Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

misuras
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 08 września 2022, 20:04
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: misuras »

Witam serdecznie,

kilka informacji ode mnie odnośnie badań przy ul. Langiewicza 4 w Rzeszowie - koszt badań na dzień 07.09.2022r. = 560 PLN.
Jeśli chodzi o przychodnię pełen profesjonalizm, wszystko załatwione sprawnie i z uśmiechem na twarzy! :)
Na badania polecam zarezerwować sobie cały dzień - w moim przypadku trwały od 8:15 (wejście do przychodni) do 15:30 (wyjście z przychodni) - z tego co się dowiedziałem pełen komplet badań z uwzględnieniem wszystkich lekarzy można wykonać w dniach poniedziałek, środa i piątek.

Kolejność badań:
  • P8 7:30 - 11:00 Rejestracja
  • P11 7:30 - 11:30 (do 11:15 pobierany materiał do badań) Krew - Glukoza (trzeba być na czczo!)
  • P7 EKG + Ciśnienie - bezpośrednio po pobraniu krwi ustawiamy się w kolejce i czekamy :)
  • P3 10:00 - 12:00 Okulista
  • P3 od 12:00 Perymetria
  • P4 12:00 - 13:00 Orzecznik
  • P106 od 14:00 Psycholog ok. 1h (testy + krótka rozmowa)
  • P5 od 15:00 Psychiatra
Po przejściu wszystkich badań udajemy się na sam koniec korytarza (obok pokoju nr 9) do "głównej" rejestracji - tam otrzymujemy orzeczenie lekarskie + zatrzymujemy oryginał orzeczenia psychologicznego (ksero zostaje u Nich).

Pytanie do osób, które zdawały już egzamin na "Strzelce" - byłem w dniu dzisiejszym wystrzelać parę sztuk amunicji z GSG oraz Glauberyta (wcześniej nie miałem styczności z tymi egzemplarzami broni) i otrzymałem od prowadzącego strzelanie informację, iż każdorazowo przy każdej broni przed podpięciem magazynka musimy sprawdzić czy broń jest bezpieczna i oddać strzał kontrolny, czy jest to prawda?

Z tego co się orientuje czynności te wykonuje się na polecenie egzaminatora - "Proszę sprawdzić czy broń jest bezpieczna", następnie wiadomo prosimy o wyznaczenie punktu bezpiecznego, prosimy o pozwolenie na wzięcie broni do ręki i dopiero po uzyskaniu zgody możemy rozpocząć nasze czynności.

Czy faktycznie na egzaminie musi być zachowana niżej podana kolejność?
  • Komenda "przygotuj się do strzelania" - założenie ochronników wzroku i słuchu, następnie patrzymy na magazynek czy jest pusty czy załadowany, patrzymy w jakim stanie znajduje się broń (zabezpieczona, odbezpieczona)
  • Bierzemy broń do ręki, sprawdzamy komorę nabojową - pusto - oddajemy strzał kontrolny
  • Podpinamy magazynek, odbezpieczamy broń i czekamy na dalsze komendy
  • Komenda "ognia" / "start" - przeładowujemy broń i prowadzimy ogień
itd. itd. ...

Głównie chodzi mi o to czy każdorazowo przed podpięciem magazynka do broni muszę sprawdzić czy jest ona bezpieczna? Czy robi się to tylko na polecenie komisji / egzaminatora?

Z góry dzięki za odpowiedź! :)
wiechu.ud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 12 lipca 2022, 01:45
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: wiechu.ud »

Jeśli nic się nie zmieni to na praktycznym egzaminator jak "bobaska" poprowadzi Cię i powie co masz kolejno robić. Z "różowego" fireflaya strzału kontrolnego nie oddajesz. Nie było ostatnio strzelania z Glauberyta. Tylko Glock, "rózowy" AK i Mosberg.
Jak przejdziesz teoretyczny to musisz się wykazać ogromną indolencją aby polec na praktycznym.
wiechu.ud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 12 lipca 2022, 01:45
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: wiechu.ud »

22 czerwca wniosek o pozwolenie.
26 sierpnia egzamin
7 września decyzja w wydaniu pozwolenia.
WPA Rzeszów to jednak pełny profesjonalizm z pełnym tego słowa znaczeniu.
:arrow:
szeroki10
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: szeroki10 »

oj chyba nie dla wszystkich.
Też zdawałem egzamin 26.08. Do dzisiaj brak listu z pozwoleniem. Dzwoniąc do WPA, podobno wszystkie decyzje wyszły 09-09, winna jak zwykle poczta choć tam nie mają przesyłki zarejestrowanej na moje nazwisko. Czekam dalej.
myrmex
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 04 listopada 2022, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: myrmex »

Cześć.

Czy zdawał ktoś ostatnio egzamin i mógłby napisać jak obecnie przebiega ?
wiechu.ud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 12 lipca 2022, 01:45
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: wiechu.ud »

Zdawałem w sierpniu. Mój opis jest na poprzedniej stronie.
misuras
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 08 września 2022, 20:04
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: misuras »

myrmex pisze: 04 listopada 2022, 21:01 Cześć.

Czy zdawał ktoś ostatnio egzamin i mógłby napisać jak obecnie przebiega ?
Cześć!
28.10.2022 Egzamin - strzelnica "Strzelka"
Ogólnie zdających było ok. 50 osób, teoria od godz. 8:00 - 9:30, co 30min na salę wchodziło 12 osób, z tego co widziałem można powiedzieć, iż ok. 30% poległo na testach. Materiał praktycznie jak z testów w aplikacji NTS oraz patentstrzelecki.eu, oczywiście pojawiły się pytania z CLKP, ochrony osobistej, obrony koniecznej, itd., które były już poruszane na tym forum. Kwestia to dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać pytanie jak i odpowiedzi - bez stresu, jest na to czas. Niektórzy właśnie polegli na tym, że źle przeczytali lub zrozumieli pytanie.

PRAKTYKA:
- Centralny zapłon - Glock 17 - 6 strzałów;
- Boczny zapłon - Margolin - 5 strzałów;
- Strzelba - Mossberg 500 - 3 strzały;
- Karabin - AKMS - 10 strzałów.

Ogólnie cały egzamin pełen profesjonalizm, bardzo miła, przyjemna i życzliwa atmosfera, zero złośliwości ze strony egzaminatorów - na praktycznym jak "małe dziecko" prowadzą za rękę :-D

Teoria wiadomo musisz wykuć na blachę samemu, jeśli chodzi o praktykę słuchaj poleceń egzaminatora - najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO!

Przebieg egzaminu w październiku bardzo podobny do tego w sierpniu, tak jak opisywał to wiechu.ud, jedyne zmiany tak naprawdę na praktycznym - zamiast "różowego" GSG był Margolin.
myrmex
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 04 listopada 2022, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: myrmex »

Na wstępie dziękuję wszystkim forumowiczom,którzy chcieli się podzielić relacją. Poniżej moja.

Egzamin 18.11.2022 na godzinę 9:00 ale przyjechałem na 8:00 i od razu wszedłem do sali egzaminacyjnej.

Wyśnienia, losowanie testów. I jazda.

Mój test bez niespodzianek. 10/10 nie było pytań o CLKP itd. 15 min 3 x sprawdzenie czy dobre odpowiedzi na koniec.
5-10 min i wyniki. Pytanie od Pana Naczelnika "jak wrażenia" i polecenie "na strzelnice".
Po wyjściu od razu wbiłem się na strzelnicę bo Panowie pytali kto na strzelanie.
Ochronniki słuchu i od razu do stanowiska. Coś próbowałem zagadać o samej broni (glock) czy
kierunku bezpiecznym ale dostałem polecenie podpięcia magazynka i przeładowania. Po strzelaniu sprawdzenie magazynka i komory nabojowej.
Później Margolin który po każdym strzale się zacinał (warto sobie poczytać o zacięciach) ale Pan z WPA pomagał. Celność pistoletu ok. Sprawdzenie broni.
Następny Mossberg. Sam ładowałem. 3 strzały + kontrolny.
Po tym AK. Sprawdzenie czy broń bezpieczna podpięcie magazynka i jazda.
Przy AK słyszałem "strzelamy, strzelamy", "czas leci", "8 sekund, 7, 6 :)
Sprawdzenie komory oraz upomnienie od Pana żeby też magazynek sprawdzić.

Wyniki:
Glock (38 pkt) coś mnie znosiło na lewą górę ale uratowało mnie skupienie
Margolin (50 pkt)
Mossberg 3/3
AK (10/10)

:502:

Po strzelaniu z karteczką do Pana w osobnej sali. Podpisanie papierów i gratulacje.

Czas całego egzaminu poniżej 1h.

P.S. Nie było dzisiaj rozkładania broni, dodatkowych pytań o bezpieczeństwo, omawiania zasad działania czy budowy broni. omawiania zacięć
P.S 2. Oczywiście gorąco zachęcam żeby sobie przestudiować co napisałem w P.S. :)
P.S. 3. Byłbym zapomniał. Pozdrowienia dla Pana, który zapomniał sobie dowodu wpłaty, ponieważ "płacił w kasie i nie dostał kwitka" :516: Po 10 min wrócił i znalazł jednak potwierdzenie w samochodzie :)

pozdrawiam
ironhide2
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 19 czerwca 2023, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: ironhide2 »

Cześć Wszystkim,

Czy ktoś w ostatnim czasie zdawał egzamin w WPA Rzeszów? Czy mógłby się podzielić wrażeniami.

Mam również pytanie o egzamin teoretyczny. Na stronie WPA Rzeszów jak również innych komend można znaleźć bazę 200 pytań. Czy jest to nowa rzecz? Czy na egzaminie pojawiają się pytania spoza tej bazy czy tylko pytania z tej listy 200?

Dziękuję i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DaMciO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 97
Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: DaMciO »

Witam Wszystkich .
Czy ktoś z obecnych przechodził proces zwiększenia ilości sztuk w pozwoleniu kolekcjonerskim w WPA Rzeszów . Szukam info jak to zrobić .
Pozdrawiam Damian .
Misiek90pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 22 września 2023, 21:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Misiek90pl »

Cześć czy ktoś zdawał egz w nowym trybie w Rzeszowie? Jak wygląda egzamin praktyczny? Czy dalej jest na strzelnicy strzelka? Czy całość jest na tej strzelnicy?
Awatar użytkownika
l2k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 240
Rejestracja: 23 stycznia 2009, 11:41
Tematy: 1
Lokalizacja: S-E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: l2k »

DaMciO pisze: 15 września 2023, 08:18 Witam Wszystkich .
Czy ktoś z obecnych przechodził proces zwiększenia ilości sztuk w pozwoleniu kolekcjonerskim w WPA Rzeszów . Szukam info jak to zrobić .
Pozdrawiam Damian .
Na stronie WPA masz gotowca. Wypełniasz, wysyłasz i czekasz na decyzje. U mnie trwało to 2 tygodnie.
Wniosek o rozszerzenie 155 kpa
RKM DP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 14 grudnia 2023, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: RKM DP »

misuras pisze: 08 września 2022, 20:35 Witam serdecznie,

kilka informacji ode mnie odnośnie badań przy ul. Langiewicza 4 w Rzeszowie - koszt badań na dzień 07.09.2022r. = 560 PLN.
Jeśli chodzi o przychodnię pełen profesjonalizm, wszystko załatwione sprawnie i z uśmiechem na twarzy! :)
Na badania polecam zarezerwować sobie cały dzień - w moim przypadku trwały od 8:15 (wejście do przychodni) do 15:30 (wyjście z przychodni) - z tego co się dowiedziałem pełen komplet badań z uwzględnieniem wszystkich lekarzy można wykonać w dniach poniedziałek, środa i piątek.

Kolejność badań:
  • P8 7:30 - 11:00 Rejestracja
  • P11 7:30 - 11:30 (do 11:15 pobierany materiał do badań) Krew - Glukoza (trzeba być na czczo!)
  • P7 EKG + Ciśnienie - bezpośrednio po pobraniu krwi ustawiamy się w kolejce i czekamy :)
  • P3 10:00 - 12:00 Okulista
  • P3 od 12:00 Perymetria
  • P4 12:00 - 13:00 Orzecznik
  • P106 od 14:00 Psycholog ok. 1h (testy + krótka rozmowa)
  • P5 od 15:00 Psychiatra
Po przejściu wszystkich badań udajemy się na sam koniec korytarza (obok pokoju nr 9) do "głównej" rejestracji - tam otrzymujemy orzeczenie lekarskie + zatrzymujemy oryginał orzeczenia psychologicznego (ksero zostaje u Nich).

Pytanie do osób, które zdawały już egzamin na "Strzelce" - byłem w dniu dzisiejszym wystrzelać parę sztuk amunicji z GSG oraz Glauberyta (wcześniej nie miałem styczności z tymi egzemplarzami broni) i otrzymałem od prowadzącego strzelanie informację, iż każdorazowo przy każdej broni przed podpięciem magazynka musimy sprawdzić czy broń jest bezpieczna i oddać strzał kontrolny, czy jest to prawda?

Z tego co się orientuje czynności te wykonuje się na polecenie egzaminatora - "Proszę sprawdzić czy broń jest bezpieczna", następnie wiadomo prosimy o wyznaczenie punktu bezpiecznego, prosimy o pozwolenie na wzięcie broni do ręki i dopiero po uzyskaniu zgody możemy rozpocząć nasze czynności.

Czy faktycznie na egzaminie musi być zachowana niżej podana kolejność?
  • Komenda "przygotuj się do strzelania" - założenie ochronników wzroku i słuchu, następnie patrzymy na magazynek czy jest pusty czy załadowany, patrzymy w jakim stanie znajduje się broń (zabezpieczona, odbezpieczona)
  • Bierzemy broń do ręki, sprawdzamy komorę nabojową - pusto - oddajemy strzał kontrolny
  • Podpinamy magazynek, odbezpieczamy broń i czekamy na dalsze komendy
  • Komenda "ognia" / "start" - przeładowujemy broń i prowadzimy ogień
itd. itd. ...

Głównie chodzi mi o to czy każdorazowo przed podpięciem magazynka do broni muszę sprawdzić czy jest ona bezpieczna? Czy robi się to tylko na polecenie komisji / egzaminatora?

Z góry dzięki za odpowiedź! :)
Gdyby ktoś był zainteresowany badaniami w Krośnie, to polecam SPECMED (umawiamy się przez medycynę pracy / ul. Grodzka) - ale badania tylko w czwartki (pod warunkiem że będą wszyscy lekarze - trzeba dzwonić w środę po południu i dopytać)
- rejestracja ok. godz.7.45
- odebranie zaświadczenia ok. godz. 11.00
- miałem wykonane wcześniej badanie psychologiczne z listy psychologów - Pani URBAN Beata (nr 46) - również polecam
https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/ ... logow.html
- psychologa również można "zrobić" w SPECMED
- koszt bada BEZ psychologa: 750 zł
RKM DP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 14 grudnia 2023, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: RKM DP »

Chciałbym dopytać o wniosek dla celów kolekcjonerskich:

1/
- jeżeli będę strzelał na egzaminie z: AKM, Glock, Glauberyt, Margolin, Mossberg - to powinienem zaznaczyć poniższe pozycje?
□ strzelb powtarzalnych o kalibrze wagomiarowym 12*? czy tylko □ broni palnej gładkolufowej*?
□ broni alarmowej albo innej broni palnej konstrukcyjnie przeznaczonej do strzelania wyłącznie ślepą amunicją, w tym samoczynnej *,
□ pistoletów sygnałowych*,

2/
- czy komplet dokumentów (wniosek) można wysłać do WPA pocztą?
Czy to aktualna informacja?
Przypominamy, że czynności związane ze złożeniem wniosku o:
wydanie pozwolenia na broń;
nie wymagają osobistego stawiennictwa w siedzibie Wydziału.

https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/ ... jnych.html

3/
- jeżeli chodzi o uzasadnienie wniosku, to pisać 2 zdania iż należę do Stowarzyszenia kolekcjonerskiego itd., czy rozwinąć czym się interesuję (militaria, "mundurówka", itp.), jak to się zaczęło, itd?
Misiek90pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 22 września 2023, 21:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Misiek90pl »

Cześć, czy może ktoś udzielić informacji gdzie obecnie odbywa się egzamin na pozwolenie kolekcjonerskie? Czy wszystko ma miejsce na strzelnicy strzelka? Czy część jest w Borze?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”