Pcp 6.35 slug

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

carlos744
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 14 lipca 2022, 10:20
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pcp 6.35 slug

Post autor: carlos744 »

Witam,mam pytanie odnośnie karabinka pcp kal. 6.35 FAC i śrutów typu slug,nie strzelałem nigdy czymś takim a chciałbym spróbować i czy w ogóle warto bo opinie są różne,co kupić i jak to sie ma w praktyce w porównaniu do zwykłych śrutów typu Exact king heavy,z góry dzięki za odp
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pcp 6.35 slug

Post autor: Yurko »

Przede wszystkim wszystko zależy od tego na jaką odległość zamierzasz strzelać i jak ten Twój FAC jest mocny. Jeśli to jest tylko trochę ponad limit i nie zamierzasz strzelać powyżej 40-50m to Exact może być dużo precyzyjniejszy. Dla większych odległości śrut diabolo, który jest stabilizowany głównie oporem powietrza nie będzie się już tak dobrze sprawdzał jak bardziej aerodynamiczny pocisk, stabilizowany tylko przez ruch obrotowy. Z tym tylko, że slugi mogą się nie za bardzo lubić z lufami o mocnych czokach... :-/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
carlos744
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 14 lipca 2022, 10:20
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pcp 6.35 slug

Post autor: carlos744 »

Mam artemisa m22 z mocą ok 70-80J,co w takim razie radzisz-próbować w ogole z tymi slugami czy odpuscic temat i jak tak to jakie konkretnie zastosowac jak masz jakies doswiadczenie,dzięki za odp
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pcp 6.35 slug

Post autor: Yurko »

Nie wiem jak z lufą, ale energia chyba jest wystarczająca. Ale ja nie jestem ekspertem od takich mocnych wiatrówek. :wink:

W kalibrze 5,5 ludzie chwalą JSB KO (KnockOut). Myślę że w kalibrze 6,35 - KO to też może być najpewniejszy zakup. Nie powiem czy któreś wersje są lepsze i warte są szczególniejszej uwagi. Np. nowa:

Obrazek JSB KnockOut 6,35 MKII
https://militarni.sklep.pl/produkt/srut ... m-150-szt/

Byłbym ostrożny z testowaniem jakiś slugówod Apollo czy Olympia (jeśli by takie były w tym kalibrze). Poza tym niektórzy źle mówią o slugach H&N, ale ja osobiście nie mogę tego potwierdzić, czy rzeczywiście są złe, KO natomiast sprawdzałem tylko w kalibrach 4,5 i 5,5. Poza najlżejszą wersją 4,51mm/0,65g dawało się z tego strzelać nawet z "umiarkowanymi" energiami... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 551
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 8
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pcp 6.35 slug

Post autor: wichura »

Przy takich energiach spokojnie możesz klusków spróbować, ale tu jest dokładnie tak samo jak ze śrutem, do każdej lufy trzeba dobrać indywidualnie. A slugi kosztują troszkę więcej niż śrut, niejednokrotnie cena za szt. przewyższa cenę naboju .22lr 8-). Ale frajda ze strzelania na większych wiatrowych dystansach (50m+) jest niewymierna :-D . Na początek spróbuj tego co radzi Yurko (KO), potem ZAN, NSA i Fx Hybrid. ZAN i NSA występują w wielu wagach więc zanim dobierzesz ten najlepszy trochę kasy przez lufę poleci :-D. Na innym, proekologicznym (zielonym) forum można zdobyć próbki lokalnych producentów ( ale nie każdy i nie koniecznie :wink:). Jeśli chodzi o H&N żaden śrut, ani slug w niczym u mnie dobrze się nie sprawuje, a luf mam kilka :(. Jak byś bardzo chciał "testować", to mógłbym Ci sporządzić jakiś zestaw z tego co posiadam, tak powiedzmy po 30szt. Ale wiedz jedno, slugi same nie trafiają, jeśli nie masz karabinka opanowanego na 30m, to na 50+ nawet się nie przymierzaj, szkoda kasy. No i jak wspomniał Yurko, ciasny czok nie wróży dobrze slugom, choć na wspomnianym wcześniej "zielonym", kolo z m22 niezłą robotę na 140m robi 8-)
.177, .22, .25, .30, .44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”