Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

kazzmij
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 27 lutego 2023, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: kazzmij »

Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź i zaproszenie!
Na razie kuleje ze zdrowiem, ale jak się jako tako pozbieram to chętnie podjadę.
Mieszkam pod Krakowem, więc dystans nie jest problemem.
Rzeczywiście, z dostępnością UTG 2-7x32 na terenie EU nie jest chyba zbyt wesoło, jedyne co to znalazłem jakieś sklepy oferujące ją w cenie około 200€, z minimum miesięcznym terminem dostawy.
Ale przeglądając dane UTG 2-7x32 zastanowiła mnie wartość minimalnej odległości od oka (Min eye relief) - 351 mm.
Przymierzając się do zestawu Zoriakiego z kolbą, ten dystans wychodzi w granicach 270 mm.
Mierzone do szczerbinki, więc jeżeli okular będzie wystawał poza nią, odległość może wyjść jeszcze mniejsza.
Żeby się upewnić jak to funkcjonuje, to test w realu byłby chyba niezbędny...

Przeglądając internet natknąłem się jeszcze na lunetkę Vortex Crossfire II 2-7x32.
Co prawda wygląda na nieco uboższą, ale na stronie Kolby jest opinia osoby która zamontowała ją do HP-01 Ultra i jest zadowolona z rezultatu.
Podana wartość odległości od oka to 240 mm (chodzi chyba o odległość min).
Spotkałeś się może z tą lunetką?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1361
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaka optyka do zorakiego hp01 ultra

Post autor: Kacper_Potocki »

Mam ją i jest do sprzedania. To typowa luneta scout, nie pisoletowa, więc mi nie jest potrzebna, a do Zorakiego z kolbą może być super. Jesli nie masz daleko to wpadaj z karabinkiem jak wyzdrowiejesz i wszystko sobie przymierzysz i sprawdzisz. Mam tez gdzie strzelać. Tego Vortexa chętnie sprzedam za niską kasę. Mialem go wystawiac na allegro, ale lepiej sprzedać forumowiczowi, który będzie używał.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------------------------------
LG400 HFT | LG400 BR | LGM-2 PCA | LG200 PCP | P17
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”