Sprzedaż drugiej sztuki broni

Moderator: Moderatorzy WBP

grb144
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 18 czerwca 2017, 00:25
Tematy: 4
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Sprzedaż drugiej sztuki broni

Post autor: grb144 »

Witam serdecznie,w poniedziałek sprzedałem karabinek iż 18 książeczka z umową i promesą powędrowała poczta do wpa,teraz trafia mi się kupiec na bocka i teraz pytanie za 100 punktów czy nie będą mi się w wpa czepiać jak bez książeczki sprzedałem bo innego potwierdzenia że jestem właścicielem nie mam
toz 17 0.22,cz 75 sp01 9mm luger ,iż 27E 12/70,cz 527varmint
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż drugiej sztuki broni

Post autor: LARPAK »

W sumie to ich nie interesuje.

Jak chcesz być bezpieczny czy czuć się pewniej to masz jeszcze fakturę/umowę kupna-sprzedaży jak kupowałeś broń.

Jeżeli nie masz to na przyszłość:
- bierz wszystko w 2 egz. - w przypadku faktur,
- rób wszystko w 4 egz. (1 dla WPA Twoje i 1 dla WPA kupującego, 1 dla Ciebie i 1 dla kupującego) - w przypadku umowy K/S,
- jak wysyłasz jedyny oryginał to zaznaczaj, że chcesz jego zwrotu.
grb144
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 18 czerwca 2017, 00:25
Tematy: 4
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż drugiej sztuki broni

Post autor: grb144 »

A w liście z promesą i umową dopisać że książeczka gdzieś w wpa jeszcze jest czy dzwonić do nich w poniedziałek?
toz 17 0.22,cz 75 sp01 9mm luger ,iż 27E 12/70,cz 527varmint
grb144
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 18 czerwca 2017, 00:25
Tematy: 4
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż drugiej sztuki broni

Post autor: grb144 »

Głupio może się pytam ale to moje pierwsze sprzedaże a nie chce się kopać z nimi :-D
toz 17 0.22,cz 75 sp01 9mm luger ,iż 27E 12/70,cz 527varmint
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż drugiej sztuki broni

Post autor: LARPAK »

W piśmie przewodnim/wniosku/donisie etc., niepotrzebne skreślić napisać, że legitymacja jest u nich.

A zadzwonić, jeżeli się da to przed wysłaniem pisma i promesy, aby nie wysyłali jeżeli jest jeszcze u nich.
Ot, zwykła informacja co by nie musieć odsyłać legitymacji, która może nam być potrzebna do nabycia amunicji itp.

Pamiętaj, że legitymacja jest tylko dokumentem potwierdzającym rejestrację/wyrejestrowanie broni i Twoje pismo + umowa + promesa są tego potwierdzeniem.

Głupio, nie głupio - lepiej zapytać niż później bez wiedzy dać się zastraszyć jakimś durnym telefonem z WPA, a takie przypadki już na tym forum się pojawiały.

Duplikaty dokumentów to własny dupochron.

Za chwilę się znajdą tacy co napiszą, że oni to wkładają do koperty umowę z legitymacją lub/i z promesą i niech WPA się domyśla co jaśnie pan miał na myśli.
grb144
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 18 czerwca 2017, 00:25
Tematy: 4
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż drugiej sztuki broni

Post autor: grb144 »

Właśnie umowy poszły do nich i niestety więcej egzemplarzy nie sporządziliśmy a książeczka dopiero co doszła bo potwierdzenia z poczty przyszły wczoraj,a w Lublinie jak ostatnio rejestrowałem cz 600 to bagatela 3tyg trzymali
W poniedziałek zadzwonię że jeszcze jedna jednostka sprzedana a najwyżej osobiście podrzucę papiery do wyrejestrowania
Dzięki za odpowiedzi :-D
toz 17 0.22,cz 75 sp01 9mm luger ,iż 27E 12/70,cz 527varmint
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sprzedaż drugiej sztuki broni

Post autor: VIS »

Zadzwoń, poproś by nie wysyłali jeszcze legitymacji i doślij papiery do wyrejestrowania drugiej sztuki broni z wnioskiem o odesłanie legitymacji po wykreśleniu obu egzemplarzy broni.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”