Karabiny szwajcarskie 7.5x55 Swiss

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Karabiny szwajcarskie 7.5x55 Swiss

Post autor: Telesfor »

Nie chciałbym aby mój post został potraktowany jako reklama , ale pamiętam okres kiedy pasjonowałem się szwajcarską bronią wojskową.Mało o niej z początku wiedziałem..
Ze Schmidta-Rubina pożyczonego od kolegi wygrałem konkurencję Michał Strogoff Cup podczas westernowych Mistrzostw Polski - za miał przez wiele lat do mnie żal :-))) . Potem wpadł mi w ręce przepiękny egzemplarz K 31 - jak mówią puryści- już nie Schmidt-Rubin ale dalej w tym samym stylu karabin.
Egzemplarz STGW 57 czyli SIG 510 z którego też nieźle mi poszło w kilku zawodach , kupiłem od kolegi , który oprócz tego ,że jest świetnym strzelcem daleko-dystansowym , sędzią strzelectwa i znakomitym specjalistą od drewna - Karola- to własnie napisał ksiązkę .Tytuł : "7,5x55 Swiss. 1889-1989"
Moja wiedza o karabinach szwajcarskich brała się z forów krajowych i zagranicznych , z internetu i pełna była dziur , niedomówień i po prostu "urban legend". A dziś właśnie dowiedziałem się ,że ukazała się publikacja - autorstwa właśnie kolegi Karola - kompendium wiedzy o historii , konstrukcjach i wszelkich innych informacji o szwajcarskich karabinach w kalibrze 7.5 x55 Swiss. Na razie czytałem tylko kilka wycinków dostępnych w sieci- mam nadzieje ,że jak książka przyjdzie - będę miał pasjonujacą lekturę na kilka zimowych wieczorów:-))
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2022, 12:52 przez Telesfor, łącznie zmieniany 1 raz.
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabiny szwajcarskie 7.5x55 Swiss

Post autor: BISKUPKING61 »

Dzięki Jarku za taką informację! Daj znać jak książka się ukaże- tytuł/autor. Też chętnie poczytam o 4 swoich- i nie tylko- "Swissach".
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabiny szwajcarskie 7.5x55 Swiss

Post autor: Telesfor »

Już się ukazała - ja sobie zamówiłem z dedykacją Autora :-))
Karol Kopeć , tytuł: "7,5x55 swiss. 1889-1989"
KonradTu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, 13:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabiny szwajcarskie 7.5x55 Swiss

Post autor: KonradTu »

Możesz podlinkować gdzie to kupić. Moje Google milczy na ten temat.
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabiny szwajcarskie 7.5x55 Swiss

Post autor: BISKUPKING61 »

Podpowiedz, gdzie szukać/zamówić, bo google i allegro :583:
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabiny szwajcarskie 7.5x55 Swiss

Post autor: stangret »

Zadzwoniłem, potwierdziłem, pogratulowałem i oczywiście zamówiłem z dedykacją :one:
Zaskoczyłeś mnie Telesforze tą informacją bo znam dwie osoby z takimi samymi imionami i nazwiskami, ale od razu wpadłem o kogo chodzi bo kilka razy rozmawialiśmy z Karolem o K31, którego też jestem posiadaczem.
Ostatnio na 300m 2.5Moa z otwartych.
Ten karabin jest fantastyczny :502:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabiny szwajcarskie 7.5x55 Swiss

Post autor: Klurik »

Podbijam pytanie o dostępność. Wyszukiwanie na razie bez rezultatu, a bardzo chętnie przeczytam.
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabiny szwajcarskie 7.5x55 Swiss

Post autor: Telesfor »

Nie chciałbym by to wyszło jak reklama - ale ponieważ zainteresowanie jest spore a książka na pewno sprawi nam wiele radości to pozwolę sobie podac link:
https://czerwonekorale.starachowice.pl/ ... p-650.html
Mam nadzieję ,że Mod nie potraktuje tego jako nadużycie z mojej strony , ale rzeczywiście w necie trudno to znaleźć..
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”