie może odpłatnie dawać komuś z nią potrenować? Już dawno ustalono, że właściciel borni (jakiejkolwiek) może z niej dać postrzelać komukolwiek, byle na legalnie działającej strzelnicy. Czy jest jakikolwiek przepis, zabraniający brać za to pieniądze?
sabatiel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 20 października 2019, 19:28
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: broń do celów szkoleniowych

Post autor: sabatiel »

Dzień Dobry

Panowie prosiłbym o krótkie podsumowanie przez osoby, które zajmują się działalnością instruktorską i prowadzą własną działalność. (przeczytałem cały wątek, ale dużo postów jest sprzed ośmiu lat i parę rzeczy mogło się pozmieniać).

W moim przypadku sytuacja wygląda następująco.
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach PKD mam wpisane, poza główną działalnością, 85.51.Z, 85.59.B. Ustawowo moja główna działalność jest zwolniona z VAT.
Idąc dalej, posiadam patent i licencję PZSS, pozwolenie na broń sportową i do celów kolekcjonerskich oraz uprawnienia prowadzącego strzelanie oraz uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego i bojowego wydane przez LOK.
Posiadając tego typu uprawnienia, czy mogę zacząć prowadzić szkolenia z broni zarejestrowanej jako broń sportowa? Czy muszę ubiegać się o rozszerzenie pozwolenia o posiadanie broni do celów szkoleniowych?
Czy jeżeli pozwolenie do celów sportowych wystarczy, to nowe jednostki, amunicję i inne rzeczy związane z tą działalnością, mogę kupować na firmę i "wrzucać w koszty"?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Kuba123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 09 września 2023, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: broń do celów szkoleniowych

Post autor: Kuba123 »

Witam Koledzy
Jestem tu nowy jak i jestem od niedawna posiadaczem zezwolenia na bron(od policji), patentu, licencji i prowadzącego strzelana.
Moje pytania brzmia :
jak zrobic zebym mogl wciagnac bron oraz amunicje sobie w koszta firmowe (dzialalnosc nie zwiazana z strzelectwem) ?
czy tylko z papierem Prowadzacego Strzelana wystarczy zeby jakos dopisac do PKD dzialalnosc zwiazana ze strzelectwem?
prowadzenie strzelan raczej bede prowadzil bardzo sporadycznie :P
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”