Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Odswiezajac temat napisze, ze zbudowalem karabinek Matchowo/Benchrestowy o napedzie PCA z bazy jaka byl pistolet matchowy AV-46M.... o duzym potencjale- porownywalnym z konstrukcjami po 2 tys. Usd a tym bardziej ze starszymi uzywkami karabinkow matchowych
Jednak zaczne od poczatku...



W sasiednim temacie kolega Mirek zadal pytanie:
Czy znacie lunety z dużą odległością okularu od oka, chodzi mi o odległość w granicach 25 cm.
Mam lupkę CROSSFIRE 2-7 SCOUD, ale poszukuję o większym powiększeniu, tak około x10.
Szukałem tu, w innych miejscach także i nie udało mi się nic znaleźć.
Pozdrawiam
Mirek
viewtopic.php?t=204779&view=unread&sid= ... b1e#unread



Poniewaz mam doswiadczenie z optyka typu Scout/Pistoletowa napisalem co wiem na ten temat ale jednoczesnie zaczal kielkowac pewien pomysl- jako, ze posiadany przeze mnie Leupold ma powiekszenie max. x4 co nieco ogranicza zastosowanie karabinka, a nie mozna zastosowac optyki typowo karabinowej ze wzgledu na budowe portu ladowania- co wymusza zastosowanie optyki typu Scout - wiec za podszeptem...

Przechodzac od razu do rzeczy- podkuszony przez kolege @Yurko :) zamowilem:

Burris Handgun 3-12X32 Scope



Spedzilem dzisiaj pol dnia na dopasowaniu optyki pod moje potrzeby.

Jest to bardzo specyficzna optyka o duzym przyblizeniu jak i duzej odleglosci od oka- przy powiekszeniu x12 tzw. eye relief to ok. 10 in.
Optyka wymaga powtarzalnego skladu jak i ustawienia oka w osi optycznej- ma zerowa tolerancje na bledy skladu popelniane przez strzelca.
Dodatkowym utrudnieniem byl fakt, ze od miesiecy nie strzelalem z wiatrowek a w tym konkretnym setupie uzywany poprzednio Leupold byl zupelnym przeciwienstwem Burrisa.

Wybaczal bardzo duzo- pozwalal nawet strzelac z obydwu otwartych oczu...

Wracajac do Burrisa- nie dosyc, ze ma powiekszenie do x12 to posiada rowniez regulacje paralaksy- tyle, zeby precyzyjnie ustawic optyke nalezy - unieruchomic karabinek bo tracimy od razu os optyczna...
Mowiac krotko, wazne czy niewazne co wiedzialem - dzisiaj znowu poszedlem do "szkoly" uczac sie z pokora nowej optyki i tego by w pelni wykorzystac jej potencjal...


Cale szczescie, ze nie mlody juz jestem wiec cierpliwosci mi nie brakuje, ale do rzeczy...
Chcialbym zademonstrowac mozliwosci karabinka- dzisiaj bylo to ledwie 15 yardow czyli 13.716 metra ale z cala swiadomoscia stwierdzam, ze jeszcze lepiej bedzie na benchrestowe 25 metrow...

Dzisiaj to JA bylem najslabszym ogniwem ale potencjal karabinka z nowym Burrisem jest po prostu nieprawdopodobny...
Strzela jak karabin laserowy a dzieki nowej optyce widze /mniej-wiecej/ do czego strzelam pomimo moich 63 lat!

Zapraszam:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jestem bardzo dumny, ze zbudowalem "cos z niczego" - co jest w stanie "spuscic manto" duzo bardziej zaawansowanym konstrukcjom :one:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poziomiczka to nie jest ozdoba- bardzo pomaga przy prawidlowym skladzie...

Obrazek
Obrazek

Jak i jednoczesciowy montaz Vortexa od AR-15- usztywnia mocowanie optyki...

Obrazek
Obrazek


Jeszcze raz podkreslam to JA bylem najslabszym ogniwem, potrzeba mi pare tygodni treningu i bede spuszczal lomot... ;laughing:
Seria zaznaczona na czerwono to bylo ostatnie "cyzelowanie" ustawienia optyki...
Strzaly "na serio" powyzej czerwonego pola...

Obrazek


Do uslyszenia w Dziale Match lub Benchrest, zalezy gdzie mnie wiatry zawieja....
Pozdrawiam
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Yurko »

Nie będę się wypowiadał o strzelaniu, bo się nie znam. :wink:
... Ale wygląd tego zestawu to prawdziwe dzieło sztuki! :one:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

@Yurko
Dziekuje, a teraz sie posmiejmy... ;laughing:

Obrazek

P.S. Oby forma nie przyslonila tresci... "25 metrow" - pokaze z jakiej gliny to "cos" jest ulepione :103:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Czestotliwosc mojego strzelania jest przerazajaca - od konca czerwca nic sie nie dzialo...
:651: :090:

Dopiero dzisiaj 9 sierpnia wylazlem z karabinkiem na zewnatrz - nie tyle zeby zrobic jakis niewiarygodny wynik ale by przypomniec sobie czy jeszcze w ogole pamietam jak sie obsluguje wiatrowke... :-/
Totalny zonk...

Poustawialem jakies tarcze na 15 yardow czyli 13.716 metra i ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Dopiero w trzecim rzedzie od gory liczac, skoordynowalem glowe, miesnie reki oraz oddech /powyzej pare strzalow zerwalem/
Moze szalu nie ma - na pewno nie ma ale ciesze sie z tego, ze udaje sie trafiac w okolice srodka ....

Obrazek

Po wstepnym "wstrzelaniu" sie w dystans przenioslem sie na tarcze ustawione troche dalej /jakies 3 metry/ zapomnialem fotki zrobic...

Obrazek
Obrazek

Wpakowalem w kazda dziure z 6 do 7 srutow - zly na siebie, ze zamiast malej dziurki niewiele wiekszej od srutu cal .177 to zrobilem dziure na jednego Lincolna /Prezydenta Lincolna/ - czyli jednogroszowki amerykanskiej /centa/

Obrazek
Obrazek

Ten sprzet moze strzelac w jedna dziurke ale nie potrafie tego dokonac jak strzelam raz na dwa lub trzy miesiace... :583:

Obrazek
Obrazek

Nic nie zastapi regularnego cwiczenia oraz treningu...
Niestety...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Burris ze zdjec powyzej jakkolwiek mozna z niego strzelac na zewnatrz, tak w domu na 12 metrach nie zdaje egzaminu.
Tzn. mozna z niego strzelac ale brakuje zakresu regulacji ostrosci pomimo regulacji paralaksy to nie jest strzelanie a meczarnia... ;|

Zwalilem Burrisa i zalozylem Red Dot. Do tego znalazlem obejmy na 1 in. tubus made by "UTG" na szybkozlaczce i jest zwyczajnie latwiej chociaz brakuje mi troche przyblizenia.

Pomyslalem, ze przydalaby sie kompaktowa, lekka optyka z cienka siatka "cross-hair" oraz z boczna regulacja paralaksy.... regulacja w Burrisie na pierscieniu soczewki ani nie jest intuicyjna ani latwa ani precyzyjna w obsludze.

Suma sumarum - Burris idzie na sprzedaz, obecnie jest Red Dot i idzie do mnie nowa optyka... czyli "wygrana" sprawa... :-D

Co ciekawe, strzelilem probne tarczki przez Red Dota i widze kurcze jakby podwojna kropke. Do tej pory to byl jedyny Red Dot jaki dawal mi jasna ladna plamke a obecnie tak nie jest. Wniosek moze byc tylko jeden - oczy mi sie psuja coraz bardziej... :evil: :roll:

No coz... pies go tracal :piwo:

Obrazek
Obrazek

Wywalilem takze stojaczek/trojnog od Garmina i zalozylem "Leofoto" - teraz chrono stoi pewnie i stabilnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niebawem wkleje jakies tarczki strzelane moim "pseudo-matchowym" subkarabinkiem...
:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Przyszla optyka. Miala byc kompaktowa a wcale taka kompaktowa nie jest. Jest za duza i za ciezka dla mojej aplikacji.

Obrazek

Z gory wyglada OK, bez ozdobnikow ale jak cie moge... moglaby byc.

Obrazek

Ale co to ???
Cos sterczy od dolu...

Obrazek
Obrazek

Jak piekna "szruba"... :roll: taka ameryk... tfu, chinska

Obrazek

I to sterczy dosyc konkretnie, przy dopasowanym montazu moze byc problem z instalacja optyki...

Obrazek

Z tego powodu oraz z racji bardzo cienkiego krzyza widocznego tylko na bialym tle, na ciemnym tle lub wieczorem jest niewidoczny zupelnie- ta wersja nie ma podswietlenia.. odsylam z powrotem.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Poniewaz nadal nie mam optyki- czekam na nowe szkielko - wiec uzywam dotychczasowy setup - ten ze zdjecia ponizej:

Obrazek

Na 12 metrow w domu, w cieple i bez wiatru, z tego stanowiska ze zdjecia takie tarczki mi wychodza, patrz ponizej:

Obrazek

Sruty brane z podelka bez ogladania, jak leci.
Chyba doszedlem do sciany.
W tym konkretnym setupie z jasnoscia plamki w RedDot na "jedynce" najmniejsza i ledwo co widoczna kropka - to chyba tyle ile jestem w stanie wystrzelac. Biorac pod uwage takze moj wiek i stan oczu.

Moge zapomniec o "jednej dziurze niewiele wiekszej od wielkosci srutu"... ehh... :052:

Ponizej zblizenie na chyba jedyna tarcze z miare najlepszym skupieniem.
Za kazdym razem strzelam 10 srutow branych losowo z pudelka.

Obrazek

Troche kiepsko to wyglada w moim osobistym odczuciu...
Gdybym strzelal z wolnej reki z fabrycznego pistoletu to byloby jeszcze gorzej...

Obrazek

No to tyle na dzisiaj.... :-D
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Dexter »

On na pewno jest w pełni sprawny? Bo to trochę niemożliwe, żeby z kolbą, kolimatorem, z podparcia NIE WYCIĄĆ jednej dziury z 12m ze sprawnego Iża. Może masz jakiegoś kolegę którego umiejętnościom ufasz i niech on sprawdzi. Jak dalej siewnik to cos jest nie tak nie z Tobą tylko pistoletem.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Hm, @Dexter moze cos w tym jest... ???

Od samego poczatku, od kupna- tak z tylu glowy przelatywala mi mysl - zeby wyslac go do lokalnego magika na wymiane uszczelek, przeglad oraz dopracowanie spustu... ale caly czas obwiniam siebie, ze wyniki na tarczy sa takie jakie sa...

Dexter, dzieki za sugestie pomysle nad tym... :piwo:

Co moge zrobic to zaczekac jak przyjdzie nowa lupka- przestrzelac i jesli dalej tak bedzie jak jest - to albo pistolet szwankuje albo moj stan zdrowia jest gorszy niz mi sie wydaje... :suprise:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

@Dexter

Miales racje. Karabinek strzela w jedna dziure. Czynnikiem zaklocajacym bylem/jestem... ja :roll:

Wprowadzilem pare zmian.

- Wywalilem regulowana stopke.
- Obwinalem tasma maskujaca- czarna tyl kolby /zeby mnie nie gniotla w ramie/ - jest teraz miekko i wygodnie i zmniejszyl sie LOP do 13 in.
- Przy optyce z eye relief 3.5 - 4 in. udaje sie zlozyc prawidlowo.
- Obwinalem rowniez dzwignie naciagu- przez co naciaga sie przyjemniej- dzwignia jest miekka i sprezysta w dotyku.
- Zalozylem optyke, przy czym uzywam na tym dystansie 3.5 x powiekszenie.

Optyke opisze osobno.

Na efekty nie trzeba bylo dlugo czekac. Pomimo, ze to ja jestem nadal najslabszym ogniwem to grupy sie zaciesnily i wisienka na torcie sa tarcze z 5 "dziesiatkami" - na 5 strzalow.

Zeby bylo tak powtarzalnie za kazdym razem musze sie nauczyc od nowa karabinka i opanowania nowej optyki.
Chcialbym postrzelac na zewnatrz przy swietle dziennym ale na razie nie ma na to szans.

BTW- karabinek nie wyglada lepiej ale "zrobil" sie celniejszy...
BTW 2- przydala by sie taka proteza zamiast stopki, zeby sklad i punkt oparcia byl zawsze taki sam, bez "macania" ramienia... :wink:

Zdjecia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiecj tarcz i opis optyki niebawem...

Pozdrawiam.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Snieg pada, przez caly dzien naprzemian z deszczem i sam snieg, teraz bez deszczu... pogoda paskudna psa z domu nie wypedzisz...

Wzialem sie za "meczenie" mojego niby matchowego karabinka i przyzwyczajania sie do nowej optyki...

Parametry te same:

- 12 metrow z kuchni do malej sypialni na koncu domu
- srut tez ten sam co poprzednio 7 grain

Obrazek

Troche malo 12 metrow ale ile jest tyle musi byc...

Obrazek

Ponizej moje 3 najlepsze tarcze z eksperymentow...

Obrazek


Co ciekawe:
Chodzi o to, ze kazda zmiana nastawow na optyce powoduje przesuniecie POI na tarczy.
Karabinek jest podparty jak widac stabilnie ale zmiana czyli zwiekszenie/zmiejszenie powiekszenia zmienia POI, co ciekawe zlapalem sie na tym, ze wlaczenie czy wylaczenie podswietlenia siatki rowniez zmienia POI.

Obrazek
/koszmarne zdjecie/ przepraszam

Troche zglupialem musze przyznac...

Jak nic sie nie zmienia w optyce to w chwili oddania strzalu wiem gdzie poleci srut, podczas gdy zmienie choc ciut nastawy to po oddaniu strzalu nie jestem w stanie nic przewidziec.

Odleglosc jest niewielka co prawda ale wylapuje wyrazne przesuniecia POI...

Ponizej pare tarczek gdzie nie ma konsystencji pomiedzy nimi - tak jakby byly strzelane przez roznych strzelcow...

Obrazek


Pewnie sie zapytacie- wiec dlaczego ciagle "mieszam" w optyce ???

Dlatego, ze sie jej ucze jak i przyzwyczajam sie do skladu- eye relief jest 3.5 - 4 in. podczas gdy Burris mial 11 in. i sklad byl zupelnie inny.

A moze na paskudne zimowe wieczory to wlasnie tak ma byc, zeby nie wszystko bylo jasne od poczatku do konca... :roll:

Jeszcze jedno, poki pamietam - uzywalem roznych optyk w swoim zyciu ale to chyba pierwszy raz w ogole, kiedy okular regulacji dioptrii wykreca sie mniej wiecej o 1 cm :651:

Tak, nie zartuje!

Krecilem i krecilem juz myslalem ze wykrece okular calkowicie z korpusu ale nie... pod koniec zakresu skorygowalem swoja wade wzroku.
Nie wiem czy to normalne tak gigantyczna korekcja- jak do tej pory nigdy sie z czyms takim nie spotkalem... zerknijcie na zdjecie ponizej, okular jest wykrecony prawie na maksa... :shock: :) ;laughing:

Obrazek

To tyle moich przemyslen na dzisiejszy wieczor...
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Ustawilem na stale Spin-O-Matic Target do kalibru .22LR oraz resetting targets.
Pierwszy na 33 yards czyli rowne 30 metrow, drugi metr blizej.

/I tak znikna pod sniegiem, psiakrew - jutro ma spasc 30 cm/ ale nie o tym chcialem...

Uzywajac moj matchowy AV-46M 7J pistolet/karabinek przestrzelalem na tymze dystansie przy uzyciu mojej chinskiej optyki i maksymalnym powiekszeniu x6 /z ewentualnym zamyslem uzyciem karabinka do strzelania sylwetek/.
Chcialem sprawdzic powtarzalnosc sprzetu...

Wnioski:
- z mojego doswiadczenia plynie jeden wniosek - to sie nie nadaje !!!
Nie wiem jak Wam to dziala, dla mnie nie dziala zupelnie.

Dlaczego sie nie nadaje?

Otoz, nawet przy tej budzetowej /by nie napisac lichej/ optyce na powiekszeniu x6 /maksymalnym/- wyraznie widze jak srut leci po paraboli i gdzie trafia.
Trafianie odbywa sie na zasadzie mniej wiecej losowej, o ile duze cele metalowe daja sie trafic raz po raz /po uprzednim wzieciu porawek na siatce/ to strzelania do malych kurczakow czy innych zwierzatek jest czysto losowe... jesli jeszcze zawieje wiatrek :583:

7 czy tam 7.5J i 30 metrow nie idzie w parze za pioruna... ogladanie srutu w locie to raz oraz widoczna trajektoria paraboliczna lotu srutu mnie osobiscie dobrze nie robi. Od siebie napisze - nie polecam.


Nie musi byc od razu 22J TX 200HC ale cos ok 14- 16J ma sens - 7J nie ma wiekszego sensu.
Targets byly czarne, dopiero na drugi dzien trysnalem zolta farba- ale nie zmienia to zasadniczo niczego...

A tak to wyglada w plenerze:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciekawe jak moj nowy nabytek HW 30 z Vortekiem bedzie dzialal na tym dystansie ???
:roll:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Dexter »

To dział match... co to ma wspólnego z matchem? Fajnie, że masz fajną wiatrówkę ale może by to ktoś władny przeniósł do odpowiedniego działu?
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Dla usmiechu z przymruzeniem oka dla jednych oraz dla utrapienia :) innych wrzucam nowe zdjecia AV.

Nie dawalo mi spokoju stwierdzenie kolegi Dextera, ze pistolet powinien robic jedna dziure, czy to na 10 czy na 12 metrow powinna byc jedna dziura. Wraz z zakupem HW30 w komplecie przyszla optyka Weihrauch 4x32 AO bardzo budzetowa optyka produkcji chinskiej ale z jedna zaleta, a mianowicie z regulacja paralaksy od 7.5 metra

Kombinowalem, przymierzalem i w koncu wymyslilem takie cudo :one:

Obrazek

Poniewaz optyka jest zamocowana na "dobrej" wysokosci, wiec od razu pod tylne mocowanie optyki poszla podkladka.
Zupelnie w ciemno dobrana ale tyle razy juz zmienialem optyke na tym karabinku, ze znam pochylennia szyny, optyki, zaleznosc pomiedzy nimi i co z tego wynika...

Pochwale sie sam, to byl strzal w dziesiatke.

Zerowanie karabinka w dwoch strzalach, trzy nastepne to koniczynka na "dziesiatce".
Dla sprawdzenia nastawow jeszcze jedna tarczka ponizej.
Lepiej zwyczajnie sie juz nie da... :103:

Zdjecia:

Obrazek
Obrazek


Moze to jest i plinker ale naprawde cholernie celny!
I tutaj brawa dla kolegi Dextera - to Ty mnie zmotywowales, zebym dalej sie grzebal w sprzecie, bo jak sam pisales powinna byc jedna dziura a nie bylo... no to teraz juz jest !!!
:piwo:

A teraz jak "siedzi"/jest mocowana optyka ??? ... bylo troche wygibasow to fakt, ale warto bylo.
Karabinek bije w punkt, czy to na 10 czy 12 metrow. /pod dachem w domu/
Na 15 m nie sprawdzalem bo pogoda sie znowu zepsula, pada snieg i wieje od cholery... :shock:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z czystej glupoty a raczej z nadmiaru zalozylem zielony laser, akurat lezal w szufladzie bezuzyteczny :103:
Na te odleglosci zastosowania to on raczej nie ma ale... ladnie wyglada w komplecie na szynie- puste miejsce nieco razilo...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


To tyle na razie w tym temacie, a propo ta optyke co mialem poprzednio "T-cos tam" odeslalem z powrotem, brakowalo paralaksy i mozliwosci optymalnego zlozenia sie na karabinku... :wink:

Pozdrawiam
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”