6.35 w niskim limicie, jaki to ma sens?

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

sdarkx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 22 sierpnia 2023, 01:20
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.35 w niskim limicie, jaki to ma sens?

Post autor: sdarkx »

Aktualnie nie mysle o wersji FAC bo najpierw czeka mnie nauka podstaw. Wersja FAC jest brana pod uwage jako druga broń, zarejestrowana i legalny trening na "strzelnicy" na duże odleglosci.

Głowny wątek byl o 6,35 w limicie i jak juz wiemy nie ma to sensu, napewno nie dla kogoś zainterwsowanego, duzymi odległosciami i wplywem warunkow atmosferycznych na trajetorie lotu (czytaj zabawa w snajpera).

PILNE pytanie: Aktualnie czekam na dostawe PCP. Czy pompowanie pompką dam rade (40 lat, waga 65, wzrost 178) wiele osob twierdzi ze spokojnie daja rade a pozostali twierdzą ze potrzeba kawał chłopa aby nabic 200 bar? Butla odpada, nie mam nikogo w promieniu 50km aby posiadał kompresor wysokocisnieniowy, znajomosci w strazy brak.
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.35 w niskim limicie, jaki to ma sens?

Post autor: zbisz41 »

Jestem stary i schorowany a spokojnie nabijałem kartusz 200 bar. Miałem w sumie 2 pompki :chińska i turecka(tez chińska ) ,obie masakra bardzo awaryjne. Raz pompowały raz nie , raz lekko raz kręgosłup strzelał . Jeśli chcesz strzelać dłużej , PCP, a nie masz butli i gdzie ładować zastanów sie nad mini kompresorem z Chin , koszt ok 750 PLN. Taki bez chłodzenia wodnego z dodatkowymi filtrami przeciw wilgoci i wodzie.
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
Razonek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 27 kwietnia 2023, 07:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Norge
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.35 w niskim limicie, jaki to ma sens?

Post autor: Razonek »

Dasz radę pompować, 5 minut i 15 min odpoczynku. Ja wagowo mniej a wzrost podobny. Jak zamierzasz strzelać dużo dziennie to trochę się na pompujesz.
Hatsan Hydra QE + Vector Optics sentinel 8-32x50
sdarkx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 22 sierpnia 2023, 01:20
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.35 w niskim limicie, jaki to ma sens?

Post autor: sdarkx »

Pierwsze wrażenia: Karabinek wraz z lunetą 3.5kg czuć ta wage w rece ale bardzo dobrze wyważone. Hatsan 95 +1kg to byłaby solidna siłownia. Sprzęt uzywany wiec na okres zimowy czeka mnie napewno serwis lub wlasnoręczne rozbieranie i nauka serwisowania. Pompka zamowiona wiec mała opinia ze strzeniania też sie pojawi, jak bede miał siły to napompować :-D

Wady: Spust plastikowy/kompozyt to napewno minus, chyba że cena wykonania z metalu podniosla by cene karabinka o 100% to mialoby sens.

Najwieksza zaleta: duże możliwości poprawy i modyfikacji, mogą sprawić ze za jakiś czas karabinek bedzie nie do poznania.
Awatar użytkownika
Razonek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 27 kwietnia 2023, 07:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Norge
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.35 w niskim limicie, jaki to ma sens?

Post autor: Razonek »

Pierwsze pompowanie powyżej tam 50-80bar może być wymagające, a później dasz radę 😉
Hatsan Hydra QE + Vector Optics sentinel 8-32x50
sdarkx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 22 sierpnia 2023, 01:20
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.35 w niskim limicie, jaki to ma sens?

Post autor: sdarkx »

Krótkie podsumowanie: Pompowanie od 100 do 170 szło dość lekko, od 170 do 190 trzeba sie wiecej przyłożyć ale nie jest to wymagająca siłownia tylko lekki trening, niewiem co za pompki mają ci którzy komentują ze nie da sie pompować, VEVOR pompuje doskonale choć nie jestem szcególnie umięśniony.

Pierwsze strzelanie miałem ileś lat temu w wojsku, to było pierwsze po tych latach i Hatsan Flash jest mega celny na 15metrów, 25-35m strzelanie z pozycji stojącej uzależnione od mojej słabej techniki, troche mi ten krzyż lata po celu. Broń bardzo cicha pomimo braku tłumika. Kolejny etap to wybór srutu, strzelałem z Diabolo Boxer kupiony na szybko w sklepie myśliwskim polecany jako dobry ale jest gówniany, jeden pelet wchodzi lekko do lufy a inny boje sie wciskac na siłe aby sie cos nie stało niepokojącego. Wiec nastepny etap zakup JSB Exact lub Jumbo Monster a czy cos innego polecacie?

Pilne pytanie: Czy moge napompować jednego dnia i strzelać w innym dniu kiedy znajde wolny czas? Jaka jest bezpieczna wartość cisnienia aby mozna było PCP zostawić na kilka dni?

Najważniejsze: BARDZIE DZIEKUJE za wasze komentarze to dziek wam zdecydowaniem sie na zakup PCP. Byłem o włos od zakupu spreżynówki gdyby sie tylko sprzedawca zgodził na niższą cene. Hatsan Flash strzela doskonale a wygląda jeszce lepiej. Serdecznie dziękuje :> :> :>
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.35 w niskim limicie, jaki to ma sens?

Post autor: wichura »

Po kolei. Jeśli strzelasz kartusz czy dwa w ciągu jednej sesji i pompujesz do 190-200 bar, pompka Ci wystarczy. Ci "narzekacze" z regóły strzelają troche więcej i kartusze też dymaja do 250, więc nie dziw się że kupują butle lub kompresory.
Boxer to faktycznie fajans, gorszy jest chyba tylko OZTAY, nie ładuj więc tego bo szkoda Twojej roboty na pompce. JSB to dobra droga, jednak Monstera sobie odpuść, wymaga wiekszych energii niż 17J. Zacznij od Jumbo/Express/Heavy. Możesz też spróbować H&N, ale nie każda lufa go lubi.
Jeżeli karabinek jest szczelny, nie ma wycieków powietrza, możesz strzelać tydzień, dwa, miesiąc pół roku po napompowaniu. Owszem jak ma regulator i długo stoi pod dużym ciśnieniem to inna bajka, Ciebie to nie dotyczy, Ty będziesz wystrzeliwał na bieżąco :wink:.
No i na koniec, szykuj kasę na następne strzeladło, na harnasiu sie pewnie nie skończy :-D.
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Razonek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 27 kwietnia 2023, 07:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Norge
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.35 w niskim limicie, jaki to ma sens?

Post autor: Razonek »

Mogę się mylić, ale masz lufę "taką samą". Nie wiem jak u Ciebie, moje strzelało teoretycznie pluje 30J i bez tłumika jest mega głośne.
Ja zaczynałem od exacta i nie byłem zadowolony, później monstery i było lepiej, lecz nadal to nie to. Tutaj ktoś polecał h&n barracuda match i one latają przyzwoicie, ale finalnie strzelam z crosman premier domed i jest jedna dziura.
Też nie mam regulatora i nawet nie pompuje kartusza do 200bar.
Stabilnie strzelam w przedziale 185-120bar, poniżej i powyżej dzieją się cuda. Ja bym na Twoim miejscu sprawdził ten śrut od crosman'a, u mnie jest dużo tańszy niz exact, a jest lepszy. Z exactem zaraz skonczysz z waga, myciem smarowaniem i głaskaniem a chyba tego nie chcesz na samym początku kariery.
Hatsan Hydra QE + Vector Optics sentinel 8-32x50
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”