Kompresory ?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kompresory ?

Post autor: excar »

Przeczytałem trochę tutaj o sposobach zasilania PCP. Karabinka jeszcze niet ale w ramach przygotowań u mnie padło na kompresor. Widzę 2 rodzaje . Z chłodzeniem wodnym i bez. Te z chłodzeniem wodnym występują pod wieloma nazwami i kolorami ,ale jak dobrze oglądnąć to jedno i to samo. No i jeszcze cena też różna. Moje najważniejsze pytanie to czy te chłodzone wodą są trwałe i czy dają czyste powietrze bez wody. Ewentualnie jakie mają filtry i czy są dostępne w handlu. Nie chcę zrobić kup teraz a potem dopiero drapać się po głowie cożem to niemądrego uczynił. Prosiłbym kolegów o podzielenie się doświadczeniem. Daję tu link fotkę do jednego z tych wieloraczków jednojajowych https://a.allegroimg.com/s720/1130c9/c6 ... 0Bar-1800W
coś tam jest
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 550
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 8
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kompresory ?

Post autor: wichura »

Są ludzie którzy tymi z chłodzeniem wodnym od lat pompują kartusze i małe butle, ale są i tacy którym padł dość szybko. Trzeba tylko stosować pewne zasady i kompresor jest na lata. Co do filtrów, to najlepiej stosować dwa-trzy w szeregu (kupisz na alle i olx), zmieniać/suszyć wkłady i będzie ok. Na "zielonym" jest ponad 80 stron do poczytania o kompresorkach, czego używać, czego się wystrzegać, jak dbać żeby był długowieczny.
.177, .22, .25, .30, .44
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kompresory ?

Post autor: excar »

Zarejestrowałem się aby widzieć obrazki i faktycznie tam o PCP to morze informacji. Dzięki
coś tam jest
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”