Diana airbug 4,5mm co2

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana airbug 4,5mm co2

Post autor: Wydra »

Dzięki za obszerną informację.
Mam wrażenie, że jest to identyczna szczerbinka jak w Snowpeak SP500, której nijak nie da się precyzyjnie wyregulować prawo-lewo.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Marko1968
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 15 marca 2023, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana airbug 4,5mm co2

Post autor: Marko1968 »

Tak, racja, to jest ta sama szczerbinka.

Ale tak patrząc rozsądnie, czy w pistolecie tej klasy napędzanym CO2 naprawdę potrzebna jest lepsza? Pytanie jest otwarte, bez ukrytej tezy.

Jeśli byłaby dostępna jakaś kompatybilna o lepszej konstrukcji i relatywnej cenie - czemu nie.
Starman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 20 marca 2023, 22:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana airbug 4,5mm co2

Post autor: Starman »

Co w takim razie kupić - Kandar/Artemis CP1-M, czy Diana Airbug? Czy CP1-M ma lepszą szczerbinkę? Zakładam, że większość części, oringów etc. będzie wymienna.

Na pierwszy rzut oka Diana ma lepszy chwyt i dwustopniowy spust. Potencjalnie gorszą szczerbinkę i mniejszą dostępność części zamiennych.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1425
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana airbug 4,5mm co2

Post autor: Yurko »

Moim zdanie szczerbinki w tych pistoletach się nie różnią.

Natomiast co do gripów, mam porównanie z wersjami pcp. Onix Reload - który jest praktycznie identyczny z Artemisem PP800:

Obrazek

i Dianą Bandit:

Obrazek

Nie we wszystkich Artemis-ach rękojeści są tak niedopasowane, ale bywa z nimi różnie. Jeśli się dostanie taką, w której trudno sięgnąć palcem do spustu, wtedy się trzeba zastanowić, czy taki pistolet zwrócić, czy strugać sobie to nieporęczne drewno pod siebie. Dopasowany grip Diany był od razu w sam raz. Oczywiście jest też sprawa różnicy w cenie, ale moim zdaniem, jeśli ta różnica nie przekracza 100zł to się opłaca.

Poza tym Diana ma chyba jeszcze taki drobiazg - prosty ale użyteczny pokrowiec (może być mniejszy jeśli nie ma w nim miejsca na tłumik):

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Starman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 20 marca 2023, 22:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana airbug 4,5mm co2

Post autor: Starman »

Wielkie dzięki za sugestie. Który spust Ci bardziej przypadł do gustu?
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1425
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana airbug 4,5mm co2

Post autor: Yurko »

Nie pamiętam, bym zauważył jakieś rzeczywiste różnice w konstrukcji spustu. Ale ten w Dianie działał jakoś lepiej. Tyle że był problem ze śrubką regulacyjną, którą trzeba było zabezpieczyć, bo się powoli ale ustawicznie wykręcała. Nie pamiętam jak było z tą regulacją w Onix-ie i czy w ogóle była tam jakaś śrubka. Mam wrażęnie, że była w odpowiednim miejscu nienagwintowana dziurka, ale może coś mi się pomyliło. Onix-a kupiłem 4 lata temu i po niecałym chyba roku sprzedałem, więc może mi się coś pomieszało. Dianę miałem 2 lata temu i strzelało mi się z niej dużo lepiej. Co najważniejsze od razu się z niej dało trafiać w tarczę. W tym poprzednim pistolecie poza różnymi drobiazgami, był problem w luzem w obsadzeniu lufy.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”